Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

poruka: 29
|
čitano: 5.646
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

problem problem
 pozdrav svima,

 

nakon sastavljanja novog pc-a imam problema sa prvim instaliravanjem Os-a!

svaki put poslje postavljanja particija i nakon toga kada windows pokrene instalaciju, kopiranja fajlova prekine se radnja i javi mi se ovaj problem sa slike?

 

stvarno ne znam sta da vise napravim, sprzio sam par cdova ali uvijek isto e sad dali je problem u hard disku ili u optickom pogonu stvarno ne znam pa molim pomoc?

hdd je wd black 1tb 

Skole
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2012 22:29 (skočko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć
skočko kaže...

 pozdrav svima,

 

nakon sastavljanja novog pc-a imam problema sa prvim instaliravanjem Os-a!

svaki put poslje postavljanja particija i nakon toga kada windows pokrene instalaciju, kopiranja fajlova prekine se radnja i javi mi se ovaj problem sa slike?

 

stvarno ne znam sta da vise napravim, sprzio sam par cdova ali uvijek isto e sad dali je problem u hard disku ili u optickom pogonu stvarno ne znam pa molim pomoc?

hdd je wd black 1tb 

Smrdi na problem s diskom.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć
softwaremaniac kaže...
skočko kaže...

 pozdrav svima,

 

nakon sastavljanja novog pc-a imam problema sa prvim instaliravanjem Os-a!

svaki put poslje postavljanja particija i nakon toga kada windows pokrene instalaciju, kopiranja fajlova prekine se radnja i javi mi se ovaj problem sa slike?

 

stvarno ne znam sta da vise napravim, sprzio sam par cdova ali uvijek isto e sad dali je problem u hard disku ili u optickom pogonu stvarno ne znam pa molim pomoc?

hdd je wd black 1tb 

Smrdi na problem s diskom.

probao sam vise cdova windowsa ali uvijek isto. ili ako mislis na problem sa hard diskom? stvarno ne znam sta da napravim vise{#}

 

Skole
14 godina
offline
Re: Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć
skočko kaže...
softwaremaniac kaže...
skočko kaže...

 pozdrav svima,

 

nakon sastavljanja novog pc-a imam problema sa prvim instaliravanjem Os-a!

svaki put poslje postavljanja particija i nakon toga kada windows pokrene instalaciju, kopiranja fajlova prekine se radnja i javi mi se ovaj problem sa slike?

 

stvarno ne znam sta da vise napravim, sprzio sam par cdova ali uvijek isto e sad dali je problem u hard disku ili u optickom pogonu stvarno ne znam pa molim pomoc?

hdd je wd black 1tb 

Smrdi na problem s diskom.

probao sam vise cdova windowsa ali uvijek isto. ili ako mislis na problem sa hard diskom? stvarno ne znam sta da napravim vise{#}

 

Mislim na hard disk, pokušaj i izvaditi jednu pločicu rama pa vidi ima li poboljšanja.

15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

zasto mislis da je zbog rama, imam dva od 4 gb i uvijek pokusavam uktimate 64 sp1?

Skole
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2012 22:51 (skočko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

Ili disk ili memorija, disk istestiraj npr. Hdtune-om, memoriju Memtest-om, po meni je krivac memorija.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2012 22:57 (Hardwhelper!!!).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

sorry nisam bas neki znalac oko toga ali kako recimo da to testiram, na koj nacin?

Skole
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

Na ovom forumu postoji mnogo tema i postova što i kako sa memtestom samo si daj malo truda i u tražilicu upiši riječ "Memtest" evo jedna tema, (imaš i link za download)!

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2012 23:18 (Hardwhelper!!!).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

probat cu pa cu vam javit!

 

Skole
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

nakon nade da sam nasao kvar zamijenio sam hard disc sa drugog kompa i opet se na pola instalacije pokazao plavi ekran!

Skole
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2012 14:03 (skočko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć
skočko kaže...

nakon nade da sam nasao kvar zamijenio sam hard disc sa drugog kompa i opet se na pola instalacije pokazao plavi ekran!

Testiraj memoriju ^

De gustibus non est disputandum.
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

zamijenio sam memoriju i probao sam nekih 4-5 puta ali opet se pokaze plavi ekran, cak se i jednom dovrsila instalacija i ono na kraju kad pise preparing your desktop se opet sve prekine i pojavi plavi ekran. 

stvarno vise ne znam sta da radim a komp vrijedi 9000 kn. 

sad kad sam vratio ovaj bratov hard disc wd black 500 gb kojeg sam zamijenio sa mojim nemogu mu vise niti windowse pokrenut, pise  MISSING BOOTMGR. i nakon svakog restarta tako. 

sta da radim {#}????? molim vas

Skole
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2012 16:41 (skočko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

cak sam poslje shvatio da sam jucer krivo spojio powerSW i resetSW,hd.d.led ali ne kuzim jer je sve normalno radio. maloprije sam spojio kako treba + na +  i - na - ...

ali opet sam probao instaliravat ispocetka i ponovo me izbaci. jel moguce da sam sa tim shebao nesto ?

Skole
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć
skočko kaže...

zamijenio sam memoriju i probao sam nekih 4-5 puta ali opet se pokaze plavi ekran, cak se i jednom dovrsila instalacija i ono na kraju kad pise preparing your desktop se opet sve prekine i pojavi plavi ekran. 

stvarno vise ne znam sta da radim a komp vrijedi 9000 kn. 

sad kad sam vratio ovaj bratov hard disc wd black 500 gb kojeg sam zamijenio sa mojim nemogu mu vise niti windowse pokrenut, pise  MISSING BOOTMGR. i nakon svakog restarta tako. 

sta da radim {#}????? molim vas

Nabavi DVD s Windowsom kojem ne ne dostaje BOOTMGR {#}

Novi junaci crtanog filma su ŠUKI I PIPI
13 godina
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

 

Official Windows 7 SP1 ISO Download Links (English)

 

Probaj posudit druge ram pločice od nekoga pa probat, tko zna možda ti ni ram nije kompatibilan s matičnom, pogledaj u specifikacije matične koje module rama podržava.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2012 17:03 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

matična je asrock z77 extereme4-M

mini atx

Skole
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2012 17:11 (skočko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć
skočko kaže...

matična je asrock z77 extereme4-M

mini atx

Evo tu pogledaj popis podržanih ram modula od strane matične, vidi jel taj koji ti imaš na popisu, možeš još jedamput provjerit jel sve sjelo na mjesto u kućištu.

 

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme4-M/?cat=Memory

Valentin
12 godina
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

probaj promjeniti bios..možda pomogne..tako je bilo i meni sa xp-om

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć
skočko kaže...

zamijenio sam memoriju i probao sam nekih 4-5 puta ali opet se pokaze plavi ekran, cak se i jednom dovrsila instalacija i ono na kraju kad pise preparing your desktop se opet sve prekine i pojavi plavi ekran. 

stvarno vise ne znam sta da radim a komp vrijedi 9000 kn. 

sad kad sam vratio ovaj bratov hard disc wd black 500 gb kojeg sam zamijenio sa mojim nemogu mu vise niti windowse pokrenut, pise  MISSING BOOTMGR. i nakon svakog restarta tako. 

sta da radim {#}????? molim vas

Ovo upučuje da imaš problem sa hard diskom. Vjerovatno imaš bad sector na disku, da bi vidio dal ima bad sector tada skini hirens cd boot i neka skenira sa hard diskom.  Ako ga ima bad zato windowsi jako smeta čak i neuspješnost instaliranja windowsa.

Nenad
13 godina
offline
Re: Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć
Nello kaže...
skočko kaže...

zamijenio sam memoriju i probao sam nekih 4-5 puta ali opet se pokaze plavi ekran, cak se i jednom dovrsila instalacija i ono na kraju kad pise preparing your desktop se opet sve prekine i pojavi plavi ekran. 

stvarno vise ne znam sta da radim a komp vrijedi 9000 kn. 

sad kad sam vratio ovaj bratov hard disc wd black 500 gb kojeg sam zamijenio sa mojim nemogu mu vise niti windowse pokrenut, pise  MISSING BOOTMGR. i nakon svakog restarta tako. 

sta da radim {#}????? molim vas

Ovo upučuje da imaš problem sa hard diskom. Vjerovatno imaš bad sector na disku, da bi vidio dal ima bad sector tada skini hirens cd boot i neka skenira sa hard diskom.  Ako ga ima bad zato windowsi jako smeta čak i neuspješnost instaliranja windowsa.

Citaj temu i ne lupaj gluposti, kaže da je stavio drugi disk i opet isti problem.

 

EDIT:

 

Možeš skinut najnoviji BIOS, V1.30 INSTANT FLASH, prvi na listi.

 

LINK:

 

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme4-M/?cat=Download&os=BIOS

 

Upute kako se update radi:

 

http://www.asrock.com/support/BIOSUI.asp?cat=BIOS

 

 

 

 

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2012 17:30 (Valentin17).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

evo prije nego se bacim na bios mislim da je memorija ne podrzana. 

tu vam je slika memorije sa placenog racuna a druga slika prikazuje podrzane memorije od tog proizvodjaca za maticnu!!!

po zadnjim slovima izgleda da ne odgovara no sta vi mislite je li to dovoljno da ne radi sve jer sam stavio corsair sa drugog kompa tj. 2 modula od 2gb i opet nije radilo!!??

kupljena memorija kupljena memorija
 
podrzane memorije podrzane memorije
 molim vase misljenje!

Skole
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2012 17:42 (skočko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

A da, izgleda da ovi tvoji moduli nisu na popisu, a dali su na popisu ovi koje si stavio iz drugog PCa?

Valentin
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

Jesi probao promjeniti sata kabel i sata utor? testiraj memoriju sa memtestom

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć
Valentin17 kaže...

A da, izgleda da ovi tvoji moduli nisu na popisu, a dali su na popisu ovi koje si stavio iz drugog PCa?

sad sam bas provijerio i izgleda da nisu samo mi nije jasno onda kad uđem u bios zasto ih on normalno prepoznaje ako ih maticna ne podrzava??

Skole
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć
CroVandal kaže...

Jesi probao promjeniti sata kabel i sata utor? testiraj memoriju sa memtestom

memoriju sam testirao i ok je ali nije na ovom popisu od maticne (ali mi nije jasno zasto ih ona onda prepoznaje u biosu tj. pise samo koliko je instalirano giga i da je 1600Mhz )?? sata utore sam mjenjao ali nista...

Skole
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2012 17:57 (skočko).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

onda koji je po vama zaključak? 

dali bi trebao kupit nove RAM module ma da mi nije jasno kako ove bios prepoznaje da su instalirani ako ih ne podrzava? ili bi mozda tebao updatat bios pa da ih mozda novija verzija podrzava?

Skole
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

updataj bios...znaci doci do takvih problema kad nisu kompaktibilni ram i maticna najcesce tih problema nema ali eto desi se...posudi od nekoga kingstone memoriju sa njom osobno nikad nisam imao problema cak niti sa jeftinom kingmax...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

evo ljudi problem je rijesen! 

uglavnom updatao sam bios ali nij bio razlog u tome. nazvao sam jednog starijeg prijatelja koji mi je pomogao slozit komp i posto sam ja prije instalacije podesio postavke od procesora na turbo zbog toga se javljala ta greska!!!

reko mi je da stavim procesor na default i upalilo je instalirani su windowsi!

nego mene sad zanima, on je reko meni da probam instalirat neku nabrijanu igru i ako mi sve radi normalno da nemam problema. ako ne onda je memorija neprava.

ali meni je isto glupo sta ce mi ta memorija ako imam procesor (i5 3570k) koji je napravljen za oc i turbo boost!!! pa sta vi mislite, da probam sad u biosu podesit turbo boost nakon sto su windowsi instalirani! pa vidjet sta ce bit ili??

Skole
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa instalacijom-pomoć

evo bas sam probao ukljucit turbo nakon instaliranih windowsa i pojavljuje se plavi ekran. znaci ram ne podrzava poviseni rad procesora!

Skole
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice