Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.576
|
čitano: 4.697.846
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Barracuda727 kaže...

Ma boje se da nece dovoljno zaraditi....a bas sam se ponadao...ako potraje Covid odgodit ce oni i PS5 za Bozic 2021 kao i Cyberpunk2077 kome se najvise veselim.....

 Cyberbunk je isto u tom trendu odgadjana, vrlo lako moguce.

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
IvanDado kaže...
Santana kaže...

 Onda ces se strpit jos. To sigurno nece napravit prije nego izađu The Last of us 2 i Ghost of Tsushima

 Ocekujem do ljeta nesto cuti, jer sad pitaj Boga kad ce izaci TLOU2, vjerojatno na jesen, a tada sumnjam da ce najaviti konzolu osim i ako nju ne misle gurnuti za iducu godinu. To ne vjerujem jer su nedavno rekli da nece biti problema oko toga, ali otom potom.

 Ova godina ce biti poznata samo po odgodama i koronavirus. Ovu godinu ce trebati svakako zaboraviti. Po meni bi bilo da izbace PS5 tek na proljece 2021

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
IvanDado kaže...
Barracuda727 kaže...

Ma boje se da nece dovoljno zaraditi....a bas sam se ponadao...ako potraje Covid odgodit ce oni i PS5 za Bozic 2021 kao i Cyberpunk2077 kome se najvise veselim.....

 Cyberbunk je isto u tom trendu odgadjana, vrlo lako moguce.

 Nadam se da ce Cyberpunk 2077, ali i Last of Us Part II dobiti besplatnu nadogradnju na PS5 kao sta ce Cyberpunk 2077 dobiti besplatnu nadogradnju na Xbox SeX ako kupis XONE verziju

10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5

Mozda i bolje da izadnje na proljece iduce godine, kad se svi ohladimo od ovoga. Taman se i ustedi lova i polako vrati na staro, tako da se slazem. Sto se tice besplatnih nadogradnji, to je jedna od tih stvari koje me zanimaju. To je vjerojatno do developera, ali svejedno. Pogotovo ako dodje do odgoda konzola, a igre izadju na jesen, taj besplatni upgrade je neophodan.

6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ma nema veze.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 22:30 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
IvanDado kaže...

Mozda i bolje da izadnje na proljece iduce godine, kad se svi ohladimo od ovoga. Taman se i ustedi lova i polako vrati na staro, tako da se slazem. Sto se tice besplatnih nadogradnji, to je jedna od tih stvari koje me zanimaju. To je vjerojatno do developera, ali svejedno. Pogotovo ako dodje do odgoda konzola, a igre izadju na jesen, taj besplatni upgrade je neophodan.

 Americko gospodarstvo je u rasulu, a oko 10 miliona ljudi je dobilo otkaz. Tesko je da ce americko gospodarstvo oporaviti do kraja godine. Kao sto znamo, konzole uvijek dodju prvo za americko trziste i uvjeren sam da ce doci do odgode konzola zbog americkog gospodarstva koji je u rasulu. Koronavirus se tek poceo siriti Amerikom

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 22:33 (HunterXHunter).
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5

Stalno citam neke usporedbe xboxa sex i ps5. Totalno ne bitno za mene. Niti jedna konzola nece biti superiornija u odnosu na drugu, uvijek se radilo i raditi ce se o nijansam. Dobivamo next gen, napredujemo tehnoloski, tome dajem naglasak. Zanimaju me stvari poput igara, poput razlicitih mogucnosti, kao sto su backwards compatability, hoce li se multiplayer opet naplaciviti, hoce li biti nekih novih servisa, podrska za mis tipkovnicu etc. etc. Hardware je tu samo bonus ako se radi o nekoj makini.

10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...

 Americko gospodarstvo je u rasulu, a oko 10 miliona ljudi je dobilo otkaz. Tesko je da ce americko gospodarstvo oporaviti do kraja godine. Kao sto znamo, konzole uvijek dodju prvo za americko trziste i uvjeren sam da ce doci do odgode konzola zbog americkog gospodarstva koji je u rasulu. Koronavirus se tek poceo siriti Amerikom

 Ma situacija je sranje, tu nema sumnje. I sam sam zrtva otkaza, ali vidjeti cemo jos. Isto pretpostavljam da ce doci do odgoda.

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
IvanDado kaže...

Stalno citam neke usporedbe xboxa sex i ps5. Totalno ne bitno za mene. Niti jedna konzola nece biti superiornija u odnosu na drugu, uvijek se radilo i raditi ce se o nijansam. Dobivamo next gen, napredujemo tehnoloski, tome dajem naglasak. Zanimaju me stvari poput igara, poput razlicitih mogucnosti, kao sto su backwards compatability, hoce li se multiplayer opet naplaciviti, hoce li biti nekih novih servisa, podrska za mis tipkovnicu etc. etc. Hardware je tu samo bonus ako se radi o nekoj makini.

 Xbox SeX ce imati daleko bolju rezoluciju i bolji frame rate od PS5. A sto se tice pretplatnickih usluga ja sam za to da PS ekskluzive budu od prvog dana na Game Pass kao sta je slucaj sa Microsoftovim ekskluzivama. Citao sam po sluzbenom PS Blogu da su igraci bijesni na Sony jer nisu omogucili igranje PS2 i PS3 igara na PS5.

"If ps5 don’t go compadable for p2-p4 I’m done with PlayStation and I will be switching to Xbox the new xboxes will be compatible to the other xboxes systems Sony should do the same or like jigsaw would say game over!”
“Ok that’s great. But I was expecting more of a backwards compatible of ps1, 2 and 3 games. But, the deep dive confrontation of ps5 on wednesday was kinda ok and little bit disappointing but if ps5 was the ultimate Playstation why can’t it support ps1,2 and 3 games as well. Sony don’t have to use physical old hardware to emulate past generations. My opinion is that Sony should use emulation software instead of old hardware to put in the console. They can use the ps classic and ps2 classics (the ps2 games that are only available on ps store of the ps4) emulation software so long and modify it to make it suitable and better for the ps5 for so long and add it to the next system update of ps5 with maybe 50 – 200 best/ best sold games on each emulation (and later they can add more games through testing etc). They can add the emulation software of ps1 and ps2 so long and later if they figured out how to emulate ps3 games they can add to the ps5 in the next system update. But, C’mon Sony if Microsoft Xbox can use emulation software than you can do it as well.”

Sto se tice interneta Xbox Live je daleko ispred PSN jer je stabilniji i bolji. Sony bi trebao dosta popraviti PSN koji je bas los.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...
IvanDado kaže...

Stalno citam neke usporedbe xboxa sex i ps5. Totalno ne bitno za mene. Niti jedna konzola nece biti superiornija u odnosu na drugu, uvijek se radilo i raditi ce se o nijansam. Dobivamo next gen, napredujemo tehnoloski, tome dajem naglasak. Zanimaju me stvari poput igara, poput razlicitih mogucnosti, kao sto su backwards compatability, hoce li se multiplayer opet naplaciviti, hoce li biti nekih novih servisa, podrska za mis tipkovnicu etc. etc. Hardware je tu samo bonus ako se radi o nekoj makini.

 Xbox SeX ce imati daleko bolju rezoluciju i bolji frame rate od PS5. A sto se tice pretplatnickih usluga ja sam za to da PS ekskluzive budu od prvog dana na Game Pass kao sta je slucaj sa Microsoftovim ekskluzivama. Citao sam po sluzbenom PS Blogu da su igraci bijesni na Sony jer nisu omogucili igranje PS2 i PS3 igara na PS5.

"If ps5 don’t go compadable for p2-p4 I’m done with PlayStation and I will be switching to Xbox the new xboxes will be compatible to the other xboxes systems Sony should do the same or like jigsaw would say game over!”
“Ok that’s great. But I was expecting more of a backwards compatible of ps1, 2 and 3 games. But, the deep dive confrontation of ps5 on wednesday was kinda ok and little bit disappointing but if ps5 was the ultimate Playstation why can’t it support ps1,2 and 3 games as well. Sony don’t have to use physical old hardware to emulate past generations. My opinion is that Sony should use emulation software instead of old hardware to put in the console. They can use the ps classic and ps2 classics (the ps2 games that are only available on ps store of the ps4) emulation software so long and modify it to make it suitable and better for the ps5 for so long and add it to the next system update of ps5 with maybe 50 – 200 best/ best sold games on each emulation (and later they can add more games through testing etc). They can add the emulation software of ps1 and ps2 so long and later if they figured out how to emulate ps3 games they can add to the ps5 in the next system update. But, C’mon Sony if Microsoft Xbox can use emulation software than you can do it as well.”

Sto se tice interneta Xbox Live je daleko ispred PSN jer je stabilniji i bolji. Sony bi trebao dosta popraviti PSN koji je bas los.

Daleko bolju rezoluciju i framerate ? Nemoj bit fanboy. 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
HunterXHunter kaže...
IvanDado kaže...

Stalno citam neke usporedbe xboxa sex i ps5. Totalno ne bitno za mene. Niti jedna konzola nece biti superiornija u odnosu na drugu, uvijek se radilo i raditi ce se o nijansam. Dobivamo next gen, napredujemo tehnoloski, tome dajem naglasak. Zanimaju me stvari poput igara, poput razlicitih mogucnosti, kao sto su backwards compatability, hoce li se multiplayer opet naplaciviti, hoce li biti nekih novih servisa, podrska za mis tipkovnicu etc. etc. Hardware je tu samo bonus ako se radi o nekoj makini.

 Xbox SeX ce imati daleko bolju rezoluciju i bolji frame rate od PS5. A sto se tice pretplatnickih usluga ja sam za to da PS ekskluzive budu od prvog dana na Game Pass kao sta je slucaj sa Microsoftovim ekskluzivama. Citao sam po sluzbenom PS Blogu da su igraci bijesni na Sony jer nisu omogucili igranje PS2 i PS3 igara na PS5.

"If ps5 don’t go compadable for p2-p4 I’m done with PlayStation and I will be switching to Xbox the new xboxes will be compatible to the other xboxes systems Sony should do the same or like jigsaw would say game over!”
“Ok that’s great. But I was expecting more of a backwards compatible of ps1, 2 and 3 games. But, the deep dive confrontation of ps5 on wednesday was kinda ok and little bit disappointing but if ps5 was the ultimate Playstation why can’t it support ps1,2 and 3 games as well. Sony don’t have to use physical old hardware to emulate past generations. My opinion is that Sony should use emulation software instead of old hardware to put in the console. They can use the ps classic and ps2 classics (the ps2 games that are only available on ps store of the ps4) emulation software so long and modify it to make it suitable and better for the ps5 for so long and add it to the next system update of ps5 with maybe 50 – 200 best/ best sold games on each emulation (and later they can add more games through testing etc). They can add the emulation software of ps1 and ps2 so long and later if they figured out how to emulate ps3 games they can add to the ps5 in the next system update. But, C’mon Sony if Microsoft Xbox can use emulation software than you can do it as well.”

Sto se tice interneta Xbox Live je daleko ispred PSN jer je stabilniji i bolji. Sony bi trebao dosta popraviti PSN koji je bas los.

Daleko bolju rezoluciju i framerate ? Nemoj bit fanboy. 

Xbox One X ima bolju rezoluciju i bolji frame rate od PS4 Pro i Xbox One X je jedina trenutacna konzola koja moze vrtjeti neku igru u 4K rezoluciji. Htio sam reci da ce Xbox SeX imati bolju rezoluciju i bolji frame rate jer ima bolji CPU i GPU od PS5 kao sta Xbox One X ima bolji CPU i GPU od PS4 Pro. Volim obje konzole jer mi Xbox sluzi samo za multi-platformne igre, a PS za ekskluzive.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...
Santana kaže...
HunterXHunter kaže...
IvanDado kaže...

Stalno citam neke usporedbe xboxa sex i ps5. Totalno ne bitno za mene. Niti jedna konzola nece biti superiornija u odnosu na drugu, uvijek se radilo i raditi ce se o nijansam. Dobivamo next gen, napredujemo tehnoloski, tome dajem naglasak. Zanimaju me stvari poput igara, poput razlicitih mogucnosti, kao sto su backwards compatability, hoce li se multiplayer opet naplaciviti, hoce li biti nekih novih servisa, podrska za mis tipkovnicu etc. etc. Hardware je tu samo bonus ako se radi o nekoj makini.

 Xbox SeX ce imati daleko bolju rezoluciju i bolji frame rate od PS5. A sto se tice pretplatnickih usluga ja sam za to da PS ekskluzive budu od prvog dana na Game Pass kao sta je slucaj sa Microsoftovim ekskluzivama. Citao sam po sluzbenom PS Blogu da su igraci bijesni na Sony jer nisu omogucili igranje PS2 i PS3 igara na PS5.

"If ps5 don’t go compadable for p2-p4 I’m done with PlayStation and I will be switching to Xbox the new xboxes will be compatible to the other xboxes systems Sony should do the same or like jigsaw would say game over!”
“Ok that’s great. But I was expecting more of a backwards compatible of ps1, 2 and 3 games. But, the deep dive confrontation of ps5 on wednesday was kinda ok and little bit disappointing but if ps5 was the ultimate Playstation why can’t it support ps1,2 and 3 games as well. Sony don’t have to use physical old hardware to emulate past generations. My opinion is that Sony should use emulation software instead of old hardware to put in the console. They can use the ps classic and ps2 classics (the ps2 games that are only available on ps store of the ps4) emulation software so long and modify it to make it suitable and better for the ps5 for so long and add it to the next system update of ps5 with maybe 50 – 200 best/ best sold games on each emulation (and later they can add more games through testing etc). They can add the emulation software of ps1 and ps2 so long and later if they figured out how to emulate ps3 games they can add to the ps5 in the next system update. But, C’mon Sony if Microsoft Xbox can use emulation software than you can do it as well.”

Sto se tice interneta Xbox Live je daleko ispred PSN jer je stabilniji i bolji. Sony bi trebao dosta popraviti PSN koji je bas los.

Daleko bolju rezoluciju i framerate ? Nemoj bit fanboy. 

Xbox One X ima bolju rezoluciju i bolji frame rate od PS4 Pro i Xbox One X je jedina trenutacna konzola koja moze vrtjeti neku igru u 4K rezoluciji. Htio sam reci da ce Xbox SeX imati bolju rezoluciju i bolji frame rate jer ima bolji CPU i GPU od PS5 kao sta Xbox One X ima bolji CPU i GPU od PS4 Pro. Volim obje konzole jer mi Xbox sluzi samo za multi-platformne igre, a PS za ekskluzive.

 Te konzole su gotovo identicno napravljene Xbox One X je nesto jaci i to vidi kod par igara. Evo mozes sad vidjet RE 3 remake gdje su stavili nativnu 4k rezoluciju na Xbox One X, al su sjebali jer se uzasno izvodi. Nit blizu stabilnih 60fps-a. Tak da nije pravilo. Na PS4 pro se igra vrti u 60fps-a stabilno na 3200x1800

Kod PS5 i Xbox Series X razlike su vece. Kog GPU-a Sony forsira brzi GPU sa manje compute unita jer po njima takav GPU je lakse iskoristit i efikasniji je. Po developerima SSD cini razliku i smanjuje razmak između te dvije konzole. PS5 ima posebnu jezgru za 3D audio koji bi inace imo i do 20% utjecaj na performanse. 
Pusti teraflopse, to je jako ogranicena mjerna jedinica koja zbilja nema neko znacnje. Koristi se jer nemamo nist drugo. 
Ti pricas tu kak to defitivino, a jednostavno jos ne znamo kak ce bit. 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ma čekaju nas odgode svega 100% ove godine što je izišlo izišlo je. Niti developeri mogu normalno radit na završavanju igara koje bi trebale doći na jesen niti se mogu prodavati normalno ove koje su tek gotove. Ne vjerujem ni da će ps5 izaći ove godine.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...

 Xbox SeX ce imati daleko bolju rezoluciju i bolji frame rate od PS5. A sto se tice pretplatnickih usluga ja sam za to da PS ekskluzive budu od prvog dana na Game Pass kao sta je slucaj sa Microsoftovim ekskluzivama. Citao sam po sluzbenom PS Blogu da su igraci bijesni na Sony jer nisu omogucili igranje PS2 i PS3 igara na PS5.

"If ps5 don’t go compadable for p2-p4 I’m done with PlayStation and I will be switching to Xbox the new xboxes will be compatible to the other xboxes systems Sony should do the same or like jigsaw would say game over!”
“Ok that’s great. But I was expecting more of a backwards compatible of ps1, 2 and 3 games. But, the deep dive confrontation of ps5 on wednesday was kinda ok and little bit disappointing but if ps5 was the ultimate Playstation why can’t it support ps1,2 and 3 games as well. Sony don’t have to use physical old hardware to emulate past generations. My opinion is that Sony should use emulation software instead of old hardware to put in the console. They can use the ps classic and ps2 classics (the ps2 games that are only available on ps store of the ps4) emulation software so long and modify it to make it suitable and better for the ps5 for so long and add it to the next system update of ps5 with maybe 50 – 200 best/ best sold games on each emulation (and later they can add more games through testing etc). They can add the emulation software of ps1 and ps2 so long and later if they figured out how to emulate ps3 games they can add to the ps5 in the next system update. But, C’mon Sony if Microsoft Xbox can use emulation software than you can do it as well.”

Sto se tice interneta Xbox Live je daleko ispred PSN jer je stabilniji i bolji. Sony bi trebao dosta popraviti PSN koji je bas los.

 Meni je bitna mogucnosti igranja starih igara, ali ne vidim nikad potrebu za prelaskom na Xbox jer nema igara koje me interesiraju, a opet ponavljam, nije da cemo mi svrsavati na grafiku ili framerata xboxa dok cemo se zgrazavati na prezentaciji igara na PS5. Kombinacija solidnog PC-a i PS konzole me dosad nije izdala, tako da sumnjam da nece tako biti i dalje :)

4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Ako je ovo istina to ce biti veliki udarac za sam Sony i PS5 i to ce rezultirati boljom prodajom Xbox SeX

https://www.tweaktown.com/news/71606/playstation-5s-rumored-heat-issues-should-be-solved-in-final-console/index.html

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 21:01 (HunterXHunter).
 
1 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...

Ako je ovo istina to ce biti veliki udarac za sam Sony i PS5 i to ce rezultirati boljom prodajom Xbox SeX

https://www.tweaktown.com/news/71606/playstation-5s-rumored-heat-issues-should-be-solved-in-final-console/index.html

 Kakve gluposti se pocnu siriti kao vijesti na netu, nevjerovatno.

 

Ovo sam neki dan citao kako je nabacao nekih gluposti neki lik koji nit je kakav developer nit je kakav poznat i bitan lik a sad to drugi vec iskoristavaju kao clickbait. Gdje god sam vidio nekog deva ili neku uticajnu osobu da pise svi se raduju i hvale, nikog nisam vidio da je spomenuo nesto slicno a vjerovatno su vec odavno imali devkit. Eno Jason Shreier se bas bio iglasio na taj tweet slicnog sadrzaja kako je cista fanboy prica.

 

Nije sony toliko nesposoban pa da toliko zajebe konzolu na kojoj rade tako dugo, u to cemo se svi uvjeriti ubrzo. 

 

Mark Cerny je bas naglasio kako su svjesni problema sa bucnim hladjenjem na ps4 te da su u ps5 hladjenje uradili puno bolje, te da cemo ga vidjeti na teardownu konzole i kako je siguran da cemo biti sretni.

 

Sto se tice tog sajta dovoljno je vidjeti da su uzeli fanmade koncept sliku sa reddita i kako koriste kao da je to moguc izgled same konzole i zbog toga problematican 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2020 9:17 (arnes_king).
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...
HunterXHunter kaže...

Ako je ovo istina to ce biti veliki udarac za sam Sony i PS5 i to ce rezultirati boljom prodajom Xbox SeX

https://www.tweaktown.com/news/71606/playstation-5s-rumored-heat-issues-should-be-solved-in-final-console/index.html

 Kakve gluposti se pocnu siriti kao vijesti na netu, nevjerovatno.

 

Ovo sam neki dan citao kako je nabacao nekih gluposti neki lik koji nit je kakav developer nit je kakav poznat i bitan lik a sad to drugi vec iskoristavaju kao clickbait. Gdje god sam vidio nekog deva ili neku uticajnu osobu da pise svi se raduju i hvale, nikog nisam vidio da je spomenuo nesto slicno a vjerovatno su vec odavno imali devkit. Eno Jason Shreier se bas bio iglasio na taj tweet slicnog sadrzaja kako je cista fanboy prica.

 

Nije sony toliko nesposoban pa da toliko zajebe konzolu na kojoj rade tako dugo, u to cemo se svi uvjeriti ubrzo. 

 I ja se nadam da ovo nije istina jer je Sony svjestan da treba proraditi na hladjenju konzola jer Xbox ima daleko bolje hladjenje od PS

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2020 9:18 (HunterXHunter).
9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Da nadamo se da nije istina za overheat u ovom tweetu, takoder Phil Spencer navodi da postoji mogucnost i otkazivanja XBSX...hmmm

 

https://www.notebookcheck.net/Incendiary-post-infuriates-PlayStation-5-fans-with-claims-that-Sony-may-have-to-delay-and-redesign-the-PS5-due-to-heating-issues.459820.0.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja ne znam kako vi mislite da se nove konzole neće jako grijati.
To je problem koji redovno prati konzole i laptope, a pogotovo sad, ako će PS5 GPU biti nasviran preko 2Ghz.
PSN - DeniZg80
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Slazem se, a pogotovo ako ce biti sve unutra jako stisnuto i 100% plasticnom kucistu jer nece ici na metalno zbog cijene....XBSX ima za sad jako interesantan dizajn i razmjestaj komponenti te stvarno veliki custom fan, tesko ce biti Sony-u nadmasiti to.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nek se grije koliko hoce samo nek ne vristi ko ps4 pro :D
PSN Tokioplastic292
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Istina GOW, RDR 2, a bome trenutno i Warzone, PS4 Pro doslovno vristi,haha

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Meni je zanimljivo kako vi svi mislite da Xbox series X ima super hlađenje. Na temelju čega? Ja mislim da ce obje konzole imati problema s hlađenjem i da ce obje biti fokusirane na kontrolu taktova procesora i gpu. Svi vi koji mislite da cete dobiti hladnu i tihu konzolu varate se. Radit ce se na tome da bude optimalno hlađenje ali preko cpu i gpu limita a ne preko nekog super skupog i naprednog sistema hlađenja.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
Ja ne znam kako vi mislite da se nove konzole neće jako grijati.
To je problem koji redovno prati konzole i laptope, a pogotovo sad, ako će PS5 GPU biti nasviran preko 2Ghz.

 

Ma jok svi noviji laptopi su daleko nečujniji kao prije par godina. Naravno da oni sa nabrijanim grafičkim karticama i dalje glasni, ali nemožeš imati tanko a jako i tiho.

 

Kad pogledaš ps4 pro konzola je velika možda i 2 puta veća od prosječnog laptopa. Tako da im to ne prolazi. Običan hladnjak za 200kn u maloprodaji sa pdvom drži i najjači i7 procesor na tržištu brz buke.

 

Također moja gtx1070 je doslovno nečujna od kad sam je kupio bez obzira da li je radi u idlu ili loadu, ali doslovno nečujna. A to je već tehnologija koliko stara? 

 

Nek stave npr bakar, plate inženjere da im srede dobre heatpipove odvod topline i  i to je to. Za njih ništa preskupo. Drugo je što je sony već par godina škrto govno, a AMD ko i obično nezna napraviti hladni chipset za mase.

 

A sad realno, konzola će koštati barem 3000kn, zar je puno dat cirka 300kn za hlađenje jedne takve konzole? Po meni ne. Ali njima je, jer računaj uštedu para, bolje da je malo bučnije nego da gube lovu. Kad su milijoni u pitanju svašta je spremno trpjeti.

11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...
DeniZg kaže...
Ja ne znam kako vi mislite da se nove konzole neće jako grijati.
To je problem koji redovno prati konzole i laptope, a pogotovo sad, ako će PS5 GPU biti nasviran preko 2Ghz.

 

Ma jok svi noviji laptopi su daleko nečujniji kao prije par godina. Naravno da oni sa nabrijanim grafičkim karticama i dalje glasni, ali nemožeš imati tanko a jako i tiho.

 

Kad pogledaš ps4 pro konzola je velika možda i 2 puta veća od prosječnog laptopa. Tako da im to ne prolazi. Običan hladnjak za 200kn u maloprodaji sa pdvom drži i najjači i7 procesor na tržištu brz buke.

 

Također moja gtx1070 je doslovno nečujna od kad sam je kupio bez obzira da li je radi u idlu ili loadu, ali doslovno nečujna. A to je već tehnologija koliko stara? 

 

Nek stave npr bakar, plate inženjere da im srede dobre heatpipove odvod topline i  i to je to. Za njih ništa preskupo. Drugo je što je sony već par godina škrto govno, a AMD ko i obično nezna napraviti hladni chipset za mase.

 

A sad realno, konzola će koštati barem 3000kn, zar je puno dat cirka 300kn za hlađenje jedne takve konzole? Po meni ne. Ali njima je, jer računaj uštedu para, bolje da je malo bučnije nego da gube lovu. Kad su milijoni u pitanju svašta je spremno trpjeti.

 Imao sam sve 3 modela PS4 i na prvom, obicnom, nikada nisam imao problema sa bukom. Isto tako i sa slim. Problem je jedino bio na PS4 Pro gdje je bilo nenormalno glasno, ali cim sam zamijenio termalnu pastu (koja je fabricki lose nanesena bila), pretvorila se u drugu konzolu sto se tice buke i vise nemam problema.

 

Ne smeta mi ako je normalno bucno, ali ovo kako mi je bio pro glasan je bilo kao usisivac i to je pretjerano, ali opet bolje i to nego da crkavaju kao sto je bio slucaj sa PS3 FAT. Sve dok radi i nemaju problema sa masovnim kvarovima bit ce OK.

 

Sony je vec ranije u interview jednom izjavio da su ovaj put investirali vise u hladjenje i da smatraju da ce svi biti zadovoljni, te da su svjesni da su sa PS4 tu napravili gresku. Konzole se u vecini slucajeva prvih nekoliko godina prodaju sa gubitkom svakako, i bitno im je prodati sto vise jer kasnije zaradjuju na servisima i igrama. Ustede na konzolama rade prvenstveno da bi mogli staviti sto nizu cijenu a samim time da prodaju sto vise primjeraka jer vecina ne zeli davati ogromne novce na konzolu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2020 12:54 (arnes_king).
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Meni je zanimljivo kako vi svi mislite da Xbox series X ima super hlađenje. Na temelju čega? Ja mislim da ce obje konzole imati problema s hlađenjem i da ce obje biti fokusirane na kontrolu taktova procesora i gpu. Svi vi koji mislite da cete dobiti hladnu i tihu konzolu varate se. Radit ce se na tome da bude optimalno hlađenje ali preko cpu i gpu limita a ne preko nekog super skupog i naprednog sistema hlađenja.

 Mene najvise cudi sa xsx kod tog dizajna sto se zrak uvlaci s donje strane a izbacuje gore, ako je polozena bocno konzola to je OK. Ne kontam kako ce uvlaciti zrak s donje strane ako je postavljena uspravno i samim time se zatvore otvori?

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Na ps4 su stavili kolko god mali hladnjak su mogli. Da je on 30% veci to bi bila vec druga prica

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

  https://twitter.com/jasonschreier/status/1245758533511118848
 
Jason Schreier
@jasonschreier
·
Apr 2
What a coincidence that the person making these claims has a long history of tweeting about how PlayStation is doomed https://twitter.com/macphisto96/status/821056256299466752… https://twitter.com/macphisto96/status/873176822103650305… https://twitter.com/macphisto96/status/874016102485032963…
Lik jos stavio sad twitter privatan da niko ne vidi nebuloze koje pise. To je to sto sam i govorio neki fanboy se natovario i sad cijeli net to poceo dijeliti iako je neosnovana prica bez bilo kakvog dokaza.
"The reality is that developers seem very optimistic about PS5’s tech specs, and particularly the PlayStation 5’s SSD hard drive and 3D audio technology. Lead designer Mark Cerny has also insinuated we'll get a PS5 teardown in the near future. So, why are we posting this? Because in this modern era, false stories stick alarmingly quickly. Always check your sources, folks – and don’t believe everything you read online."

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...

 Mene najvise cudi sa xsx kod tog dizajna sto se zrak uvlaci s donje strane a izbacuje gore, ako je polozena bocno konzola to je OK. Ne kontam kako ce uvlaciti zrak s donje strane ako je postavljena uspravno i samim time se zatvore otvori?

 Ima otvore s donje strane koji nisu pokriveni. Dobro je zamišljeno.

PSN - DeniZg80
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice