Pomoć oko AMD procesora

poruka: 13
|
čitano: 2.351
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko AMD procesora

znaci probllem je sljedeci... Nasao sam super laptop na E-kupi.... Ali onda sam vidio da ima AMD quad core procesor... Znam podosta o intel procesoruma... Ali o AMD-u nista... Valja li taj procesor, moze li se usporediti nekoj solidnoj i5-ici i vrijedi li taj laptop tih novaca...

LINK: http://www.ekupi.hr/Lenovo-FHDFX-75008GB1TBR7-M260-2GB-Z50-75-80EC00F1SC-666692.aspx

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć oko AMD procesora

ja što ti mogu reći je da procesori označeni E1 su najgori ikad(simbolično rečeno). Ujedno su i najniži segment AMD procesora. Ova FX serija se promovira kao dobrom ali u testu je tak-tak, što se vidi u priloženoj slici. I još jedna stvar, AMD tj. ATI su se znali jako pregrijavat na HP laptopima i onda je dolazilo do gubljenja kontakta i pojave crnog ekrana. Ako pogledaš na njuškalo, najviše se HP ovih laptopa prodaje u dijelovima koji su imali ATI grafiku u sebi. Kako je sa Lenovom i novom serijom ATI i AMD-a neznam. Nadam se da sam bar nekako pomogao.

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Pomoć oko AMD procesora

Sa mobilnim i5-icama jeste uporediv, otprilike je u rangu štedljivijih izvedbi koje rade na ~2GHz. Suštinski, ni CPU ni GPU nisu nešto, ali bi trebalo da su skroz ok za običan, svakodnevni rad. Za te pare bi se verovatno mogle naći bolje performanse, ali ne drastično. Ono što bi moglo da opravda cenu je to što nisu zakinuli na RAM-u i veličini diska i što na slikama izgleda solidno, mada se kvalitet izrade najbolje oceni uživo (ok, malo sam proguglao, izgleda ok i uživo, nema završna obrada je dobra, ali ne deluje previše čvrsto). Baterija nije nešto.

 

Sve u svemu, nije spektakularan, mada ni posebno loš.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 14:27 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko AMD procesora

Prema notebookchek benćevima taj cpu je nešto u rangu i3-ica. Također za te novce možeš imati jaču grafičku (840m)

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko AMD procesora

može kqkva preporuka... Samo da je preko neke hrvatske stranice (web shop) onako nekakvih 4000-4700kn ...

 

 

EDIT

 

Intel procesor

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 15:47 (četvrtko).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć oko AMD procesora

Da bi bilo tko ti mogao pomoći, moraš reći za što kupuješ laptop, jer ljudi obično daju 5k kuna za laptop da mogu čitat jutarnji i word. To može laptop i od 3 k kuna

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko AMD procesora

Za gaming... Onako... Cisto da noze pokrenuti neke zahtjevnije igre na mediumu/high postavkama... Ako nije problem mohe i ultra :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć oko AMD procesora

Ovisi koje igre. Manje-više za nove naslove nemože bit integrirana već diskretna, a to ti je automatski rang od 4,500 kn pa naviše. Battlefield i sl. (kojima treba 8 jezgri i gtx) možeš zaboravit da ćeš igrat na laptopu tog cjenovnog ranga. Ako misliš Minecraft to možeš praktički na bilo kojem. PES ćeš moć igrat, to ti govorim iz iskustva.

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko AMD procesora

mislio sam nesto tipa cod black ops 3... na high/medium.... a bi li to ovaj laptop mogao pokrenuti http://www.ekupi.hr/ASUS-Core-i54GB1TBGTX950-K550JX-XX010D-90NB08X2-M00110-prijenosno-racunalo-642344.aspx

jer na stranici Can i run it... izgleda sve ok (na minimumu)

10 godina
offline
Pomoć oko AMD procesora

Pokrenut će moć sigurno, ali koliko će bit FPS-a to je upitno. Šta ti stvarno treba laptop, jer za te pare možeš složit pristojan komp. Laptop se (uglavnom) ne kupuje za gaming

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko AMD procesora

OK, ma da bas mi treba laptop.... 

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko AMD procesora

Najbolji odgovor ces dobiti u ovoj temi. Navedi namjenu i maksimalnu cijenu laptopa i dobit ces odgovor.

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA.
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko AMD procesora

OK

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice