Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.234.430
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Zanima me zastita za auto protiv krade. .gledam sta bi stavio,radi se o G7. .mult lock,bear lock ili pak nesto od alarma,gps tracker. .mozda netko nesto stavljao od takvih stvari. .neka iskustva,savjet. .Hvala
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
karlito13 kaže...
Zanima me zastita za auto protiv krade. .gledam sta bi stavio,radi se o G7. .mult lock,bear lock ili pak nesto od alarma,gps tracker. .mozda netko nesto stavljao od takvih stvari. .neka iskustva,savjet. .Hvala

 Najbolje i cijenovno možda najprihvatljivije ti je postaviti "kill switch", samo ga treba postaviti na pravu lokaciju. Gps tracker je isto super, ali od Apple-a ti je možda najbolja solucija što se tiče te vrste zaštite. Multi lock, bear lock će odvratiti samo amatere, na alarm se danas prolaznici niti ne obaziru previše.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2022 7:59 (Branimir2412).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

evo za sve ljubitelje EV:

 Što je onda rješenje za one koji žele zadržati tu komociju posjedovanja/korištenja osobnog vozila? Postati ljubitelj ICE?

 

 

Ili ipak ovakvo nešto:

https://responsiblemining.net/members-partners/

https://www.responsiblemineralsinitiative.org

Mercedes-Benz (Cobalt)

Tesla

Toyota

BMW

Ford

GM

VW

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nedavno sam uzeo treći E60, nakon 530D i 545i na red je došao 535D. Jednostavno vozio sam svašta od bmw-a, probao i mercedesa ali uvijek se vratim na E60. Vjerojatno će i iduci biti E60 za jedno dvije godine, ali LCI 530i ili V8, ali LCI svakako. Dan danas mi E60 izgleda odlično pod uvjetom da je u M ili M5 paketu jer ruku na srce bez toga izgleda zastarjelo.

Navedeni 535D je kupljen u autokući, detaljno pregledan i sve je ok. Autokuca ga uzela od vlasnika kod kojeg je bio 11 godina, ima i servisnu čak prvih par godina u baumgartneru i ispis kmk jer nije iz uvoza. Iako realno nije ni bitno koliko legendarni M57 ima km jer svaki će odvrtiti 800tkm+ samo je bitno da je dobro održavan, a to je ono bitno. Auto je održavan, provjeren launch dijagnostikom, dobrom testnom vožnjom i frend mehaničar pregledao, iako i sam već znam E60 u dušu. Uz 306tkm u vrijeme kupovine, ono što me iznenadilo najviše je to da auto ima sve tvornički na sebi : znači DPF, katalizatori , EGR baš sve je tu serijala plus nije čak ni mapiran, to je ono najnevjerovatnije od svega i baš mi je drago jer nema trunke dime,a ide malo slabije nego namapirani 530D što sam imao na 200kw+. Iako ovdje imam priliku otići u Tec art performance i napraviti stage 1 remap s ispisom valjaka trenutno za 250€, a rekli su mi staga 1 serijala diiže na oko 330ks, iako mislim da necu to raditi skroz dok dpf ne ode.

Uglavnom počastio sam se sa novim JR aka Japan Racing Wheels felgama, JR model 18 u veličini 8.5x19 ET 22 i 9.5x19 ET 35 i novim zimskim gumama kumho 245/35/19 i 275/30/19. Sve je pristiglo, složeno ali nisam odmah uzeo vijke za JR felge jer imam distance sa dužim vijcima 15 i 20mm i mislio sam staviti, samo JR felge zahtjevaju JR vijke tako da sam čekao njih. Konačno su stigli vijci i kada sve to nabacim u srijedu pa stavim koju fotku auto s prekrasnim jr felgama, zimski set sam riješio i mislim da cu za ljetni tamo negdje u proljeće uzeti opet JR samo model 11 i to možda čak 20 veličinu, ali to su slatke brige za proljeće. S time da sam ja odlično prošao, felge sam naručio 10.10 s kupigume.hr i bila je 1600kn po felgi, tj 6400kn set na nekoj akciji dok je točno tjedan dana poslije, tj od 17.10 cijena za iste te felge je otišla na 2100-2000kn po felgi, tj set košta 8500kn ako cemo točno trenutno. Čeljusti sam već pripremio i lakirao u crveno, iako ću vidjeti hoće ostatiti crvene jer ne znam jos kako ce stajati sa brončanim felgama

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel itko išta naručivao iz Britanije? Carina i to?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Carina i to, da.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako vam se na fejsu vrte reklame za Withcar.hr i njihove tepihe za auto, preporučujem da dvaput razmislite o kupnji.

 

Naručio sam tepihe koji nisu stizali dva tjedna iako svugdje stoji da će doći za jedan do tri radna dana. Nakon tjedan dana sam pitao za dodatne informacije jer nisam dobio tracking broj, da bi mi korisnička služba odgovorila kako su iz skladišta rekli da su "100 posto poslali", a ako ne dođe sljedeći dan, da se javim opet pa će ih poslat. Tepisi naravno nisu došli, ja sam se javio kako je i rečeno, oni šalju povratno mail da su poslali nove tepihe. 

 

U međuvremenu, prolazi tjedan dana. Ja opet šaljem mail da bi oni na koncu rekli kako u skladištu "ne mogu pronaći tepihe" i da se strpim još nekoliko dana. Valjda da ih dovuku iz tvornice. Dakle, dva puta su rekli da su poslali, a na kraju ih uopće - ni nema. 

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MedO1337 kaže...

Ako vam se na fejsu vrte reklame za Withcar.hr i njihove tepihe za auto, preporučujem da dvaput razmislite o kupnji.

 

Naručio sam tepihe koji nisu stizali dva tjedna iako svugdje stoji da će doći za jedan do tri radna dana. Nakon tjedan dana sam pitao za dodatne informacije jer nisam dobio tracking broj, da bi mi korisnička služba odgovorila kako su iz skladišta rekli da su "100 posto poslali", a ako ne dođe sljedeći dan, da se javim opet pa će ih poslat. Tepisi naravno nisu došli, ja sam se javio kako je i rečeno, oni šalju povratno mail da su poslali nove tepihe. 

 

U međuvremenu, prolazi tjedan dana. Ja opet šaljem mail da bi oni na koncu rekli kako u skladištu "ne mogu pronaći tepihe" i da se strpim još nekoliko dana. Valjda da ih dovuku iz tvornice. Dakle, dva puta su rekli da su poslali, a na kraju ih uopće - ni nema. 

 

 

 Nadovezao bih se da su gledring gumeni tepisi šrot, nakon godinu i pol se poderu, a i dizajn je poprilično ružan, a niti ukočene reklame ne pomažu....

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja narucio proslu zimu sa withcara i stigli za 3 dana.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam njihove gumene tepihe i meni su Ok, stiglo za dva dana.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mora da nisu imali na zalihama moje tepihe, što je sasvim okej (iako je na stranici pisalo suprotno), ali dva puta davati lažne informacije da su poslali je zbilja loša politika poslovanja..

Štoviše, na mail mi je čak stigla i potvrda da je narudžba "obrađena", da bi na kraju rekli da ih "ne mogu naći u skladištu"...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Strm kaže...
MedO1337 kaže...

Ako vam se na fejsu vrte reklame za Withcar.hr i njihove tepihe za auto, preporučujem da dvaput razmislite o kupnji.

 

Naručio sam tepihe koji nisu stizali dva tjedna iako svugdje stoji da će doći za jedan do tri radna dana. Nakon tjedan dana sam pitao za dodatne informacije jer nisam dobio tracking broj, da bi mi korisnička služba odgovorila kako su iz skladišta rekli da su "100 posto poslali", a ako ne dođe sljedeći dan, da se javim opet pa će ih poslat. Tepisi naravno nisu došli, ja sam se javio kako je i rečeno, oni šalju povratno mail da su poslali nove tepihe. 

 

U međuvremenu, prolazi tjedan dana. Ja opet šaljem mail da bi oni na koncu rekli kako u skladištu "ne mogu pronaći tepihe" i da se strpim još nekoliko dana. Valjda da ih dovuku iz tvornice. Dakle, dva puta su rekli da su poslali, a na kraju ih uopće - ni nema. 

 

 

 Nadovezao bih se da su gledring gumeni tepisi šrot, nakon godinu i pol se poderu, a i dizajn je poprilično ružan, a niti ukočene reklame ne pomažu....

 Meni se ne sviđa kalup koji nije kao original. Zato kupujem gumarny zubri ili rigum, kada je nešto tanja ali bolje prijanja.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jr18 bronze set nabačen na E60 tako da za zimu sam spreman i miran. Za ljeto slijede slatke muke jel uzeti jr11 ili jr21 ili nesto drugo, ali dobro pola godine je preda mnom 😅. Nažalost nemam nešto predobru kameru na mobitelu, tako da nisu neke top fotke, a nisam ni isao traziti neko dobro mjesto za fotkanje iskreno tako sa evo par kako to izgleda. Iako uživo izgleda bolje nego sto sam uspio fotkati

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2022 11:11 (sstrmi).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ako vam itko preporuči continental brisače, ne slušajte ga  montirao na proljeće, sada čim je zahladilo cvile i preskaču..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Samo Valeo, prvi set 4 godine, drugi evo druga, brišu kao novi.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Jr18 bronze set nabačen na E60 tako da za zimu sam spreman i miran. Za ljeto slijede slatke muke jel uzeti jr11 ili jr21 ili nesto drugo, ali dobro pola godine je preda mnom 😅. Nažalost nemam nešto predobru kameru na mobitelu, tako da nisu neke top fotke, a nisam ni isao traziti neko dobro mjesto za fotkanje iskreno tako sa evo par kako to izgleda. Iako uživo izgleda bolje nego sto sam uspio fotkati

 ma sve je kriv blagopočivši Colin, nakon njegove Impreze, za sve te broca/bakar/zlato naplatke mi treba auto biti u nekoj plavoj nijansi...

 

Ove tvoje su lijepe ali ti je bembara siva...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2022 12:52 (Stric_Jura).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...
sstrmi kaže...

Jr18 bronze set nabačen na E60 tako da za zimu sam spreman i miran. Za ljeto slijede slatke muke jel uzeti jr11 ili jr21 ili nesto drugo, ali dobro pola godine je preda mnom 😅. Nažalost nemam nešto predobru kameru na mobitelu, tako da nisu neke top fotke, a nisam ni isao traziti neko dobro mjesto za fotkanje iskreno tako sa evo par kako to izgleda. Iako uživo izgleda bolje nego sto sam uspio fotkati

 ma sve je kriv blagopočivši Colin, nakon njegove Impreze, za sve te broca/bakar/zlato naplatke mi treba auto biti u nekoj plavoj nijansi...

 

Ove tvoje su lijepe ali ti je bembara siva...

 Može proći i druga boja bez problema..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko Gofla 4, Audi A3, Seat Leon ili Octaviu 1.9 TDI 74kw ili 81kw?

 

Zanima me ta famozna potrošnja. Jel stvarno auto troši 5.5L/100km ili su to samo priče?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Može još i manje trošit ako paziš, imao sam 1.9 tdi (90ks) G4 sa 675 000 km. Lipik-Pula-Poreč-Lipik-Daruvar-Lipik cca 880km sa jednim tankom 46L dizela to ti je nekih 5,2L/100km, ljetno vrijeme (klima na 21 non stop) i nekih 130-140km/h. po autocesti. Jednom sam na relaciji Čakovec-Lipik preko Koprivnice i Bjelovara uspio spustit na 3,9L/100km, ali to je bila sreća, bilo vrijeme lockdowna, mislim da sam izbrojao 17 auta cijelom relacijom, proljetno vrijeme tak da sam vozio bez klime i svugdje išao 80km/h u 5. brzini bez obzira jel bilo ograničenje 50 ili 90.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

Ima netko Gofla 4, Audi A3, Seat Leon ili Octaviu 1.9 TDI 74kw ili 81kw?

 

Zanima me ta famozna potrošnja. Jel stvarno auto troši 5.5L/100km ili su to samo priče?

 Kaj je to nes napredno 5,5l? Tolko trosi svaki takav auto s dizel motorom, moja stara alfa iz 2004 lagane voznje 25 km do posla 4 litre trosila, max maxeva neznam je bilo 7l  to si morao gazit ili malo brze po autoputu ili ona teska spica po zg.. Prosjek isto tako 5,5l

3 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Poz svima, ženi kupujem nekog benzinca do 4000-4500€ pa ako netko ima neki ZG auto salon a da nije neki prevarant ono bas da znate covjeka!

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Tony1999 kaže...

Ima netko Gofla 4, Audi A3, Seat Leon ili Octaviu 1.9 TDI 74kw ili 81kw?

 

Zanima me ta famozna potrošnja. Jel stvarno auto troši 5.5L/100km ili su to samo priče?

 Kaj je to nes napredno 5,5l? Tolko trosi svaki takav auto s dizel motorom, moja stara alfa iz 2004 lagane voznje 25 km do posla 4 litre trosila, max maxeva neznam je bilo 7l  to si morao gazit ili malo brze po autoputu ili ona teska spica po zg.. Prosjek isto tako 5,5l

 Ma nije napredno nego me zanima koji je stil voznje da je 5.5l. Jel se moras vuci po cesti ili se mozes normalno vozit.

Vozio sam frendovu fabiu 1.6 tdi tri tjedna, mapirana na 140 konja i nisam je mogao spustit ispod 6.8L. Grad + otvorena, pola pola.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...
domac5 kaže...
Tony1999 kaže...

Ima netko Gofla 4, Audi A3, Seat Leon ili Octaviu 1.9 TDI 74kw ili 81kw?

 

Zanima me ta famozna potrošnja. Jel stvarno auto troši 5.5L/100km ili su to samo priče?

 Kaj je to nes napredno 5,5l? Tolko trosi svaki takav auto s dizel motorom, moja stara alfa iz 2004 lagane voznje 25 km do posla 4 litre trosila, max maxeva neznam je bilo 7l  to si morao gazit ili malo brze po autoputu ili ona teska spica po zg.. Prosjek isto tako 5,5l

 Ma nije napredno nego me zanima koji je stil voznje da je 5.5l. Jel se moras vuci po cesti ili se mozes normalno vozit.

Vozio sam frendovu fabiu 1.6 tdi tri tjedna, mapirana na 140 konja i nisam je mogao spustit ispod 6.8L. Grad + otvorena, pola pola.

 Dizeli koje sam imao su:

Alfa 147, 1.9 JTDm 88kW, kratke relacije i gradska vožnja cca 6.5 litara, otvorena cesta 4-5 litara do 125 km/h, žešća vožnja i veće brzine na autoputu nikako preko 7.5. Preko 100.000 km pređenih za koje sam vodio evidenciju goriva, alltime prosjek je 5.7 litara bio, neki dan baš listao. S tim da je nikad nisam štedio.

Meriva 1.7 DTI 81kW, 5.5-6 litara neovisno o režimu vožnje.

Focus 1.6 85kW, 4 litre otvorene ceste nekih 120 km/h, 6 litara kombinirano.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...
domac5 kaže...
Tony1999 kaže...

Ima netko Gofla 4, Audi A3, Seat Leon ili Octaviu 1.9 TDI 74kw ili 81kw?

 

Zanima me ta famozna potrošnja. Jel stvarno auto troši 5.5L/100km ili su to samo priče?

 Kaj je to nes napredno 5,5l? Tolko trosi svaki takav auto s dizel motorom, moja stara alfa iz 2004 lagane voznje 25 km do posla 4 litre trosila, max maxeva neznam je bilo 7l  to si morao gazit ili malo brze po autoputu ili ona teska spica po zg.. Prosjek isto tako 5,5l

 Ma nije napredno nego me zanima koji je stil voznje da je 5.5l. Jel se moras vuci po cesti ili se mozes normalno vozit.

Vozio sam frendovu fabiu 1.6 tdi tri tjedna, mapirana na 140 konja i nisam je mogao spustit ispod 6.8L. Grad + otvorena, pola pola.

Ak ne zelis bit na svakom semaforu prvi, naravno da je moguce... Ja sam nedavno uzeo Civica 1.8 benz 140ks, SK-VG 4,8l (ne autocesta) i voznja uvijek oko 10-15kmh iznad ogranicenja bez naglog dodavanja gasa, posto ja osobno vecinom vozim gradsku sad stoji na nekih 7,5l.. ali opet, ovo je benzinac tak da dizel i da vozis ovak definitivno moze trosit i daleko ispod tih 5,5l

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Peugeot 407 2.7 V6 HDi automatik

 

međugradska vožnja 60-110kmh troši od 5.5 do 7, ovisno koliko su jaka međuubrzanja

grad je 9L

autocesta 150kmh 6.5L

prosjek mi piše 6.5L

to je sve po board compu, koji dobro prikazuje jer sam nekoliko puta uspoređivao sa potrošnjom od čepa od čepa

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 18:16 (Strm).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Ak ne zelis bit na svakom semaforu prvi, naravno da je moguce... Ja sam nedavno uzeo Civica 1.8 benz 140ks, SK-VG 4,8l (ne autocesta) i voznja uvijek oko 10-15kmh iznad ogranicenja bez naglog dodavanja gasa, posto ja osobno vecinom vozim gradsku sad stoji na nekih 7,5l.. ali opet, ovo je benzinac tak da dizel i da vozis ovak definitivno moze trosit i daleko ispod tih 5,5l

 U tome je caka niske potrošnje... Zbog laganog ubrzavanja i usklađivanjem okretaja isti auto troši 5l dok ga ja vozim i 7l kad ga sestra vozi koja ima tešku nogu i ranije šalta.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...
domac5 kaže...
Tony1999 kaže...

Ima netko Gofla 4, Audi A3, Seat Leon ili Octaviu 1.9 TDI 74kw ili 81kw?

 

Zanima me ta famozna potrošnja. Jel stvarno auto troši 5.5L/100km ili su to samo priče?

 Kaj je to nes napredno 5,5l? Tolko trosi svaki takav auto s dizel motorom, moja stara alfa iz 2004 lagane voznje 25 km do posla 4 litre trosila, max maxeva neznam je bilo 7l  to si morao gazit ili malo brze po autoputu ili ona teska spica po zg.. Prosjek isto tako 5,5l

 Ma nije napredno nego me zanima koji je stil voznje da je 5.5l. Jel se moras vuci po cesti ili se mozes normalno vozit.

Vozio sam frendovu fabiu 1.6 tdi tri tjedna, mapirana na 140 konja i nisam je mogao spustit ispod 6.8L. Grad + otvorena, pola pola.

 Mozes se vozit normalno i ocekivat takvu potrosnju da, a kad ga gazis isto tesko preko 8 ide potrosnja..

A ne znam kaj je s tom fabiom, ja imam taj motor u octaviji koja je teza, isto mapiran na 140 ks, do posla 20 min znaci grad + autoput pola pola 5.8 litara, niti stedim niti ga ubijam..

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

E sad je li bolje uzet TDI 74kw ili 1.6 75kw plin kad se uzme sve u obzir. Volim jače vozit pa me više mami TDI, ali opet ove cijene goriva i održavanje naših ljudi brine me dvomaseni i geometrija turbine. 

 

Gledam Octaviu MK1 Tour.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 23:27 (Tony1999).
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Vozim Ibizu 1.9 tdi 74 kw, Revo remap na 130+. 40% grad, 60% otvorena. Potrosnja između 4.9 i 5.2, normalna voznja racunano na kalkulator.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Imam ja u octaviji, meni moje voznje u prosjeku trosi 5.8.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice