Pomoć! Root-ao sam HDD

poruka: 24
|
čitano: 2.843
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

Pozdrav.Dakle imam eksterni HDD WD-green caviar 1TB.Problem je u tome što je slučajno ostao uključen u komp dok sam pokušao root-ati jedan mobitel i neznajući da je on tamo program mi je je rekao da je pronašao novi uređaj i da je root complete (rootanje završeno).Odjednom se disk ugasio i to je otprilike to...Na disku je mnogo važnih podataka i komp ga uspijeva prepoznati kroz HDD regenerator ali neznam što mi je činiti.Hvala unaprijed za svaku pomoć

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

Format ne pomaže?

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

ne mogu ga očitati unutar windowsa...to je problem,pronalazi ga samo HDD regenerator kad ga bootam direktno sa USB-a 

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

probaj sa linuksom

 

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

Ja imam plocicu od mog prjenosnog, 5V, sata na USB pa ako oces probat mozemo se zdogovoriti...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

Mislis da je problem u pločici ?

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

Kao što kolega kaže, skini neku linux distru koja ima live cd (mozes ubuntu) stavi je na CD / USB i pogledaj jel ti onda prikazuje. A tada ako možeš pristupit podatcima, prekopiraj ih pa formatiraj,ako ne možeš pokušat neki file rescue (ako će uspijet)..

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

A imam backtrack4 pa cu probat sutra s njim...sad sam vec slab i sa zivcima

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć! Root-ao sam HDD
veki je car kaže...

Mislis da je problem u pločici ?

Ako si ga rootao da, najvjerovatnije. Mozes probat izvadit van HDD i spojit ga na komp, ako to neradi tek onds probaj s linuxom. Ja ti mogu pomoc kako ga instalirat

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
12 godina
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

Mozes pojasniti koji mob si pokusao i kojom metodom ?

ja
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Pomoć! Root-ao sam HDD

probaj ovaj program

 

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

 

sučelje je dosta primitivno ali je program vrhunski. moguće da si syebo master file table.

dobro čitaj upute programa i pazi kaj radiš.. ja sam s tim programom vratio cijelu particiju sa 700GB podataka bez ijednog izgubljenog..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

Naravno opet smo u problemima...Disk je radio i odjednom se opet ugasio i sada trenutno radi samo kada je direktno spojen u PC što me dovodi do zaključkka da je stvarno pločica otišla...

-------Ovo je potpis-------
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 12:34 (veki je car).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć! Root-ao sam HDD
veki je car kaže...

Naravno opet smo u problemima...Disk je radio i odjednom se opet ugasio i sada trenutno radi samo kada je direktno spojen u PC što me dovodi do zaključkka da je stvarno pločica otišla...

Daj nam detalje čime i kako si pokušao rootati, ovo mi zvuči zanimljivo xD

 

Ovo bi moglo pomoći : http://www.wdc.com/wdproducts/wdsmartwareupdate/firmware.asp?id=wdfMyPassport&os=WIN (ali prije napravi backup svega što ti je važno!!!!)

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 20:31 (zerocool12).
13 godina
offline
Re: Pomoć! Root-ao sam HDD
veki je car kaže...

Naravno opet smo u problemima...Disk je radio i odjednom se opet ugasio i sada trenutno radi samo kada je direktno spojen u PC što me dovodi do zaključkka da je stvarno pločica otišla...

Mozeš probat rastavit plastiu, i izvuć HDD van i onda ga u komp direktno uštekat ;)

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

Eo otpocetka cu jer san zadnju poruku uređivao a orginal obrisao...dakle sa stranice xda developers sam skinio program za rootanje...ima ih milijun pa se ne sican tocno ali mislin da je eroot ili nesto na h..al nije bitno..ugl zbog usb prikljucka sa HDD-a (a koristio sam usb kablo od mobitela) on je prepoznao HDD kao mob i rootao ga...nevjerovatno ali istinito.Ugl kolega je spomenuo program test disk i ja sam zajednickim snagama linuxa i test diska uspio vratiti disk u zivot i radio je neko vrijeme ali se opet ugasio i moze mu se pristupiti samo kada je ustekan direktno u komp...tako da trenutno ne sluzi kao eksterni HDD vec kao obicni SATA HDD

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć! Root-ao sam HDD
veki je car kaže...

Eo otpocetka cu jer san zadnju poruku uređivao a orginal obrisao...dakle sa stranice xda developers sam skinio program za rootanje...ima ih milijun pa se ne sican tocno ali mislin da je eroot ili nesto na h..al nije bitno..ugl zbog usb prikljucka sa HDD-a (a koristio sam usb kablo od mobitela) on je prepoznao HDD kao mob i rootao ga...nevjerovatno ali istinito.Ugl kolega je spomenuo program test disk i ja sam zajednickim snagama linuxa i test diska uspio vratiti disk u zivot i radio je neko vrijeme ali se opet ugasio i moze mu se pristupiti samo kada je ustekan direktno u komp...tako da trenutno ne sluzi kao eksterni HDD vec kao obicni SATA HDD

Jesi li pokusao sa onime što sam ti stavio link?

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

Ne al cu sad cim se komp oslobodi...

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć! Root-ao sam HDD
veki je car kaže...

Eo otpocetka cu jer san zadnju poruku uređivao a orginal obrisao...dakle sa stranice xda developers sam skinio program za rootanje...ima ih milijun pa se ne sican tocno ali mislin da je eroot ili nesto na h..al nije bitno..ugl zbog usb prikljucka sa HDD-a (a koristio sam usb kablo od mobitela) on je prepoznao HDD kao mob i rootao ga...nevjerovatno ali istinito.Ugl kolega je spomenuo program test disk i ja sam zajednickim snagama linuxa i test diska uspio vratiti disk u zivot i radio je neko vrijeme ali se opet ugasio i moze mu se pristupiti samo kada je ustekan direktno u komp...tako da trenutno ne sluzi kao eksterni HDD vec kao obicni SATA HDD

 

  bitno je, mozda utvrdimo sta je program napravio. Koji je mobu   pitanju ?

ja
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

Galaxy s3 mini

Galaxy nexus

Sony xperia neo

Samsung galaxy 3

Galaxy s3

...svi uspjesno rootani...ali tada je pacijent bio s3 mini

-------Ovo je potpis-------
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 23:29 (veki je car).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć! Root-ao sam HDD
veki je car kaže...

Galaxy s3 mini

Galaxy nexus

Sony xperia neo

Samsung galaxy 3

Galaxy s3

...svi uspjesno rootani...ali tada je pacijent bio s3 mini

  :) ili hdd

 

Pogledam bas sta si mogao skrkati.

Kakve to skripte prave kad nemaju detekciju jel hdd ili mob.

ja
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD
Jesi probao sa firmware updateom?
@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

kako se hdd ponaša ne nekom drugom PC-u ?

yIn nI' yISIQ 'ej yIchep
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

Update nije uspio...a kako je uspio detektirat HDD umjesto moba nezz...vjerovatno jer je koristeno kablo od moba pa su se aktivirali driveri od moba ili tako nesto...a eto jedina dobra stvar je sto je moj PC sad dobio mali memory boost od 1Tb XD

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Root-ao sam HDD

Najveća tragedija od svega je to što sam mob imao u ruci i surfao po vejsbuku i kada je komp zazvonio da je pronašao uređaj bez razmišljanja sam samo kliknuo i pokrenuo proces... 

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice