Usporeni Windows 7

poruka: 9
|
čitano: 5.634
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Usporeni Windows 7

Pozdrav ljudi, 

 

Imam problem koji me poceo jako iritirati. Dakle imam Gateway netbook kupljen prije 3 mjeseca u Americi, 1.6ghz Intel Atom, 1 GB rama, 250 Gb, intel integrated graphics. Windows 7 ultimate. Dodatno sam ih tweakao i radilo je dosad ko podmazano. Sve do sada.. Naime, prije 2 dana mi se iz cista mira usporilo.. najlakse bi se dalo opisati kao laggy. Dakle booting je normalan, brzo se podizu, loadaju se start processi i sve super. al kad pocnem sami rad kroz windowse ide ide pa dozivim lag od 3-4 sekunde i opet ide ide normalno pa opet zastoj itf. Dakle nisam dozivio sveukupno usporenje nego kao da postoji neki pozadinski proces koji se vrti sto ga usporava, kao sto bi recimo neki ram monster antivirusi radili kada bi skenirali. Primjetio sam da na netbooku svijetli ona lampica koja oznacava da se neki proces vrti (disk znakić) ...dakle nesto se vrti/obraduje sto mi usporava, ali što?! ;(

Provjerio sam ima li virusa/malwarea/spywarea/rootova i ništa, cisto ko suza. Deinstalirao sam programe i igre koje sam instalirao unatrag 3 dana i opet isto. Instalirao sam Tune Up Utilities da provjere sto ne valja, optimizirao sam dodatno windowse. opet isto, prekidao sam procese u task managareu opet nista. Počelo me jako iritirati, pa imate li vi kakvu ideju što bi moglo biti? 

 

Nadam se da sam bio detaljan :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 21:34 (xfire0301).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Usporeni Windows 7

Kada ti počne svjetliti ona lampica, pogledaj u Task Manageru pod procesima koliko troše.

Ako je nekom od procesa u tom trenutku visok CPU, napiši ga ovdje.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 21:48 (deadman).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usporeni Windows 7
deadman kaže...

Kada ti počne svjetliti ona lampica, pogledaj u Task Manageru pod procesima koliko troše.

Ako je nekom od procesa u tom trenutku visok CPU, napiši ga ovdje.

  ... pa... lampica ne mora znaci processor heavy process nego samo disk heavy... najbolje bi mu bilo da ode u tak manager - performance - resource monitor i otvori disk i vidi sto mu toliko cita pise...

 

meni na pamet pada par trojana, rootkit, i diskkeeper servis...

 

 

In Control
13 godina
neaktivan
offline
Usporeni Windows 7

Ne znam, cudno, sto bi drugo rekao...  Jer mi sad nema nikakvih lagova.. i lampica ne svjetli zaludu. 

 

Doduse pregledavao sam resorse, avast mi je dosta crpio.. deinstalirao sam ga jer je i tako bio out of date, i dosta je trosio uTorrent sto me iznenadilo njega sam samo skopcao. 

Bude li se opet dogadjalo skrin kepčuram vam resorse. Hvala vam 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 23:25 (xfire0301).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Usporeni Windows 7

da nemas mozda instalirane 64 bitne windowse

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usporeni Windows 7
Nego... znas sto ti to moze uzrokovati... windows defender....

primjetio sam dok meni skenira na desktop replacementu da isto uspori sustav prilicno... imam problema i s browserom i slicno... mozda ti je do toga...
In Control
13 godina
neaktivan
offline
Usporeni Windows 7

Windowsi su 32bitni. Tako da mi to nikako ne moze biti...

 

A sto se tice defendera, evo citam da je zadnji sken bio 1.8. sto se djelomicno poklapa sa usporavanjem.. 

Imam jedan upitnik iznad glaveNeodlučan

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Usporeni Windows 7

Onda isključi Windows Defender i vidi ima li poboljšanja.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usporeni Windows 7
xfire0301 kaže...

Windowsi su 32bitni. Tako da mi to nikako ne moze biti...

 

A sto se tice defendera, evo citam da je zadnji sken bio 1.8. sto se djelomicno poklapa sa usporavanjem..

Imam jedan upitnik iznad glaveNeodlučan

  Iskljuci ga... :)

 

Vecinom defender jako usporava 5400 RPM diskove... (osobna observacija)

In Control
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 16:23 (EnlightenedPhoenix).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice