Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.746.408
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Za početak predbilježbe za PS5 novosti a uskoro i za konzolu...

 

https://www.sancta-domenica.hr/promotions/playstation5_novosti

Moj PC  
5 0 hvala 4
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...

skuplja verzija 4499kn...jeftinija 3499kn moja prognoza...

 1000 kn razlike radi Bluray čitača koji košta 20ak USD za proizvest? Nema šanse.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
X-Wind kaže...
HCMAA kaže...

skuplja verzija 4499kn...jeftinija 3499kn moja prognoza...

 1000 kn razlike radi Bluray čitača koji košta 20ak USD za proizvest? Nema šanse.

 Al to nije sve ako kupiš sa čitačem dobiješ i suđe i na poklon mirisni borić za auto.

4000 Kn bi bilo taman sve preko toga će pričekati. 

11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
X-Wind kaže...
HCMAA kaže...

skuplja verzija 4499kn...jeftinija 3499kn moja prognoza...

 1000 kn razlike radi Bluray čitača koji košta 20ak USD za proizvest? Nema šanse.

 Soniju je vise u interesu prodati digital edition jer imaju vise profita na digitalnim verzijama igara tako da ce vjerovatno spustiti vise nego samu vrijednost citaca. Jos ako xbox bude jeftiniji onda im je digital edition verzija koja ce cijenom konkurirati ili bit cak i jeftiniji.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Amazon (Us, De, Fr) je stavio cijene za prednarudžbu, pa su uklonili.
Bilo je 499€ za disk verziju i 449€ za digitalnu.
PSN - DeniZg80
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
Amazon (Us, De, Fr) je stavio cijene za prednarudžbu, pa su uklonili.
Bilo je 499€ za disk verziju i 449€ za digitalnu.

 To bi bilo odlično. Pogotovo ta digital only konzola bi se prodavala ko vruće kifle po toj cijeni.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
DeniZg kaže...
Amazon (Us, De, Fr) je stavio cijene za prednarudžbu, pa su uklonili.
Bilo je 499€ za disk verziju i 449€ za digitalnu.

 To bi bilo odlično. Pogotovo ta digital only konzola bi se prodavala ko vruće kifle po toj cijeni.

 Jedino se to i isplati kupit. 449€ je ništa za ono što bude nudila ta konzola.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zvuči malo predobro, ali tko zna. Samo 50 eura uštede u odnosu na konzolu s BR mi i nije deal. Rađe bih imao tu opciju makar ju nikad ne koristio.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tko hoce nek izvoli. Previse igara imam za PS4 na disku koje cu htketi kad tad ponovno zaigrati, neke cak jos nisam ni otvorio... 50 eura ustede ne znaci nista. Ali to su razumne cijene. Svaki dan neke nove leakeane cijene... Pretpostavljam da necemo predugo cekati za sluzbenu cijenu.
PeTak
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dobro je krenulo. Jučer je bila 700 eura, danas već 500. Još par dana i dijeliti će se uz gajbu žuje
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Zvuči malo predobro, ali tko zna. Samo 50 eura uštede u odnosu na konzolu s BR mi i nije deal. Rađe bih imao tu opciju makar ju nikad ne koristio.

 Samo da su uspjeli onaj utor za br nekak sakrit, ovak digital.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Heh, da, kužim te. Meni je isto na onoj usporednoj slici prvo upalo u oko koliko Digital only bolje izgleda.

Prvo mi je palo na pamet dal su mogli staviti disk drive u postolje pa bi obje verzije izgledale praktički identično.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Heh, da, kužim te. Meni je isto na onoj usporednoj slici prvo upalo u oko koliko Digital only bolje izgleda.

Prvo mi je palo na pamet dal su mogli staviti disk drive u postolje pa bi obje verzije izgledale praktički identično.

 Vertikalno izgleda bolje digital edition ali pogledaj slike kada su vodoravno, tad mi bolje izgleda ova sa bd. Kod mene ce svakako biti vodoravno i vjerovatno ova sa bd.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Meni i PS5 i XSeX izgledaju kao da su dizajnirani za držanje u vertikali pa će vjerojatno tako i biti. Paše mi i jedno i drugo.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja se lomim između digitalne i blue ray verzije. U tri godine koliko imam PS4 kupio sam pet ili šest igara u fizičkom obliku, tako da mi s jedne strane bluray verzija nije potrebna. Stvar je u tome što me strahovito živcira kada istovremeno igram dvije igre i obje su na disku. Stvarno sam lijen za izvaditi disk, staviti drugi, pa mi se za sat vremena igra druga igra, pa opet vadi disk...

 

Također, nisam kolekcionar fizičkih verzija iako onaj oldschool gamer u meni voli imati fizičku igru, pogotovo je kupiti. :)

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Lakše je kad imaš već PS i račun sa puno igara. Barem u mom slučaju, lakše odabrati.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Hoce li ps5 citati disk verzije igrara sa ps4?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Heeej ljudi!

Što bi jedan PC igrač trebao znati, ako prvi put u životu planira kupiti konzolu? :D

 

Treba ili netreba stalna veza na net (za offline igre), dal je i tu puno bolje imati žičanu vezu ko i na PCu, dal kontoler može biti i žični ak se zaboravi napuniti, kak su cijene ako usporedimo s PC igrama, dal su igre vezane uz account ili se tu mogu prodavati, dal se moraju plaćati kakve pretplate, il uvijek postoji skuplja verzija koja u sebi ima sve, dal su klasične PC wireless slušalice kompatibilne s PS-om... itd?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Danas ti je konzola manje više kao PC. Za recimo story drive single player igre ti naravno nije potrebna internet veza. Za Division ti treba internet veza, isto kao i na PC-u. Što se tiče veze, naravno da je kabel bolji iako ja ne vidim baš veliku razliku u odnosu na wi-fi. No PS4 je čudan po tom pitanju, vjerujem da će na PS5 biti bolje. 

 

Što se tiče igara, tu je puno bolja situacija nego na PC-u. Početna cijena novih igara u HR je 550.00kn, s time što se može izvana naručiti za stotinjak kuna manje, ovisno o akcijama i tečaju Eura. Na PC-u imaš puno više akcija i popusta nego je slučaj kod PlayStationa. Ono što je kod PlayStationa dobro jest tržište polovnih igara koje je dosta veliko. Tako da AAA igru staru šest mjeseci možeš već naći za cca 350.00kn. 

 

Ukoliko kupiš igru putem PS Store-a, znači digitalnu verziju, ona se nalazi na tvom accountu i ti ju možeš dijeliti sa drugim acc-om. Ali dalje prodavati ne možeš. 

 

Postoji PS+ pretplata koja traje godinu dana i košta četrstotinjak kuna; dobivaš pristup online igranju i dvije besplatne igre svaki mjesec. To su osnovne pogodnosti; nekada pretplatnici dobivaju dodatni popust na već snižene igre. 

 

 

Slušalice ne moraju biti sonyeve tako da tu možeš kombinirati. 

 

Eto...ako te još nešto zanima - pucaj. ;)

 
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
CyberDemonVZ kaže...

Heeej ljudi!

Što bi jedan PC igrač trebao znati, ako prvi put u životu planira kupiti konzolu? :D

 

Treba ili netreba stalna veza na net (za offline igre), dal je i tu puno bolje imati žičanu vezu ko i na PCu, dal kontoler može biti i žični ak se zaboravi napuniti, kak su cijene ako usporedimo s PC igrama, dal su igre vezane uz account ili se tu mogu prodavati, dal se moraju plaćati kakve pretplate, il uvijek postoji skuplja verzija koja u sebi ima sve, dal su klasične PC wireless slušalice kompatibilne s PS-om... itd?

 Puno je bolja žičana veza, ali radi i na WI Fi-u kontroler radi i na žicu, ali treba mu dosta dugo da se isprazni što se tiče igara stalno su neki popusti tako da se povoljno mogu naći igre.

Fizičke igre se mogu prodavati, ali su digitalne vezane za acc. ,ali ga naravno možeš prodati.

Evo ti par primjera popusta na igre.

https://store.playstation.com/en-hr/grid/STORE-MSF75508-DAYSOFPLAY20/1

 

https://store.playstation.com/en-hr/grid/STORE-MSF75508-SAVEUPTOXX/1

 

Naravno za PS4.

 

Kolega je bio brži.

 

Evo kao što vidiš ovdje je pretplata na popustu 300 Kn inače je 400 Kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 23:20 (hummer0).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Super, hvala! 

 

Može objašenjenje - što je verzija koja nije digitalna? DVD koji mora biti u driveu za vrijeme igranja? On se ne poveže s accountom i može se prodati? Što ako se kasnije ta igra kupi digitalno? Podaci o recimo napretku u igri su negdje u cloudu?

I nisam znao da se za online igranje mora plačati pretplata :( To mi zvuči full neobično poslije igranja na PC-u.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Btw ne možeš spojiti bilo koje Bluetooth slušalice, moraju biti "certificirane" od Sonya.

Čak ni svoje Sony XM3 ne mogu korisitit osim preko 3.5mm

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 23:27 (nixass).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
CyberDemonVZ kaže...

Super, hvala! 

 

Može objašenjenje - što je verzija koja nije digitalna? DVD koji mora biti u driveu za vrijeme igranja? On se ne poveže s accountom i može se prodati? Što ako se kasnije ta igra kupi digitalno? Podaci o recimo napretku u igri su negdje u cloudu?

I nisam znao da se za online igranje mora plačati pretplata :( To mi zvuči full neobično poslije igranja na PC-u.

 Da DVD mora biti u driveu, ali igru vuče sa harda poveže se sa acc. ,ali ju normalno prodaš. Poslije kupiš digitalnu verziju i save files iz clouda ti vrijede. 

Pretplata mora biti, ali svako malo su akcije kao sad pa za 12 mj. te košta 300 Kn i svaki mjesec dobiješ 2 igre. Ovaj mjesec su:

 

https://store.playstation.com/en-hr/grid/STORE-MSF75508-PLUSINSTANTGAME/1

 

Što se tiče slušalica imaš na kontroleru jack gdje ih priključiš tako da je to praktično riješeno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 23:30 (hummer0).
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
pc_fan005 kaže...

Hoce li ps5 citati disk verzije igrara sa ps4?

 da, trebao bi

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
nixass kaže...

Btw ne možeš spojiti bilo koje Bluetooth slušalice, moraju biti "certificirane" od Sonya.

Čak ni svoje Sony XM3 ne mogu korisitit osim preko 3.5mm

 Hvala!

Imam bluetooth Sennheiser HD4.40 i (USB dongle) wireless Logitech G933.

Prema ovome:

 

https://www.reddit.com/r/LogitechG/comments/900l9v/g933_for_ps4/

https://www.reddit.com/r/playstation/comments/9t927e/sennheiser_hd_440_bt/

 

Izgleda da Logi rade, a Sennheiser ne. Što je zapravo čudno jer za G933 Playstation mora imati drivere u sebi, a HD4.40 rade na standardnim BT protokolima, što bi po defaultu trabalo raditi... :/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
CyberDemonVZ kaže...
nixass kaže...

Btw ne možeš spojiti bilo koje Bluetooth slušalice, moraju biti "certificirane" od Sonya.

Čak ni svoje Sony XM3 ne mogu korisitit osim preko 3.5mm

 Hvala!

Imam bluetooth Sennheiser HD4.40 i (USB dongle) wireless Logitech G933.

Prema ovome:

 

https://www.reddit.com/r/LogitechG/comments/900l9v/g933_for_ps4/

https://www.reddit.com/r/playstation/comments/9t927e/sennheiser_hd_440_bt/

 

Izgleda da Logi rade, a Sennheiser ne. Što je zapravo čudno jer za G933 Playstation mora imati drivere u sebi, a HD4.40 rade na standardnim BT protokolima, što bi po defaultu trabalo raditi... :/

 Što se tiče igara PS4 super povoljno se može naći na njuškalu vjerujem da će tako biti i za PS5.

Zaboravio sam ti napomenuti da se pretplata i digitalne igre mogu dijeliti tako da te sve može doći u pola cijene.

Naravno ovo je vrijedilo za PS4 za PS5 ćemo vidjeti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 23:47 (hummer0).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
nixass kaže...

Btw ne možeš spojiti bilo koje Bluetooth slušalice, moraju biti "certificirane" od Sonya.

Čak ni svoje Sony XM3 ne mogu korisitit osim preko 3.5mm

 Hvala!

Imam bluetooth Sennheiser HD4.40 i (USB dongle) wireless Logitech G933.

Prema ovome:

 

https://www.reddit.com/r/LogitechG/comments/900l9v/g933_for_ps4/

https://www.reddit.com/r/playstation/comments/9t927e/sennheiser_hd_440_bt/

 

Izgleda da Logi rade, a Sennheiser ne. Što je zapravo čudno jer za G933 Playstation mora imati drivere u sebi, a HD4.40 rade na standardnim BT protokolima, što bi po defaultu trabalo raditi... :/

 Što se tiče igara PS4 super povoljno se može naći na njuškalu vjerujem da će tako biti i za PS5.

Zaboravio sam ti napomenuti da se pretplata i digitalne igre mogu dijeliti tako da te sve može doći u pola cijene.

 Znači, ako se kasnije želi proći jeftinije, bolje je odmah platiti više za verziju s driveom?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

.

 Znači, ako se kasnije želi proći jeftinije, bolje je odmah platiti više za verziju s driveom?

 A sve ovisi hoće li Sony nešto mjenjati sa novom konzolom, to će se znati ubrzo nakon izlaska.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo, i shopto.net poslao mi na mail da potvrdim interes za PS5. Znači, nećemo dugo čekati da nam pošalju i poziv za prednarudžbu

 

https://www.shopto.net/en/ps5hw01-playstation-5-console-p191472/?mc_cid=b8002e1710&mc_eid=fbc66bcf54

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...

Evo, i shopto.net poslao mi na mail da potvrdim interes za PS5. Znači, nećemo dugo čekati da nam pošalju i poziv za prednarudžbu

 

https://www.shopto.net/en/ps5hw01-playstation-5-console-p191472/?mc_cid=b8002e1710&mc_eid=fbc66bcf54

 Ako se ne varam shopto.net ne šalje hardware u RH. Uglavnom su sve trgovine u UK ponudile da možeš pokazati interes za PS5

BF3:fluffy_inside
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2020 9:45 (Wolf88).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice