Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.194.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Trle96 kaže...
Tonchek kaže...

Sigurno nećeš B8.5 retrofitat u B9, koštalo bi više nego cijeli auto, ne paše apsolutno ništa. B9 modeli kreću i od 2015 godine, B8 se proizvodio i u 2016. U prometnoj često pišu gluposti, po izgledu ih možeš razlikovat, ili se po broju šasije vidi.

 Ne znam jesam toliko ćorav ali ja po izgledu ne vidim apsolutno ništa šta npr ovaj auto https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4-2.0-tdi-oglas-39922087 (za koji znam da mu u prometnoj piše B8) razlikuje od B9 modela?

 Ovo je B9 model i tu nema rasprave, a to sto pise u prometnoj ne gledaj..

4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
andreas11 kaže...
Trle96 kaže...
Tonchek kaže...

Sigurno nećeš B8.5 retrofitat u B9, koštalo bi više nego cijeli auto, ne paše apsolutno ništa. B9 modeli kreću i od 2015 godine, B8 se proizvodio i u 2016. U prometnoj često pišu gluposti, po izgledu ih možeš razlikovat, ili se po broju šasije vidi.

 Ne znam jesam toliko ćorav ali ja po izgledu ne vidim apsolutno ništa šta npr ovaj auto https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4-2.0-tdi-oglas-39922087 (za koji znam da mu u prometnoj piše B8) razlikuje od B9 modela?

 Ovo je B9 model i tu nema rasprave, a to sto pise u prometnoj ne gledaj..

 Hvala na odgovoru! 

Zamario bi ja to što piše u prometnoj da nisam naletio na 10ak takvih Audia s istim slučajem...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sad sam isao pogledat kako piše i u mojoj prometnoj piše isto B8 ali to nije oznaka modela, piše u prometnoj homologacijski tip B8. A model je 100% b9 sa slike.

 

Edit:

Htio sam pitati ako netko zna ili može pomoći, trazim one ukrasne krom lajsne oko svih vrata i kod onog trokuta iza zadnjih vrata, imao sam tuču prošlu godinu i natuklo ih je. Ne mogu uploadat sliku, uploader mi nece dignut sliku pa nadam se da kužite na što mislim.

A4 b9 avant, crni sa krom ukrasnim lajsnama. Ima tko kakvu ideju di to potrazit, kupit, kako zamjenit jer tražio jesam no našao apsolutno nisam ništa. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2023 13:35 (dalja46).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ovlašteni servis ili autootpad

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kak vi primjećujete neku razliku između pojedinih serija/modela audija, meni su svi isti 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2023 21:46 (nine).
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

kad te zanima odredeni model i kad ga pocnes istrazivati onda naucis sve te razlike i znas svaku sitnicu.

 

tako sam ja naucio sve o alfi gtv iako je jos nisam kupio. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

tako valjda bi trebao svatko raditi prije nego kupi neki auto...jbt, pa ne kosta auto 20 eura da mozes kupiti neki drugi, ako ti ovaj ne pase...

ja opcenito kad kupujem neke vece skuplje stvari, znam mjesecima istrazivati sve opcije, usporedbe, iskustva...

npr komp, auto, rig za volan, televizija, bicikla i tako...toliko znam dosaditi nekim ljudima prije kupnje sa pitanjima itd xD

2 godine
offline
Auti - ultimativna tema

2015 BMW F31 320 dizel, nije bio upaljen 3 i pol - 4 mjeseca, jel bi bilo dobro uzeti osigurač pumpe pa ga "upaliti" da procilkulira ulje po motoru, pa onda upaliti ili ga odmah upaliti? Mišljenja? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.3.2023 21:03 (MarkoPoolo).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pumpa goriva se sama upali kada se otvore vrata ili da kontakt.

 

PS

Tek sam sada primijetio da pričaš o uljnoj pumpi..

Ništa samo ga upali i ostavi da radi na leru par minuta.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2023 12:43 (ivanzu).
6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koja po vama leasing kuća daje najbolje uvjete za privatne osobe (neovisno je li financijski ili operativni leasning u pitanju)?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ona koja je najjeftinija, logicno. I koja ne uvjetuje da recimo moras uzimati kasko u odredenoj osiguravajucoj kuci.

Edit:
Ja sam imao leasing u otp-u i zabi (unicredit) i sve mi je bilo isto.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2023 10:56 (Pero Dinamit).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...

Koja po vama leasing kuća daje najbolje uvjete za privatne osobe (neovisno je li financijski ili operativni leasning u pitanju)?

 mislim da je trenutno Reifeissen najpovoljniji...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MarkoPoolo kaže...

2015 BMW F31 320 dizel, nije bio upaljen 3 i pol - 4 mjeseca, jel bi bilo dobro uzeti osigurač pumpe pa ga "upaliti" da procilkulira ulje po motoru, pa onda upaliti ili ga odmah upaliti? Mišljenja? 

 ne treba se zamarati. Za tih 10-20 sekundi mu neće ništa biti. Pustiš prvo 10-tak sekundi da radi na ler gasu, a onda malo podigneš okretaje (do 2-2500rpm na 10-tak sekundi) da naraste tlak ulja kako bi bio siguran da je ulje popunilo sve kanale.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...

Koja po vama leasing kuća daje najbolje uvjete za privatne osobe (neovisno je li financijski ili operativni leasning u pitanju)?

 Kao što je kolega već rekao, RBA je najfleksibilniji po pitanju uvjeta i primanja novih klijenata

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ako mislis prodavati auto prije isteka leasinga, Porsche Leasing jedino. Ako ga mislis imati dulje vremena, onda sve osim gore navedenog
#fsb
13 godina
offline
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pun Amsterdam tih Citroena

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
2 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala, budem ga upalio i ostavio nek radi koju minutu na leru. Pitanje u vezi aditiva za dizela 1.6 Tdci, 2009 Focus, dok se pali hladan malo se motor "cima" par sekundi, izgleda da jedna dizna počela zezati, najprije bi htio pokušati s nekim aditivom, imate neku preporuku?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MarkoPoolo kaže...

Hvala, budem ga upalio i ostavio nek radi koju minutu na leru. Pitanje u vezi aditiva za dizela 1.6 Tdci, 2009 Focus, dok se pali hladan malo se motor "cima" par sekundi, izgleda da jedna dizna počela zezati, najprije bi htio pokušati s nekim aditivom, imate neku preporuku?

Datacol

2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Genoxxx kaže...
MarkoPoolo kaže...

Hvala, budem ga upalio i ostavio nek radi koju minutu na leru. Pitanje u vezi aditiva za dizela 1.6 Tdci, 2009 Focus, dok se pali hladan malo se motor "cima" par sekundi, izgleda da jedna dizna počela zezati, najprije bi htio pokušati s nekim aditivom, imate neku preporuku?

Datacol

 Hvala, svejedno jel ga stavim na prazan rezervar pa onda napunim do čepa ili ga samo nalijem sad dok je gotovo puni rezervar?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MarkoPoolo kaže...
Genoxxx kaže...
MarkoPoolo kaže...

Hvala, budem ga upalio i ostavio nek radi koju minutu na leru. Pitanje u vezi aditiva za dizela 1.6 Tdci, 2009 Focus, dok se pali hladan malo se motor "cima" par sekundi, izgleda da jedna dizna počela zezati, najprije bi htio pokušati s nekim aditivom, imate neku preporuku?

Datacol

 Hvala, svejedno jel ga stavim na prazan rezervar pa onda napunim do čepa ili ga samo nalijem sad dok je gotovo puni rezervar?

Sipaj ga u prazan/polu pun rezervoar i onda napuni rezervoar do kraja i ostalo po uputama 

17 mjeseci
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa ima tko ovdje da radi na tehničkoj stranici za pregled vozila? Gledam kupiti motor, našao sam jedan ali nije registriran, što znači da trebam proći tehnički pregled prije nego ga mogu prepisati na sebe. E sad, vlasnik mi je baš na tehničkom izvadio friško Uvjerenje o vlasništvu vozila gdje piše da na motor nema tereta. Jel mi to dovoljno uvjerenje da neću imati problema prilikom prijepisa. Ne bih volio uložiti neke pare pa da ga ne mogu registrirati. Hvala!

2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Genoxxx kaže...
MarkoPoolo kaže...
Genoxxx kaže...
MarkoPoolo kaže...

Hvala, budem ga upalio i ostavio nek radi koju minutu na leru. Pitanje u vezi aditiva za dizela 1.6 Tdci, 2009 Focus, dok se pali hladan malo se motor "cima" par sekundi, izgleda da jedna dizna počela zezati, najprije bi htio pokušati s nekim aditivom, imate neku preporuku?

Datacol

 Hvala, svejedno jel ga stavim na prazan rezervar pa onda napunim do čepa ili ga samo nalijem sad dok je gotovo puni rezervar?

Sipaj ga u prazan/polu pun rezervoar i onda napuni rezervoar do kraja i ostalo po uputama 

 Puno hvala.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako kupim auto 2013 godiste kojem ističe rega 17.3, jel na produženju rege moram platiti onaj neki porez za aute mlađe od 10 godina ili se ovaj smatra 10 godina starim pa ne moram?

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi kupio sam na kraju A4 B9 2016g, 2.0 TDI, 100 kW, sedan, reg 12/23.

Sad trebam uzeti kasko, a nisam ga nikada do sada uzimao pa me zanima jel imate kakve savjete gdje uzeti i što uzeti od opcija u kasku?

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam čitao da je Adriatic loš i još jedan koji je skupa s njime, ne mogu se sada sjetiti imena.

Ali uglavnom sam uzimao preko komparea ili osiguraj.me ili laqo, ovisno koji je jeftiniji, nemoj baš na prvu ponudu pasti, pitaj može li to što niže jer imaš sličnu ponudu od neke druge tvrtke.

 

Do sada sam uzimao puni kasko.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Ako kupim auto 2013 godiste kojem ističe rega 17.3, jel na produženju rege moram platiti onaj neki porez za aute mlađe od 10 godina ili se ovaj smatra 10 godina starim pa ne moram?

 Ja mislim da još ovu godinu plaćaš, ali nisam siguran.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jel zna netko za sigurno?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Jel zna netko za sigurno?

 Meni je auto 2012 i platio sam prošle godine (2022) 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Trle96 kaže...

Ljudi kupio sam na kraju A4 B9 2016g, 2.0 TDI, 100 kW, sedan, reg 12/23.

Sad trebam uzeti kasko, a nisam ga nikada do sada uzimao pa me zanima jel imate kakve savjete gdje uzeti i što uzeti od opcija u kasku?

 

 Ja imam isti auto osiguranje i kasko u laqo osiguranju. Vec cetvrtu godinu.  Ali nisam imao nikakvih ostecenja niti nista takvo ali po pricama ostalih sa njima nema problema. 

Pogledaj si na njihovu stranicu imaju ti dobre cijene.

PSN:Tomislav025
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice