Kupnja malog benzinca

poruka: 50
|
čitano: 16.665
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Kupnja malog benzinca

Pozdrav ljudovi. Kupujem malog benzinca do nekih 4000€. Naravno bitno mi je da je u dobrom stanju, koliko može biti za auto 2008, 2007. Ugl. tražim prijedoge, nakon što sam pogledao sve živo razmišljam o Toyota Aygo, C1, 107. Nakon što sam "popušio" par dobrih prilika, jer su me preprodavači pretekli, tražim i nešto drugih brendova, pa molim prijedloge, može i link sa njuške ili nešto. Htio bi da malo troši i da je čim manje ulaganja i popravak. Hvala.

16 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Da “cigo svog konja pohvali”. Renault Twingo druge generacije, mali i praktičan ako te ne smetaju troja vrata. Još ako ima iza dva odvojena sjedala, po meni genijalno jer biraš što ti treba, više sjedećeg ili prtljažnog prostora. Ne troši previše, a ni održavanje nije skupo. Imam dvije godine, vrlo zadovoljan.
A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
4 godine
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Zeppelin Graf kaže...

Pozdrav ljudovi. Kupujem malog benzinca do nekih 4000€. Naravno bitno mi je da je u dobrom stanju, koliko može biti za auto 2008, 2007. Ugl. tražim prijedoge, nakon što sam pogledao sve živo razmišljam o Toyota Aygo, C1, 107. Nakon što sam "popušio" par dobrih prilika, jer su me preprodavači pretekli, tražim i nešto drugih brendova, pa molim prijedloge, može i link sa njuške ili nešto. Htio bi da malo troši i da je čim manje ulaganja i popravak. Hvala.

 Imaš ovaj Golf V 1.4, 2007 godište, dobro stanje, jedini problem je da je malo skuplji (4200€), do 4000€ imaš modele prije 2007, a sam si napisao da godište mora biti max 2007-2008.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-5-1.4-oglas-39131862

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Cjenkanje?
4 godine
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Vavoom kaže...
Zeppelin Graf kaže...

Pozdrav ljudovi. Kupujem malog benzinca do nekih 4000€. Naravno bitno mi je da je u dobrom stanju, koliko može biti za auto 2008, 2007. Ugl. tražim prijedoge, nakon što sam pogledao sve živo razmišljam o Toyota Aygo, C1, 107. Nakon što sam "popušio" par dobrih prilika, jer su me preprodavači pretekli, tražim i nešto drugih brendova, pa molim prijedloge, može i link sa njuške ili nešto. Htio bi da malo troši i da je čim manje ulaganja i popravak. Hvala.

 Imaš ovaj Golf V 1.4, 2007 godište, dobro stanje, jedini problem je da je malo skuplji (4200€), do 4000€ imaš modele prije 2007, a sam si napisao da godište mora biti max 2007-2008.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-5-1.4-oglas-39131862

 

 Sada smi sjetio, jel valjaju VW benzinci? Gledao sam Polo, nađe se dobra godina sa solidno km za te novce? Znam naravno da su dieseli top, ali me baš zanimaju kako se ponašaju ti benzinci.

12 godina
offline
Kupnja malog benzinca

Aygo, C1 i 107 se jeftino nađe kod Klarića. Ako nema na lageru uveze ti ga.

 

Moj tetak je uzeo prije par godina 107 2006. s malo km (ispod 100tkm) i dosta opreme za 19.000kn i svaki dan radi 100km u njemu. Prije toga je imao C1 kojeg je gazio do 300 tisuća dok mu nije krenuo trošit uljea Sad je naravno situacija dosta lošija i nema šanse da ih bude za 19.000 al neće biti puno iznad.

 

Upozorenje: taj auto ti je skoro ko Yugo po pitanju "luksuza" i zvučne izolacije. Imaj to na umu.

3 godine
offline
Kupnja malog benzinca

Do 5000€ trenutno od benzinaca nemas apsolutno nista, ono sto sam ja vidio u 20 salona i polovnjaka ja sve teški škart, truli uvoz i skidani kilometri za barem min 150 000kn. Svaki salon u kojem sam bio u ZG su sve od reda prevaranti! Ak neams barem 10000€ za neki iz ovlaštenog auto salona bolje se  strpi ili vozi to kaj imaš!

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 19:27 (Boris grozni).
13 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Ja ti vozim Hyundai i10, 1.2 benzinac, 2008. godište. Prezadovoljan. Pouzdane i zahvalne mašine. Tak si nešto traži. Preporuke i za Hyundai Getz.
Jurica Gregurović
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 19:33 (jurica_m).
16 godina
neaktivan
offline
Kupnja malog benzinca

takve kupnje u pravilu najbolje prođu u vlastitom okruženju.

proširiš info u susjedstvu.

čak iz susjedstva potakneš neke ljude da ti prodaju auto.

najbolje kupnje tih autića su kada je tebi auto i vlasnik koliko toliko poznat iz bližeg i daljeg susjedstva.

 

ja sam tako poznaniku pronašao swifta sa urednom servisnom knjižicom, 70 000km, 2012g.

gospođa u nekim razmišljanjima MOŽDA u nekoj bližoj budućnosti namjeravala zamijeniti auto.

krene se sa kulturnim pritiskom da ga sad proda. i pazi sad...iznod bude 24 000kn.

 

lupaš se nogama u guzicu dok juriš prebacit papire.

ponavljam...iz mog iskustva sa poznanicima, najbolje i najpouzdanije su kupnje i svog kvarta i okolnih...da ti je vozilo poznato iz viđenja ranije.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
4 godine
offline
Kupnja malog benzinca

Znam da je taj Aygo slabo izoliran i da je zapravo "tačka" kako bi se reklo, ali mi treba za male relacije. Imam novu Toyotu Yaris sport model, pa sam jako zadovoljan. Znam da od 2005. do neke 2012. su C1, 107 imali Toyota (Daihatsu) motore koji vidim na njuškalu idu i do 400 tisuća km. Neznam zapravo mislim da ste u pravu što se tiče slabe i preskupe ponude na tržištu,  budem se strpio. Gledam još i Fiat 500 1.2, ali su stvarno preskupi. Hvala vam ekipa.

8 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Takvih auta od poznanika i prijatelja a da zadovoljavaju trazene kriterije (stanje, cijena) je sve manje....

Tko ima, taj ne prodaje jer nema potrebe.

Evo susjed ima clia 2002 (ili 2004), auto ima 46000km. Kupljen novi u salonu, garaziran, svakih 12 mjeseci servis, trebao ne trebao. Auto kao apoteka, ni zrnce prasine.

Covjeka barem 2 puta dnevno pitaju da proda, ne pada mu na pamet, sta ce njemu bolje, sta da kupi za te novce koje ce dobiti....nesto mladje, mozda. Nesto u boljem stanju - nema nikakve sanse..... Taj auto ce voziti i biti u dobrom stanju i kad on umre.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
16 godina
neaktivan
offline
Kupnja malog benzinca

najveće su šanse iz dva razloga, a svjedočio sam tome nekoliko puta.

- radi se o malim autima

- žene vole male aute

- male aute paze i vole posebno +50 žene

- iste te žene imaju ambicije da se obnove novim mališanom

- svjedočio dobroj micri, swiftu, twingu

- nikada nakon prodaje ne idu na veću klasu/nadoplatu.. obnove se kao ovaj slučaj, nakon swifta - ignisom

 

Velike su šanse ako u vidokrugu skenirate sve kvartovske gospođe.

 

edit:

bome ih dobro listam u mom kvartu..evo sjetih se umirovljenice prije 2g. lik joj "počisti" apoteka twinga 2 i ona sva oduševljena za 7 dana kupi novu kia picanto.  Ima ih na pretek.. pratite milf i greny kategorije.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2023 13:00 (torrente).
15 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca

Ajde, ne ubijaj volju ljudima.

 

Za 5000eura se nadju jako fini mali auti.

 

Evo nedavno smo susjedi kupili C1 iz 2015, 105000km za 5500.

 

Vjerujem da od 2007-2015 ima puno ponuda koje su manje od 5000eur

 

Baš je kategorija od 10000eur najgora jer se tu nađe svašta.

 

(iako je sve oslo kvragu, u ljeto 2021. Smo drugoj susjedi našli Kiu Picanto za 14000kn, danas isti model, sa 30000 km više je 3000-3800😂)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
2 godine
online
Re: Kupnja malog benzinca
wyks kaže...

 

 

Za 5000eura se nadju jako fini mali auti.

Baš je kategorija od 10000eur najgora jer se tu nađe svašta.

 

Ahh, jaka ti logika, ubi bože....  

 

Prije ću kupiti bolji, kvalitetniji, manje istrošen, novijega godišta... "mali" polovni automobil za 10 t€, nego za 5.... 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
16 godina
neaktivan
offline
Kupnja malog benzinca

ja ostajem pri tvrdnji nahođen nekakvom CSI analitikom putem satelitskog snimka... da malo pouzdano, nesilovano i još povoljno, ne postoji na oglasnicima.

ono što valja kod mališana, uglavnom se brzo proda "ispred kuće" kada zaljepiš A4 sa svim hlalospjevima i brojem telefona.

 

hajde neka netko pronađe na oglasima mazdu 2 da je tip-top i povoljno.  neće nikada.  postoje takvi i slični modeli na koje jednostavno treba naletit u živo... i opet će to biti gazdarica.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
15 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca

A KAKA ČE TEK AUTO KUPIT ZA MILIJUN EVRA BOG TE JEBA KLIMA LEDI PIC PIC NE ŠKRIPI UTEGNUT PRVI LASNIK GUME GANC OVE MILIJUN EVRA.

 

Razumiješ li ti jebenu razliku između 4000eura i 10 JEBENIH HILJADA EVRA.

 

PA DA IMA JEBENIH 1000 EVRA NE BI PITAO ZA AUTO OD 4000.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Kupnja malog benzinca

za 4k€, 110% će izbor ostati 2007/2008g.

mališani tipa swift, micra, twingo... cca 150 000km.

vlasnici, tj pacijenti, pola, corsi i sl.. i dalje žive u paralelnom univerzumu oko cijena.

tu bi opet bilo poželjnije japanca zbog lanca i provjereno ti mališani 1.3 uredno izvrte 220/230 000.

 

možda se radi o mladoj osobi, početniku.. onda neka kupi što bilo.  moj prvi auto je bio rashodovani yugo iz autoškole. nisam ni pomoćne pedale odrezao kod suvozača...jednom stari zakočio u vožnji.

 

ako je u godinama i bori se sa hrvatskom realnošću preživljavanja kao 70% stanovništva, želim mu sreću i da autić potraje.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
2 godine
online
Re: Kupnja malog benzinca
wyks kaže...

 

 

Razumiješ li ti jebenu razliku između 4000eura i 10 JEBENIH HILJADA EVRA.

 

PA DA IMA JEBENIH 1000 EVRA NE BI PITAO ZA AUTO OD 4000.

 

 

Razumijem, no referirao sam se na tvoj post koji je malo blesav. 

 

Ovdje je jedino torrente  u pravu... jer ne možeš od govna napraviti pitu.

Što čovik iz Dubrovačke republike reče; kupiti samo, isključivo od nekoga poznatog, neke tetkice koja je godišnje prelazila maks 5000 km.

 

To je jedini normalan, siguran način da kupiš normalan automobil od 4000 €, a da ne moraš nakon kupovine svaka dva mjeseca ići s njim mehaničaru.

 

Inače, sve ove spike ....Clio, Polo, Twingo, bla,bla, bla... padaju u vodu...

 

Svi su modeli automobila dobri kad su očuvani, kad su nakon 10 godina prešli malo kilometara.

 

Kažu; može preći 400 t km, a ima "tek" 200 tkm ?!

Nije tih 200t km pregazio samo motor već i svaki dio podvozja vozila, poluosovine, osovine, ramena, diskovi... amortizeri... da ne nabrajamo dalje.

 

ENDE

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
12 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Kilometri jesu i nisu mjerilo stanja auta. Prijatelj svaki dan putuje 65km do posla i 65 nazad. Lagana otvorena cesta. Godišnje na kuća-posao prijeđe 30k, ukupno cca 40k.
Njegov auto u 3 godine prođe 120k a sigurno je u boljem stanju od onoga ko u 5 godina prođe 100k gradske vožnje.
Za 4000-4500 se nađe Yaris 1.3 2008-2009 godište a to je najbolji gradski auto ikad napravljen.
12 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Kilometri jesu i nisu mjerilo stanja auta. Prijatelj svaki dan putuje 65km do posla i 65 nazad. Lagana otvorena cesta. Godišnje na kuća-posao prijeđe 30k, ukupno cca 40k.
Njegov auto u 3 godine prođe 120k a sigurno je u boljem stanju od onoga ko u 5 godina prođe 100k gradske vožnje.
Za 4000-4500 se nađe Yaris 1.3 2008-2009 godište a to je najbolji gradski auto ikad napravljen.
2 godine
online
Re: Kupnja malog benzinca
BlueMax kaže...

Njegov auto u 3 godine prođe 120k a sigurno je u boljem stanju od onoga ko u 5 godina prođe 100k gradske vožnje.

Je li bolji od onoga koji u 5 godina pređe 30 tisoć km samo gradske vožnje ?

Možemo tako do prekosutra, no to nije glavna tema.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
15 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Zaporožac kaže...
Razumijem, no referirao sam se na tvoj post koji je malo blesav. 

 

 Evo

https://www.index.hr/oglasi/osobni-automobili/gid/27?pojam=&sortby=1&elementsNum=10&cijenaod=9000&cijenado=11000&tipoglasa=1&markavozila=&modelvozila=&pojamZup=-2&attr_Int_179=&attr_Int_1190=&attr_Int_470=&attr_Int_910=&attr_bit_motor=&attr_bit_473=&attr_Int_1172=&attr_Int_1335=&attr_Int_359=&attr_Int_1192=&attr_bit_klima=&attr_bit_mjenjac=&attr_bit_brzina=&attr_bit_vrsta_pogona=&vezani_na=179-1190_470-910_1172-1335_359-1192

 

Nađi mi jedan automobil koji bi sad odmah sebi kupio.

 

(Referiram se na to da je 10000 eura cijena za svakog:

 

1. 10+ godina starog njemca iz velike trojke sa +200 000km

2. do 5 godina starog auta koji od opreme ima sjedala i volan C1 Elysee i Škoda Rapid

3. Dacia Duster

4. Polo, 8 godina star kojeg ljudi kupuju pored mlađe Astre/308ce/Meganea iste cijene

5. Golf 7ca iz 2012.

 

I sad prije nego me netko poklopi da je 270 000km vožen 320i ili A4 ili C klasa bolji od 5 godina mlađe Insignije sa 150 000km, super, dok ja napravim razliku u tim kilometrima proći će još 10 godina, pa hajmo kod servisera pomnožiti servise)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 11:52 (wyks).
3 godine
offline
Kupnja malog benzinca

Pa da bolji su! Citroen i Opel, daj molim te dobro da nisi napisao neku Alfu da uzme

15 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Boris grozni kaže...

Pa da bolji su! Citroen i Opel, daj molim te dobro da nisi napisao neku Alfu da uzme

 Sad i razumijem cijene po oglasnicima.

 

Hrvatsko auto tržište - di si debili preprodaju A4 i Golfa iz 2010 za 11 hiljada eura i onda na indexu komentiraju kako ih varaju i skidaju kilometre i traže Miki Milana da im rješi 500 kuna problem za koji ih Peđa Gevinde traži 3 iljade eura.

 

ouroboros, a umjesto zmije uvezen i izrauban dildo iz njemačke.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
3 godine
offline
Re: Kupnja malog benzinca
wyks kaže...
Boris grozni kaže...

Pa da bolji su! Citroen i Opel, daj molim te dobro da nisi napisao neku Alfu da uzme

 Sad i razumijem cijene po oglasnicima.

 

Hrvatsko auto tržište - di si debili preprodaju A4 i Golfa iz 2010 za 11 hiljada eura i onda na indexu komentiraju kako ih varaju i skidaju kilometre i traže Miki Milana da im rješi 500 kuna problem za koji ih Peđa Gevinde traži 3 iljade eura.

 

ouroboros, a umjesto zmije uvezen i izrauban dildo iz njemačke.

 Nemaš ti blagog pojma kaj valja i što od auta traje i što najmanje gubi na vrijednosti. Svaki auto se kvari više manje a ti tvoji nabrojani poprilično više i što je najgore ne traju niti priblizno kao gore nabrojani! Znacajno gube na vrijednosti s godinama pa kad to sve zbrojis i da nešto od Vag grupe ima više kilometara i pokoji servis više na kraju te taj auto mozda i manje izasao u najgorem slucaju isto! a vozis se opcenito u boljem autu.
Usporedivati Pola s nekom Astrom/308icom/Meganeom nema apsolutno ikakvog smisla u vjerovatno niti jednom segmentu neznam jesi uopce barem sjeo u te aute, o voznji istih da ne pričam krenuvši samo od volana, papučica  i mjenjača?!
Kupio sam golfa 4 benzinca prije 8g za 2500€ prešao s njim 200tkm sad ima oko 380tkm prodao ga za 1500€, na njemu sam imao "kvarova"(čitaj uglavnom sve dotrajali djelovi od 150/200+tkm) neznam dali bi nabrojao 1000€ da sam potrošio na nove djelove, iz tog doba nepostoji niti jedan Opel, citroen ili renault da su u voznom stanju na nasim cestama, ni dan danas s novijim modelima nije se ništa značajnije promijenilo drže cijenu traju i zato tolika cijena na oglasima, svakako da treba paziti od koga uzimas auto i u kakvom je stanju.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 12:42 (Boris grozni).
15 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca

Aj jes, Golf 4 Dizlo prodo ga za više para guta upaljač lož ulje klima ledi max utegnut prv' lasnik enoga bolji od pederskog pežoa. PIC PIC

 

 Ti si ko moji kupci laptopa, jednom je čujo od susjede da joj se Eh Pe pokvarijo planulo brate dej mi ADELA to čudo ide čuva djecu kuva sarmu. Pa dođe slijedeći jednom je čujo od susjede da joj se ADELA pokvarijo planulo brate dej mi Eh Peja to čudo ide čuva djecu kuva sarmu.

 

Cura poljubla Opela/alfu dobila karijes prcprc prc gas niža plot hiža spid rejser.

 

Sretno sa golfovima iz doba kad je Jarnija onaj uvatio za jaja, al nekako mi se čini da si vi svi jaja pod bubrege prodajete istu Golf 4. za dvajst ipet iljada evra i mislite da ste dobro prošli.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Kupnja malog benzinca

Jel taj čovjek stvarno napisao da je Polo bolji od Megana, 308 i Astre ili ja samo loše čitam.

15 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
ivanzu kaže...

Jel taj čovjek stvarno napisao da je Polo bolji od Megana, 308 i Astre ili ja samo loše čitam.

 Onome tko je od njega kupio Golfa 4 i to benzinca sa 380 000km za 1500eura treba napraviti kip u selu.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
3 godine
offline
Re: Kupnja malog benzinca
wyks kaže...
ivanzu kaže...

Jel taj čovjek stvarno napisao da je Polo bolji od Megana, 308 i Astre ili ja samo loše čitam.

 Onome tko je od njega kupio Golfa 4 i to benzinca sa 380 000km za 1500eura treba napraviti kip u selu.

 pa ljudi bi kupili te astre i pežoe da mogu s tolikim kilometrima ali na vašu žalost nema ih odavno su zavrsili na auto otpadu

16 godina
neaktivan
offline
Kupnja malog benzinca

ja se volim vratit na 90 dok sam bio mlad i voljan sve znati o svemu što se kotrlja asfaltom.

to je bio vrhunac uspona mitološke histerije vw.

tko se qurčio na max, bio je u dvojci gti.  na zadnjoj šajbi mu nabiješ još 20 konja naljepnicom jegermajster.

doktoriralo se na audio pojačalima u gepeku. ali, postoji ALI...  ekipa je uredno imala, svoj kanal ili poznanikov kanal.

to su bili automobili koji su bili uber strojčine,ali morao si uredno na mjesečnoj bazi visit ispod njega u kanalu.  i ne...ne bi se grintalo..dapače, divilo bi se švabu i mijenjalo poprilično toga.

 

s druge strane, postojala je isključiva kamikaze ekipa koja je gonila neuništive jurilice.. onaj tko nije mogao dati veći iznos, gonio je "mrtvački sanduk" na točkovima, suzuki swift gti.

a meni, tada apsolutni favoriti, bili su Honda CRX i Civic. oni nisu imali potrebu stavljat jurilice na kanal i još su u vremenima prometnog bezakonja i bez cestovnih kamera, uredno ubili u pojam sve jegermajsteraše po magistralnim pretjecanjima.

 

ah.. kakva divna vremena. nedavno odem pogledat Hondinu ponudu. ostanem posran i zgrožen... sve nekakvi poluhibridi ili puni hibridi.  nema više te japanske ljepote, kao honda civic 90ih.. raketa sa pređenih 250k, a motor suh ko papar..kompresije na cilindrima kao kada je kupljena prvi dan.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice