Nešto mi skida internet limit

poruka: 23
|
čitano: 6.349
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Nešto mi skida internet limit

 

Prvo da pozdravim sve članove pošto sam novi na forumu.

Imam jedan problem koji  sam neznam kako riješit pa bi mi trebala vaša pomoć.

 

Prije nekoliko dana moj drug i ja smo skinuli sa interneta windows xp dark edition v7 i nakon instalacije i njemu i meni se dešava ovaj problem pa reko kako sebi riješim problem tako ću i njemu.

 

a problem je..

Dok sam spojen na internet računar se spaja na drugu lokaciju i troši mi limit (troši 200KB/s) pa tako moram da prekinem preko nod32 antivirusa.

evo i slike:

 

http://img156.imageshack.us/img156/9648/22268546.jpg

ako se ne spaja na tu onda se spoji na ovu

http://img825.imageshack.us/img825/4442/beznaslovab.jpg

 

instaliro sam iznova svoj stari sistem ali problem i dalje ostaje (uradio sam format C particije ali ne i D ).

Skeniro sam sa nod32, trojan remover, malwarebytes i ništa nisu pronašli ni na jednoj particiji.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2011 23:52 (jigsaw5063).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nešto mi skida internet limit

ma skidaju ti one lopine iz tšrota....

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Nešto mi skida internet limit

Zato se inače izbjegavaju dark edition OS-i. Pokušaj s instalacijom originalnog OS-a i kvalitetnog firewalla kako bi kontrolirao ulazni i izlazni promet.

Ako ne pomogne, ostaje ti savjet za ubuduce.

...
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 0:23 (kingmedo).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nešto mi skida internet limit

Koji si stari sistem instalirao? Nisam baš shvatio.

Piracy lives forever!!!
16 godina
offline
Nešto mi skida internet limit

Windows XP Dark Edition?

Da vidimo, ja znam za XP Home Edition, XP Professional Edition, XP 64-bit i XP Media Center. Tu ne vidim nikakav "Dark".

Stavi legalne Windowse i nećeš imati problema; okani se tih modanih/izmjenjivanih.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nešto mi skida internet limit

taj mi se problem pojavljuje nakon instaliranja dark edition pa sam onda istaliro svoj sistem osginalni i isti problem a prije mi na tom orginalnom nije bilo tog problema neznam da li je virus ili...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nešto mi skida internet limit
191x7 kaže...

Windows XP Dark Edition?

Da vidimo, ja znam za XP Home Edition, XP Professional Edition, XP 64-bit i XP Media Center. Tu ne vidim nikakav "Dark".

Stavi legalne Windowse i nećeš imati problema; okani se tih modanih/izmjenjivanih.

To je tema za XP i zove se XPize darkside...ništa ilegalno nema kod toga...imam i ja dotičnu temu

 

 

On topic:

 

mislim da je problem kod nekog "curenja prometa"............

 

dakle ili se neko spaja na tvoj WLAN ili je čisto do toga da te ISP potkrada što i nije čudno u ovo doba

Hippy New Yoor :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 0:03 (Krešo91).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nešto mi skida internet limit
14 godina
offline
RE: Nešto mi skida internet limit

Opet neki Dark Edition,mani se tih  super-duper,maxi Edition verzija i sve će biti u redu.

Piracy lives forever!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nešto mi skida internet limit

nebi reko da OS može sam od sebe trošit promet bez ikakvog logičnog razloga...osim ove međusobne komunikacije između tvog kompa i servera tj. centrale na koju si spojem

 

ja bi na tvom mjestu stavio net limiter program i pratio i ograničavao promet

 

malo drastičnije i zahtjevnije mjere:

  • promijenit internet paket - dakle povećati veličinu dozvoljenog prometa
  • preći na drugog ISP-a
Hippy New Yoor :D
13 godina
neaktivan
offline
Nešto mi skida internet limit

ma uvjerio sam se u te sisteme ali neznam kako riješit ovaj problem sa limitom kako sam vidio ove IP na koje se spaja su iz NJemačke.

uradio sam format C a ono opet isti problem možda je šta na D particiji ali kako znam na njoj nema ništa što bi bilo sumnjivo

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nešto mi skida internet limit

do ISP-a nije sigurno to se događa baš posle instaliranja tog dark edition

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nešto mi skida internet limit
jigsaw5063 kaže...

do ISP-a nije sigurno to se događa baš posle instaliranja tog dark edition

daj link od kud ga skidaš

13 godina
neaktivan
offline
RE: Nešto mi skida internet limit

na šta misliš od kud  ga skidam jel misliš na sistem dark

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nešto mi skida internet limit
jigsaw5063 kaže...

na šta misliš od kud  ga skidam jel misliš na sistem dark

da,jel to legalno,nemam pojma o tom os-u
link od stranice gdje ga skidaš

14 godina
offline
RE: Nešto mi skida internet limit

Ma,čim je Dark Edition znaš koliko je sati.

Piracy lives forever!!!
15 godina
neaktivan
offline
Nešto mi skida internet limit

da,to izgleda otprilike ovako,e sad..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nešto mi skida internet limit

Neka prvo pročita ovo,a zatim nek skida.Ovo o čem on priča je ilegalno 100 %.

Piracy lives forever!!!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nešto mi skida internet limit

to što je ilegalno...

 

ja nisam došo na forum da bi reklamiro ili raspravljo dali je ilegalan  taj dark već ako je moguće da mi pomognete oko mog problema sa limitom.

 

uvjeren sam kad bi formatiro i D particiju da više nebi bilo tog problema ali nemogu zbog podataka.

 

Imo sam podavno jedan virus koji se uvjek vreaćao posle formata C tako da sam formatiro i D particiju i onda je sve bilo u redu

14 godina
odjavljen
offline
RE: Nešto mi skida internet limit
jigsaw5063 kaže...

to što je ilegalno...

 

ja nisam došo na forum da bi reklamiro ili raspravljo dali je ilegalan  taj dark već ako je moguće da mi pomognete oko mog problema sa limitom.

 

uvjeren sam kad bi formatiro i D particiju da više nebi bilo tog problema ali nemogu zbog podataka.

 

Imo sam podavno jedan virus koji se uvjek vreaćao posle formata C tako da sam formatiro i D particiju i onda je sve bilo u redu

Podatke kopiraj na DVD ili kupi/posudi disk pa tamo postavi.

Zabranjeno je raspravljati o ilegalnom softwareu, zato ti to govore.

Uglavnom, instaliraj dobar firewall (Comodo, Online Armor, Outpost) da možeš kontrolirati/blokirati ulazni, odnosno izlazni promet.

...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nešto mi skida internet limit

ništa onda uzeću od komšije hdd pa na njega prebacit sve što mi treba pa onda format D iako mi se to neradi al et moram 

16 godina
neaktivan
offline
Nešto mi skida internet limit

a nitko nije pogledao IP adrese udaljenih servera? ccc... winsi skidaju update, ne trebaš se ničeg bojati, ukoliko ne želiš da winsi automatski skidaju update postaj pa će ti se objasnit kako namjestiti postavke

 

BTW. domena prve i treće adrese na slici je akamaieva, tvrtke koja se bavi data mirroringom dok je druga adresa MSova koji se koristi akamaievim servisom kako bi izbjegao zagušenje svojih servera...

 

P.S. kad već ovako javno postaš screenshot prekrij IP adresu koju ti je dodijelio provider (one sa lijeve strane koja se ponavljaju, Application/Local IP) u nekom editoru slika, tada bar nitko neće znati da si iz BiH negdje iz okolice ili iz Tuzle i da ti je provider BH Telecom... a da ne govorim o nečem gorem {#}

Comodo
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 3:29 ((s)izgoreo).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nešto mi skida internet limit

Hvala na savjetu.{#}

Update sam ja već prije iskljućio ali ono je i dalje skidalo đaba što je isključeno.

problem sam otklonio bilo je do wgatray datoteke iz system32 koja provjerava dali je  vindows genuine (prilikom instalacije winxp ukucavo sam uvijek šifru koju znam napamet onu pravu mi bilo mrsko prepisivat) tako da sam kasnije  promjenio product key onaj njegov pravi i sad sve normalno radi.

Što se tiće ip adrese kod mene je dinamička a ne statična.

Hvala još jednom!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice