windows 7 koristi previse rama

poruka: 13
|
čitano: 2.742
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
windows 7 koristi previse rama
Nedavno je na kompu instaliran windows 7 64 bit i sve normalno radilo. Danas 5 min nakon boota komp strasno uspori i task manager pokazuje da je iskoristeno 3gb o 4 gb rama s tim da nije ni jedna aplikacija upaljena. Ima neko s tim iskustva?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: windows 7 koristi previse rama
_Marko_93_S kaže...
Nedavno je na kompu instaliran windows 7 64 bit i sve normalno radilo. Danas 5 min nakon boota komp strasno uspori i task manager pokazuje da je iskoristeno 3gb o 4 gb rama s tim da nije ni jedna aplikacija upaljena. Ima neko s tim iskustva?

Što se pokreće s OS-om? Koji AV imaš? Što Task Manager kaže koji proces vuče najviše RAM-a?

11 godina
offline
Re: windows 7 koristi previse rama
_Marko_93_S kaže...
Nedavno je na kompu instaliran windows 7 64 bit i sve normalno radilo. Danas 5 min nakon boota komp strasno uspori i task manager pokazuje da je iskoristeno 3gb o 4 gb rama s tim da nije ni jedna aplikacija upaljena. Ima neko s tim iskustva?

 Windows update te zeza i memory leak pogledaj tu.

7 godina
neaktivan
offline
windows 7 koristi previse rama

ne koristim ni jedan AV. ugl. primjetio sam da scvhost.exe stvara probleme i kad ga ugasim sa end process sve se vrati na normalu. jel se moze on kako ugasit skroz da se ne pali kad se windowsi startaju?

 

edit: zaboravio napisat sto se tice windows update-a.. stalno mi baca erorr code 80072f8f koji oznacava da je vrijeme krivo podeseno a nije? i sad kad stavim check for updates on to cijelo vrijeme radi,znaci ne nade nista al ga vrti i ne prestaje 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 12:44 (_Marko_93_S).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
windows 7 koristi previse rama

Garant ga zeza svchost.exe,ja sam to bio jako davno imao i rijesio,mada se ne sjecam kako .

Fight with the best,die like the rest!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: windows 7 koristi previse rama
_Marko_93_S kaže...

ne koristim ni jedan AV. ugl. primjetio sam da scvhost.exe stvara probleme i kad ga ugasim sa end process sve se vrati na normalu. jel se moze on kako ugasit skroz da se ne pali kad se windowsi startaju?

 

 

FatMAN kaže...

Garant ga zeza svchost.exe,ja sam to bio jako davno imao i rijesio,mada se ne sjecam kako .

 ako nisi primjetio napisao sam da me scvhost.exe zeza 

15 godina
offline
windows 7 koristi previse rama

-nitko ne zeza, to je 'normalno', već dvije godine.. MS, update. Obavi ga, nakon tog je sve normalno (dok opet MS ne odluči drugačije).

naravno, moguć i malware, neki treći problem.. ali ništa nije takvog navedeno, pa ne treba na ćoravo nagađati. Radi, nek obavi potrebno.. ako neće, ponekad treba vremena...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
windows 7 koristi previse rama

mene nis ne zeza na win7 ! ni update, ni svc.host.exe nista, radi uvijek kao singerica.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
windows 7 koristi previse rama

Taj problem sam imao na svakom računalu kojem sam u zadnje vrijeme reinstalirao 7-icu, kao i s nekim računalima koji se dugo nisu updateali.

 

Rješenje:

1.) Control panel -> Administrative tools -> Services -> Windows Update -> Stop -> Startup type: disabled

 

2.) c:\windows\SoftwareDistribution -> izbriši sve iz foldera (tu windowsi spremaju update prije instalacije i zna se nakupiti smeća)

 

2a.) Opcionalno, možeš napraviti disk cleanup, u jednom slučaju se u temp folderu skupilo 60 GN smeća

 

3.) Redom skineš s microsoftovih stranica i instaliraš (restart nakon svakog):

Windows6.1-KB3050265-x64.msu
Windows6.1-KB3065987-v2-x64.msu
Windows6.1-KB3102810-x64.msu
Windows6.1-KB3135445-x64.msu
Windows6.1-KB3138612-x64.msu
Windows6.1-KB3161664-x64.msu
Windows6.1-KB3020369-x64.msu
Windows6.1-KB3172605-x64.msu

 

4.) Control panel -> Administrative tools -> Services -> Windows Update -> Startup type: Automatic (Delayed Start) ->Start

 

Sad bi ti update trebao proći normalno, te više ne bi trebao raditi probleme, dok MS ponovno nešto ne zezne (ovo nije prvi put da se ovaj problem javlja).

 

DataX kaže...

mene nis ne zeza na win7 ! ni update, ni svc.host.exe nista, radi uvijek kao singerica.

Najbolje da sad svi kojima uredno radi naredaju par strana suvišnih komentara 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
2 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: windows 7 koristi previse rama
Ma ni mene ne zeza no zezao me na prosloj instalaciji.Znam da sam gledao neki tutorial gdje je lik kopao po registryu,i otad neko vrijeme nisam imao probleme.Krajnje rjesenje problema je bila reinstalacija winsa -.-(bar kod mene).
Fight with the best,die like the rest!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: windows 7 koristi previse rama
MrBlc kaže...

 

3.) Redom skineš s microsoftovih stranica i instaliraš (restart nakon svakog):

Windows6.1-KB3050265-x64.msu
Windows6.1-KB3065987-v2-x64.msu
Windows6.1-KB3102810-x64.msu
Windows6.1-KB3135445-x64.msu
Windows6.1-KB3138612-x64.msu
Windows6.1-KB3161664-x64.msu
Windows6.1-KB3020369-x64.msu
Windows6.1-KB3172605-x64.msu

 

 

 

sad sam skinuo te failove i kad pokrenem onaj prvi dobijem error(pogledaj sliku). jel to možda jer je windows update prebacen na disable?

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 11:46 (_Marko_93_S).
15 godina
odjavljen
offline
Re: windows 7 koristi previse rama
_Marko_93_S kaže...

sad sam skinuo te failove i kad pokrenem onaj prvi dobijem error(pogledaj sliku). jel to možda jer je windows update prebacen na disable?

Hm, meni je uredno prošlo na disabled. Pokušaj sa Manual. U osnovi je problem da ne možeš instalirati file dok je proces od update-a u svojoj petlji koja blokira, pa je važno da je ugašen prije instalacije. Možeš ga i ručno stopirati nakon svakog restarta, prije instalacije file-a.

 

Dodatno provjeri da li si skinuo odgovarajuću verziju: x64 je za 64-bitni, a x86 za 32 bitni Windows.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
7 godina
neaktivan
offline
Re: windows 7 koristi previse rama
MrBlc kaže...

Hm, meni je uredno prošlo na disabled. Pokušaj sa Manual. U osnovi je problem da ne možeš instalirati file dok je proces od update-a u svojoj petlji koja blokira, pa je važno da je ugašen prije instalacije. Možeš ga i ručno stopirati nakon svakog restarta, prije instalacije file-a.

 

Dodatno provjeri da li si skinuo odgovarajuću verziju: x64 je za 64-bitni, a x86 za 32 bitni Windows.

 ma odma sam probao sa manual i instalirao sam sve normalno, hvala  taj error je izbacivao samo za prvi file,a ostale je normalno otvarao

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice