NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.440
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo i derbauer u detalje ide:

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Envy kaže...
mislioc kaže...
* * *

Mislioče toliko trolaš temu da je do-zla-boga svima ovdje dojadilo.

Barem napiši Moj PC, i nema veze ako je to Q6600 da te ljudi iole ozbiljno shvate. 

 Ajde obrazloži taj svoj stav da ja trolam. Pa pričamo o aktualnim karticama i isplativosti istih. Šta tebe konkretno smeta? Mene da ozbiljno shvate? Pa tebe su svi na ignore stavili. Odi ti lijepo prodavat prešvasane laptope po 300 eura.

 

Sad ćemo ovdje tvoje poruke PrtScr pa ćemo ih zajedno razložiti.

 
 
 
 

Prije samo par mjeseci rekao si mi nešto u AMD temi "pa ti to stari Intelovče znaš", dakle iz prijateljski nastrojenom tonu iz sa samo jednim "ja te sada prozvao" i doslovce si zapjenio. Dakle zapjenio si ko morski val.

Znaš šta kaže onaj Doktor iz Medicinskih bisera? Ovako: "Kada osoba umjesto o argumentima priča o tebi, rasprava se automatski zatvara a ti si pobjednik". Toliko o tim max dvjema osobama koje su kako kažeš "mene stavile na ignor". Ja nikoga ne stavljam na Ignore, jer time gubim kontekst priče, a najbolji je Ignore je onaj u glavi koji možeš steći.

Dakle, slike ti govore o čemu pričaš. Svađaš se sa Lukom, analiziraš tržite po nekim svojim idejama.. ti savjetuješ o isplativosti. Valjaš se od smijeha. A čovjek da kline na "Moj PC" kod tebe - neeemaaaaa!
Na Discordu (tamo ima grupa Bugovci i ima nas oko 100) kaže jedan kolega forumaš da si kao kameleon... Ali u ovom trenutku jednostano trolaš.

Neki dan je bila čistka.. evo kolega kojeg neću imenovati je zelen i aktivno prati, i drugi također koji je dobio 2 crvena je zelen i aktivno prati.. nisu nigdje aktivni već sedam dana. Da ne govorim o njih nekoliko koji su protjerani.

Ja neki dan ovdje rekao sve pa evo kratak dio da ponovim "Shvatite već jednom da ćemo se sa Ampere dijelu foruma družiti vjerojatno naredne dvije godine. I nema potrebe da se radi glupih rasprava protežemo ovdje na 800 i kusur stranica i to do nove godine."

Ima li šta da ti nije jasno oko tvog trolanja, flejmanja teme ili čega već? Shvati ovo kao retoričko pitanje jer ti ja neću odgovoriti ali biće mi vrlo drago ako tako nastaviš da učestvujem u socijalnom experimentu kako u najmanju ruku smanjiti tvoj uticaj nepotrenim komentarima.

Dakle tema je Ampere (Nvidij odjel za GPU) a ne informatičko skalpiranje ili trgovačko podmetanje nogu ili prepucavanje sa kolegom "čiji je djed veći".

i ne moraš odgovarati na ovu poruku.. uzmi ove slike za samo-analizu.

l.p.

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nekom logikom ako je razlika u konfama 3070 i 3060 tiparsto kuna rtx 3060ti nece biti ispod 4300kn 

Toliko o isplativosti

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

Sad ćemo ovdje tvoje poruke PrtScr pa ćemo ih zajedno razložiti.

    

Prije samo par mjeseci rekao si mi nešto u AMD temi "pa ti to stari Intelovče znaš", dakle iz prijateljski nastrojenom tonu iz sa samo jednim "ja te sada prozvao" i doslovce si zapjenio. Dakle zapjenio si ko morski val.

Znaš šta kaže onaj Doktor iz Medicinskih bisera? Ovako: "Kada osoba umjesto o argumentima priča o tebi, rasprava se automatski zatvara a ti si pobjednik". Toliko o tim max dvjema osobama koje su kako kažeš "mene stavile na ignor". Ja nikoga ne stavljam na Ignore, jer time gubim kontekst priče, a najbolji je Ignore je onaj u glavi koji možeš steći.

Dakle, slike ti govore o čemu pričaš. Svađaš se sa Lukom, analiziraš tržite po nekim svojim idejama.. ti savjetuješ o isplativosti. Valjaš se od smijeha. A čovjek da kline na "Moj PC" kod tebe - neeemaaaaa!
Na Discordu (tamo ima grupa Bugovci i ima nas oko 100) kaže jedan kolega forumaš da si kao kameleon... Ali u ovom trenutku jednostano trolaš.

Neki dan je bila čistka.. evo kolega kojeg neću imenovati je zelen i aktivno prati, i drugi također koji je dobio 2 crvena je zelen i aktivno prati.. nisu nigdje aktivni već sedam dana. Da ne govorim o njih nekoliko koji su protjerani.

Ja neki dan ovdje rekao sve pa evo kratak dio da ponovim "Shvatite već jednom da ćemo se sa Ampere dijelu foruma družiti vjerojatno naredne dvije godine. I nema potrebe da se radi glupih rasprava protežemo ovdje na 800 i kusur stranica i to do nove godine."

Ima li šta da ti nije jasno oko tvog trolanja, flejmanja teme ili čega već? Shvati ovo kao retoričko pitanje jer ti ja neću odgovoriti ali biće mi vrlo drago ako tako nastaviš da učestvujem u socijalnom experimentu kako u najmanju ruku smanjiti tvoj uticaj nepotrenim komentarima.

Dakle tema je Ampere (Nvidij odjel za GPU) a ne informatičko skalpiranje ili trgovačko podmetanje nogu ili prepucavanje sa kolegom "čiji je djed veći".

i ne moraš odgovarati na ovu poruku.. uzmi ove slike za samo-analizu.

l.p.

 Sad znamo tko prati naše postove i prijavljuje nas adminima , kolega ENVY preporučio bi vam da si nabavite život, nebi vam škodilo.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Vrlo jednostavno ako uzmemo msrp 100$=1000kn što u biti i je trenutno nekad i više. 3060ti 4000kn, 3070 5000kn k tome dodamo da je 3070 brža oko 10% jednostavnom logikom dođemo do toga da na 3070 plačaš 1 frejm 100kn da bi pokazala prednost od 10%.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

 Sad znamo tko prati naše postove i prijavljuje nas adminima , kolega ENVY preporučio bi vam da si nabavite život, nebi vam škodilo.

 daj ti skini tu prodavačicu magle s profila, kak ti nije neugodno 

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Moja RTX 3080 je otišla za 8k kn u Samobor :P

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
5 7 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Moja RTX 3080 je otišla za 8k kn u Samobor :P

 Znaci tolko si bio zeljan igranja da si ju scalpao, najs

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nije problem u njemu nego u onome koji je kupio.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

 Znaci tolko si bio zeljan igranja da si ju scalpao, najs

Čovjek nikoga nije prisilio da kupi, ne kužim TD ekipu i ovakve komentare.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa kakve su ovo pederske cijene za RTX 3060TI kod Linksa. Pa koji su to odvratni skalperi, gade mi se. Cijene idu od 4.700 do 5.100:

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gigabyte-geforce-rtx-3060ti-eagle-8gb-gddr6-051800717

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gigabyte-geforce-rtx-3060ti-gaming-oc-8gb-gddr6-051800718

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gigabyte-geforce-rtx-3060ti-gaming-oc-pro-8gb-gddr6-051800719

Naravno niti jedna nije dostupna, a i da je moraš biti totalni debil kupiti po ovoj cijeni, to je cijena RTX 3070. Digli su 50% od preporučene cijene - odvratni su.

Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MasterOfDisaster kaže...

Pa kakve su ovo pederske cijene za RTX 3060TI kod Linksa. Pa koji su to odvratni skalperi, gade mi se. Cijene idu od 4.700 do 5.100:

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gigabyte-geforce-rtx-3060ti-eagle-8gb-gddr6-051800717

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gigabyte-geforce-rtx-3060ti-gaming-oc-8gb-gddr6-051800718

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gigabyte-geforce-rtx-3060ti-gaming-oc-pro-8gb-gddr6-051800719

Naravno niti jedna nije dostupna, a i da je moraš biti totalni debil kupiti po ovoj cijeni, to je cijena RTX 3070. Digli su 50% od preporučene cijene - odvratni su.

 Pa šta je tu čudno? to je firma kojoj je profit temelj djelovanja još na to dodajmo nestašicu kartica plus bjesne kupce koji se trzaju kao da trebaju fix sa par frejmova više.Konzumerizam na max,a smijali smo se amerima.

13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MasterOfDisaster kaže...

Pa kakve su ovo pederske cijene za RTX 3060TI kod Linksa. Pa koji su to odvratni skalperi, gade mi se. Cijene idu od 4.700 do 5.100:

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gigabyte-geforce-rtx-3060ti-eagle-8gb-gddr6-051800717

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gigabyte-geforce-rtx-3060ti-gaming-oc-8gb-gddr6-051800718

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gigabyte-geforce-rtx-3060ti-gaming-oc-pro-8gb-gddr6-051800719

Naravno niti jedna nije dostupna, a i da je moraš biti totalni debil kupiti po ovoj cijeni, to je cijena RTX 3070. Digli su 50% od preporučene cijene - odvratni su.

"Vrlo pristupačno" kao i sve u zadnje vrijeme.

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

i mislio sam da će tako pa se nisam nešto ni veselio sa rtx 3060 ti. 3500 kn u snovima.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

i mislio sam da će tako pa se nisam nešto ni veselio sa rtx 3060 ti. 3500 kn u snovima.

Pa evo ja sam se toplo nadao 4.000 kn, ali ovo je van svake pameti. Prokletnici pohlepni 

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Uff ovo je baš pretjerivanje, što duže pratim situaciju to sam sretniji što sam uspio ubosti 3070 za 4900, a bio sam na oću,neću da se ne bi za mjesec dana pojeo ako bude jeftinija, ali mislim da se taj scenarij neće tako brzo odigrati, bar dok ne prodje korona cirkus. Jedina nada za 3060 ti je da će se možda pojavi neki Palit,Gainward za 4000 kn, jer dati 4700 kn pored 3070 koja se može naći za 4900 nema smisla.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 8:02 (lobotomac90).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
mrsmith kaže...

Moja RTX 3080 je otišla za 8k kn u Samobor :P

 Znaci tolko si bio zeljan igranja da si ju scalpao, najs

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hahahahhahaha. 

 

Di je 3dfx, i cijena ispod 4000kn?

 

Izgleda da ću ja mjenjati svoju 1080Ti jedino ako crkne, ako prije toga ja ne crknem. 

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Moram naći kakva 3 komada 3060Ti da idu u trošak, baš mi fali malo 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Jučer sam poslije višednevnog traganja napokon naručio karticu. Uzeo sam Gigabyte Gaming OC 3060 Ti za oko 595 evra. Bilo je nešto RTX 3070 sa cijenom od oko 795 evra, ali mislim da je razlika u performansama mala, svakako ni GTX 3070 nije kartica za neki 4K gejming.

Našao sam nešto polovnih kartica. Bila je jedna 2080 super polovna za 550 evra i slično... Mislim da će vlasnici tih kartica uskoro morati snižavati cijene, nažalost biće veliki gubitnici na vrijednosti, jer su te kartice i dalje kao nove jako skupe.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
frey85 kaže...
Jučer sam poslije višednevnog traganja napokon naručio karticu. Uzeo sam Gigabyte Gaming OC 3060 Ti za oko 595 evra.

Sorry, ali rađe bi si odrezao nogu nego toliko (pre)platio tu karticu. 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
frey85 kaže...
Jučer sam poslije višednevnog traganja napokon naručio karticu. Uzeo sam Gigabyte Gaming OC 3060 Ti za oko 595 evra.

Sorry, ali rađe bi si odrezao nogu nego toliko (pre)platio tu karticu. 

 Nije to ništa kako je moglo biti :D

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...

Uff ovo je baš pretjerivanje, što duže pratim situaciju to sam sretniji što sam uspio ubosti 3070 za 4900, a bio sam na oću,neću da se ne bi za mjesec dana pojeo ako bude jeftinija, ali mislim da se taj scenarij neće tako brzo odigrati, bar dok ne prodje korona cirkus. Jedina nada za 3060 ti je da će se možda pojavi neki Palit,Gainward za 4000 kn, jer dati 4700 kn pored 3070 koja se može naći za 4900 nema smisla.

 

Tako je i meni što sam dao 6300 za 3080, prvo sam bio nervozan jer sam se načekao a sad sam sretan ko malo prase što je stigla.

 

Ja sam još pod dojmom, spustio sam case fan-ove toliko da mi je sad komp tiši pod loadom nego NAS komp koji koristim idle.... Nije mi bilo svejedno kad sam naručio grafu i kad su reviewovi izašli što je Gaming X Trio ispao kakav je, ali sad sam prezadovoljan, nevjerojatna tišina i snaga

14 godina
offline
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
frey85 kaže...
Promster kaže...
frey85 kaže...
Jučer sam poslije višednevnog traganja napokon naručio karticu. Uzeo sam Gigabyte Gaming OC 3060 Ti za oko 595 evra.

Sorry, ali rađe bi si odrezao nogu nego toliko (pre)platio tu karticu. 

 Nije to ništa kako je moglo biti :D

E zbog takvog mind seta nas i deru...Dobro, nas neke ne, ali zato su cijene otišle tu di jesu... 

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Moga bi ja moju 3070-ku prodat za recimo 6000kn 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

he he sad bi svi prodavali kad su se nakon par tjedana izdovoljili :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nicky.sl kaže...

Moga bi ja moju 3070-ku prodat za recimo 6000kn 

Prodala bi se bez problema, vjeruj mi... meni su za 3080 i 8k slali upite 5 puta dnevno. Realno, koštala me 5k tako da ono... who cares, nađem neku nekad za 5-5.5k opet  do onda će mi i ova MSI 2080S Gaming X Trio, koju sam našao za 3.5k uz 2.5g jamstva poslužiti.

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Džaba, zna se kako se kreira tržište. Imao sam ROG 1080 Ti polovnu prije 6 mjeseci za 350 evra, sad ne mogu da nađem Palita sa 2 ventilatora za 425 evra. Sve polovne kartice iz tog ranga su rasprodate u BiH. Nema ništa na tržištu. Ko prodaje polovne kartice 2070 - 2080 Super Ti, cijene oko 500-650 evra...
14 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
iMik kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Pa kakve su ovo pederske cijene za RTX 3060TI kod Linksa. Pa koji su to odvratni skalperi, gade mi se. Cijene idu od 4.700 do 5.100:

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gigabyte-geforce-rtx-3060ti-eagle-8gb-gddr6-051800717

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gigabyte-geforce-rtx-3060ti-gaming-oc-8gb-gddr6-051800718

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gigabyte-geforce-rtx-3060ti-gaming-oc-pro-8gb-gddr6-051800719

Naravno niti jedna nije dostupna, a i da je moraš biti totalni debil kupiti po ovoj cijeni, to je cijena RTX 3070. Digli su 50% od preporučene cijene - odvratni su.

"Vrlo pristupačno" kao i sve u zadnje vrijeme.

 Pa ne bi mi 60 serija nikad ušla u komp preko 4000 kn. Kakav debilizam je ovo postao.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice