Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.179.430
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Jel mi moze netko malo strucniji objasniti gdje se ovaj dio (slika) nalazi u motoru. Radi se o 1.2 VTi motoru.  Naime mjenjali smo ulje u motoru i preventivno skinuli karter da  ocistimo uljno sito i pronasli ovaj komad u karteru.  Kolko sam skuzio radi se o lezaju koji drzi radilicu na mjestu da se ne mice lijevo-desno. 

Nevjerojatno je da je taj lezao pao u karter a auto radi i ide normalno.  Totalno sam zbunjen oko toga sad. Auto ima 67tkm. 

 

 Daj me nemoj... pa na kombiju fordu tansitu 2002 od 420tkm, espace 2004 240tkm... itd. nije mi palo skidat karter preventino i nije nikada skidan. Pa to je "glanz" novi motor. Koji i kokovih sve experta ima, a joj.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jel vidiš ti što je upalo u karter?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Jel vidiš ti što je upalo u karter?

 A ti zbilja misliš da se to dogodilo na svakom motoru??? 

INTEL,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To sranje od motora ima problem s raspadanjem remena koji začepi uljne kanale i sito uljne pumpe,a da bi se to provjerilo mora se skinuti karter. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2022 23:28 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Jel vidiš ti što je upalo u karter?

  Ja mislim da nije on preventivno rastavio karter, nego je to zveckalo i lupkalo!? Pa eto, čuo kakove bolesti ima sve motor i išo provjerit - kad ono... A veli da je 2000kn popravak, ja bi to složio i ako je auto ok vozio ga bi dalje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2022 7:00 (rokonja).
7 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema
Pozz trebala bi mi pomoć oko auta uzeo bi tipa audi a4 2012,2013 sa više opreme....2.0 tdi šta mislite o tome autu i da li je multitronic stvarno toliko los?
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Karter je skidan preventivno radi uljnog sita i onda je to pronadeno. Nista ne zvecka. Auto nema nikakvih simptoma. 

 

Kupio sam sve osim te podloske za 1500kn. Podlosku idem danas naruciti u citroen.  Posao mehanicara je 2000kn

 

Tako da ta igra ce kostati cca 3500kn. Nije puno ali ostaje gorak okus da doma imam konstrukcijski fail od motora i auta. 

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svi ti vti motori od peugeota su fail jbg.. Nemaju dobrog benzinca jos od modela 307

6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Svi ti vti motori od peugeota su fail jbg.. Nemaju dobrog benzinca jos od modela 307

Čak ni 1.6 turbo benzinac?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
robogo kaže...
domac5 kaže...

Svi ti vti motori od peugeota su fail jbg.. Nemaju dobrog benzinca jos od modela 307

Čak ni 1.6 turbo benzinac?

THP ? Smijeh od motora 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Taj Peugeot 1.2 ko skopirani fordov 1.0 ecoboost

Ford također radi isto sranje, ima remen u ulju koji se raspadne i zaštopa uljne kanale...



 
 
 
(Ovo je konktreno ford fiesta sa 1.0 ecoboost motorom od 74Kw/100Ks)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Od 1.3. naplata na svim Elen punionicama... bar nece pojedinci koristit punionicu ka parking...

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima li negdje za skinuti upute za VW t-roc 2021 u PDF formatu na hrvatskom ?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel moguce na enc-u prebaciti model pretplate sa 21% na 33%? Skuzio sam da oko 1500 kn godisnje ode na cestarine a ako odem na ovaj 33% u zimskoj sezoni minimalna uplata je 1200 kn da bi ostvario takav popust

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne možeš ništa mijenjati na onom njihovom blesavom portalu ako to pitaš, niti adresu nisam mogao tamo promijeniti a kamo nešto kompliciranije. Šalji im mail...

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka majstora za krpanje sajbe, Sesvete i okolica 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Partes, 200kn i za sat vremena gotovo.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Izgleda da mi je krepao ENC uređaj. Može li se zamijeniti baterija ili se mora kupovati novi?
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...
Izgleda da mi je krepao ENC uređaj. Može li se zamijeniti baterija ili se mora kupovati novi?

 Koliko mi se čini mora se kupit novi

INTEL,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...
Izgleda da mi je krepao ENC uređaj. Može li se zamijeniti baterija ili se mora kupovati novi?

Ako imaš onaj stari može se samo je problem što ne smije ostati bez struje jer izgubi sve podatke, poprilično zeznuto i rijetko tko uspije... Odi u hac (prije naplatnih Lučko desno) i traži da ti naprave novi, prebaciti će ti i novce na novi uređaj 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naravno da treba novi, treba nahranit tu gamad prokletu

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...
Izgleda da mi je krepao ENC uređaj. Može li se zamijeniti baterija ili se mora kupovati novi?

 Ja sam mjenjao bateriju na modelu koji smo dobili prije 5god - 3. Put promjenjeno dosad, nikakvi problemi.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
4 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav , imam jedan vrlo glup problem. Nedavno sam kupio svog prvog sportskog benzinca, do sada sam vozio samo 3.0d no nebitno.

 

Problem je sljedeci, auto je s tvornickim ispuhom i svime glasan vec pri 3k okretaja (sto meni ne smeta u kabini) no izvana je puno glasnije nego meni. Nije to sad neko suludo dernjanje motora tj zvuk iz ispuha ali glasnije od prosjecnog benzinca a i mojih prijasnjih dizela.

 

Zivim u manjem gradu i sasvim normalno vozim , ne ugrozavam ostale sudionike u prometu i kroz sami centar  s bilo kojim autom otkad god vozim nisam isao brze od 40kmh jer izlijecu pjesaci i s parkinga auti.

 

Kroz pricu s frendovima sam doznao da dosta ljudi u prolazu kritizira to sto je auto glasan i smatraju odma da divljam i opisuju me kao "luđaka koji divlja centrom di ima puno pjesaka i auta"...znaci sve suprotno od onog sto zaista i je. Ima par tesli po gradu i vidno brže idu svaki puta no pošto rade bez zvuka ljudi ih valjd ne primjete.

 

Kako se mogu obranit pri npr prijavljivanju policiji ukoliko dode do toga (a nije ni mjesec dana proslo vec ovake price dolaze do mene)?

 

Znaci vec xy godina imam isti stil voznje i bas sad unazad manje od mj dana me ljudi krecu tako prozivat (auto je malo noviji i skuplji od prosijeka pa mislim da ih mozda to bode u oci jer zivimo di zivimo).

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako je ispušni sustav serijala ili ako je aftermarket sa atestom mogu ti staviti soli na rep. Makar slobodno napišeš o kojem se autu radi....

#fsb
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Panamera S 2015 s tvornickom "tipkom za auspuh" ...doduse u sport plusu se samo pootvara sve. Sve je serija na autu.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Frend ima Panameru Turbo 2017 i auto je fakat tih u normal modu... Pogledaj da nije prčkano po postavkama profila vožnje. Možda je netko na svoju ruku vadio katalizatore i/ili stavio cijev kroz ispušni lonac a izgleda kao original.

#fsb
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.2.2022 16:21 (sveupitni).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pazi da klapna nije zaglavila.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.2.2022 16:44 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako je auto stock nemoze ti nitko nista.  Ivanzu ti je dao dobar savjet tako da to provjeri. Inace respect za auto. Vrhunski stroj. Koji motor imas unutra???

PSN:Tomislav025
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...

Pozdrav , imam jedan vrlo glup problem. Nedavno sam kupio svog prvog sportskog benzinca, do sada sam vozio samo 3.0d no nebitno.

 

Problem je sljedeci, auto je s tvornickim ispuhom i svime glasan vec pri 3k okretaja (sto meni ne smeta u kabini) no izvana je puno glasnije nego meni. Nije to sad neko suludo dernjanje motora tj zvuk iz ispuha ali glasnije od prosjecnog benzinca a i mojih prijasnjih dizela.

 

Zivim u manjem gradu i sasvim normalno vozim , ne ugrozavam ostale sudionike u prometu i kroz sami centar  s bilo kojim autom otkad god vozim nisam isao brze od 40kmh jer izlijecu pjesaci i s parkinga auti.

 

Kroz pricu s frendovima sam doznao da dosta ljudi u prolazu kritizira to sto je auto glasan i smatraju odma da divljam i opisuju me kao "luđaka koji divlja centrom di ima puno pjesaka i auta"...znaci sve suprotno od onog sto zaista i je. Ima par tesli po gradu i vidno brže idu svaki puta no pošto rade bez zvuka ljudi ih valjd ne primjete.

 

Kako se mogu obranit pri npr prijavljivanju policiji ukoliko dode do toga (a nije ni mjesec dana proslo vec ovake price dolaze do mene)?

 

Znaci vec xy godina imam isti stil voznje i bas sad unazad manje od mj dana me ljudi krecu tako prozivat (auto je malo noviji i skuplji od prosijeka pa mislim da ih mozda to bode u oci jer zivimo di zivimo).

 Dashcam koji ti mjeri GPS brzinu ako stvarno vozis po ogranicenju  

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

DIY db killer

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice