Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.179.066
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

U ovlašteni i žaliti se. 

 Da pribavim ponudu za popravak prije procjene? Ima li to smisla/prednosti?

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Osiguravajuće društvno ti nije dužno platiti popravak u ovlaštenom servisu u cijelosti, nego 75% cijene popravka ako se ne varam.

 

Prema mojem iskustvu (a nažalost ga imam dosta) prve procjene su relativno dobre, možda trunku preniske, ali se da dogovoriti sa procjeniteljima, osim ako ne naletiš baš na nekog debila.

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...

Osiguravajuće društvno ti nije dužno platiti popravak u ovlaštenom servisu u cijelosti, nego 75% cijene popravka ako se ne varam.

 

Prema mojem iskustvu (a nažalost ga imam dosta) prve procjene su relativno dobre, možda trunku preniske, ali se da dogovoriti sa procjeniteljima, osim ako ne naletiš baš na nekog debila.

Osiguranje mora pokriti popravak u ovlaštenom, bez rasprave ili nekakvih nagodbi.

Ako ima policijski zapisnik, samo treba odvesti auto u ovlašteni.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja na svu sreću nisam imao iskustva s udarima ali prijatelji jesu. Većinom su im prve procjene bile dosta niske, pogotovo ako je neko jadno osiguranje tipa Sava.  Prijatelja je na parkingu udarila neka žena u zadnja vrata i C stup, procjena po osiguranju je bila oko 5k kn, a kada je otišao u ovlašteni bilo je 18k kn, auto je Megane 3.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2021 14:16 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imate ovo u Kiku 9kn, dobro dođe za pranje felgi iznutra.

 U intersparu tekućina za pranje stakla Sonax 3L 25kn i Sonax za felge na akciji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2021 16:13 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Znaci ako se kome desilo isto....Golf 7 1.6 tdi 105ks...2014g....160 000km....u voznji mi izbacilo poruku , nisam dobro vidio ugl dpf vag nesto...dole usklicnik u zutom trokutu i desno mali lonac sa tockicama..znam da je to zapunjenost dpf...al fora je u tome sto je za 10 sec nestalo..nisam ga gasio i odmah isao ga provozat 40km na otovrenu cestu..kasnije se nije nis pojavljivalo..je to neko upozorenje ili...vozim ga po gradu i malo otvorene 2g i nije mi se to jos desilo..

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2021 17:28 (galinjo24).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...

Znaci ako se kome desilo isto....Golf 7 1.6 tdi 105ks...2014g....160 000km....u voznji mi izbacilo poruku , nisam dobro vidio ugl dpf vag nesto...dole usklicnik u zutom trokutu i desno mali lonac sa tockicama..znam da je to zapunjenost dpf...al fora je u tome sto je za 10 sec nestalo..nisam ga gasio i odmah isao ga provozat 40km na otovrenu cestu..kasnije se nije nis pojavljivalo..je to neko upozorenje ili...vozim ga po gradu i malo otvorene 2g i nije mi se to jos desilo..

 Moguce da je DPF prepun, no najbolje otic nekom tko ima dijagnostiku (ili mozes ti sam, ako imas ELM327 koji kosta par $ na ebayu) i vidjet stanje DPFa, jel si primjetio nakon toga usklicnika brundanje motora i da drzi okretaje na ~1000 ?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nista...sve normalno...nije dimio.obrtaji standard u leru i motor miran..imam obd eleven ..se moze preko toga pogledat zapunjenost?
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znači da treba odraditi "jaču" regeneraciju, to po gradu i na mjestu u leru ne može, ako je ugasio lampicu znači da je regeneracija uspjela, OBD eleven može vidjeti zapunjenost.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2021 18:51 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jel mozes mi pojasniti u koju aplikaciju ili di odem da preko elevena vidim....ma ja sam kad m ise upalilo reko krenuo odmah negdje na otovrenu ga vozitiu na vecim obrtajiam duze vrijema ali tek sto sam krenuo mi je ugasio...ali svakak sam ga otisao provozat

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://youtu.be/uNrJ8NsujC8 

Tu imaš proceduru.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2021 19:43 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...

Znaci ako se kome desilo isto....Golf 7 1.6 tdi 105ks...2014g....160 000km....u voznji mi izbacilo poruku , nisam dobro vidio ugl dpf vag nesto...dole usklicnik u zutom trokutu i desno mali lonac sa tockicama..znam da je to zapunjenost dpf...al fora je u tome sto je za 10 sec nestalo..nisam ga gasio i odmah isao ga provozat 40km na otovrenu cestu..kasnije se nije nis pojavljivalo..je to neko upozorenje ili...vozim ga po gradu i malo otvorene 2g i nije mi se to jos desilo..

 To znaci da si mu prekinuo gasenjem par pokusaja regeneracije i sad je upalio lampicu, nakupilo se u njemu.. S takvom voznjom to je pitanje dana kad se vise ni ne bude mogao regenerirat ali dobro, sve to moze van i onda mir s tim jednom zauvijek

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

300€ dpf egr off i stage 1, i mir

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Stage 1 tj. optimum imam od sm-a

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

300€ dpf egr off i stage 1, i mir

 Ma nema šta.
Ja od sada kad ću kupovati polovnog dizela, prvo pitam jel egr & dpf off + stage 1.
Ako nije, nemamo o čemu dalje razgovarati...



Off topic:
Nakon kiše pojavi se duga, ovaj, ford focus rs

 
 
Možda ga zna kolega @Lord_Marko, KR tablice su, susjed neki

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2021 20:17 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

vrtim iz dosade malo oglase, rekoh idem pogledati s2000 ... jbt. cijene su skočile u stratosferu, do prije koju godinu se mogao lošiji primjerak naći za 6-8k €..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

vrtim iz dosade malo oglase, rekoh idem pogledati s2000 ... jbt. cijene su skočile u stratosferu, do prije koju godinu se mogao lošiji primjerak naći za 6-8k €..

i ti isto?
ja poceo sa MX5, pa okrenuo ubrzo na S2000, dosta ih je sad izaslo na sunce ovih dana :D

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, ja bi se ovako samo ubacio da li je neko od vas koristio K2 sprej za insekte, naime danas sam uzeo da probam ali prvo da vidim ima li neko iskustva sa tim sprejevima :)

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vjerojatno je Ok samo treba oprati auto gdje je špricano.

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Vjerojatno je Ok samo treba oprati auto gdje je špricano.

 To naravno, ali više ono da li šteti boji i laku, kupio sam ipak Sonax ali opet sam skeptičan da ne bude kakvih problema na boji i laku.

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne bi trebalo, samo ne koristiti na jakom suncu da ne dođe do isparavanja jer onda ostanu fleke koje je teško oprati.

2 godine
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Sonax meni nije stvarao probleme ni sa bojom ni sa lakom. 

Kako ukloniti smolu sa stakla ima ko to iskustvo? 

Aut inveniam viam aut faciam
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Trebao sam odavno prebaciti na ljetne gume, ali nikako uhvatiti vremena, pa evo sljedeći tjedan idem u kupovinu.

Što savjetujete, cijena oko 700kn po gumi, može i manje, a može i nešto više ako je opravdano.

 

195/60 R16

 

Ono što sam vidio do sada i čini mi se ok:

HANKOOK K125 Ventus Prime3

DUNLOP Sport BluResponse

Michelin Primacy 3

Continental EcoContact 6

 

Mišljenja i savjeti su dobro došli. 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Savjetujem ti da staviš 205/55/16 za 500kn po gumi

 

Dunlop Sport BlueResponse su bolesno dobre gume, ja ih imam sada na autu, i nakon 5g (kupio nove) i cca 60k km su zrele za zamjenu, možda odvezem još ovu sezonu na njima, možda zamjenim tokom ljeta, ali kupujem opet njih definitivno.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2021 21:06 (Hacker002).
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ne znam tko od moderatora vodi fejs stranicu bug.hr, ali ovo je vrh, hahaha
Kad se informatički časopis okrene automobilima

 

 ? Što je tu provokacija? Istina je... Moja 166 pusti par kapi na odušak, pogotovo ako je bablja vožnja, a je, po gradu. Sve je to u redu.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Savjetujem ti da staviš 205/55/16 za 500kn po gumi

 

Dunlop Sport BlueResponse su bolesno dobre gume, ja ih imam sada na autu, i nakon 5g (kupio nove) i cca 60k km su zrele za zamjenu, možda odvezem još ovu sezonu na njima, možda zamjenim tokom ljeta, ali kupujem opet njih definitivno.

Odličan savjet, vidim sada da je ta dimenzija gume daleko povoljnija. 

Meni je isto Dunlop ostao u jako dobrom sjećanju, imao sam davnije njihovu SP Sport Maxx, mislim da se tako zvala i meni je ta ljetna guma bila odlična.

 

Moram samo provjeriti može li ta guma na moj bolid, odnosno je li upisano u prometnoj. Ako nije pretpostavljam da se može upisati, ukoliko proizvođač navodi tu dimenziju kao ok?

Ta dimenzija može na istu felgu na kojoj mi je sada 195/60 R16?

 

Poprilična sam neznalica po pitanju guma i felgi pa zato malo tupava pitanja. 

 

EDIT: provjerio prometnu i tamo piše 195/65 R15, 195/60 R16 i 205/50 R17. Trenutno mi je na autu Alu felga R16 pa ne bi to baš mijenjao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.6.2021 0:35 (mzopg).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cini mi se da ce mi iduci auto morat bit elektricni ili barem hibrid jer je sve vise restrikcija,vozim bmw 520d iz 2010 i vec ima par zona u Berlinu gdje ne mogu prolazit jer je euro 5 auto i to postaje problem.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zasmetala joj ljetna vrućina, htjela novi hladnjak, dobila je. Ipak je nekidan napunila 30god od datuma proizvodnje. Trula višnja 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MEGATAMA kaže...

Cini mi se da ce mi iduci auto morat bit elektricni ili barem hibrid jer je sve vise restrikcija,vozim bmw 520d iz 2010 i vec ima par zona u Berlinu gdje ne mogu prolazit jer je euro 5 auto i to postaje problem.

 

Cekaj da zeleni govnari uvedu da neces sa bilo kakvim dizelom moci prismrditi gradu, a kasnije ni s benzicom.

Trazit ce da imas bar plug-in hibrid, i da prodjes kroz grad cisto elektricni.

 

U DE jos uvjek imas bar besplatno parkiraliste za hibride i elektricare, dok u AT nemas nikakve beneficije,

osim sto ne placas NoVA porez na hibride (zabravo ni to vise ne postoji, nego je 1-3% za hibride, prije je bilo 0%),

al to tebe ni ne zanima, tu DE si - u AT na dizela platis do 16% NoVa poreza, i na to jos PDV, pa te automobil na kraju

ispadne 30% skuplji nego u katalogu. GG

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stavio danas PERL 1:3 pa javim koliko je dugotrajan.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice