Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.242.702
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel odgovara ovo ulje za Mazdu 6 2.0 (2007) sa DPFom? Trebalo bi ići ovo (JASO DL1 low SAP) koje je tobože "original" ali gledam specifikaciju od ovog GMovog, ima ACEA C3 i isto je low SAP ulje ali nema JASO.

 

Na zadnjoj zamjeni sam natočio ovo GMovo (bilo je hitno i nisam mogao naći ovo original nigdje u Rijeci) ali je relativno brzo po3.14zdila i dignula preko max prema X oznaci, kao da DPF baš nije bio zadovoljan - ali to ne mora imati veze sa uljem, možda je bilo slučajno jer je bilo jako puno kratkih relacija nakon dugo, dugo vremena otvorene vožnje.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Razina ulja se podigla zbog regeneracija, nema to veze s uljem.

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Znam, samo pišem što se dogodilo i kojim redom... Izgleda da se samo poklopilo zamjena ulja i ta duža regeneracija (upalila se lampica DPFa, vozio sam se skoro sat vremena na 2k okretaja). Inače svakih 100tinjak km otprilike (nema pravila, tj ovisi o tome kako sam vozio tih zadnjih 100km) upali ona kratka regeneracija, digne potrošnju za litru dvije i radi u leru na malo većim RPM. Stara je to krama, ima preko 300k i još je original DPF gore.

16 godina
online
Auti - ultimativna tema

Pozdrav. Ljudi, jel znate nekog pouzdanog a da napravi posao po PSu, reparacija letve volana?

Podrucje ZGa.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zvonac kaže...

Pozdrav. Ljudi, jel znate nekog pouzdanog a da napravi posao po PSu, reparacija letve volana?

Podrucje ZGa.

 Šta nema onaj lik hidroletva ili tako nekako mu se zove account na njuškalu? Možda se tako i firma zove. Od njega znam za dosta slučajeva di su ljudi reparirali letve i sve je top dan danas. Ako imaš električni problem(moderna vag grupacija, itd itd) firma u istri ima koja radi reparaciju tih letvi, tj elektronika. Isto pouzdan čovjek, neznam kako se firma zove ali mogu saznati(sve te probleme šaljemo njemu).

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

 Šta nema onaj lik hidroletva ili tako nekako mu se zove account na njuškalu? Možda se tako i firma zove. Od njega znam za dosta slučajeva di su ljudi reparirali letve i sve je top dan danas. Ako imaš električni problem(moderna vag grupacija, itd itd) firma u istri ima koja radi reparaciju tih letvi, tj elektronika. Isto pouzdan čovjek, neznam kako se firma zove ali mogu saznati(sve te probleme šaljemo njemu).

Za hidroletve sam čitao da su dobri, vjerujem da su i dalje ostali isti takvi, da posao naprave kak spada.

Većinom sam nalazio za hidroletve pozitivne recenzije, a i negdje sam našao jedan slučaj, negativni dojmovi (mislim da jedan tip baš nije bio zadovoljan), sad je pitanje koji je konkretan problem bio..

 

Nemam baš iskustva s serviserima koji rade reparaciju letvi, pa se sad raspitujem.. 

Ak ko ima iskustva s servisom hidroletve, nek napiše svoje dojmove..

 

Nije električni problem, mehaničke je prirode..

 

A kaj, to si prije čuo da su dobri (prije par godina) ili u zadnje vrijeme?

Daju jednu godinu garancije ili dvije, opet ovisi..

 

 

Evo, ovdje tip baš nije bio zadovoljan, doduše, to je bilo 2016te godine.

https://www.vwclubcroatia.com/forum/topic/90932-reparacija-letve-volana-passat-b6/

 

https://www.vwclubcroatia.com/forum/topic/90932-reparacija-letve-volana-passat-b6/?do=findComment&comment=865114

 

https://www.vwclubcroatia.com/forum/topic/90932-reparacija-letve-volana-passat-b6/?do=findComment&comment=865116

Mada mi nije jasno, zakaj mu je majstor rekao da ih izbjegava, očito radi lošeg iskustva..

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tko radi taj i griješi. Veća šansa je za pronaći lošu recenziju na netu kada onaj tko je zadovoljan ide dalje svojim poslom i više ne briga, što znači da treba znati procijeniti kakvo je pravo stanje.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zvonac kaže...
ramzocro-HCR kaže...

 Šta nema onaj lik hidroletva ili tako nekako mu se zove account na njuškalu? Možda se tako i firma zove. Od njega znam za dosta slučajeva di su ljudi reparirali letve i sve je top dan danas. Ako imaš električni problem(moderna vag grupacija, itd itd) firma u istri ima koja radi reparaciju tih letvi, tj elektronika. Isto pouzdan čovjek, neznam kako se firma zove ali mogu saznati(sve te probleme šaljemo njemu).

Za hidroletve sam čitao da su dobri, vjerujem da su i dalje ostali isti takvi, da posao naprave kak spada.

Većinom sam nalazio za hidroletve pozitivne recenzije, a i negdje sam našao jedan slučaj, negativni dojmovi (mislim da jedan tip baš nije bio zadovoljan), sad je pitanje koji je konkretan problem bio..

 

Nemam baš iskustva s serviserima koji rade reparaciju letvi, pa se sad raspitujem.. 

Ak ko ima iskustva s servisom hidroletve, nek napiše svoje dojmove..

 

Nije električni problem, mehaničke je prirode..

 

A kaj, to si prije čuo da su dobri (prije par godina) ili u zadnje vrijeme?

Daju jednu godinu garancije ili dvije, opet ovisi..

 

 

Evo, ovdje tip baš nije bio zadovoljan, doduše, to je bilo 2016te godine.

https://www.vwclubcroatia.com/forum/topic/90932-reparacija-letve-volana-passat-b6/

 

https://www.vwclubcroatia.com/forum/topic/90932-reparacija-letve-volana-passat-b6/?do=findComment&comment=865114

 

https://www.vwclubcroatia.com/forum/topic/90932-reparacija-letve-volana-passat-b6/?do=findComment&comment=865116

Mada mi nije jasno, zakaj mu je majstor rekao da ih izbjegava, očito radi lošeg iskustva..

 

 Gle, znam čovjeka kojem je unazad godinu dana bio radi preradu na jednom classic autom koji vrijedi skoro 6znamenkasti €. Išla je električna pumpa, na hidrauličnu letvu, sve radi, sve funkcionira. Da je čovjek loš, takve stvari sigurno nebi dobivao raditi.

 

Za svakog češ čuti svakakve priče, i pročitati, ljubomornih stočara ima na svakom koraku, a levata još više.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Tko radi taj i griješi. Veća šansa je za pronaći lošu recenziju na netu kada onaj tko je zadovoljan ide dalje svojim poslom i više ne briga, što znači da treba znati procijeniti kakvo je pravo stanje.

 Slažem se..

ramzocro-HCR kaže...

 

 Gle, znam čovjeka kojem je unazad godinu dana bio radi preradu na jednom classic autom koji vrijedi skoro 6znamenkasti €. Išla je električna pumpa, na hidrauličnu letvu, sve radi, sve funkcionira. Da je čovjek loš, takve stvari sigurno nebi dobivao raditi.

 

Za svakog češ čuti svakakve priče, i pročitati, ljubomornih stočara ima na svakom koraku, a levata još više.

 Točno.. Na kraju ispada da ni jedan ne valja

 

Mada se hidroletve baš nekaj ne oglašavaju, pa i nisu tolko razvikani, uzet ću ih u obzir

 

Dost njih preporučuje Servo mehanika u Dubravi su, točnije, Trnava...

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima ko iskustva sa poliranjem sajbe? Puno sitnih ogrebotina i jako se kuzi to po noci.

Moze preporuka ko to radi dobro zg istok

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pratim,

Meni je stražnja šajba užasna, ni sam ne znam kako.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ford Focus i Tucson prodani... 

Tucson oso u zg... Focus prijatelju.

Uzeo curi p206 u mint stanju za smjesnu lovu. Otac uzeo GLC-a 2017g. Ja sam na eklasi. Cipana na 210-220ks. Stavio Android radio i vozim se...

Moram piknut jos jedan auto, obavezno AT mjenjac. Ciljam A3 ili G7 do 15000€ ako ko kaj ima...

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, doletio mi je kamenčić u prednji desni far na Seat Leonu fr 2014 god. Far je napuknuo sa donje strane i rosi se kad pada kiša ili je vlaga vani, dal ima tko iskustva sa krpanjem farova i koga preporučate? Sliku ubacim kasnije kad dođem do auta

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

Pozdrav, doletio mi je kamenčić u prednji desni far na Seat Leonu fr 2014 god. Far je napuknuo sa donje strane i rosi se kad pada kiša ili je vlaga vani, dal ima tko iskustva sa krpanjem farova i koga preporučate? Sliku ubacim kasnije kad dođem do auta

 https://www.facebook.com/popravakfarova

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Ciljam A3 ili G7 do 15000€ ako ko kaj ima... 

 

i ti si dušu vragu prodal 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Lord_Marko kaže...

Ciljam A3 ili G7 do 15000€ ako ko kaj ima... 

 

i ti si dušu vragu prodal 

 VrAG-u

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže... 

i ti si dušu vragu prodal 

 ma k. to je za baku. a posto je ljevo koljeno operirala onda jedino dolazi automatik u obzir. a mislim da drugo pametno nemas kaj kupiti...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
nine kaže... 

i ti si dušu vragu prodal 

 ma k. to je za baku. a posto je ljevo koljeno operirala onda jedino dolazi automatik u obzir. a mislim da drugo pametno nemas kaj kupiti...

 Ak os dobar automatik u A3 ili G7 onda kupis fino baki obavezno s mokrim DSG-om (kolko znam suha verzija je samo u 1.6TDi), mapiras ga i nek se baba voza.

 

 Nine, kupit ces i ti VAG, mark my words... :P :D

Truth in engineering.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

Pozdrav, doletio mi je kamenčić u prednji desni far na Seat Leonu fr 2014 god. Far je napuknuo sa donje strane i rosi se kad pada kiša ili je vlaga vani, dal ima tko iskustva sa krpanjem farova i koga preporučate? Sliku ubacim kasnije kad dođem do auta

Ako ti što pomaže, ja sam slao upit još dok sam imao a3 iz 2014.

Zamjena stakla fara ako se ne varam je 1500kn.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2022 21:11 (BORG).
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Ovi ne bi trebali biti skupi ...

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

 Nine, kupit ces i ti VAG, mark my words... :P :D

 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...
Stane256 kaže...

Pozdrav, doletio mi je kamenčić u prednji desni far na Seat Leonu fr 2014 god. Far je napuknuo sa donje strane i rosi se kad pada kiša ili je vlaga vani, dal ima tko iskustva sa krpanjem farova i koga preporučate? Sliku ubacim kasnije kad dođem do auta

Ako ti što pomaže, ja sam slao upit još dok sam imao a3 iz 2014.

Zamjena stakla fara ako se ne varam je 1500kn.

 LOL jer je toliko za njegov auto cijeli novi far, nađe se i jeftinije.

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Ima ko iskustva sa poliranjem sajbe? Puno sitnih ogrebotina i jako se kuzi to po noci.

Moze preporuka ko to radi dobro zg istok

koliko sam čuo - neisplativo, jer si za par mjeseci opet na istom

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Decki na vrapcu su odlicni. Reparirao sam tamo na A3 8v led/bixenon farove. Popucale su plastike na oba. 3000kn je kostao popravak i izgledaju kao novi. 

 

Lord marko. A3 i G7 gledaj sa 2.0 motorom i DSG DQ 250 sa 6 brzina jer to je mokri dsg u kojem se mjenja ulje.  1.6 u A3 i Golfu ti ima suhi sa 7 brzina i taj je puno skloniji kvarovima. 

PSN:Tomislav025
4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Decki na vrapcu su odlicni. Reparirao sam tamo na A3 8v led/bixenon farove. Popucale su plastike na oba. 3000kn je kostao popravak i izgledaju kao novi. 

 

Lord marko. A3 i G7 gledaj sa 2.0 motorom i DSG DQ 250 sa 6 brzina jer to je mokri dsg u kojem se mjenja ulje.  1.6 u A3 i Golfu ti ima suhi sa 7 brzina i taj je puno skloniji kvarovima. 

 Na koji servis misliš?

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Upisi Lumen lens popravak farova. Lokacija je gornje vrapce.

PSN:Tomislav025
7 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ford nažalost ukida Fiestu. Evo moje ST mk7 sa REVO stage 2.

Veoma zabavan auto, ne planiram se tako skoro odvajati od njega...

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 20:53 (It'sMe932).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Gase oni sve što se proizvodilo u Kolnu, Fiesta ST je definitivno bila nešto najbolje što je Ford napravio.

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozz,

 

Stavio bih LED maglenke, ali one zlatno žute, odnosno 3000K. Inače imam LED za kratko i dugo, i sviđa mi se ta kombinacija bijelo/žuta, a koliko sam vidio, žuta je efektivnija u magli.

 

Prema zakonu se u maglenke može staviti bijelo i žuto svijetlo, no budući da je ovo ipak hardcore žuto, jel bi se za to mogla pokupiti kazna ili pad na tehničkom? Jel netko možda nešto slično napravio?

 

Ovdje je prikazano kako to izgleda - poveznica

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

evo za sve ljubitelje EV:

 

Ju je je? Je ju je!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice