Cryptolocker virus

poruka: 14
|
čitano: 11.725
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Cryptolocker virus

Pojavio se neki novi virus u obliku .pdf.exe datoteke.

 

Dolazi kao attachment u e-mailu od UPS-a ili FedEx-a. Radi tako da,ako pokrenete exe datoteku on se instalira na PC i sifrira vam osobne podatke.

 

Nakon toga vam da kratak rok da uplatite iznos od 300$, oni vam posalju kljuc i sve radi kao prije.

 

E,sad...neki su uplatili iznos i kazu da su dobili kljuc i otkljucali podatke.Ja osobno nikada ne bi preuzeo .exe file iz nekog e-maila, tako da se znalci ne moraju brinuti

 

 

http://www.businessinsider.com/block-cryptolocker-virus-2014-1

Moj PC  
1 0 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cryptolocker virus

Sve o CryptoLockeru: KLIK

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
13 godina
offline
Cryptolocker virus

Pozdrav. Navedeni virus zarazio je sogorov komp. Hard je podijeljen na c i d, c sistem, d dokumenti. Digao je nove windowse, medjutim svi dokumenti su kriptirani u neki ludi format. Ima tko kakav savijet ili iskustvo? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cryptolocker virus
tihy86 kaže...

Pozdrav. Navedeni virus zarazio je sogorov komp. Hard je podijeljen na c i d, c sistem, d dokumenti. Digao je nove windowse, medjutim svi dokumenti su kriptirani u neki ludi format. Ima tko kakav savijet ili iskustvo? Hvala

 https://www.malwarebytes.org/chameleon/

mojpismonosa
15 godina
offline
Re: Cryptolocker virus
tihy86 kaže...

.. medjutim svi dokumenti su kriptirani u neki ludi format. Ima tko kakav savijet ili iskustvo? Hvala

 -zaboravi ili plati (pa možda otključaju). Postoji mogućnost npr najam superračunala pa u nekom realnom vremenu uspije dekripcija, ostlao... jednostavno život je prekratak.

btw, crypt nije problem kao virus, ubije ga se. Problem je upravo ovo što napravi. Zato je 'najopasniji', gore od kvara diska i sl. Opet pouka, backup ili dokumenti nisu važni odnosno samo je pitanje kad/kako će biti izgubljeni. Uz sadašnje ext.hdd to nije problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Cryptolocker virus

lol

El presidente http://www.speedtest.net/result/1631331270.png
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Cryptolocker virus

U svakom slucaju veselo, i poruka svima da se cuvaju ovakvih ludosti, zaista radi puno stete na racunalu ukoliko su datoteke koje imate vrlo vazne i nije napravljen backup.

s obzirom da je sve vjerovatno izgubljeno, jos cu se malo igrati sa internetskim rjesenjima pa ako sta nakopam, javim vam ovdje

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Cryptolocker virus

Ja godinama koristim Eset Smart Security. Plaćam preko interneta i nikad nisam imao problema. Eset ima zaštitu od ovog virusa: http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN3433&_ref=zap

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cryptolocker virus
phoenix2003 kaže...

Ja godinama koristim Eset Smart Security. Plaćam preko interneta i nikad nisam imao problema. Eset ima zaštitu od ovog virusa: http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN3433&_ref=zap

 Također. Ja sam počeo eset koristiti 2010, i od tad nisam imao nikakvih problema. Ima zaštitu u realnom vremenu, vlastiti firewall, antiphishing zaštitu, antitheft... Sve što srce poželi. I još uz to se mogu naći ključevi po internetu pa je džabe ako ćete potrošit 15 minuta da nađete validni ključ.

A sad tko je dovoljno glup da otvara sve i svašta i misli da ga ništa nemože hakirat jer ima Aviru free izdanje, taj si je sam kriv. To je kao da netko sjedne za upravljačku ploču nekog vozila i počne lupati po kontrolama dok se nešto loše ne dogodi...

13 godina
neaktivan
offline
Cryptolocker virus

Pozdrav svima. Nažalost ransomware je zahvatio i moj PC Sveukupno 5tb podataka je enkriptirano no večinu njih sam uspio vratiti pomoču Fabianovog decryptera.. Uglavnom ključna stvar svega je VRIJEME

 

Ako bilo koga zahvati sve što trebate jest pratiti ovaj forum

 

http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/561970/new-pclock-cryptolocker-ransomware-discovered/page-10

 

 

Inače NEPOSTOJI zaštita od navedenog,"virus" možete  izbrisati ali ako u serveru nepostoji MD5 ključ podatke možete obrisati.

LP

 

 

Samsung Galaxy S5
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Cryptolocker virus
Svenos kaže...
phoenix2003 kaže...

Ja godinama koristim Eset Smart Security. Plaćam preko interneta i nikad nisam imao problema. Eset ima zaštitu od ovog virusa: http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN3433&_ref=zap

 Također. Ja sam počeo eset koristiti 2010, i od tad nisam imao nikakvih problema. Ima zaštitu u realnom vremenu, vlastiti firewall, antiphishing zaštitu, antitheft... Sve što srce poželi. I još uz to se mogu naći ključevi po internetu pa je džabe ako ćete potrošit 15 minuta da nađete validni ključ.

A sad tko je dovoljno glup da otvara sve i svašta i misli da ga ništa nemože hakirat jer ima Aviru free izdanje, taj si je sam kriv. To je kao da netko sjedne za upravljačku ploču nekog vozila i počne lupati po kontrolama dok se nešto loše ne dogodi...

 Ajd malo se suzdrži od ....., kao prvo nije to hacking, kao drugo imaju neki i eset zaštitu pa su također pokupili sr,,,nje. Nema eset nikakvu unaprijed predviđenu zaštitu protiv toga, kao ni neki drugi antivirus. Nisu ljudi glupi što koriste free Aviru ili neki drugi sličan free antivirus. Jest da nisu trebali samo tako klikati, ali šta je tu je. Ali definitivno je glupo reći za nekog da je glup što koristi aviru a ne plati si eset. Zašto Eset, zašto ne Kaspersky, možda Norton.

 

Ali reći kako eset ima predviđenu zaštitu, brrrrr. Osim ako mu u postavkama ne zabraniš da otvara i google. Dok to ne napraviš zaštita ne postoji. Vjerovatno si čitajući o cryptolockerima naišao i na esetovu stranicu na kojoj se kao nudi nekakvo softversko riješenje za recovery inficiranih dokumenata, koji btw. nisu uopće od koristi, jer jednostavno ne pomaže ništa, a osim tog nazovimo rješenja, piše kao da eset ima zaštitu za to, moš misliti. Ja ti kažem da nema, jer je moj USER korisnik eset-a, licenciranog kako spada pa je pokupio to sr,,,,nje.

 

A da nije klikao gdje ne treba, naravno da ga ne bi pokupio. No tada mu možda ni sam antivirus ne igra ulogu. Ja već neko vrijeme nemam nijedan antivirus pa nemam virusa. Zato reklame okači mačku o rep.

Spija
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 21:09 (SPIJA).
15 godina
offline
Cryptolocker virus

Da malo aktualiziram temu, dakle, server u firmi mi je na još neutvrđen način pokupio neku verziju Cryptolockera, za sada su informatičari izolirali nekoliko računala sa kojih je mogao stići na server. Ima li netko prijedlog kako osigurati ostatak računala da se ne zaraze preko servera? Googlam od jučer o ovoj temi, naišao sam na Emsisoft Anti-Malware i trenutno njega držim na kompu.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cryptolocker virus

Računala ne bi trebala pokupiti virus preko mreže, ali svi mrežni folderi u kojima je dozvoljeno pisanje mogu biti zalokana. Sva sherana mjesta odsherati ili staviti na read only.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice