Autocad pitanje

poruka: 7
|
čitano: 3.036
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Autocad pitanje
Pozdrav koji mi savjetujete da skinem autocad sukladno mojim pc mogucnostima koje su dosta skromne Os:Win 7 64bit....Cpu:Amd Sempron SI-42, 2.10ghz i 2gb rama
Program bi mi trebao za fax i neka besplatna verzija ako postoji i ako bi se mogla uopce pokreniti na mojoj konfiguraciji.
 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Autocad pitanje
tiho777 kaže...
Pozdrav koji mi savjetujete da skinem autocad sukladno mojim pc mogucnostima koje su dosta skromne Os:Win 7 64bit....Cpu:Amd Sempron SI-42, 2.10ghz i 2gb rama
Program bi mi trebao za fax i neka besplatna verzija ako postoji i ako bi se mogla uopce pokreniti na mojoj konfiguraciji.

a trebao bi ti svaki Cad radit, ja sam imao još veće smeće od kompa pa je radilo

12 godina
neaktivan
offline
Re: Autocad pitanje
tiho777 kaže...
Pozdrav koji mi savjetujete da skinem autocad sukladno mojim pc mogucnostima koje su dosta skromne Os:Win 7 64bit....Cpu:Amd Sempron SI-42, 2.10ghz i 2gb rama
Program bi mi trebao za fax i neka besplatna verzija ako postoji i ako bi se mogla uopce pokreniti na mojoj konfiguraciji.

Kao student imaš pravo na besplatan CAD software.

 

http://www.autodesk.com/education/free-software/all

 

Moraš se registrirati i dobiješ product code. Mislim da radi čak i sa lažnim podatcima, nisam isprobavao. Jedini problem je da se kod ispisa pojavi žig: MADE BY EDUCATIONAL PRODUCT, no to se riješi sa bilo kojom "pravom" verzijom CAD-a.

Drugi problem je što nude samo zadnje dvije verzije, mislim da 2013 i 2014, no provjeri...

10 godina
offline
Autocad pitanje

 

http://sourceforge.net/projects/free-cad/

 

 

 

 

 

Besplatan CAD u potpunosti, za razliku od gore linka koji daje AutoCad Autodeskov koji možeš korisit kao student ali ima watermark na sebi tako da ćeš prilikom stvaranja crteža na obrubu imat oznaku student version...drugo..Autodeskov Cad traži ipak bolji komp, sa ok grafom, moj laptop dell i3 sa diskretnom grafičkom je štekao u Autocad....

 

a FreeCad specifikacija..

 

What are the prerequisites for running FreeCAD?

In contrast to most 3D CAD software, FreeCAD can run smoothly on the most modest computers - it's been known to run on Pentium IV and Intel Core2 Solo CPUs. If your computer is running a current operating system, chances are FreeCAD will run. The only prerequisite is that your graphics card or chipset must support OpenGL, preferably no older than v2.0. In case of problems, refer to the Troubleshooting section of this FAQ.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Autocad pitanje

ACAD req.

PC je dovoljan (jače je 'bolje', razlika je između minimuma, optimuma.. nema 'prejakog'). Naravno, sve osvisi o bezbroj drugih faktora jer nije samo ACAD na prosječnom PCu.

 

Kao student, možeš dobiti licence za MS (win+MSO..) i ACAD, nikako se ne preporučava korištenje TPBovskih izvora (bar na forumu).

Dali koristiti Autodeskov soft ili bilo koji drugi? To moraš ti znati. (razlozi za-protiv, npr na čemu ćeš 'sutra' raditi...). Jedan odgovor je MS+ACAD, drugi možda linux platforma, free soft i sl. Ponekad nije stvar izbora, još manje naših nabacivanja odgovora a-ili-b, ti ćeš koristiti, učiti, možda i raditi. Ti moraš znati (btw konzultiraj profesora ili ostale studente).

Ako je HW preslab, može se koristiti neka starija verzija (npr 2007-2010, tad TPB postaje manje moralno dvojben... jer proizvođač uvjek gura najnovije), niži req./resursi ali to ne eliminira npr moguć nedostatak RAMa za veće projekte, dok je CPU+VGA 'samo' brzina s kojim se u nuždi može preživjeti...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Autocad pitanje

jel netko zna ovo riješit, koji god instaliram cad ili revit ovo mi javlja 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Autocad pitanje

-jednostavno, prije paljenja (komercijalnog, zaštićenog soft) ubodeš stikić-key.. koji pribaviš plaćanjem licence a koji istu sadrži.. odnosno, alternativno riješenje ne tražiš tu (forumska pravila igre + biz pravila ako je komercijala tj ili kupi ili se snađi, dok za učenje-školarce imaš odgovarajuće edu-licence pa tog problema recimo nema..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice