NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.792.561
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da smanjim buku i temp , prvo sam bio brzopleto uzeo hibridni kit za vodeno hladenje grafe , te kasnije sam nasao zlatnu sredinu:

smanjio power limit na 60%, dobio hladnu i tihu grafu uz beznacajan pad performansi.

To ekipa radi i sa 4090 , vent ni ne cujes , a pad performansi je samo ~ 5%

 

 

Eire
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jesi li smanjio power limit na slideru u glavnom meniju afterburnera ili si undervoltao preko krivulje i koja je razlika?
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Preko softvera od grafe, u 2 klika misem . EVGA ima app Precision X1. Slicno msi afterburneru.

Nisam imao potrebe undervoltati kad sam s ovim zadovoljan tako da ne bih znao razliku.

 

Eire
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Jesi li smanjio power limit na slideru u glavnom meniju afterburnera ili si undervoltao preko krivulje i koja je razlika?

 picajzla0707

Kupio si novu grafičku?

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hummer0 kaže...

 picajzla0707

Kupio si novu grafičku?

 jes, msi 3080 12 gaming z trio, nisam imao previše vremena za isprobavanje

malo me jebe ovaj be quiet hladnjak, zapravo kopča od ventilatora koja upire u grafu (slika dolje)

sam hladnjak ima 3-4 mm razmaka do grafe, no ta jebena kopča sjeda na grafu i lagano je gura dolje, ne previše, ali opet

kad mrdam lagano grafu, mrda se lagano i hladnjak od proca 

 

zasad ću ostaviti kako je, ionako uskoro idem na define 7 kućište, a vjerojatno ću uzet i novi hladnjak

 

EDIT

aha, power limit sam stavio na 70%, temperature su pale na cca 70 stupnjeva, a rpm na 1300

bez ograničenja power limita temperature su 10-ak stupnjeva veće - 80+, a rpm ide na 1900

perfomanse su otprilike tu negdje, kingdome come delivrance se vrti oko 90fps s limitom i bez njega, možda koji fps manje s limitom

ovako je već bolje, ne znam jel ima smisla zajebavat se sa undervoltanjem preko krivulje u afterburneru

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 21:19 (picajzla0707).
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Undervoltaj preko krivulje u MSI afterburner ne trebas dirat Power limit.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
hummer0 kaže...

 picajzla0707

Kupio si novu grafičku?

 jes, msi 3080 12 gaming z trio, nisam imao previše vremena za isprobavanje

malo me jebe ovaj be quiet hladnjak, zapravo kopča od ventilatora koja upire u grafu (slika dolje)

sam hladnjak ima 3-4 mm razmaka do grafe, no ta jebena kopča sjeda na grafu i lagano je gura dolje, ne previše, ali opet

kad mrdam lagano grafu, mrda se lagano i hladnjak od proca 

 

zasad ću ostaviti kako je, ionako uskoro idem na define 7 kućište, a vjerojatno ću uzet i novi hladnjak

 

EDIT

aha, power limit sam stavio na 70%, temperature su pale na cca 70 stupnjeva, a rpm na 1300

bez ograničenja power limita temperature su 10-ak stupnjeva veće - 80+, a rpm ide na 1900

perfomanse su otprilike tu negdje, kingdome come delivrance se vrti oko 90fps s limitom i bez njega, možda koji fps manje s limitom

ovako je već bolje, ne znam jel ima smisla zajebavat se sa undervoltanjem preko krivulje u afterburneru

 Čestitam. Dobro  došao u klub.

Moja ne ide preko 65 stupnjeva stock postavke.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2022 0:08 (hummer0).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Može tko preporuciti thermalne padove za modifikaciju gigabyte rtx 3080 gaming oc ? Po mogucnosti njemacka trgovina
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hummer0 kaže...
picajzla0707 kaže...
hummer0 kaže...

 picajzla0707

Kupio si novu grafičku?

 jes, msi 3080 12 gaming z trio, nisam imao previše vremena za isprobavanje

malo me jebe ovaj be quiet hladnjak, zapravo kopča od ventilatora koja upire u grafu (slika dolje)

sam hladnjak ima 3-4 mm razmaka do grafe, no ta jebena kopča sjeda na grafu i lagano je gura dolje, ne previše, ali opet

kad mrdam lagano grafu, mrda se lagano i hladnjak od proca 

 

zasad ću ostaviti kako je, ionako uskoro idem na define 7 kućište, a vjerojatno ću uzet i novi hladnjak

 

EDIT

aha, power limit sam stavio na 70%, temperature su pale na cca 70 stupnjeva, a rpm na 1300

bez ograničenja power limita temperature su 10-ak stupnjeva veće - 80+, a rpm ide na 1900

perfomanse su otprilike tu negdje, kingdome come delivrance se vrti oko 90fps s limitom i bez njega, možda koji fps manje s limitom

ovako je već bolje, ne znam jel ima smisla zajebavat se sa undervoltanjem preko krivulje u afterburneru

 Čestitam. Dobro  došao u klub.

Moja ne ide preko 65 stupnjeva stock postavke.

Da,TUF ne prelazi 65c i uz to je sasvim dovoljno tiha.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MGloc kaže...

Undervoltaj preko krivulje u MSI afterburner ne trebas dirat Power limit.

 evo nekoliko pokušaja

 

1. stock

volt    1.075

clock    1920

temp     76

rpm    1480

superp 15449

 

2. undervolt 1

volt     950

clock   2020

temp     75

rpm    1422

superp 16054

 

3. undervolt

volt     875

clock   1920

temp     70

rpm    1189

superp  15364

 

dakle

undervolt na 950 zadržava temperature i rpm, a povećava rezultat i brzinu

undervolt na 875 spušta temperature i rpm, a zadržava rezultat i brzinu

 

ovo su sve rezultati sa skinutim filterom, koji je na mojem kućištu problem jer je onaj spužvasti koji dobro blokira prašinu, ali je dosta restriktivan za airflow

stoga ću undervoltat još malo više dok ne uzmem novo kućište s manje restriktivnim filterima

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Da,TUF ne prelazi 65c i uz to je sasvim dovoljno tiha.

 da, samo što je vaša 10g, koja je slabija od moje 12g

a i inače asus tuf po defoltu ide na veći rpm i niže temperature od msi gaming

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

Da,TUF ne prelazi 65c i uz to je sasvim dovoljno tiha.

 da, samo što je vaša 10g, koja je slabija od moje 12g

a i inače asus tuf po defoltu ide na veći rpm i niže temperature od msi gaming

Ova moja je OC varijanta i u prosjeku radi na 1900-2000mhz.

 

I da,dobrodosao u klub 🥂

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2022 13:25 (MEGATAMA).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ova moja je OC varijanta i u prosjeku radi na 1900-2000mhz.

 

I da,dobrodosao u klub 🥂

 ne govorim o tome, radi i moja na na preko 2000mhz jer je top model serije gaming

modeli sa 12gb imaju 8960 jezgri naspram 8704 koliko imaju 10gb verzije, 280 vs 272 tensor cores, 70 vs 68 rt cores i propusnost 912 vs 760 jer ima gddr6x memoriju

zato je ponešto gladnija od 10gb verzije, a ponešto i jača - iako se ja rado odreknem tih 10-15% za manju buku

 

iskreno, bilo mi je svejedno koju ću uzet između tuf i msi gaming/suprim, 10 ili 12gb verzija, jedino što mi se ne sviđa kod tuf verzije što par memorijskih čipova nije spojeno na hladnjak, pa to treba modirati s komadom termalne trake, što i nije neki problem

međutim, uletila je ova gaming z 12gb stara samo dva mjeseca za 6k kuna, tako da se nisam puno razmišljao

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2022 13:36 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Vam se ruše igre na 3080? Meni se ruši Miles Morales i u Doom Eternalu nije htio ući u igru. 3D Mark i Fumark rade bez problema. Driveri su najnoviji.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nikome se ne ruse igre na Nvidiji, Samo s Radeonkama se ruse...

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Ako se i ruše o tome šutimo i mudro čekamo da oni sa Radenima kukaju.

Moj PC  
6 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...
Vam se ruše igre na 3080? Meni se ruši Miles Morales i u Doom Eternalu nije htio ući u igru. 3D Mark i Fumark rade bez problema. Driveri su najnoviji.

To ti je iskljucivo kombinacija winsa i drivera,meni se prije mozda pola godine desavalo slicno...jedna igra se srusi druge tri rade normalno isl.

Nista novo,nista cudno jbg.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Igra netko Miles Morales ili Doom Eternal na 3080? Ruši li vam se?

Stavio sam najnovije drivere i igre se ruše, s tim da Doom Eternal baca crni ekran. Na driverima 511, Morales ne radi, slika puna artefakata, dok Doom Eternal radi dok se ne zamrzne ili restarta. Testiram karticu na Heavenu, extreme setings, radi normalno. 

Koje drivere da stavim da Doom radi? Za Milesa ću čekati nove.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam isto dugo vremena imao probleme s rušenjem igra. Nakraju sam skužio da sam imao pre agresivan undervolt. Možda vam neće crashati u benchmark testovima, no ako vam se desi crashanje u igrama, vrlo vjerojatno imate pre agresivan undervolt

Sada godinu + nisam imao crash, a prije par puta na tjednoj bazi

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...

Igra netko Miles Morales ili Doom Eternal na 3080? Ruši li vam se?

Stavio sam najnovije drivere i igre se ruše, s tim da Doom Eternal baca crni ekran. Na driverima 511, Morales ne radi, slika puna artefakata, dok Doom Eternal radi dok se ne zamrzne ili restarta. Testiram karticu na Heavenu, extreme setings, radi normalno. 

Koje drivere da stavim da Doom radi? Za Milesa ću čekati nove.

 pogledaj errore  u logovima, 99% sam siguran da ti se ruse zbog amd procesora i memorije

14 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Obje navedene igre imaju RT koje maksaju karticu, pa probaj da li ti se ruše kad isključeš RT.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hvala svima ne preporuka. Našao sam problem, problem je bio u zastarjelom biosu od matične. Updateom biosa problemi su nestali.  

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

pozz, htio bi upgrade sa 5700xt na 3080, konfiguracija je navedena u moj pc, ukratko zanima me dali je napajanje dovoljno za 3080 i dali bi imao bottleneck sa ryzen 3600 u 2k (monitor isto naveden u moj pc), unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Napajanje bi ti trebalo biti ok, ne vidim razloga za brigu. Što se tiče procesora, u 2K rezi će biti manje izražen botlneck, ali biti će ga sigurno više ili manje. No to ne znači da ti se ne isplati upgrade grafe jer ćeš u svakom smislu imat fin boost. Negdje više, negdje manje. Za iskorištavanje punog potencijala će ti trebati i CPU upgrade, kad bude prilike. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2022 14:46 (itomic009).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Kako ti online kalkulator kaže da nekih 25% bih ti bio bottleneck,napajanje okej

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2022 14:23 (Frenkyca).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Frenkyca kaže...

Kako ti online kalkulator kaže da nekih 25% bih ti bio bottleneck,napajanje okej

Koliko vidim on ima Ryzen 5 3600, a ne Ryzen 5 5600.

 

Nadalje, po tom kalkulatoru jedino bi Ryzen 9 5900X bio ok za RTX 3080 - što je presmiješno, pa koji onda proc za RTX 4090, taj još nije proizveden od strane AMD-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2022 14:38 (MasterOfDisaster).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ne znam tko je izvukao taj kalkulator i odakle, ali to je teška glupost. Plus, što kaže kolega, on ima R5 3600 koji je ok a tek je R5 5600 odličan CPU za tu grafu na 2K.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MasterOfDisaster kaže...
Frenkyca kaže...

Kako ti online kalkulator kaže da nekih 25% bih ti bio bottleneck,napajanje okej

Koliko vidim on ima Ryzen 5 3600, a ne Ryzen 5 5600.

 

Nadalje, po tom kalkulatoru jedino bi Ryzen 9 5900X bio ok za RTX 3080 - što je presmiješno, pa koji onda proc za RTX 4090, taj još nije proizveden od strane AMD-a.

 Iako taj kalkulator nije pretočan, da, danas nema procesora koji može napojiti 4090, pa čak ni slabije grafe. Jednostavno cpu-i kasne sve više za grafama a to će se kompenzirati prelaskom na veće rezolucije, na što proizvođači i računaju. Ništa novo.

 

I sam nekad razmišljam bi li uz 3070 bile bolje performanse da nadogradim monitor sa fhd na 2k/4k ili nadogradit cpu i ploču pa nastavit na fhd-u. Škrtica sam za potrošit paru na sve obzirom da ako i igram, pola je pancake, pola vr.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma i sam se slažem da nije točan jer skoro niti jedan proc ne može ove zadnje rtx 4xxx kak ti zadovoljiti uvijek 5% fali kao no to je to....

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hvala svima, još jedno glupo pitanje, da uzimam 3080 sa 2 ili 3 fana te sa 2 ili 3 pin konektora - jel ovo napajanje može oboje ili samo 2?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice