Underclock hd 4870

poruka: 27
|
čitano: 5.501
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Underclock hd 4870

Pošto mi je  idle temp 62C i 52% ventilator da li ima smisla underclockat na 200mhz gpu i memorije. Kad sam to napravia temp se smanjila za 10-tak C.

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Underclock hd 4870

Ne shvacam, to mozes napravit ako je ne koristis ali ako igras morass je drzat na 3d clockovima, 62 idle, zar je toliki problem ocistit prasinu i promjenit termalnu pastu, moja 4670 sa artic ceramiquom ne prelazi 45 u loadu i to sam je uspio dognut na 900/1120

15 godina
offline
RE: Underclock hd 4870
athlon64 kaže...

Ne shvacam, to mozes napravit ako je ne koristis ali ako igras morass je drzat na 3d clockovima, 62 idle, zar je toliki problem ocistit prasinu i promjenit termalnu pastu, moja 4670 sa artic ceramiquom ne prelazi 45 u loadu i to sam je uspio dognut na 900/1120

hmm grafa ima8 mjeseci, prašina očišćena

http://gtabalkan.com
14 godina
offline
Underclock hd 4870

Koji model imaš?Turbinu ili sa ventom na sredini grafe?Crvenu ili crnu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Underclock hd 4870

ali isplatilo bi ti se stavit novu termalku, moja je stara 3 mjeseca pa sam opet izgubio 10c sa novom pastom, neku sranje pastu stavljaju, tvrda skroz, samo je lijepo razmazi po cijelom gpu.

15 godina
offline
Underclock hd 4870

imam xfx ati radeon hd 4870 crvenu

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Underclock hd 4870

Ja imam ovu,tako da ti baš i ne mogu pomoć.Misilo sam da imamo isti model ali čini se da ne.

Meni su temperature od 50-53 °C,idle i 72 °C load.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Underclock hd 4870
Regular John 19 kaže...

Ja imam ovu,tako da ti baš i ne mogu pomoć.Misilo sam da imamo isti model ali čini se da ne.

Meni su temperature od 50-53 °C,idle i 72 °C load.

pa ti imaš vapor-x ako se nevaram naravno da je hladnija

Other bands play, Rammstein burns-majke mi
14 godina
offline
RE: Underclock hd 4870
kanta kaže...
Regular John 19 kaže...

Ja imam ovu,tako da ti baš i ne mogu pomoć.Misilo sam da imamo isti model ali čini se da ne.

Meni su temperature od 50-53 °C,idle i 72 °C load.

pa ti imaš vapor-x ako se nevaram naravno da je hladnija

Nemam,nego imam nereferetni hladnjak.Ima još jedna verzija,obične,ne Vapor-X,koja ima heatpipeove van plastike.Tu sam trebao dobiti ali su mi poslali ovu koju imam sad.

14 godina
protjeran
offline
RE: Underclock hd 4870
Regular John 19 kaže...

Nemam,nego imam nereferetni hladnjak.Ima još jedna verzija,obične,ne Vapor-X,koja ima heatpipeove van plastike.Tu sam trebao dobiti ali su mi poslali ovu koju imam sad.

zbunilo me jer izgleda skoro isto ko vaporica

Other bands play, Rammstein burns-majke mi
14 godina
offline
Underclock hd 4870

Ovo ti je Vaporica.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 9:50 (Regular John 19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Underclock hd 4870

Underclock??????

 

Moja u idleu   60 stupnjeva, u loadu oko 85 i znaš  što? Boli me quratz. Nek se grije. Bitno da radi pouzdano i stabilno. I tako već godinu i pol. Valjda inženjeri koji projektiraju i proizvode kartice znaju svoj poso.

 

To ti  je kao da kupiš V8 motor, a onda izvadiš 2 klipa da ti manje troši.

 

P.S. Sad je u modi   hračkat po Fermiju ponajviše zbog grijanja. A kad padnu cijene pohrliti ćete svi u dućane makar se one grijale i do 300 stupnjeva. Vama su grafičke kartice kao i žene: hračkate ih kad su nedostupne.

 

 

Howgh!

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Underclock hd 4870
Tvrdipanj kaže...

Underclock??????

 

Moja u idleu   60 stupnjeva, u loadu oko 85 i znaš što? Boli me quratz. Nek se grije. Bitno da radi pouzdano i stabilno. I tako već godinu i pol. Valjda inženjeri koji projektiraju i proizvode kartice znaju svoj poso.

 

To ti  je kao da kupiš V8 motor, a onda izvadiš 2 klipa da ti manje troši.

 

P.S. Sad je u modi   hračkat po Fermiju ponajviše zbog grijanja. A kad padnu cijene pohrliti ćete svi u dućane makar se one grijale i do 300 stupnjeva. Vama su grafičke kartice kao i žene: hračkate ih kad su nedostupne.

 

 

Howgh!

 

 

upravo tako Smijeh

15 godina
offline
Underclock hd 4870

Al kod underclocka se manje čuje ventilatori. I da pitam, koliko manje struje troši underclock

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Underclock hd 4870

a pazi ako ti je kartica u idleu onda ce ti tako trosit manje i grijat se manje a i zdravo je za nju, moja 4670 automatski spusta clockove ali to ddr5 memorije ne rade, ako ti se da stalno spustat pa opet dizat kad igras ona dizi i spustaj, po meni bi se to isplatilo jedino ako komp preko noci ostavljas da skida torrente, inace ne

OFFTOPIC: jel mi moze ko objasnit razliku izmedu referentnog i nereferentnog coolera.

14 godina
protjeran
offline
RE: Underclock hd 4870
athlon64 kaže...

a pazi ako ti je kartica u idleu onda ce ti tako trosit manje i grijat se manje a i zdravo je za nju, moja 4670 automatski spusta clockove ali to ddr5 memorije ne rade, ako ti se da stalno spustat pa opet dizat kad igras ona dizi i spustaj, po meni bi se to isplatilo jedino ako komp preko noci ostavljas da skida torrente, inace ne

OFFTOPIC: jel mi moze ko objasnit razliku izmedu referentnog i nereferentnog coolera.

nereferenni je uglavnom bolji i bolje hladi...a referentni je onaj kojeg je ATI ili NVIDIA zamislili(ćesto lošiji)

Other bands play, Rammstein burns-majke mi
15 godina
neaktivan
offline
RE: Underclock hd 4870
athlon64 kaže...

a pazi ako ti je kartica u idleu onda ce ti tako trosit manje i grijat se manje a i zdravo je za nju, moja 4670 automatski spusta clockove ali to ddr5 memorije ne rade, ako ti se da stalno spustat pa opet dizat kad igras ona dizi i spustaj, po meni bi se to isplatilo jedino ako komp preko noci ostavljas da skida torrente, inace ne

OFFTOPIC: jel mi moze ko objasnit razliku izmedu referentnog i nereferentnog coolera.

Boli me briga,nek crkne tako bi dobio ispriku za novu grafu! Smijeh 

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Underclock hd 4870

neshvacam, referenti je onaj koji se stock dobije s grafom a nereferenti je npr shappireov vapor x cooler koji su oni posebno ugradili na npr toxic verziju kartice?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Underclock hd 4870
athlon64 kaže...

neshvacam, referenti je onaj koji se stock dobije s grafom a nereferenti je npr shappireov vapor x cooler koji su oni posebno ugradili na npr toxic verziju kartice?

Bravo shvatio si! Smijeh

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Underclock hd 4870

weee, super.

14 godina
protjeran
offline
RE: Underclock hd 4870
athlon64 kaže...

neshvacam, referenti je onaj koji se stock dobije s grafom a nereferenti je npr shappireov vapor x cooler koji su oni posebno ugradili na npr toxic verziju kartice?

toćno....nemora bit ni vapor-x može sam bit izmjenjen ovaj obićni...

 

EDIT: i da bez brige s nijednim se neće toliko zagrijat da joj se nešto dogodi osim naravno isprobavaš max clock

Other bands play, Rammstein burns-majke mi
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 18:35 (kanta).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Underclock hd 4870
athlon64 kaže...

a pazi ako ti je kartica u idleu onda ce ti tako trosit manje i grijat se manje a i zdravo je za nju, moja 4670 automatski spusta clockove ali to ddr5 memorije ne rade, ako ti se da stalno spustat pa opet dizat kad igras ona dizi i spustaj, po meni bi se to isplatilo jedino ako komp preko noci ostavljas da skida torrente, inace ne

 

  Svakoj kartici iz 5xxx serije se spušta takt DDR5 memorije u idleu, za 4xxx neznam ali sam popričično siguran da se i tamo spušta.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
protjeran
offline
RE: Underclock hd 4870
Weky kaže..

  Svakoj kartici iz 5xxx serije se spušta takt DDR5 memorije u idleu, za 4xxx neznam ali sam popričično siguran da se i tamo spušta.

i njima se spušta.....ja imam 4670 s ddr3 memom pa joj se spušta

Other bands play, Rammstein burns-majke mi
14 godina
offline
RE: Underclock hd 4870
kanta kaže...
Weky kaže..

  Svakoj kartici iz 5xxx serije se spušta takt DDR5 memorije u idleu, za 4xxx neznam ali sam popričično siguran da se i tamo spušta.

i njima se spušta.....ja imam 4670 s ddr3 memom pa joj se spušta

4870 ne spušta memoriju,samo gpu.

14 godina
protjeran
offline
RE: Underclock hd 4870
Regular John 19 kaže...

4870 ne spušta memoriju,samo gpu.

that sucks

Other bands play, Rammstein burns-majke mi
12 godina
offline
RE: Underclock hd 4870
evo da malo ozivim temu imam svoju 4890 i core u 2d padne na 240 mhz sa 850 a mem ostaje isti, pokusao sam spustit sa ati tray toolsom voltagu i mem voltaza ide na 0,92 a mem clk sam spustio na 650 sa 950, e sad da pitam dali je to mozda opasno za gddr5 mem posto one ne mjenjaju frekvu, inace radim downclock jer vruca kartica i slabo napajanje 400w.
12 godina
offline
RE: Underclock hd 4870
daljnim spustanjem sa 850/975 65 C palo na 220/300 45 C
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice