Spori Windowsi

poruka: 25
|
čitano: 5.623
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Spori novi Windowsi XP

Ovako imam problem sa jedni računalom.Konfiguracija je:

Mainboard :    Asus P5GZ-MX
Processor :    Intel Pentium 4 640 @ 3200 MHz
Physical Memory :1GB
Video Card :    ATI Radeon HD 3400 Series
Hard Disk :    WDC (160 GB)
DVD-Rom Drive :    TSSTcorp CD/DVDW SH-S182D
Operating System :    Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 Service Pack 3

Dakle užasno je spor i sa novim WIndowsima.Xp šteka,7 ne,a vista neznam jer ju nemam,ali vjerujem da ona  ne šteka.

Što mi je činiti jer je ovo kompjuter jedne starije gospođe,pa znate što bi se deslio da joj (opet) stavim 7 i vistu.

 

EDIT:  Ponekad (ali samo ponekad) je spor u onom dijelu podizanja kod logona,a nakon nekoliko reseta (ne restarta) podigne se brzo.U daljnjem radu je također spor.

Problem je to što je to ponekad vrlo često (omjer spro:brzo   10:2).

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 15:45 (lzgr).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spori novi Windowsi XP

Format pa probaj instalirati XP Performance Edition, verzija za slabija računala koja ih toliko ne opterećuje. Gdje se može 'kupiti' potraži na Googleu...

 

15 godina
offline
RE: Spori novi Windowsi XP

-instaliraj potrebne drivere, to je jedini logični razlog različitog ponašanja OSeva.

ili imaš 'pokvarene' windowse.. za razliku od predhodnog savjeta, koristi original koji radi na milionima računala bez problema..

 

-također, pošto modovi lockaju ovu temu (prekasno!), preporuka da se i ovdje primjeni isto pravilo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 16:29 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spori novi Windowsi XP
ihush kaže...

-instaliraj potrebne drivere, to je jedini logični razlog različitog ponašanja OSeva.

ili imaš 'pokvarene' windowse.. za razliku od predhodnog savjeta, koristi original koji radi na milionima računala bez problema..

 

-također, pošto modovi lockaju ovu temu (prekasno!), preporuka da se i ovdje primjeni isto pravilo.

E da sad si me sjetio!Problemi počinju nakon instalacije drivera!Windowsi su original,a ne kopija!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
14 godina
online
RE: Spori novi Windowsi XP

Onda makni taj driver i stavi drugu verziju tog drivera,o kojem driveru je riječ?

15 godina
offline
RE: Spori novi Windowsi XP
lzgr kaže...
E da sad si me sjetio!Problemi počinju nakon instalacije drivera!Windowsi su original,a ne kopija!

 -prvo (očigledno) rješenje je loš driver, potraži noviji ili bolji... ali problem je kako otkriti koji, recimo da mrežni nema velikih promjena pa vjerojatno nije, chipset -ovisno o ploči (na inlelu sigurno nije), vjrojatnije VGA..

ali isto tako može biti uzrok neka loša komponenta, kao VGA koja tek instalacijom drivera pokaže grešku (no to nebi bilo simptom za usporenje..) -tako se ponaša mreža...

Ovo sve nije pomoglo, nego je samo 'glasno razmišljanje' kako da otkiješ uzrok.

Možda npr uopće nije to windowsovskog dijela, nego npr. antivirus? ili neki drugi utils...

-tako da nakraju moraš ipak sam pronaći rješenje.

 

(dobro je ponekad komponente malo provjeriti, dali kablovi dobro sjede, možda i pobrisati RAM kontakte -gumicom..) ali pošto pod sedmicom radi OK, nebi trebalo biti to.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spori novi Windowsi XP
ihush kaže...
lzgr kaže...
E da sad si me sjetio!Problemi počinju nakon instalacije drivera!Windowsi su original,a ne kopija!

 -prvo (očigledno) rješenje je loš driver, potraži noviji ili bolji... ali problem je kako otkriti koji, recimo da mrežni nema velikih promjena pa vjerojatno nije, chipset -ovisno o ploči (na inlelu sigurno nije), vjrojatnije VGA..

ali isto tako može biti uzrok neka loša komponenta, kao VGA koja tek instalacijom drivera pokaže grešku (no to nebi bilo simptom za usporenje..) -tako se ponaša mreža...

Ovo sve nije pomoglo, nego je samo 'glasno razmišljanje' kako da otkiješ uzrok.

Možda npr uopće nije to windowsovskog dijela, nego npr. antivirus? ili neki drugi utils...

-tako da nakraju moraš ipak sam pronaći rješenje.

 

(dobro je ponekad komponente malo provjeriti, dali kablovi dobro sjede, možda i pobrisati RAM kontakte -gumicom..) ali pošto pod sedmicom radi OK, nebi trebalo biti to.

Eh otkrio sam to je driver od grafe!navedena je u prvom postu! sto da radim onda?da stavim one omega drivere?jedanput su mi pomogli!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
14 godina
online
RE: Spori novi Windowsi XP

Da staviš novu verziju catalysta?

15 godina
offline
RE: Spori novi Windowsi XP

-nikako, omega ima posebnu namjenu, upravo time rizikuješ nestabilnost..

Radeonka, klasični krivac, tj. ATI support za stare verzije... Flashiraj BIOS i potraži AGP patch, (ako je AGP verzija) i poznato je da treba određeno vrijeme dok za neku seriju ozađe stabilan driver, što onda opet izlaskom nove serije kartica ATI zapusti.. -Ako je AGP, mislim da je posljednji Catalist bio 9.3, btw dovoljno je samo driver, sam CCC je već (ponekad) prezahtijevan i blentira...

Mislim da je ipak ploča PCIex, svejedno flas BIOSa i vjerojatno nema koristi od novije verzije drivera, ipak preporuka skini s proizvođačeve stranice ako ima za točno tu karticu.

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spori novi Windowsi XP
ihush kaže...

-nikako, omega ima posebnu namjenu, upravo time rizikuješ nestabilnost..

Radeonka, klasični krivac, tj. ATI support za stare verzije... Flashiraj BIOS i potraži AGP patch, (ako je AGP verzija) i poznato je da treba određeno vrijeme dok za neku seriju ozađe stabilan driver, što onda opet izlaskom nove serije kartica ATI zapusti.. -Ako je AGP, mislim da je posljednji Catalist bio 9.3, btw dovoljno je samo driver, sam CCC je već (ponekad) prezahtijevan i blentira...

Mislim da je ipak ploča PCIex, svejedno flas BIOSa i vjerojatno nema koristi od novije verzije drivera, ipak preporuka skini s proizvođačeve stranice ako ima za točno tu karticu.

 

 

Da,ali kako to da na 7 ne šteka??

I kakvu to posebnu namjenu Omega ima?

Ja ću ih staviti pa ću viditi šta bude!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 21:16 (lzgr).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spori novi Windowsi XP
lzgr kaže...

Ovako imam problem sa jedni računalom.Konfiguracija je:

...... (kraćeno)

Ljudi oće li mi itko pomoći?!?Plač

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spori novi Windowsi XP
lzgr kaže...
lzgr kaže...

Ovako imam problem sa jedni računalom.Konfiguracija je:

...... (kraćeno)

Ljudi oće li mi itko pomoći?!?Plač

daj ponovi osnovni problem ukratko..

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2010 14:51 (seneka).
15 godina
neaktivan
offline
Spori Windowsi

Dakle užasno je spor i sa novim WIndowsima.Xp šteka,7 ne,a vista neznam jer ju nemam,ali vjerujem da ona  ne šteka.Problemi počinju nakon instalacije drivera za grafu (Sapphire Radeon HD 3450)

Što mi je činiti jer je ovo kompjuter jedne starije gospođe,pa znate što bi se deslio da joj (opet) stavim 7 i vistu.

 

EDIT:  Ponekad (ali samo ponekad) je spor u onom dijelu podizanja kod logona,a nakon nekoliko reseta (ne restarta) podigne se brzo.U daljnjem radu je također spor.

Problem je to što je to ponekad vrlo često (omjer spro:brzo   10:2).

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Spori Windowsi

Jesi pokušao staviti novu verziju Catalysta?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Spori Windowsi
softwaremaniac kaže...

Jesi pokušao staviti novu verziju Catalysta?

Ma stavljao sam sve moguće yebene verzije,ali uvijek isto! Plač

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
14 godina
online
RE: Spori Windowsi

Jesu li winsi ispravni?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Spori Windowsi
softwaremaniac kaže...

Jesu li winsi ispravni?

Ne nisu znaš! Naravno da jesu! Original,imam i kopiju kada sam ga kupio!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
14 godina
online
RE: Spori Windowsi

ok,samo pitam,ne moraš se odmah ljutiti.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Spori Windowsi

Probaj instalirati xp na neki drugi hard drive, jer je ovaj možda pri kraju pa zato je i usporen. Tako je i meni moj komp bio spor također sa xp-om a hard je pomalo šrotao i kad sam ga skenirao loših sektora ko u priči. Tako da je možda to

15 godina
neaktivan
offline
RE: Spori Windowsi
mrog 33 kaže...

Probaj instalirati xp na neki drugi hard drive, jer je ovaj možda pri kraju pa zato je i usporen. Tako je i meni moj komp bio spor također sa xp-om a hard je pomalo šrotao i kad sam ga skenirao loših sektora ko u priči. Tako da je možda to

Ti znaš čitati?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
15 godina
neaktivan
offline
Spori Windowsi

Eto našao sam riješenje problema! OVERCLOCK.Kada proc (Pentium 4)radi na stock 3.2GHz sporo se dizu.Na 3.51GHz se brzo dižu. Smijeh

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Spori Windowsi
lzgr kaže...

Eto našao sam riješenje problema! OVERCLOCK.Kada proc (Pentium 4)radi na stock 3.2GHz sporo se dizu.Na 3.51GHz se brzo dižu. Smijeh

 

To nije rijesenje ni pod razno.

 

Imao sam P4 3.0 GHz, 2 x 512 MB Kinhgmax Hardcore ddr500 i WinXP Pro su radili ko' zmaj...bez greske. To sto si povecao takt CPU za 300 MHz nije rijesenje.

Ovdje eje problem ocito sofverske prirode posto i sam kazes da na Win7 sve radi kako treba, a ne radi na XP-u. Znaci nije do hardveraja, vec do drivera ili nekompatibilnog softvera (!?)...jesi mozda o tome razmislio.

 

Jesi pogledao koji se sve procesi bezveze vrte u pozadini....uzmi npr. CCleaner, ocisti sve moguce i pogasi nepotrebne procese kojih ima 100%, inace bi sve radilo kako treba.

 

Omega drivere nemoj stavljat, vec stavi zadnje drivere za taj GPU. Isto tako pogledaj dali svi driveri rade kako treba.

 

Moj savjet:

 

- format "c"

- instalirati drivere redom kojim vec idu i to sve zadnje verzije

- staviti osnovni software (pri instaliranju pazit da se ne instaliraju usput nepotrebni toolbarovi, search gluposti i sl.)

- instalirat neki free antivirus (Avira, Avast...)

- obavezno CCleaner i prije svakog brisanja radit backup registry-a

 

OC procesora IMHO nije rijesenje.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
neaktivan
offline
Spori Windowsi

Gle Format C: sam radio 3 puta,drivere sam stavio najnovije verzije - nije radilo,2 put sam pokušao sa starijim - nije radilo, a 3 sa novim - nije radilo.

Otkrio sam driver koji radi probleme a to je onaj za grafičku - HD 3450 (verzija je sapphire,probao sam i sa njihovim i sa atijevim driverom - ne radi).

Aviru inače koristimi to mi je MUST.Stavim najosnovnije programe poput Firefoxa,Foxit Readera (za PDF).

ALI i dalje šteka na startupu!

Pomognite mi šta da radim?! (konfiguracija je u prvom postu ne ona pod Moj PC.Plač

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Spori Windowsi

Pa rekao si da radi sve ok sa Win7!? Stavi onda Win7 i to je to! Imas noviji OS i sve radi.... Jos bolje, stavi Win7 i jos 1GB RAM-a i "letit" ce!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spori Windowsi
win32 kaže...

Pa rekao si da radi sve ok sa Win7!? Stavi onda Win7 i to je to! Imas noviji OS i sve radi.... Jos bolje, stavi Win7 i jos 1GB RAM-a i "letit" ce!

Ma stavit ću 7 to mi je već u planu samo trebam nać kutiju sa DVD-om.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice