Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.064
|
čitano: 13.203.976
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav svima,

 

imam Opel Grandland 2017. godina s radarom naprijed preko kojeg radi aktivno kočenje u naletu na pješake i druga vozila. On se može ugasiti u postavkama radija, ali se prilikom svakog paljenja ponovo upali. Zna li netko može li ste to trajno softverski ugasiti kao što se može start-stop, lane assist i još razne stvari? Zvao sam neke servise koji se bave elektronikom, ali nisu bili sigurni jel se to može.

 

LP

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
hahhaajaads kaže...

Ajd da se odma i tog rijesim...

 

Jel Shell Helic Ultra ECT C3 5w30 rang top uljima ? Razmisljam si uzet njega ili pak Castrola Titaniuma C3 ali kosta cca 80kn vise (300kn Shell naspram 380kn Castrol), za 1.6 i-DTEC 88kw sa 90tkm, za njega se preporuca upravo ACEA C3. Dosad sam uvijek bio na doticnom Castrolu, no volio bi probat i Shella pa da vidim kak ce se "pokazat"... Isto mi je malko cudno da mi je tokom provjera sasije za preporuceno ulje, tokic dobio rezultat neke jeftinjare bez C3 oznake. I da, trenutno je unutra 0w30, jel bi bilo pametno prebacit se sad na 5w30 ?

 ne vidim razloga zasto bi stavljao 0w30. po meni navedeni shell je taman za taj motor...

evo ja u kupejku nastavljam sipati shella, nakon proslog vlasnika

 Zbog toga sto je to jedna preporuka za taj motor, no ne igra to neku ulogu...

 

 Ali s obzirom na iskustva sto citam, narucio 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Dobio sam informaciju da tokić diže cijene svih ulja, zbog nestašice na tržištu (smanjene isporuke) uzrokovane koronom...

Motul koji inaće kupujem u tokiću za 66kn litru, sad je 69kn, nije velika razlika, ali pitanje da li će ostati takva cijena...

Uglavnom naletio sam i kupio na mall.hr, isto to ulje 5L za 304Kn što je 61Kn litra, nek se nađe, izmjena ulja mi je sigurna stvar, kao i porez na plaći, doći će kad tad na red

   

 Bas sam isao jucer u Kipor stroj uzet Aral, kaze nema nit ce bit sljedeca 2-3 mjeseca, da nemaju ni u tvornici.

Wolt 30kn kupon: GKD47
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sve cijene ce otic gore kao zbog posasti zvane koronom...

Nikad cijene vise nece bit jeftinije...

 

 

Truth in engineering.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Valja napraviti rezervu dijelova .

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Ajd da se odma i tog rijesim...

 

Jel Shell Helic Ultra ECT C3 5w30 rang top uljima ? Razmisljam si uzet njega ili pak Castrola Titaniuma C3 ali kosta cca 80kn vise (300kn Shell naspram 380kn Castrol), za 1.6 i-DTEC 88kw sa 90tkm, za njega se preporuca upravo ACEA C3. Dosad sam uvijek bio na doticnom Castrolu, no volio bi probat i Shella pa da vidim kak ce se "pokazat"... Isto mi je malko cudno da mi je tokom provjera sasije za preporuceno ulje, tokic dobio rezultat neke jeftinjare bez C3 oznake. I da, trenutno je unutra 0w30, jel bi bilo pametno prebacit se sad na 5w30 ?

 Po cemu ces konkretno vidjeti razliku?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...
hahhaajaads kaže...

Ajd da se odma i tog rijesim...

 

Jel Shell Helic Ultra ECT C3 5w30 rang top uljima ? Razmisljam si uzet njega ili pak Castrola Titaniuma C3 ali kosta cca 80kn vise (300kn Shell naspram 380kn Castrol), za 1.6 i-DTEC 88kw sa 90tkm, za njega se preporuca upravo ACEA C3. Dosad sam uvijek bio na doticnom Castrolu, no volio bi probat i Shella pa da vidim kak ce se "pokazat"... Isto mi je malko cudno da mi je tokom provjera sasije za preporuceno ulje, tokic dobio rezultat neke jeftinjare bez C3 oznake. I da, trenutno je unutra 0w30, jel bi bilo pametno prebacit se sad na 5w30 ?

 Po cemu ces konkretno vidjeti razliku?

Po apsolutno nicemu sto cu svojim okom vidjet, no procitao sam u testu da se doticno ECT C3 5w30 ulje se fantasticno pokazalo nakon 20tkm (normalno da necu mjenjat na 20tkm, nego 8-10tkm kao i inace), s obzirom na manju cijenu od Castrola i da je bolje od njega, vjerovatno novi favorit... I vidim da se ne tak davno i VW prebacio sa Castrola na Shell ulja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 22:55 (hahhaajaads).
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Posmatrač kaže...
hahhaajaads kaže...

Ajd da se odma i tog rijesim...

 

Jel Shell Helic Ultra ECT C3 5w30 rang top uljima ? Razmisljam si uzet njega ili pak Castrola Titaniuma C3 ali kosta cca 80kn vise (300kn Shell naspram 380kn Castrol), za 1.6 i-DTEC 88kw sa 90tkm, za njega se preporuca upravo ACEA C3. Dosad sam uvijek bio na doticnom Castrolu, no volio bi probat i Shella pa da vidim kak ce se "pokazat"... Isto mi je malko cudno da mi je tokom provjera sasije za preporuceno ulje, tokic dobio rezultat neke jeftinjare bez C3 oznake. I da, trenutno je unutra 0w30, jel bi bilo pametno prebacit se sad na 5w30 ?

 Po cemu ces konkretno vidjeti razliku?

Po apsolutno nicemu sto cu svojim okom vidjet, no procitao sam u testu da se doticno ECT C3 5w30 ulje se fantasticno pokazalo nakon 20tkm (normalno da necu mjenjat na 20tkm, nego 8-10tkm kao i inace), s obzirom na manju cijenu od Castrola i da je bolje od njega, vjerovatno novi favorit... I vidim da se ne tak davno i VW prebacio sa Castrola na Shell ulja.

 ODo ovog jedino je bitno da je jeftinije a dovoljno dobro...

Da se razumijemo ja sipam skupo ulje ali samo zato sto u BiH sto se tice ulja ne vjerujem nikome da je u boci ono sto i pise a kupovati ulje po cijeni od 3 eur po litri mi ne pada na pamet jer za to ni trgovci ne kriju da je lose ;) Zato kupujem ulje u ovlastenom dileru mercedesa gdje sam radio jer znam odakle ga nabavljaju ali da cu vidjeti razliku necu....

3 godine
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Gledam kupiti zadnja sjedala za Clia 4, pa me zanima jesu ove cijene s Njuškala ok ili? Koliko bi me koštala usluga ugradnje tih sjedala, zna li tko?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...
hahhaajaads kaže...
Posmatrač kaže...
hahhaajaads kaže...

Ajd da se odma i tog rijesim...

 

Jel Shell Helic Ultra ECT C3 5w30 rang top uljima ? Razmisljam si uzet njega ili pak Castrola Titaniuma C3 ali kosta cca 80kn vise (300kn Shell naspram 380kn Castrol), za 1.6 i-DTEC 88kw sa 90tkm, za njega se preporuca upravo ACEA C3. Dosad sam uvijek bio na doticnom Castrolu, no volio bi probat i Shella pa da vidim kak ce se "pokazat"... Isto mi je malko cudno da mi je tokom provjera sasije za preporuceno ulje, tokic dobio rezultat neke jeftinjare bez C3 oznake. I da, trenutno je unutra 0w30, jel bi bilo pametno prebacit se sad na 5w30 ?

 Po cemu ces konkretno vidjeti razliku?

Po apsolutno nicemu sto cu svojim okom vidjet, no procitao sam u testu da se doticno ECT C3 5w30 ulje se fantasticno pokazalo nakon 20tkm (normalno da necu mjenjat na 20tkm, nego 8-10tkm kao i inace), s obzirom na manju cijenu od Castrola i da je bolje od njega, vjerovatno novi favorit... I vidim da se ne tak davno i VW prebacio sa Castrola na Shell ulja.

 ODo ovog jedino je bitno da je jeftinije a dovoljno dobro...

Da se razumijemo ja sipam skupo ulje ali samo zato sto u BiH sto se tice ulja ne vjerujem nikome da je u boci ono sto i pise a kupovati ulje po cijeni od 3 eur po litri mi ne pada na pamet jer za to ni trgovci ne kriju da je lose ;) Zato kupujem ulje u ovlastenom dileru mercedesa gdje sam radio jer znam odakle ga nabavljaju ali da cu vidjeti razliku necu....

 Skuplje ne znaci bolje, mozda da tamo gdje se rade kemije sa uljem kao u bih, u hrvatskoj toga nema pogotovo u ovakvim jacim firmama kao ekupi i mall i ostale firme koje se bave prodajom ulja... Ovo isto jos prakticki spada pod skuplje ulje, jer 1l je oko 8 eura, dok 1l castrola je dosta vise. Najgore ti je tipa ako mjesaju ulje i stave neke oznake za c3 i neke norme za dpf, a u boci je zapravo obicno jeftino ulje koje nema nikakvu zastitu i koje samo moze shebat odredjene skupe stvari na ili oko motora. Za ovo shellovo stvarno nisam mogao naci da ga netko blati, dok za castrola ima vec podosta toga tako da sam se odlucio za shella, kojeg cu ujedno prvi put koristit. A filter ulja, njega uzimam ili Bosch ili Mann, sad bude mann posto je filter bez mane a ne kosta nista vise od ostalih.

 

Ima na forum.hr u temi o uljima slika litre mercedesovog 5w30 za cca 130kn iliti 17eura, to meni se cini ne koristi valjda nitko osim oni koji se u to ne razumiju i koji hoce "najbolje", a isto ulje pod drugom markom ce se u drugim trgovinama naci po minimalno 7e manje. Isto je bila slika AMGovog ulja, mislim da je isto bila litra za preko 200kn (26+ eura) sto je van svake pameti.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Posmatrač kaže...
....

 ODo ovog jedino je bitno da je jeftinije a dovoljno dobro...

Da se razumijemo ja sipam skupo ulje ali samo zato sto u BiH sto se tice ulja ne vjerujem nikome da je u boci ono sto i pise a kupovati ulje po cijeni od 3 eur po litri mi ne pada na pamet jer za to ni trgovci ne kriju da je lose ;) Zato kupujem ulje u ovlastenom dileru mercedesa gdje sam radio jer znam odakle ga nabavljaju ali da cu vidjeti razliku necu....

 Skuplje ne znaci bolje, mozda da tamo gdje se rade kemije sa uljem kao u bih, u hrvatskoj toga nema pogotovo u ovakvim jacim firmama kao ekupi i mall i ostale firme koje se bave prodajom ulja... Ovo isto jos prakticki spada pod skuplje ulje, jer 1l je oko 8 eura, dok 1l castrola je dosta vise. Najgore ti je tipa ako mjesaju ulje i stave neke oznake za c3 i neke norme za dpf, a u boci je zapravo obicno jeftino ulje koje nema nikakvu zastitu i koje samo moze shebat odredjene skupe stvari na ili oko motora. Za ovo shellovo stvarno nisam mogao naci da ga netko blati, dok za castrola ima vec podosta toga tako da sam se odlucio za shella, kojeg cu ujedno prvi put koristit. A filter ulja, njega uzimam ili Bosch ili Mann, sad bude mann posto je filter bez mane a ne kosta nista vise od ostalih.

 

Ima na forum.hr u temi o uljima slika litre mercedesovog 5w30 za cca 130kn iliti 17eura, to meni se cini ne koristi valjda nitko osim oni koji se u to ne razumiju i koji hoce "najbolje", a isto ulje pod drugom markom ce se u drugim trgovinama naci po minimalno 7e manje. Isto je bila slika AMGovog ulja, mislim da je isto bila litra za preko 200kn (26+ eura) sto je van svake pameti.

 Apsolutno se slazem samo kazem ti to radim jer ne vjerujem nikome. Ne kupujem ja skupo uje jer vjerujem da je toliko bolje vec da sto vjerujem da dobijem ono sto sam platio ;)

Jbg marze na ulje su visoke i kad odbijem marzu i pdv ispade litra ulja jeftinija od litre coca cole ;) E to ne zelim sipati ni u kosačicu ;)

A mijenjam ulje jednom godisnje pa ta razlika u cijeni me nece otjerati na prosjački štap ;)

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Itko uzimao ulje sa Ulja.hr? Castrolova trgovina?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prije nekoliko dana sam kupio Octavia 1.8 TSI 2016 i ova gamad u Splitu već me ključem počastila.

1. Ima li koja kamera da se aktivira kad se netko približi autu da snimi bar nešto?

2. Dali je bolje kupiti originalne navlake ili naručiti šivanje po mjeri?

3. Auto ima Style opremu al nema prednje senzore i stražnju kameru, dali se može ugraditi na postojeći info. sustav te koliko bi to koštalo?

Frka85
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
stručnjak kaže...

Prije nekoliko dana sam kupio Octavia 1.8 TSI 2016 i ova gamad u Splitu već me ključem počastila.

1. Ima li koja kamera da se aktivira kad se netko približi autu da snimi bar nešto?

2. Dali je bolje kupiti originalne navlake ili naručiti šivanje po mjeri?

3. Auto ima Style opremu al nema prednje senzore i stražnju kameru, dali se može ugraditi na postojeći info. sustav te koliko bi to koštalo?

 Ima, ako hoces nesto kvalitetnije a "jeftinije" onda 70mai a800 + straznja kamera + hardware kit.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da ste vidli bisera danas na obilaznici izmedu Lučko - Buzin u smjeru buzina.

Vidim puknuta guma na zaustavnoj traci ( obruc gume ) i nakon 500 m naletim na lika sa peugeot partnerom, vozi se na felgi doslovno po zaustavnoj, ide 30-ak kmh.... kakvih bisera ima.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
stručnjak kaže...

Prije nekoliko dana sam kupio Octavia 1.8 TSI 2016 i ova gamad u Splitu već me ključem počastila.

1. Ima li koja kamera da se aktivira kad se netko približi autu da snimi bar nešto?

2. Dali je bolje kupiti originalne navlake ili naručiti šivanje po mjeri?

3. Auto ima Style opremu al nema prednje senzore i stražnju kameru, dali se može ugraditi na postojeći info. sustav te koliko bi to koštalo?

 Ima, ako hoces nesto kvalitetnije a "jeftinije" onda 70mai a800 + straznja kamera + hardware kit.

 Ne snima stalno, nego samo kad primjeti pokret? Vidiš, ovo nisam znao.

P.S. stalno će snimati, drveće oko auta, ostala vozila i ljudi na parkingu... :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Fake_Alert 

Znači ima i u nas takvih.  Do sada sam ih vidio samo na redditu u ameriki.

 

 

Odmah se sjetim onog vica:

 

Koji auto može ići 100 km/h po makadamu?

- Službeni!

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 9:29 (Pero Dinamit).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Lik misli da ima run-flat gume...

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

Fake_Alert 

Znači ima i u nas takvih.  Do sada sam ih vidio samo na redditu u ameriki.

 

 

Odmah se sjetim onog vica:

 

Koji auto može ići 100 km/h po makadamu?

- Službeni!

moze bilo koji, dok god je u irskoj 😅

neka ogranicenja koja sam tamo vidio nemaju veze sa jebenom pamecu 😅

 

https://www.reddit.com/r/ireland/comments/hltqfi/since_were_posting_funny_speed_limits_i_thought/

 

https://www.pinterest.com/pin/266697609160465189/

 

https://www.pinterest.com/pin/531987774728608558/

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pezer kaže...
Pozdrav ljudi, treba mi neka “okvirna” preporuka..
Trazim neki polovni auto kroz narednih par mjeseci, naravno sto bolje i “bogatije” za nekih cca 8k eura hahah...
Nekako mi se najbolji izbor cine Peugeot308(druga generacija) ili Megane 1.5dci slicnih godina..
Eventualno(zbog prostranosti Peugeot 508 2.0hdi mrvicu stariji)...
Ono sto me najvise zanima je koje motore gledati( po nekoj pouzdanosti), znam da svaki auto treba redovno odrzavati i sl. Ali opet uvijek je neki na malo boljem ili losijem glasu i na sto obratiti paznju..
Osobno bih radije isao na benzinca, ali koliko gledam puno lakse je naci dobar primjerak dizela, ali sto je onda bolje?
1.6 hdi(malo zbunjuju e-hdi, bluehdi i slicne oznake), 508 sa 2.0 hdi jer 1.6 mi se cini preslabo za taj model te renaultov 1.5 dci?...
Slobodno moze preporuka i neceg treceg, ali ovi modeli mi nekako djeluju najbolje u nekom segmentu ulozeno/dobiveno(oprema,dizajn, godina pod uvjetom da nemaju neke kronicne probleme s motorom)...
Hvala unaprijed, inace nisam bas strucan i upucen u to sve, pa pitam ovako banalne stvari...

 Focus? Megane i 308 nemaju kraj njega šta tražiti..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
 Focus? Megane i 308 nemaju kraj njega šta tražiti..

 

Ma da? Po čemu to?

Vozio sam Focusa tog godišta i jedino po čemu je bolji od 308-ice (koju vozim skoro godinu dana) su vozna osobine. Focus je zabavniji za voziti, ali zato osjetno tvrđi od 308-ice, koja je po meni odličan kompromis između udobnosti i voznih osobina.

Materijali u unutrašnjosti su u 308-ici daleko bolji nego u Focusu, udobniji je, tiši na autocesti itd.

 

Imam tu 308-icu 1.6 BludeHDI od 7 mjeseca prošle godine, odvrtio sam preko 30 000 km s njom (imala je oko 120 000 km kad sam ju kupio, sad ima oko 155 000 km) bez ikakvih problema. Potrošbnja je negdje oko 5,3 litre što je odlično ako se uzme u obzir da dnevno radim cca 100 km po autocesti, cca 20 km grada i oko 30 km otvorene ceste. (vožnja iz krapine u ZG svaki dan)

 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
Pero Dinamit kaže...

Fake_Alert 

Znači ima i u nas takvih.  Do sada sam ih vidio samo na redditu u ameriki.

 

 

Odmah se sjetim onog vica:

 

Koji auto može ići 100 km/h po makadamu?

- Službeni!

moze bilo koji, dok god je u irskoj 😅

neka ogranicenja koja sam tamo vidio nemaju veze sa jebenom pamecu 😅

 

https://www.reddit.com/r/ireland/comments/hltqfi/since_were_posting_funny_speed_limits_i_thought/

 

https://www.pinterest.com/pin/266697609160465189/

 

https://www.pinterest.com/pin/531987774728608558/

 

O da, Irci su nenadjebivi. Vozim se prema klifovima, cesta neka uska, suhozidi, još mi volan na krivoj strani i ograničenje 100 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...

 

Ma da? Po čemu to?

Vozio sam Focusa tog godišta i jedino po čemu je bolji od 308-ice (koju vozim skoro godinu dana) su vozna osobine. Focus je zabavniji za voziti, ali zato osjetno tvrđi od 308-ice, koja je po meni odličan kompromis između udobnosti i voznih osobina.

Materijali u unutrašnjosti su u 308-ici daleko bolji nego u Focusu, udobniji je, tiši na autocesti itd.

 

Imam tu 308-icu 1.6 BludeHDI od 7 mjeseca prošle godine, odvrtio sam preko 30 000 km s njom (imala je oko 120 000 km kad sam ju kupio, sad ima oko 155 000 km) bez ikakvih problema. Potrošbnja je negdje oko 5,3 litre što je odlično ako se uzme u obzir da dnevno radim cca 100 km po autocesti, cca 20 km grada i oko 30 km otvorene ceste. (vožnja iz krapine u ZG svaki dan)

 

 

 Ako gleda ovaj noviji model 308 ajde još nekako, ali i dalje je to Peugeot. Ako ide na onaj 2012 npr ja bi bolje bicikl kupio. Ali to je samo moje mišljenje

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
mika2210 kaže...

 

Ma da? Po čemu to?

Vozio sam Focusa tog godišta i jedino po čemu je bolji od 308-ice (koju vozim skoro godinu dana) su vozna osobine. Focus je zabavniji za voziti, ali zato osjetno tvrđi od 308-ice, koja je po meni odličan kompromis između udobnosti i voznih osobina.

Materijali u unutrašnjosti su u 308-ici daleko bolji nego u Focusu, udobniji je, tiši na autocesti itd.

 

Imam tu 308-icu 1.6 BludeHDI od 7 mjeseca prošle godine, odvrtio sam preko 30 000 km s njom (imala je oko 120 000 km kad sam ju kupio, sad ima oko 155 000 km) bez ikakvih problema. Potrošbnja je negdje oko 5,3 litre što je odlično ako se uzme u obzir da dnevno radim cca 100 km po autocesti, cca 20 km grada i oko 30 km otvorene ceste. (vožnja iz krapine u ZG svaki dan)

 

 

 Ako gleda ovaj noviji model 308 ajde još nekako, ali i dalje je to Peugeot. Ako ide na onaj 2012 npr ja bi bolje bicikl kupio. Ali to je samo moje mišljenje

 

 A sto je focus nego pezo? 1.6 hdi=1.6 tdci

I jedan i drugi ce imat tu i tam koji kvar oko elektronike, focus je zabavniji i tvrdi, pezo je meksi udobniji elegentniji i na covjeku je da bira sta mu vise odgovara..

Ja razumijem da kad kupis novi peugeot imas reklamacije oko svacega, to se s vremenom ispegla sve i to je to onda, kao polovnjak na kojem su rijesene djecje bolesti to je vec druga pjesma.. 308 t9 je vec dosta star auto i sve greske moraju bit ispeglane.. Ja bi od ta dva uzeo onaj u boljem stanju 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

Odmah se sjetim onog vica:

 

Koji auto može ići 100 km/h po makadamu?

- Službeni!

 Znam da je vic, ali previše majmuna ima koji uništavaju službena vozila.

 

Radio sam kao sezonski serviser rashladne tehnike u jednoj firmi, brijem da jedini sam se normalno ponašao prema svom vozilu, jer nije ti baš svejedno usred sezone dal će te auto naguziti, pa da moraš prenoćiti u njemu. Bez obzira na plaćene prekovremene, meni je draže bilo završiti smjenu na vrijeme i ići poslije posla na kupanje s ekipom.

 

A otkad radim ko nekakav tobože mehaničar, kakvi su radnici prema službenim vozilima, tako se i održavaju, samo da vozi. Pa nek rade gluposti po cesti. I slažen se s takvim stavom, ak će neko uporno uništavati auto, zaš bi imao skroz ispravan trap? Naravno, ima onih koji mjenjaju i šta treba i šta ne treba, jer ipak im je službeno vozilo kruh.

 

 

Već sam imao par situacija di smo krajnike ili tako neke kritične stvari znali stavljati cheapest possible, pa bi ih u rukama naplatili jer nas je fakat bilo strah da vozač ne izgine negdje kolko su oriđinal bili razvaljeni - govorim o onim službenjacima: *samo složi da vozi*.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Razmatrao sam Focusa, ali cini mi se puno manji izbor nego francuzi posebno sa slicnom opremom..
A sad prica pouzdaniji ili bolji, ne znam, mozda i ovi imaju problema, ali Focusa sam imao(istina starije generacije), ali nije mi bas ostao u najboljem sjecanju, vozio sam opela,forda,vw i mercedes i svi oni imaju mane i musice neki vise, neki manje, jedini za kojeg bih se zakleo da bih ga uzeo opet bez razmisljanja je mercedes, al za to love trenutno nemam, francuze jos nisam probao(mozda je vrijeme haha)..
Inace mi je bitnija udobnost i radim dosta km godisnje, razmisljam da bi mi cak 508 2011-2014 bio najbolji izbor, dakle ipak limuzina, fina oprema, bez ovih adblue gluposti sa euro6 normom, naravno ako bi nasao neki sa 2.0 motorom za slicnu cijenu, sa 1.6 ih ima dosta, al to mi je slabo..

@mika2210 koja godina je tvoj 308? Ako budem isao gledati, imas li savjet na sto posebno obratiti paznju?
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

2015. godina, obicni 1.6 HDI bez adblue-a i slicnih gluposti. Za sad sam super zadovoljan sa autom, radim puno kikometara i auto je stvarno udoban i odlicni guta kilometre.

Nemam neki posebni savjet za pregled jer nisam imao nekih problema pa da mogu upozoriti na njih. Dobro pregledati auto i to je to.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pošto ih na Njuškalu nema, slaba je potražnja. 

 

Koliko bih mogao tražit/dobit za Mazdu 6 SW 2.0 Skyactiv G165, 05/2017 sa 105000km. 

Auto je u top stanju, nove CMS 18" felge sa novim PC6 gumama plus original 17" alu bez guma. Ful kasko. Skoro pa ful oprema. Nema hud, kožu, šiber i onaj adaptivni tempomat. I grijanje volana. U DE je Exclusive line oprema, u Crosig su mi obračunali Revolution. 

 

Ja gledam 2.5 G192 bi si piknuo isto taj redizajn 2015-2017 pa nadoplatit nekaj al vidim da su u DE cijene otišle gore u tih 3 mjeseca otkad sam ja svoju uvezao. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...

Pošto ih na Njuškalu nema, slaba je potražnja. 

 

Koliko bih mogao tražit/dobit za Mazdu 6 SW 2.0 Skyactiv G165, 05/2017 sa 105000km. 

Auto je u top stanju, nove CMS 18" felge sa novim PC6 gumama plus original 17" alu bez guma. Ful kasko. Skoro pa ful oprema. Nema hud, kožu, šiber i onaj adaptivni 

 Što znači ful kasko kad je kasko neprenosiv? Čim prodaš auto kasko osiguranje prestaje vrijediti za to vozilo

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
gocc01 kaže...

Pošto ih na Njuškalu nema, slaba je potražnja. 

 

Koliko bih mogao tražit/dobit za Mazdu 6 SW 2.0 Skyactiv G165, 05/2017 sa 105000km. 

Auto je u top stanju, nove CMS 18" felge sa novim PC6 gumama plus original 17" alu bez guma. Ful kasko. Skoro pa ful oprema. Nema hud, kožu, šiber i onaj adaptivni 

 Što znači ful kasko kad je kasko neprenosiv? Čim prodaš auto kasko osiguranje prestaje vrijediti za to vozilo

 

 

 

 

 

Dobro, obvezno osiguranje do 02/2022. Viš nisam uopće čitao što i kako al me zanimalo kaj sa kaskom ak se auto proda..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice