Intel-I3 vs AMD A8 Laptop

poruka: 9
|
čitano: 8.816
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Intel-I3 vs AMD A8 Laptopi

Pozdrav,

 

uzimam novi laptop i naletio sam na ova dva povoljno, a nisam siguran kako da odredim koji ce biti bolji i izdrzljiviji:

 

Lenovo IdeaPad G50-70 Notebook i3-4010U  - 1.7GHz 3MB cache Dual-core

 

vs 

 

Lenovo ThinkPad Edge E555  - AMD Vision A8-7100 1,8 GHz, mit Turbo CORE bis zu 3,0 GHz, 4 MB cache Quad-core

 

Cijene su priblizne, ovaj drugi je samo skuplji za 20 Eura. Posto se ne razumijem puno u procesore, ovaj prvi ima I3 dual core, a ovaj drugi quad-core, pa mi je logicnije da ce ovaj drugi biti brzi, a kada gledam ocjene priblizni su a cijene ne odstupa puno.

Neki savjet?

 

Pozdravi :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Intel-I3 vs AMD A8 Laptop

Ako je u pitanju intelov i3 ukombiniran sa AMD-ovom R5 230M, onda uzimaj ovaj prvi jer je intelov CPU bolji(bez obzira na dvije jezgre manje... Ako pak ima samo intergriran IntelHD,onda uzimaj ovaj drugi sa AMD APU-om...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intel-I3 vs AMD A8 Laptop

Definitivno intel. Kada je u pitnaju laptop intel je definitivno pravi izbor. Osim što je u startu jači manje troši i manje se grije što je najbitnije za laptop.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intel-I3 vs AMD A8 Laptop

 Intelov I3 ima Intel HD 4400 Grafik, a ovaj drugi AMD Radeon R5 Grafik

9 godina
neaktivan
offline
Intel-I3 vs AMD A8 Laptop

Ja bi osobno isao na i3 zbog boljeg procesora, posto osobno na laptopu ionako ne igram, al ako nesto iole mislis zaigrat, onda uzmi AMD-ov APU... Mada moras biti svjestan da kad su igre u pitanju, oba ce ti se jedva vuc na najnizim postavkama, tako da ti je opet u principu isti drek, bar kad su igre u pitanju... A kad gledamo na ono u principu bitnije za laptop, onda intelova verzija manje trosi, i osijetno se manje grije...

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2015 23:48 (skyhawk10).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intel-I3 vs AMD A8 Laptop

Laptop mi ne treba za igranje igrica, vec za studiranje, inace bi trazio nesto skuplje. 

Da li je velika razlika u brzini ova dva laptopa, dual-core i quad-core. Po meni logicno je da ce quad-core biti brzi, ali zasto onda vecina preporucuje I3, iako radi na manjoj frekvenciji. Da li brzine previse odstupaju?

 

Takodje, trenutno imam Intelov obican dual-core CPU 2.5 GHz, da li to znaci da je on brzi od I3 1.7 GHz?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2015 23:57 (phanta).
9 godina
neaktivan
offline
Intel-I3 vs AMD A8 Laptop

Intelove jezgre ne mozes direktno usporedivat(core per core) sa AMD-ovim, jer su poprilicno vece u odnosu na AMD-ove... Takoder, sami taktovi su opet neusporedivi, a i i3 ima max takt(u turbo rezimu) od 2,7Ghz... Ako ne mislis igrat, jednostavno idi na i3...dal bi osijetio u samom radu razliku u performansama izmedu ta dva procesora? Vjerovatno u uobicajenom radu, ne, al je zato i3 poprilicno hladniji u radu, a i stedljiviji pa ce ta na bateriji trajat duze...

 

 

BTW neznam koji intelov CPU imas, al ovaj i3 je treca generacija, tako da cisto sumnjam da ri je aktualni CPU brzi u odnosu na i3, opet ponavljam, taktove ne mozes usporedivat...

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.7.2015 0:07 (skyhawk10).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel-I3 vs AMD A8 Laptop

Imaš na notebookcheck.net recenziju Thinkpada E555 i Ideapada (doduše sa i5 procom).

Za E555 kažu da je grafika između Intel HD4400 i HD4600, ali da je AMD CPU dosta lošiji u odnosu na Intel i3.

Ostale komponente vjerojatno variraju, ali prema navedenom, Ideapad sa i3 je bolji.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.7.2015 0:19 (DeniZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice