Prijenos sa SHDD na SSD

poruka: 4
|
čitano: 1.250
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Prijenos sa SHDD na SSD

U firmi bi promijenili svoj shdd sa novim ssd-om. Dakle trebali bi sve prebacit sa starog na novi ( i windowse i sve ostale programe zajedno sa podacima) Koji je najjednostavniji način da se to učini? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prijenos sa SHDD na SSD

Acronis True Image -> Clone Disk

Duplicira kompletan disk na novi, uključujući i MBR ili GPT.

Nedavno sam sa njime klonirao 60GB SSD na 240GB i nakon toga sa "EauseUS Partition Master Free" rastegnuo kloniranu particiju po cijelom disku. Sve radi bez greške :)

Sve skupa je potrajalo oko 30ak minuta.

http://www.studio4web.com - web hosting i registracija domena, .EU domena 35,00kn
7 godina
offline
Prijenos sa SHDD na SSD

Drugim riječima, moguće je windowse prebacit s jednog diska na drugi? To jest, ako onaj gdje su bili prije formatiram, bootat će s onoga na koji je windows bio kopiran? :)

Slučajno sam sada naletio na ovo, mogli bi mi biti dosta korisno :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenos sa SHDD na SSD
daniel2809 kaže...

Drugim riječima, moguće je windowse prebacit s jednog diska na drugi? To jest, ako onaj gdje su bili prije formatiram, bootat će s onoga na koji je windows bio kopiran? :)

Slučajno sam sada naletio na ovo, mogli bi mi biti dosta korisno :)

 Sad sam naletio na ovu temu pa pretpostavljam da si već napravio. :D

 

Ako nisi, da, može se to. Prekopiraš cijelu sistemsku particiju i sve, dalje pokrećeš Windows kao da je uvijek bio instaliran na tom novom, baš njega briga :P

 

U slučaju da imaš više OS-ova instaliranih, mogao bi naići na malo problemčića pa morati popraviti MBR, ali ništa strašno, par minuta posla.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice