NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.790.015
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivorko kaže...

 Svakako planiram je undervoltat a gaming pro crpi 30tak w vise od dual sta isto treba hladit i nekako dva veca venta vs 3 manja pa sam se odlučio ne mijenjat svoju ipak nego je zadržat dual oc

 ta dual ima tri toplovodne cijevi naspram četiri koliko ih ima gaming pro, plus hladnjak je na gamning pro puno veći, pa zapravo i sa 30w više ima puno bolji potencijal u hlađenju

forumaš kaže...

ne znam kolika je korist od tog trećeg venta jer kartica ima jako kratak pcb. vidim da joj ventovi idu do 1900 rpma a na toliko idu i na mojoj gainwardici uz istu temperturu, a po nekoj logici tri venta su i glasnija nego dva. 

brijem da taj dodatni svira _urcu :D

tri venta su glasnija minimalno i to samo u slučaju da rade na istim okretajima, no obzirom da gaming pro ima potentniji hladnjak i samim time niži rpm može biti puno tiša

i treći vent koristi, toplovodne cijevi se pružaju preko cijele dužine hladnjaka i zato i treći vent također pridonosi hlađenju

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 20:41 (picajzla0707).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

MEGAFANBOY, kužiš da zbog takvog razmišljanja i likova kao što si ti danas imamo situaciju u kojoj ako ne želiš nauljit šupak i pljunut 5000 kn za low-middle end grafiču možes se jebat.. I dalje se preseravaš i glumiš facu jer imaš "iljadu i parsto evra"!!(kod nas u Nemačkoj) za precjenjeno sranje...  Da nema takvih nebi bilo ni duopola , bar ne sa ovim cijenama. Jbš čovijeka bez principa majke mi... Issa ti odo srknut pivo baš sam srdit..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
11 1 hvala 4
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ivorko kaže...

 Svakako planiram je undervoltat a gaming pro crpi 30tak w vise od dual sta isto treba hladit i nekako dva veca venta vs 3 manja pa sam se odlučio ne mijenjat svoju ipak nego je zadržat dual oc

 ta dual ima tri toplovodne cijevi naspram četiri koliko ih ima gaming pro, plus hladnjak je na gamning pro puno veći, pa zapravo i sa 30w više ima puno bolji potencijal u hlađenju

forumaš kaže...

ne znam kolika je korist od tog trećeg venta jer kartica ima jako kratak pcb. vidim da joj ventovi idu do 1900 rpma a na toliko idu i na mojoj gainwardici uz istu temperturu, a po nekoj logici tri venta su i glasnija nego dva. 

brijem da taj dodatni svira _urcu :D

tri venta su glasnija minimalno i to samo u slučaju da rade na istim okretajima, no obzirom da gaming pro ima potentniji hladnjak i samim time niži rpm može biti puno tiša

i treći vent koristi, toplovodne cijevi se pružaju preko cijele dužine hladnjaka i zato i treći vent također pridonosi hlađenju

 To sam bas gleda jutros po netu al eto na kraju nisan uzea nadam se da uz 5 case fanova i undervolt neće bit toliko buke sa dual oc verzijom ako taj oc ista znaci 

12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jedno pitanje ekipa, tko ima iskustva sa Palit i Zotac karticama?

malo sam lunjao po forumima i našao totalno oprečna mišljenja, neki ih hvale a neki kažu da su totalni trash.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nikola0412 kaže...

Jedno pitanje ekipa, tko ima iskustva sa Palit i Zotac karticama?

malo sam lunjao po forumima i našao totalno oprečna mišljenja, neki ih hvale a neki kažu da su totalni trash.

 PA kako koji model, isto ko i kod drugih proizvodaca. Moja Palit 3080 je vrlo vrlo solidna, do 70 stupnjeva u full loadu i vrlo prihvatljiva razina buke. Nije hladna ni tiha bas ko Asus TUF Gaming, al je tu negdje, a jedna je od jeftinijih, pogotovo kod nas.

 

Dual modeli su sigurno losiji doduse, ali tako je kod svih proizvodaca.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nikola0412 kaže...

Jedno pitanje ekipa, tko ima iskustva sa Palit i Zotac karticama?

malo sam lunjao po forumima i našao totalno oprečna mišljenja, neki ih hvale a neki kažu da su totalni trash.

 za koji brend postoji korisnički konsenzus da je dobar?

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
nikola0412 kaže...

Jedno pitanje ekipa, tko ima iskustva sa Palit i Zotac karticama?

malo sam lunjao po forumima i našao totalno oprečna mišljenja, neki ih hvale a neki kažu da su totalni trash.

 za koji brend postoji korisnički konsenzus da je dobar?

 Asus, EVGA recimo imho... ali nije toliko do brenda koliko higher tier modela. Moja tiha preporuka Asus TUF jer cijenom nije puno skuplja ali je top. Da sam mogao do STRIX modela kupio bih njega ali nisam mogao birati. Kod evge ftw3 modeli, kod Zotaca amp extreme, MSI gaming x trio...

Kill or be killed!
8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ponuda je trenutno katastrofa, skoro ništa nema. Mislio uzet RTX 2060S ali i toga više nema, sad gledam 3060Ti ali neznam dal se isplati dati 4K kn za to, možda će cijene padat nakon božića?

 

Prvo grafu mjenjam, ryzen 1st gen se još drži malo OC možda za koji fps više... za 1440p 60fps

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nikola0412 kaže...

Jedno pitanje ekipa, tko ima iskustva sa Palit i Zotac karticama?

malo sam lunjao po forumima i našao totalno oprečna mišljenja, neki ih hvale a neki kažu da su totalni trash.

 
Palit 3080 GameRock (non oc verzija) kod mene, radi ko urica. Stock postavke, temp max sam vidio 67C u cyberpunk 2077 te Apex Legends inače siše do ~340 W negdje mislim.
Za undervolt i clockanje ništa još nisam napravio.
Isto tako puno youtber-a ako pogledaš recenziju su se inzenadili, te rekli da je jedna od top modela što se tiče 3080 serije.
Inače dobio sam je u Links-a kao zamjenu za gigabyte model (nisu imali na stanju), koji je 100 eura skuplji bio.

everyday i'm shuffling...
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Palit = Gainward, odlican izbor

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

bivša palit gtx 970 je trajala 4.25 godine. Sad sam naručio drugu , nadam se da će trajat duže

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

U Linksu bilo jutros Palit gaming pro  i Gainward Phoenix rtx 3080 modela za 6900/6800 kn.

 

Ima i Evga ftw 3 ultra na ekupi za 8600kn 30.12. dostupno za isporuku.

 

Ja narucio Palit model pa cemo vidjeti, dobio mail da je roba u fazi prikupljanja...

 

Zanimljivo kako su ti modeli isli po 6500 ili 6600kn u Linksu na dan predstavljanja, i reko cekat cu bolje modele (koji na kraju su dosli na kapaljku) i izvisio, kasnije cijene otisle nenormalno gore al ovo sad opet je bio dobar ulov.

Jos si mislio popunit ce se police kroz mjesec dana i jos se korigirat cijene a ono kontra, tako da tko je tada upiknuo super je prosao i igrao od prvog dana nije spusio mjesece na cekanje u prazno.

 

Ajd bar sam na PS4 pro i jos zavrsavam kaj mi je ostalo od ekskluziva pa nije drama.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitohondri kaže...

Gainward Phoenix 3060Ti Cyberpunk performanse - 40fps do 50fps setanja kroz Night City

 

3440x1440 rezolucija, Ultra preset  sve upaljeno, RTX ON, DLSS Balanced, sa 5800X CPU

 

da nemam ukljucen FPS brojac, iskreno ne bi nikad rekao da je igra na tako slabom FPS, fluidno je skroz

 

ali, ima ali :), G-sync ili iskljucena bilo kakva sinhronizacija, flickering i sttuter te tearing tu i tamo, lag free

 

kada ukljucim Fast sync, ciji je benifit iskljucivo kada imate FPS veci od osvjezavanja panela koliko je meni poznato, moj je 75Hz panel, igra radi odlicno i sa takvim niskim FPS-om, fluidno, nema sttutera, tearinga, laga i slicnih pizdarija

 

sto se kartice tice, vise se grije od Gainward Phoenix 3070 i Palit Game Rock 3080, cca 3-5 stupnja, i samim time je i cujno glasnija 

 

s obzirom na cijenu i peformanse, rekao bih da je 3060Ti nekako najoptimalnija kupnja za 1440p igranje

 

 

 

Igra bolje izgleda na Ultra podešavanjima u 4K, bez RT i sa uključenim Auto DLSS. Frejm rejt na i7 6700k u gradu ne pada ispod 65 fps. Iskreno kada se krenem utapati u priču, uopšte mi nije bitno jel svjetiljka pravi sjenku ili ne. Malo sam odigrao u 1440p da vidim kako izgleda RT i vratio se na 4K, nije vrijedno igranja na 50 fps, a tek oštrina prikaza.

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Nije vredno igrat smece od igre dok ne poprave sve ...
Pa meni sve na ultra igra uzasno izgleda + rt
Osim likova u nekim scenama gde izgledaju brutalno
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo konačno sam upogonio svoju Gainward RTX 3060Ti Ghost OC i usporedio ju sa svojom starom Gainward RTX 2060 6GB GS i napredak je više nego zadovoljavajući.

RTX 2060 sam početkom 2019. platio 3.400 kn, a sada RTX 3060Ti krajem 2020. platio 3.900 kn čist ok napredak za 500 kn

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 22:21 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
7 0 hvala 1
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
To ti je napredak od 3900kn, a ne 500kn :p
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Stigla palit 3060 2. Usporedba sa gtx970 i rx580. Airflow je u redu
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

...

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 10:48 (bruno03).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
psihoroba kaže...
To ti je napredak od 3900kn, a ne 500kn :p

 ne ako proda staru za 3400.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.techspot.com/article/2165-cyberpunk-dlss-ray-tracing-performance/


Znači na kraju je RTX3070 sa 8GB VRAM-a ipak fail.

 

Cyberpunk 2077 1440p Ultra + RT Reflections only + DLSS Quality

 

RTX3090   1%low 64 avg 82
RTX3080   1%low 59 avg 76

RTX2080Ti  1%low 52 avg 62

RTX3070   1%low 47 avg 57

RTX3060Ti  1%low 47 avg 55

 

Cyberpunk 2077 1440p Ultra + RT Reflections + Lightning + DLSS Quality

 

RTX3090    1%low 58 avg 73
RTX3080    1%low 53 avg 66

RTX2080Ti   1%low 44 avg 52

RTX3070    1%low 40 avg 49

RTX3060Ti   1%low 39 avg 47

 

Cyberpunk 2077 1440p Ultra + medium RT + DLSS Quality


RTX3090    1%low 62 avg 80
RTX3080    1%low 57 avg 72

RTX2080Ti   1%low 50 avg 60

RTX3070    1%low 44 avg 56

RTX3060Ti   1%low 43 avg 52

 

Cyberpunk 2077 1440p Ultra + ultra RT + DLSS Quality

 

RTX3090    1%low 54 avg 67
RTX3080    1%low 48 avg 60

RTX2080Ti   1%low 40 avg 47

RTX3070    1%low 38 avg 46

RTX3060Ti   1%low 36 avg 42

 

If you want a 60 FPS experience using ray tracing at this resolution, you’ll need to have at least an RTX 2080 Ti in your setup to achieve that level of performance. The RTX 3080 and 3090 are strong performers, but the RTX 3070 isn’t as much. That’s because if you are using the Ultra preset, with ray tracing, 8GB of VRAM is right on the edge in this title and actually does limit performance to some extent.

 

It’s important to note that VRAM is a big factor in Cyberpunk with ray tracing enabled. It’s the primary reason why the RTX 2060 is so slow, and it also causes limitations for the RTX 3070 with 8GB of VRAM being right on the edge at ultra settings. The RTX 2080 Ti, despite delivering similar performance without ray tracing enabled, is the faster GPU with RT enabled thanks to its 11GB VRAM buffer.

 

Dakle RTX3060Ti=RTX3070 što se tiče RT+DLSS na 1440p, totalno neisplativa kupnja osim ako se ne gleda 1080p RT+DLSS za što veći FPS.
Što se 1440p RT+DLSS tiče (za čega bi RTX3070 i trebala biti) ili RTX3060Ti kao "budžet" varijanta ili skok do barem RTX3080. Nvidia izbacila outdated karticu sviježe ispod čekića. 

Očekujem uskoro najavu "Super" verzija ovih kartica sa barem 11GB VRAM-a. 

Moj PC  
5 1 hvala 1
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

pozz, zanima me što mislite o ovom modelu 3070: https://www.futura-it.hr/gainward-gf-rtx3070-phantom-8gb-gddr6-3dp-/133707/product/ jer ne mogu naci nesto puno o njoj na netu. hvala


 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Negdje mora biti kvaka jer ne bi bilo fer prema ovima sto su uzeli 2080ti za 1400e ili koliko su bile kod nas nove 12k kn i sada da kartica od 700e bude bolja ili izjednacena.

8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Čekam samo da dobijem dispatch confirmation za moju novu grafu.

 

To bi trebalo kroz sljedeći tjedan nadam se, onda dajem u prodaju ASUS 3070 Dual OC za 5500 kn, račun i 36 mjeseci garancije.

 

Budem stavio na forum oglas!

#YOLO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
sp1d3r kaže...

pozz, zanima me što mislite o ovom modelu 3070: https://www.futura-it.hr/gainward-gf-rtx3070-phantom-8gb-gddr6-3dp-/133707/product/ jer ne mogu naci nesto puno o njoj na netu. hvala


 Što te zanima? Kupio sam je prije malo više od tjedan dana u Linksu za 4899kn i mogu reći da je velik upgrade na rx580. Trenutno nabijam death stranding kontrolerom na 4k telki u max 4k postavkama vsyncano na 60fps-a. Dlss isključen, sve ostalo do ibera.

U zatvorenoj kištri na usisu dva arctic f140 venta na 750o/min, na ispuhu 1x f140 (750) i dva 140 venta na h110 vodi na stropu. Temp te grafe u toj igri mi nije prešla preko 63°C. klok se vrti između 1930-1970mhz. Stock, ni jedna stavka iz kutij nije štelana.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
AdR03 kaže...

Čekam samo da dobijem dispatch confirmation za moju novu grafu.

 

To bi trebalo kroz sljedeći tjedan nadam se, onda dajem u prodaju ASUS 3070 Dual OC za 5500 kn, račun i 36 mjeseci garancije.

 

Budem stavio na forum oglas!

 Što si uzeo ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
AdR03 kaže...

Čekam samo da dobijem dispatch confirmation za moju novu grafu.

 

To bi trebalo kroz sljedeći tjedan nadam se, onda dajem u prodaju ASUS 3070 Dual OC za 5500 kn, račun i 36 mjeseci garancije.

 

Budem stavio na forum oglas!

 Što si uzeo ?

 3090 TUF 

#YOLO
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
sp1d3r kaže...

pozz, zanima me što mislite o ovom modelu 3070: https://www.futura-it.hr/gainward-gf-rtx3070-phantom-8gb-gddr6-3dp-/133707/product/ jer ne mogu naci nesto puno o njoj na netu. hvala


 Ja imam 3080 Phantom. Grafa je bomba. Jedna od najlješpših grafi koje sam imao. Step up od Phoenixa. 

 

Premda...sve 3xxx su manje više iste. Undervolt i tuci . Jedino nisam fan dual verzija, premda vidim da su kolegama ok.

 

Ta cijena ti je u kcu. Nemoj bit lud.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 14:23 (DarthMarkus).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MGloc kaže...

Negdje mora biti kvaka jer ne bi bilo fer prema ovima sto su uzeli 2080ti za 1400e ili koliko su bile kod nas nove 12k kn i sada da kartica od 700e bude bolja ili izjednacena.

 I to će se promjeniti kad igra izađe iz bete 

3 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bio je Asus Tuf 3080 model jutros na Mall.hr dostupan za 7200kn, malo malo izađe neki dobar deal kao da se dostupnost lagano vraca.

 

Bit ce vam u Linksu unutar 10 dana opet dostupnih Gainward Phoenix rtx 3080 modela pa vrebajte.

 

Jutros dobio mail od GLS-a da je paket pripremljen i da dolazi u ponedjeljak... 

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MGloc kaže...

Negdje mora biti kvaka jer ne bi bilo fer prema ovima sto su uzeli 2080ti za 1400e ili koliko su bile kod nas nove 12k kn i sada da kartica od 700e bude bolja ili izjednacena.

 What ? Što tu koncept "fair-nosti" ima veze s ičime ? Ljudi su znali za koliku cifru kupuju karticu, i kupili su ju anyway. Zaboravite na fair-nost. Isto vrijedi za svaku drugu karticu te ako-prođe-prođe-RT arhitekture. 

 

A koja je druga opcija ? Još gora - da se cijene penju JOŠ gore.

Apoc
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice