Pad napona na Led zaruljama

poruka: 3
|
čitano: 1.665
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Ugradnja ledica na trajler

Postovani svi ,

 

Molim vas za savjet,

 

 

Zelio sam da mi trajler za glisercic izgleda atraktivno u mraku pa kupio za 80 tak kuna na WISHU i ugradio  led gabaritna svjetla koja svjetle u paraleli sa pozicijskim svjetlima zajedno sa obicnim nitnim zaruljama  u štopovima na trajleru ali kada kada sisnem kocnicu pola ledica se ugasi ili kad upalim zmigavce ako svjetli pozicija zajedno sa ledicam onda se one tj.ledice pale i gase tj ne svjetle kada svjetli zmigavac i obrnuto.

Inace led gabaritna bocna svjetla rade na 12 24 volta .

 

Izgleda da imaju pad napona i sad ne znam kako to rjesiti???

 

A moram na tehnicki. Propade mi investicija. 

 

Molim darovite decke na malu pomoc .

 

Valjda treba neki kondezator.

 

Molim za pomoc

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ugradnja ledica na trajler
Ovo djeluje kao loša masa i ne bi trebalo imati veze s gabaritnim svjetlima.

Inače, gabaritna svjetla, kao i sva ostala, moraju biti montirana u skladu s homologacijskim uvjetima, te moraju imati potvrdu da i sama zadovoljavaju homologacijske uvjete, tako da ti vjerojatno ni bi prošla tehnički ni da rade ispravno.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ugradnja ledica na trajler

Hvala na poruci.

 

Neznam stvarno sta je , mislio sam da je do lose mase , provjerio sam kablove i sve je naizgled okej. Istina gabaritna svjetla sam kupio preko wiša , jako su povoljna a svjetle u mraku odlicno. Jedno od nijh se sastoji od 3 ledice crveno za odpozadi , sastrane 3 male ledice u plastici narancasto i kada gledas u retrovizor bijela boja(ima ih jedno desetak malih ledica u plasticnom kalupicu).

 

Nije neka izvedba sto se tice zastite od kise ali kod nas takvo jedno je 3 puta skuplje .

 

Zakljucio sam da glavno napajanje je u crvenom kucistu a onda ide na bijelo jedan kabel a drugi na narancasto. E tu mislim da dolazi da malog pada napona jer crveno svujetli i dalje a bijelo i narancasto žmire. 

 

Trebo bi mi neki kondic ubaciti da malo smiri napon jer su led ice osjetljive na promjenu a pogotovo sa wiša.

 

Hvala na komentaru a i jos koje razmisljanje nije na odmet....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice