Radeon 9600-raskliman pas. hladnj.

poruka: 11
|
čitano: 2.200
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Radeon 9600-raskliman pas. hladnj.
pitanje

Imam problem s radeonkom 9600 čiji se već bijedan pasivni hladnjačić rasklimao.Iako kartica radi zagrijavanje je nešto veće.Zapravo je 55-60-65 stupnjeva.Sad,postoje neka 2 učvrščivača ali neznam kako da ih "zašarafim".Google ne pomaže.Pa ako netko zna...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Radeon 9600-raskliman pas. hladnj.

Pa imaš ona 2 plastična klinčića koja  kad gurneš u rupu s druge strane oni mali zarezi se rašire i to tako stoji.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Radeon 9600-raskliman pas. hladnj.
autorov komentar

Očito ne kako bi trebali?

Nezanm od kad se klimaju...

A šta,samo ih gurnem npr. šrafcigerom još gore  i to je to?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Radeon 9600-raskliman pas. hladnj.

Probaj nekako kako misliš da bi bilo najbolje. nije mi jasno kako se to moglo rasklimati. jer oni imaju na sebi kao male federe koji ih vuku prema koge kad ih nabiješ u rupu. samo budi oprezan da nebi nešto slomio

16 godina
offline
RE: Radeon 9600-raskliman pas. hladnj.
Loz kaže...

Imam problem s radeonkom 9600 čiji se već bijedan pasivni hladnjačić rasklimao.Iako kartica radi zagrijavanje je nešto veće.Zapravo je 55-60-65 stupnjeva.Sad,postoje neka 2 učvrščivača ali neznam kako da ih "zašarafim".Google ne pomaže.Pa ako netko zna...

 Obično su dvije varijante, plastične kopčice sa oprugama (vidi prilog) te ista stvar ali sa vijcima kao dodatkom. Provjeri da li to sve lijepo "sjedi", možda su se kopčice izlizale ili su opruge oslabile ( moram priznati da nema baš logični razlog zašto bi se tako nešto dogodilo, pogotovo kad nema ventilatora koji uzrokuje vibracije).

Uglavnom, ako to ne možeš fiksirati, kupi novi hladnjak.
Hladnjak A Hladnjak A
Hladnjak B Hladnjak B
15 godina
neaktivan
offline
RE: Radeon 9600-raskliman pas. hladnj.
autorov komentar

Hvala,izvadi osam hladnjak...

Molim nekog da mi preporuči dobro(best buy tražim,nije mi bitno neko ekstremno hlađenje) zračno hlađenje za radeon 9600,pasivno nije zadovoljavajuće jer je temp bio 55 i više stupnjeva čak i pod beznačajnim opterećenjem na default postavkama.

16 godina
offline
RE: Radeon 9600-raskliman pas. hladnj.

http://www.hgspot.hr/komponente.aspx?grupa=400&podgrupa=7

 

stavka broj  025255

 

Provjeri da li je kompatibilan sa grafičkom.

16 godina
offline
RE: Radeon 9600-raskliman pas. hladnj.
Loz kaže...

Hvala,izvadi osam hladnjak...

Molim nekog da mi preporuči dobro(best buy tražim,nije mi bitno neko ekstremno hlađenje) zračno hlađenje za radeon 9600,pasivno nije zadovoljavajuće jer je temp bio 55 i više stupnjeva čak i pod beznačajnim opterećenjem na default postavkama.

Ako već kupuješ novi hladnjak, možeš probati s ovim:
Nije jeftino, ali iskreno mislim da za 130 kn niti ne možeš dobiti bolje za svoju karticu, a ipak je pasivno (i bolje od starog pasivnog rješenja). Imaš usporedbu i review na SPCR (http://www.silentpcreview.com/article30-page2.html), ali ti ipak preporučam još malo surfanja da provjeriš paše li točno na tvoj model, te ima li nekih nedostataka (obzirom na komentar na SPCR stranicama). A ako je baš nužna niža temperatura, možeš dokupiti i modul za hlađenje (dodatnih 60 kn). Mislim da kombinaciju s boljim omjerom cijena/kvaliteta ne možeš naći. A da li ih ovi stvarno i imaju, to stvarno nemam pojma...
Pozz!
Pazi, gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
Radeon 9600-raskliman pas. hladnj.

Ma kaj ga zafrkavate nadi si stari hladnjak od nekog proca izbusi rupe i zasarafi...imas u jednom id proslih bug-ova kako se to radi..jer se po meni ne isplati kupovat novi hladnjak posto je to jos uvijek agp kartica...Šutim

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Radeon 9600-raskliman pas. hladnj.
autorov komentar

E da...

A sad...

Sjećam se i ja da je to bilo nedavno ali neznam točno u kojem broju(misli mda se radilo o stavljanju pasivnog hladnjaka umjesto aktivnog u htpc "računalo".

Ako može kratki tutorijal,korisi site,itd,iskustva...

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Radeon 9600-raskliman pas. hladnj.

Pa mogu ti probat objasniti..ugl..ako sam skuzio imas pasivan hladnjak i klima se...nadi neki drugi pasivan kao sto sam ti reko i skini stari.

Naravno ocistis termalnu pastu.

Sada uzmes u ruke ovaj "novi" i stavis ga na jezgru da mozes uzet dimenzije za rupe i nakos tao si ih uzeo napravis rupe.

E sad jedino me ne pada na pamet s cim da spojis(neznam jel dobro s vijkom i maticom)..mozes probati...

I mislim da bi to trebalo biti to..Cool

PS.bug broj 182..

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice