Random freezanje

poruka: 9
|
čitano: 1.681
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Random freezanje

Pozdrav, nisam znao dali da otvaram novu temu ili pišem u neku postojeću ali sve su većinom stare.

 

Uglavnom događa se da se komp nasumično zamrzne. To se ne događa pri "normalnom" korištenju nego samo prilikom gaminga. Slika se zamrzne na 20ak-30ak sekundi ili duže pa se često treba restartat. FPS-a ima ko što bi trebalo biti.

Što bi moglo biti? Windowsi su novi , driveri up to date.

Jedna napomena. Prilikom stavljanja rama u matičnu komp se nije htio bootat,tj matična bi beepala tri put (po manualu se radilo o ramima). Premjestio sam u druge slotove i onda je proradio.

Svaka pomoć je dobrodošla.

Inače konfa je sljedeća:

 

Intel i7 950

8 GB rama

GTX 560

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Random freezanje

Driveri, sve uredno? BIOS najnoviji? 
Bilo bi lijepo kad bi napisao koja matična i RAM.
Jesi probao na fresh instalaciji windowsa? 
Jel dobivaš BSOD ili se samo zamrzne?
Inače, čini se kao hardwarski problem tako da si fulao temu, al da vidimo što se može napraviti:)

10 godina
neaktivan
offline
Random freezanje

Dap driveri su svi uredno instalirani.

Izvadio sam bio RAM i grafičku u novi komp (nova matična amd proc). I to se isto znalo crashati i freezati nakon nekog vremena.

Sad nisam siguran da li su rami ili grafička krepali :/

 

BTW vrtio sam grafu na FurMak benchmarku i nije bilo nikakvih problema. Nekako sumnjam na ram

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2015 10:19 (naPerk777).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Random freezanje
ja sam imao slicno, freezanje i bluescreen cesto... problem su bili rami, nakon updejtiranja biosa, sve radi kak spada
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
neaktivan
offline
Random freezanje

Isti problem sam imao na staroj mašini. Problem je bio u hard disku, točnije na kojem je modu postavljen u biosu. Tak da probaj čačkat po tome (IDE, AHCI...). 

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Random freezanje
Magibagi kaže...

Isti problem sam imao na staroj mašini. Problem je bio u hard disku, točnije na kojem je modu postavljen u biosu. Tak da probaj čačkat po tome (IDE, AHCI...). 

 Disk je u IDE modu , pa izbaci onaj error da nije pronadjen disk i onda se svejedno normalno boota. Ako se promjeni na RAID ili AHCI nezeli se bootat (trebao bih nove windowse pretpostavljam staviti zbog toga).

Ali evo promjenjena je grafa i kako mi se čini zasad nema nikakvog zastajkivanja ili crash-anja.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Random freezanje

Bježi od IDE-a što prije. Toliko problema sam imao s tim, na kraju sam kupio novu matičnu jer sam mislio da je u njoj problem.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Random freezanje
Bok ljudi, 

imam problem s laptopom Acer Aspire 7750ZG. Imam nekakav virus kojeg mi nijedan antivirusni ne može naći... Ugl. radim sve normalno 15 - 45 min i odjednom se slika zamrzne. Znači, mišem mogu pomicati al cijeli desktop je smrznut... Npr. igram Euro Truck Simulator 2 i izašao je novi update. Ja restartam laptop, uključim ga ponovo i uđem u Downloads da prekopiram patch u game folder i u tom trenu sve se smrzne. Pa moram laptoo gasiti na gumbić za uključivanje... Uglavnom neki kineski virus, jer vidim da mi iskače neki prozorčić ko pop up i piše nesto na kineskom neke vijesti šta ti ga znam... Ako znate kako da to riješim pliz napišite. 

Tnx ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Random freezanje
canon2001 kaže...
Bok ljudi, 

imam problem s laptopom Acer Aspire 7750ZG. Imam nekakav virus kojeg mi nijedan antivirusni ne može naći... Ugl. radim sve normalno 15 - 45 min i odjednom se slika zamrzne. Znači, mišem mogu pomicati al cijeli desktop je smrznut... Npr. igram Euro Truck Simulator 2 i izašao je novi update. Ja restartam laptop, uključim ga ponovo i uđem u Downloads da prekopiram patch u game folder i u tom trenu sve se smrzne. Pa moram laptoo gasiti na gumbić za uključivanje... Uglavnom neki kineski virus, jer vidim da mi iskače neki prozorčić ko pop up i piše nesto na kineskom neke vijesti šta ti ga znam... Ako znate kako da to riješim pliz napišite. 

Tnx ;)

 MBAM, adwcleaner, po potrebi Hitzman Pro i CCleanerom očisti temp files.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice