Preformanse PC igara

poruka: 50
|
čitano: 8.664
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
Oly_E3 kaže...
General Zed kaže...

Dakle kao kod Nvidie i Ati ima onaj svoj prog gdje ti one kazaljkice okrećeš u željenom smjeru.Dali samo tamo podešavam to ili još negdje.Znam da trebam testirati,nisam mislio dizati do neba možda nekih 35% pa da vidim.Za proc još nisam siguran kako to napraviti,pročitao sam tutorijale o clockanju al mi nije to baš sjelo.Za memoriju uopće neznam kako se to radi i čime se to testira...

1950 ima default GPU od 575MHz, a želio bi ga dignuti za 35%? Tada bi ti radio na oko 780MHz, a to je daleko iznad onoga što ta grafa može podnjeti...

 

Imaš ovakav prozor (kao sa slike)? Samo digni do maksimuma GPU, a memoriju i ne toliko puno (25-30MHz)

Dakle na tome dobijam bar 2FPS zar ne !Idem dalje naclockanje memorije i CPU i nek na svakom dobijem takođe po 2FPS ja zadovoljan trenutno.Jedino me buni koliko treba dignuti voltažu kod clockanja CPU?A za memoriju mi treba pojašnjenje kao i kolegi gameru...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara

Ne nego u Furmarku... On je namjenjen baš tome. Opterećjue grafiku (GPU, Memoriju, VRM) do maksimuma. Može čak biti i opasan

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
14 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

Ja sam grafulju testirao sa RTHDrible...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
General Zed kaže...

Dakle na tome dobijam bar 2FPS zar ne !Idem dalje naclockanje memorije i CPU i nek na svakom dobijem takođe po 2FPS ja zadovoljan trenutno.Jedino me buni koliko treba dignuti voltažu kod clockanja CPU?A za memoriju mi treba pojašnjenje kao i kolegi gameru...

Ne savjetujem ti clockanje P4... Prvo oni se jako griju (90nm procesori i visoka stock voltaža)... Rađe kupi onaj E5200 o kojem si govorio, jer ide preko 3GHz bez problema, čak i bez dizanja voltaže... Ovdje ti je P4 jako usko grlo... U igrama, stoga rađe mjenjaj to što je prije moguće

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
Oly_E3 kaže...

Ne nego u Furmarku... On je namjenjen baš tome. Opterećjue grafiku (GPU, Memoriju, VRM) do maksimuma. Može čak biti i opasan

 A pa samo clockanje je opasno...

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
sk8 4 life kaže...
Oly_E3 kaže...

Ne nego u Furmarku... On je namjenjen baš tome. Opterećjue grafiku (GPU, Memoriju, VRM) do maksimuma. Može čak biti i opasan

 A pa samo clockanje je opasno...

Osim što ti ovaj program može skuriti VRM-e i dok grafa nije clockana Namigiva (ali štite driveri to pa nema beda)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
14 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

Nema više onih matičnih ne uvoze,tako da sam tu u banani.Ako bih išao na tu soluciju htio bih iskoristiti ovu grafulju i DDR a nisam našao neku sličnu matičnu koja podržava AGP i DDR...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara

Hebat ga... Doista si u banani... Ništa počni polako štedjeti za neki pilu, ali ne motornu (citiram tvoje riječi Osmijeh)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
offline
RE: Preformanse PC igara
Oly_E3 kaže...
sk8 4 life kaže...
Oly_E3 kaže...

Ne nego u Furmarku... On je namjenjen baš tome. Opterećjue grafiku (GPU, Memoriju, VRM) do maksimuma. Može čak biti i opasan

 A pa samo clockanje je opasno...

Osim što ti ovaj program može skuriti VRM-e i dok grafa nije clockana Namigiva (ali štite driveri to pa nema beda)

Preimenuj "furmark.exe" u "skuritćutigrafu.exe" pa tvoja tvrdnja neće biti točna!

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

To znam,namjera je tek sljedeće godine.Na ovom bi se malo igrao sa clockanjem i to(al ne baš do uništenja)jer sam sve ostale dijelove rasprodaoSramim se...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
General Zed kaže...

To znam,namjera je tek sljedeće godine.Na ovom bi se malo igrao sa clockanjem i to(al ne baš do uništenja)jer sam sve ostale dijelove rasprodaoSramim se...

Ništa ako želiš probati odi ovako: Odi u BIOS (neznam koji ti gumb za ulazak se prilikom pokretanja kompa ispiše: DEL ili F2 jedan je)

 

Pronađi FSB frekveniju (trebala bi biti na 200MHz) i digni ju za 10... Tada bi trebao dobiti frekvenciju od 3150MHz (210 x 15 = 3150MHz)

 

@Hyperion - znam za to, rekao si to već u nekoliko navrata... Ali za nas obične smrtnike dovoljan je i furmark.exe ;)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2009 20:46 (Oly_E3).
14 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

Nakon malo borbe nisam našao ATI tools za overclocking jer piše da se jedino X1950Pro nemože ovrclockati na ovoj stranici.A imao sam 7600GT doduše 256MB al se mogla"frizirati" a ova je 512 i čini mi se slabija od 7600GT.Bogami ni tu nemam sreće...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

Evo još jedan mali dodatak koji sam tražio za preformanse u temi,gdje gašenjem pojedinih nepotrebnih programa može se dobiti dio poboljšanja.Ako imate sličnih iskustava predložite i pokažite kako ste preformanse poboljšali...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

evo, mene, zanima ak iam HP proBook 4510s sa konfom-CPU 2.20GHZ 2duo,3GB RAM,500 GB HDD - dali mogu pokrenut Gta 4 bez problema , brejkanja i ostalog???

 

unaprijed Hvala!

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
goodvibes kaže...

evo, mene, zanima ak iam HP proBook 4510s sa konfom-CPU 2.20GHZ 2duo,3GB RAM,500 GB HDD - dali mogu pokrenut Gta 4 bez problema , brejkanja i ostalog???

 

unaprijed Hvala!

Ovisi na kojoj rezoluciji i grafičkim postavkama.

Mada češ teško na laptopu izvući puno iz GTA 4.

"The harder the battle the sweet of jah victory."
16 godina
offline
Preformanse PC igara

Koju graficku ti ima laptop, ako je uopce i ima?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Preformanse PC igara
goodvibes kaže...

evo, mene, zanima ak iam HP proBook 4510s sa konfom-CPU 2.20GHZ 2duo,3GB RAM,500 GB HDD - dali mogu pokrenut Gta 4 bez problema , brejkanja i ostalog???

 

unaprijed Hvala!

Nema šanse. Taj laptop dolazi u više verzija neke imaju HD4330 ,a neke intelovu integrirku. Sa intelovom integrirkom znaš i sam da nemožeš, a sa HD4330 jako jako teško. Igra smlavi i najjače grafičke kako nebi i tvoju hd4330.

 

Možda bi i išlo,ali na 640x480 i minimalnim grafičkim opcijama.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

Dobro Hyperion veli,imaš rama,proc bi mogao vrtit,al grafa je slaba,al ak te zadovolji mala reza,možda...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
General Zed kaže...

Dobro Hyperion veli,imaš rama,proc bi mogao vrtit,al grafa je slaba,al ak te zadovolji mala reza,možda...

Ma moć ćeš igrat....

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
BodySnathcer kaže...
General Zed kaže...

Dobro Hyperion veli,imaš rama,proc bi mogao vrtit,al grafa je slaba,al ak te zadovolji mala reza,možda...

Ma moć ćeš igrat....

Eto ti preporučena konfiguracija.. :

 

  • Windows XP SP2 (ne nije greška, zaista preporučuju XP sa service packom 2)
  • Dual core procesor (Intel Pentium D ili bolji)
  • 2 GB RAM-a
  • 18 GB slobodnog prostora na disku
  • Direct3D 10 kompatibilna grafička kartica sa 512 MB RAM-a ili Direct3D 9 kompatibilna sa podrškom za Shader
  • dual-layer DVD-ROM

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice