Excel

poruka: 11
|
čitano: 3.162
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Excel - vraćanje višestrukih vrijednosti

Pozdrav, imam problem (donja slika).

Da li postoji formula koja bi potražila da li u rasponu B5:B9 postoji  jedna ili više ćelija čiji je sadržaj identičan onom u ćeliji B2, i ako postoji da iz stupca F vrati vrijednosti koje su vezane uz te ćelije.

U primjeru sa slike to bi značilo da mora vratiti vrijednost 59,876 i 60,032

 

Pokušao sam sa ovim http://office.microsoft.com/en-us/excel-help/how-to-look-up-a-value-in-a-list-and-return-multiple-corresponding-values-HA001226038.aspx#BMreturn_multiple_corresponding

ali ne kužim kako da je prilagodim.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 15:06 (Tetrapak).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Excel

Mislio sam da VLOOKUP pomaže ali on pronalazi samo prvu vrijednost... neki drugi LOOKUP možda? Provjerim pa ti javim ako uspijem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 15:11 (izith).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Excel

Formula mora pretraživati samo raspon B5:B9

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Excel

a kako točno misliš da ti vrati 2 ili više vrijednosti u jednu ćeliju?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Excel

Ne mora vratiti u jednu ćeliju (neznam jel to moguće), može vratiti i u više ćelija

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Excel

onda ovako?

 

=IF(B5="arsenal";F5;"nista")

 

pa kopiraš formulu do retka 9, i onda ti vrati sve vrijednosti iz F stupca gdje je u B stupcu "arsenal", a u ostale napiše "nista" Osmijeh

 

Ne razumijem točno što želiš s tim pa mi je malo teško dokučiti neku formulu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Excel

Nije bitno, evo našao sam:

 

=INDEX($F$5:$F$9;SMALL(IF($B$2=$B$5:$B$9;ROW($B$5:$B$9)-MIN(ROW($B$5:$B$9))+1;"");ROW(A1)))

 

ovo je formula ako kome zatreba, unese se kao formula polja (ctrl+shift+enter) i povuče se (ovisno o tome koliko je potrebno)...

Eto mislim da ćeš sad shvatiiti što sam htio, svejedno hvala na trudu Smijeh

Pozdrav

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Excel
Tetrapak kaže...

Eto mislim da ćeš sad shvatiiti što sam htio, 

Riješio si problem i to je OK, no ipak da dodam, @izith ti je upravo dao formulu za ono što si htio i tražio u prvom postu. Ta njegova IF formula je jednostavna i odrađuje istu stvar kao i ova tvoja dugačka (kompliciranija) s jednom razlikom. Njegova formula daje rezultat za svaku stvaku po redovima a tvoja ne pravi prazne redove već grupira rezultate. Ovisno što ti više odgovara Namigiva

Ovo je zbog ostalih čitalaca teme da uoče dvije formule koje daju različit raspored rezultata.

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
15 godina
offline
Excel

Dal netko zna sta je raspon ćelija u excel-u? :=

Predobro, ovo se mora pogledat http://shrinkthis.net/1lu posjetite www.podbuzz.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Excel
MarioVk kaže...

Dal netko zna sta je raspon ćelija u excel-u? :=

raspon ćelija = range (engl.)

kada sa mišem označiš nekoliko ćelija

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice