Gtx 660 ti rusi windowse

poruka: 30
|
čitano: 5.546
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Nakon promjene Radeonke HD 6870 na gtx 660 ti su poceli problemi tj 3 mjeseca nakon. Ispocetka sam davao krivnju na drajvere, bagovitost igre, ali onda je to postalo pravilo uz par
iznimaka
Problem je poceo sa BF4 kojeg sam posudio od prijatelja, ali na Single playeru te sam mislio da je zbog bugovitosti igre ,a onda su se pocele slagati
u nizu Red Faction: Guerilla - ista stvar; Outlast: - isto sranje; AC3 - isti kura*
Kod BF4 sam dosao do jedne misije u zatvoru i onda je nastupilo zujanje pri samom pocetku te sad nakon svagog ucitanja lvl, na Red Factionu je bilo nasumce,

al kod Outlasta nakon pola odigrane igre pocinje nakon pojavljivanja glavnog izbornika igre, a sad na svako klikanje ikone. 
Svako pokretanje BZZZ i crni ekran.
Maknuo sam sve stare drajvere prije instalacije, upuca nove sa CD-a koji sam dobio s grafuljom, stavlja najnovije, beta, alpha, sve, al nista.
Uglavnom, svaka igra izbaci, nakon par minuta igranja, crni ekran sa glasnim bzzz u zvucnicima nakon cega moram restartat komp.
Jel to umire grafulja, maticna, PSU...?


Moja konfa:

PSU: 500 W Blue Storm II
RAM: 8 GB Vengeance - Corsair
GPU: Gainward 660Ti Phantom
CPU: i5 3570K
MBO: ASRock Z77 Pro 4
nista nije OC, nakon ovog bih je cak downclocka --- psmtr

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gtx 660 ti rusi windowse

Sve mi se čini da je neispravna grafička kartica, ali možda bi bilo dobro instalirati OS i sve prateće drivere. Lijepo da sve bude na čisto. Ako i onda bude problema, e onda je vjerojatno grafička kartica u pitanju, tj. njezina ispravnost.

12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Evo sam instalirao NFS 11 (Nfs - Hot Pursuit) i on radi normalno ?!!!

Najmanje problem iscupat grafulju i traziti novu, al.. malo me buni sto na nekim igrama radi normalno, a ne nekim zbloka cili komp...

Pri zadnjim zamrzavanju mi   gasi - pali ekran sa kratkim porukama "no DVI signal" te onda crn ekran uz iritantan bzzzzzzzz u zvucnicima

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 660 ti rusi windowse

Nisu sve igre iste. Različit kod se izvršava i traži različite stvari od hardvera.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Stavio sam 320.18 drivere i sve radi normalno bez rusenja. Cudi me kako graficka s jednim drajverima radi normalno, dok s drugim driverima ruse windowse?

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Znaći stavio si drajvere koji su izašli 23.5.2013? Stavi najnovije drivere, a ne te stare koje dobiješ sa grafom...

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2014 7:02 (Deawood).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Pa s najnovijima drajverima mi se i to i dogadjalo tj s 331.65 pa onda s 332.21. Kad sam stavio ove s cd-a sve 5

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gtx 660 ti rusi windowse
abillion kaže...

Maknuo sam sve stare drajvere prije instalacije, upuca nove sa CD-a koji sam dobio s grafuljom, stavlja najnovije, beta, alpha, sve, al nista.



Ovdje kažeš da si stavljao drivere sa CD-a i nije bilo dobro, a sada govoriš da radi s njima. Drago mi je da je sve dobro, ali razjasni koje si točno stavio i sada radi.

12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Ja sam napravio mali propust... drajveri koje sam sad instalirao, i za sad ne ruse windowse, su 320.18. Njih sam imao kad mi se poceo Battlefield 4 rusiti nakon normalno odigranih nekoliko misija. Nakon par rusenja sam instalirao novije drajvere, ali se i dalje rusilo pa sam mislio da je zbog bagovite igre no kad su se pocele rusiti i ostale igre... onda sam poceo sumnjati na hardware. Umedjuvremenu sam deinstalirao BF4 jer mi zauzima prostor te stavio one s CD-a 320.18. Igre koje su se prije ruslie sad su bile stabilne, ali nisam imao BF4 da isprobam. Docim se domognem kopije BF4 isprobam stabilnost trenutro instaliranih drajvera, al za sada sve radi normalno.

 

 

EDIT: Na BF4 opet isto. Prvo su se slusili drajveri s porukom "Display driver NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 320.18 stopped responding and has successfully recovered", a na ponovnom pokusaju se srusio cijeli sistem. Kao novost je poceo i Assassins Creed IV. Prvo su pocele nestajati teksture prilikom okretana kamere i onda pad windowsa. Nakon restartanja sam opet pokrenuo Assassins Creed i radi je normalno bez nekih vecih problema. Zbunjen sam totalno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2014 13:47 (abillion).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Driver Display Uninstall - izbrisao sve zaostatke od prethodne graficke te napravio clean install novih drajvera... BF4 je imao nekih musica na jednoj od misija. Sve nakon toga je je bilo bez problema... s tim da moram napomenut da su drajveri 320.18 u nekoliko slucajeva shebali GpU - dosta foruma o tome raspravlja. U svakom slucaju svaka cast Nvidiji al zbog drajvera i muke nakon samo 3 mj kupovine... nikad vise u moju kutiju. Nije ni cudo sto sony i microsoft nemaju Nvidiu u novim konzolama. Los proizvod (drajver)

Moj PC  
1 2 hvala 1
14 godina
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Nemam pojma šta se kod tebe dešava, ja imam isto GTX 660Ti, ali od MSI-a i nikada sa niti jednim driverom (beta ili WHQL) nikakvih problema, isprobano na Win 7 x64 i na Win 8.1 x64. Mora da je kod tebe nešto shebano ili ti grafa ima tvorničku grešku.

 

LP

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

A neman na ja pojma sta se dogadja - nikad problema s AMD/Ati. Mozda zbog toga sto je tvornicki clockana pa tamo nesto skureno... Pomocu DDU maknuo sve preostale drajvere od prijasnje graficke (mozda su oni radili probleme) i napravio celan install novih drajvera. Za sad sve radi OK.

 

EDIT: Opet radi istu stvar, cak sam iznova instalirao win za svaki slucaj. Morat cu je iscupat iz kucista i vratit nazad. Nemam ideje nego da graficka crkava... mozda je zbog toga bila na akciji  {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2014 12:02 (abillion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Jeli moguce da mi zbog slabog napajanja rusi komp? Imam FSP Blue Storm 2 500w, a graficka zahtjeva sistem s min 450 w.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Jesi siguran da si ocistio drivere od ATI-a 100%.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 660 ti rusi windowse

Formatirao sam cijeli disk i iznova instalirao win 7 tako da nema teoretske sanse da su zaostali nekakvi drajveri od prijasnje kartice

 

 

EDIT: Ne znam koliko sad ime veze, ali kad komp upogonim sa   intel HD 4000 nista se ne rusi prilikom igranja. Istina da igre izgledaju jako lose uz jako losi frame rate, ali rade. Docim se spojim na gtx 660 ti rusu se driveri te padne sistem ukoliko brzo ne alt-tabam iz igre.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2014 13:40 (abillion).
12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Zamjenio sam graficku s prijateljem na par dana, ja uzeo gtx 460 i sve radi normalno kod mene kao i moja gtx 660 ti kod njega. Mozda nekompatibilnost graficke i maticne uzrokuje ove probleme? Nisam vise pametan {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Ista stvar je i kod mene bila,imam hd6850 toxic i prije par tjedana je pocela bacat crte po ekranu i ne samo to neg je bsod bio svaki put u nekoj igri i na kraju sam zakljucio da je graficka otisla.Sva sreca kum koji se kuzi u te stvari reko je da stavimo u pecnicu grafu i nebi vjerovao uspjelo je.Tjedan dana je proslo otkad sam ju vratio u komp i radi ko nova,sve igre rade normalno bez artifikata.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Znaci da u rerni zapecem graficku!? Mozda temperatura poboljsa koji suhi lem, ali sto je s plastikom od cega je napravljeno 90 % graficke?
I malo mi je grubo peci graficku koja je pod garancijom, mozda ispod peke {#} 

To s pecenjem sam imao vec prilike cuti, al me prpa novu grafulju tek tako stavit na 150 C i njusit miris zagorene plastike.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 18:46 (abillion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gtx 660 ti rusi windowse
abillion kaže...

Znaci da u rerni zapecem graficku!? Mozda temperatura poboljsa koji suhi lem, ali sto je s plastikom od cega je napravljeno 90 % graficke?
I malo mi je grubo peci graficku koja je pod garancijom, mozda ispod peke {#} 

To s pecenjem sam imao vec prilike cuti, al me prpa novu grafulju tek tako stavit na 150 C i njusit miris zagorene plastike.

Ako je pod garancijom reklamiraj, provjeri kod frenda dali je sve ok s grafom.

Malo prouči temu kako se peče grafa, bdw. plastika se skida dolje pa nema nikakvog mirisa.

 

Nisi valjda mislio staviti grafu u pečnicu i to je to???

12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Naravno da nisam, malo sam se salio, al kod frenda graficka radi oke, i to je ono sto me muci. Da je kod njega imala iste simptome kao i kod mene odavno bih je vratio. Ovako sam zbunjen. Kod njega radi oke, kod mene se rusi dok njegova gtx 460 radi sasvim normalno na mom kompu. jednostavno nemam ideje o cemu se radi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 19:03 (abillion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gtx 660 ti rusi windowse
abillion kaže...

Naravno da nisam, malo sam se salio, al kod frenda graficka radi oke, i to je ono sto me muci. Da je kod njega imala iste simptome kao i kod mene odavno bih je vratio. Ovako sam zbunjen. Kod njega radi oke, kod mene se rusi dok njegova gtx 460 radi sasvim normalno na mom kompu. jednostavno nemam ideje o cemu se radi.

Onda kod tebe nešto nije u redu, probaj kombinirati komponente od frenda sa svojima i našao budeš krivca.

Možda je nešto banalno, jesi probao s friškom instalacijom winsa??

12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Jesam, to mi je prvo palo na pamet. al i na njima mi se ista stvar dogadja. Malo mi je teze mijenjati komponente s obzirriom da imam socket 1155, a prijatelj 775

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 19:25 (abillion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Aha moja pogreska je sto nisam napomenuo ako je graficka pod garancijom onda ni slucajno ne jer se to sa pecnicom radi samo ako nema druge pa je ovo jedini spas za graficku.Al eto ako je pod garancijom reklamiraj ju.Ja kad sam prvi put kupovao graficku uzeo sam gtx 460 i cim sam ju stavio nesto nije valjalo isto je bacale crte odmah na windowsu i iso sam odmah da mi zamjene i dali su mi tu 6850.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 19:38 (hrcek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Nema mi druge nego vratit graficku sljedeci tjedan, al me strah da ne bude - graficka ispravna i snadji se druze.
Nikad vise Nvidiu... 

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 660 ti rusi windowse

Ma nema to veze,oni tam neceju gledat sta je sa grafom kad im doneses ako je pod garancijom moraju ti dati nesto u ranku sa tom 660 ili novce al uglavnom daju drugu grafu,sam im moras rec sta se dogada ili kazes nest svoje hh.

12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse

Nadam se da bude tako kao sto kazes. vratim je pa javim sto je bilo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gtx 660 ti rusi windowse
Iz servisa nakon 2 mj javilo da grafickoj nema spasa. Ocito do nje bio problem. Presao sam na AMD u nadi da ce duze potrajati :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gtx 660 ti rusi windowse
abillion kaže...
Iz servisa nakon 2 mj javilo da grafickoj nema spasa. Ocito do nje bio problem. Presao sam na AMD u nadi da ce duze potrajati :)

Ažuran neki servis kad im je trebalo "samo" 2 mjeseca. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 660 ti rusi windowse

Nije da ih kudim, al E-diđital sa servisom u mađarskoj {#} i garancijom na max god dana na IT proizvode.. ne hvala {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2014 14:50 (abillion).
14 godina
offline
Re: Gtx 660 ti rusi windowse
abillion kaže...

Nije da ih kudim, al E-diđital sa servisom u mađarskoj {#} i garancijom na max god dana na IT proizvode.. ne hvala {#}

God, čuo sam za još mnogo takvih slučajeva. Užasno, prijeđi u FuturuIT {#}  Hvala Bogu nikad nisam ništa kupio u eđiđitalu jer mi nikada nisu ulijevali povjerenje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice