NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.785.483
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
fukara77 kaže...

Hvala svima, još jedno glupo pitanje, da uzimam 3080 sa 2 ili 3 fana te sa 2 ili 3 pin konektora - jel ovo napajanje može oboje ili samo 2?

 uzmi sa tri fana, još bolje - pogledaj recenzije za onu koju ciljaš, čisto da te ne iznenadi kasnije s temperaturama i bukom

 

a što se tiče napajanja, možeš slobodno uzet sa tri konektora - imaš dva kabela i na svakom po dva 8-pinska konektora

u prvi priključak na grafi staviš jedan kabel sam samcat (glavni 8-pinski konektor na kabelu) s drugim priključkom slobodnim, a u druga dva priključka na grafi staviš po jedan 8-pinski konektor s drugog kabela

9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
fukara77 kaže...

Hvala svima, još jedno glupo pitanje, da uzimam 3080 sa 2 ili 3 fana te sa 2 ili 3 pin konektora - jel ovo napajanje može oboje ili samo 2?

 Kolegi tu sa foruma je neki dan vrisnulo (ako se ne varam novo) seasonic 750w napajanje sa 3080 karticom poslije 2 dana rada. Eh sad... aj ga znaj.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
To će najprije biti dječija bolest.
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
miki_the_pirat kaže...
fukara77 kaže...

Hvala svima, još jedno glupo pitanje, da uzimam 3080 sa 2 ili 3 fana te sa 2 ili 3 pin konektora - jel ovo napajanje može oboje ili samo 2?

 Kolegi tu sa foruma je neki dan vrisnulo (ako se ne varam novo) seasonic 750w napajanje sa 3080 karticom poslije 2 dana rada. Eh sad... aj ga znaj.

 4080

 

I taj slucaj mi je cudan jer ta graficka nije povukla vise od 350W kaj nebi smio bit problem za to napajanje bez obzira na broj kablova

 

3080 su ljudi bez problema koristili na 600W napajanjima

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Šta 4080? Onda sam ja krivo zabrijao

4 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Spojio sam sinoć 3080 na 650w napajanje, radi bez ikakvih problema 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Normalno da radi, rtx3080 povuče max 350W i to ne predstavlja problem za ispravno napajanje, kolega je ocito imao neispravno napajanje. Imam konfu koja moze povuc 700W i seasonic 750w to drzi bez problema.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
fukara77 kaže...

Spojio sam sinoć 3080 na 650w napajanje, radi bez ikakvih problema 

 u gamingu je to cc 400-450w za cijeli komp, nikakav problem za osrednje napajanje, pogotovo za stock računalo bez overkloka.

 

Ove nove radeonhke 7900XTX vuku same 450 w ili RTX 4090, tu treba malo pri paziti sa napajanjen :D

4 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Odradio sam neke benchmarkove, pratio sam rad grafe u msi afterburneru i ovako, u control i novi warzone sve do kraja grafa radi oko 90%, u deathstranding, world of warcraft i scum grafa radi oko 60% do 70%

Tako da ovaj online bottleneck calculator što je kolega gore stavio i ne laže u nekim vjv zahtjevnim cpu igrama, sad bi trebao i neki cpu upgrade :/

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 10:08 (fukara77).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Te 2 igre su ionako manje zahtjevne, pa grafička ne može pokazati svoj puni potencijal. Ne mora odmah značiti da je procesor kočnica.

4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Do čega bi još moglo biti? 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Uzmi svakako ryzen 5600. Ovaj prodaš i nadogradnja ti bagatela uz osjetno bolji gaming CPU 

9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Od 2020. čekam stabilnije cijene za upgrade (trenutno imam 1080), pa me zanima gdje ste vi kupili svoje 3080 kartice?

 

Gdje da najbolje gledam cijene? Jel se više isplati preko njemačkog amazona ili nešto tako?

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ThomasCro kaže...

Od 2020. čekam stabilnije cijene za upgrade (trenutno imam 1080), pa me zanima gdje ste vi kupili svoje 3080 kartice?

 

Gdje da najbolje gledam cijene? Jel se više isplati preko njemačkog amazona ili nešto tako?

 za hrvatsku gledaj na nabava.net a za njemacku ja gledam na idealo.de za usporedbu cijena

4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

polovnu sa garancijom :D

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koliko je realna cijena za rabljenu 3080 sa godinu dana gare po vašem mišljenju?

twice the pride double the fall
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dad0r kaže...

Koliko je realna cijena za rabljenu 3080 sa godinu dana gare po vašem mišljenju?

4000 kn/ 533 eura.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
4000kn, 550e je realna cijena svi koji traze vise moraju znati da za 879 eura imas 4070ti novu, 20 posto brzu! Na njuskalu tipove necu komentirati jer to sto traze za svoje grafe je smjesno! 6800kn za 3080 , 7500 za 3090 itd..
be Cool
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 19:03 (Horned Reaer).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...
4000kn, 550e je realna cijena svi koji traze vise moraju znati da za 879 eura imas 4070ti novu, 20 posto brzu! Na njuskalu tipove necu komentirati jer to sto traze za svoje grafe je smjesno! 6800kn za 3080 , 7500 za 3090 itd..

 

Bitno da je tvoja na prodaji bila za 670 eura 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

bila je ali je otisla za 590 eura.. u medjuvremenu se pojavila 4070ti i to je to.

be Cool
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Di ima 4070 ti tako "jeftino"?
U ovim nasim firmama su jos uvjek 1k eura.

Tako da 3080 s garancijom za 4500-5000 je ok cijena. Ako je 12gb ili neka bolja verzija
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mindfactory. 890e 4070ti.
bila je 860e al su klosari poskupili..
sto se tice 3080 guglaj ko ima dobro hlađen vram.. ja sam svoju 3080ti fe prodo jer me vrucina iz pc ubijala..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...
Mindfactory. 890e 4070ti.
bila je 860e al su klosari poskupili..
sto se tice 3080 guglaj ko ima dobro hlađen vram.. ja sam svoju 3080ti fe prodo jer me vrucina iz pc ubijala..

 Asus TUF 3080 hladna ko led ne prelazi 65 C.

16 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Ljudi, jel ko od vas udervoltao rtx3060ti? Al uz zadržavanje istih perfomansi..

 

Kolko ste uspjeli skinut temp. grafe?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
zvonac kaže...

Ljudi, jel ko od vas udervoltao rtx3060ti? Al uz zadržavanje istih perfomansi..

 

Kolko ste uspjeli skinut temp. grafe?

imas ovdje

 

moj primjer i jos hrpu videa sto su ljudi postali, kako sto namjestiti, sve zavisi sto zelis primarno, pefromanse, tisinu, manje temperature i slicno

16 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitohondri kaže...
zvonac kaže...

Ljudi, jel ko od vas udervoltao rtx3060ti? Al uz zadržavanje istih perfomansi..

 

Kolko ste uspjeli skinut temp. grafe?

imas ovdje

 

moj primjer i jos hrpu videa sto su ljudi postali, kako sto namjestiti, sve zavisi sto zelis primarno, pefromanse, tisinu, manje temperature i slicno

 Zelim da clock ostane isti, a smanjim samo voltazu, automatski bi trebala bit i hladnija grafa.

Znaci, klasicni undervolt uz ostanak istih performansi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 15:19 (zvonac).
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
zvonac kaže...
Mitohondri kaže...
zvonac kaže...

Ljudi, jel ko od vas udervoltao rtx3060ti? Al uz zadržavanje istih perfomansi..

 

Kolko ste uspjeli skinut temp. grafe?

imas ovdje

 

moj primjer i jos hrpu videa sto su ljudi postali, kako sto namjestiti, sve zavisi sto zelis primarno, pefromanse, tisinu, manje temperature i slicno

 Zelim da clock ostane isti, a smanjim samo voltazu, automatski bi trebala bit i hladnija grafa.

Znaci, klasicni undervolt uz ostanak istih performansi.

 pa da, to ti je to sto trebas

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
zvonac kaže...

Ljudi, jel ko od vas udervoltao rtx3060ti? Al uz zadržavanje istih perfomansi..

 

Kolko ste uspjeli skinut temp. grafe?

 

Ja sam neki dan došao u posjed Inno3d rtx 3070 ti i kako nije baš najhladnija igrao sam se sa undervoltanjem i skinuo sam 7 celzijusa max temp na uštrb doslovno 3 fps-a prosjek, dok sam recimo min fps u Cyberpunk benchmarku dobio 4 fps-a više.

Voltažu sam stavio 0.875, clock 1875 mhz i za sada je sve stabilno, a temperatura u Plague Requiem najveća je 73, dok je na tvorničkim postavkama bila 80.

Mislim da bi se moglo tu još pogirati za bolje temperature i performanse, ali nemam strpljenja, jer sam samo htio da se grafa ne prži na 80 stupnjeva.

Plague sam uzeo kao primjer jer mi prži grafu par stupnjeva više od cyberpunka čak...u svim drugim igrama je temperatura ispod 70 pod navedenim undervoltom.

Uglavnom undervolt je super stvar, nisam se do sada s njim igrao, ali iz priloženog vidim da radi, još da je neki bolji model grafe u pitanju bez problema se izvuku i bolje performanse s manjim temperaturama..

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 8:40 (lobotomac90).
16 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sad kad je ishlapila zaliha Ampere mozemo ocekivati spuštanje Ada Lovelace na prikladnije razine.

NVIDIA GeForce RTX 30 Founders Edition GPUs disappear from official stores

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pa to je losa vijest, jer su svi "normalni" ionako kupovali Ampere....

defiant
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice