Problemi sa zvučnom karticom

poruka: 7
|
čitano: 2.165
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problemi sa PCI zvučnom karticom

Pozdrav,
evo pregledao sam sve teme pod sličnim i jednakim naslovom, ali nema konkretnog odgovora.

 

Prije par dana kupio sam sljedeću zvučnu karticu PCI, C-MEDIA 8738, 4-kanalna (jer mi ništa bolje od ove nije trebalo) čisto zamjena za integriranu koja djelomično radi.
Jučer i danas u više navrata sam stavljao karticu (u oba PCI slota), mijenjao drivere (defaultne sa diska i novije sa neta), ali onog momenta kada se spoji 3,5mm jack od headseta u izlaz užasno jako krči/pucketa.
U isto vrijeme čuje se muzika (koju sam pustio) skupa sa jakim šumovima i pucketanjem, a mikrofon u device manageru stoji označen kao da kupi zvuk non-stop.
Također prilikom brisanja drivera windows se crasha, samo prepoznaje c-media drivere, a realtek-ovih uopce nema da bi nakon vađenja zvucne kartice i brisanja drivera sve bilo u redu.

U čemu bi mogao biti problem (nekakava nekompatibilnost, pci slotovi ili jednostavno zvucna kartica)?

Slika maticne ASRock 945GCM-S

 

Napomena: zvučnu nisam probao na drugom PC-u, a OS je Win 8.1

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2016 0:43 (Stux).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problemi sa zvučnom karticom

Probaj u drugom PC-u. Ako i tamo luduje, reklamiraj. Ja imam Asus Xonar i sve je ok.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zvučnom karticom
softwaremaniac kaže...

Probaj u drugom PC-u. Ako i tamo luduje, reklamiraj. Ja imam Asus Xonar i sve je ok.

 A jedino još to mi preostaje.

Odmah sam mislio uzet ASUS Xonar DGX, 5.1, ali mi nije bila potrebna plus što spada više za gaming koliko sam čitao... u tom slučaju bih onda prije uzeo ovo LINK pa bi koristio staru integriranu za mikrofon.

 

Malo -a pa da pitam kakva je Xonar za muziku? Znam da poboljša mikrofon dosta dobro, a za muziku nisam siguran.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2016 2:25 (Stux).
14 godina
offline
Re: Problemi sa zvučnom karticom
Stux kaže...
softwaremaniac kaže...

Probaj u drugom PC-u. Ako i tamo luduje, reklamiraj. Ja imam Asus Xonar i sve je ok.

 A jedino još to mi preostaje.

Odmah sam mislio uzet ASUS Xonar DGX, 5.1, ali mi nije bila potrebna plus što spada više za gaming koliko sam čitao... u tom slučaju bih onda prije uzeo ovo LINK pa bi koristio staru integriranu za mikrofon.

 

Malo -a pa da pitam kakva je Xonar za muziku? Znam da poboljša mikrofon dosta dobro, a za muziku nisam siguran.

Meni je fenomenalna. Samo trebaš dobro konfigurirati i sve štima. Nikad problema s njom. Evo 8 mjeseci radi k'o mina.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi sa zvučnom karticom
softwaremaniac kaže...

Meni je fenomenalna. Samo trebaš dobro konfigurirati i sve štima. Nikad problema s njom. Evo 8 mjeseci radi k'o mina.

 Eksplodira na dodir?

vocap, bičz?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zvučnom karticom
softwaremaniac kaže...

Meni je fenomenalna. Samo trebaš dobro konfigurirati i sve štima. Nikad problema s njom. Evo 8 mjeseci radi k'o mina.

 Čuo sam da ima nekakvih problema sa official driverima. Koje ti koristiš?

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2016 3:43 (Stux).
14 godina
offline
Re: Problemi sa zvučnom karticom
Arendelle kaže...
softwaremaniac kaže...

Meni je fenomenalna. Samo trebaš dobro konfigurirati i sve štima. Nikad problema s njom. Evo 8 mjeseci radi k'o mina.

 Eksplodira na dodir?

Da.

Stux kaže...
softwaremaniac kaže...

Meni je fenomenalna. Samo trebaš dobro konfigurirati i sve štima. Nikad problema s njom. Evo 8 mjeseci radi k'o mina.

 Čuo sam da ima nekakvih problema sa official driverima. Koje ti koristiš?

Official. Zadnja dostupna verzija za 8.1.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice