A1 spajanje interneta

poruka: 8
|
čitano: 4.238
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
A1 spajanje interneta

Pozdrav 🙂

 

imam ovu situaciju

 

danas sam dobio modem od A1. Prije toga sam koristio t-Com modem i sve je radilo kako treba. 
A1 nema svoje parice pa se spajaju preko t-Com-a i za te radove sam čekao 20 dana. Nakon što sam dobio modem od A1 spojim kabel u dsl port i čekam da mi se upali dsl lampica ali ništa se ne dešava. Vidio sam da iz zida vire žice.

 

iz zida vire četri žice 

 

1. smeđa 

2. plava

3. Crvena 

4. narančasta 

 

sada ne znam kako spojiti opet te žice i da li je problem do mog spajanja ili su oni ne nešto zeznuli na njihovoj strani.

 

Da li znate kako da spojim da mi radi internet. Inače sam uzeo paket samo s internetom.

 

Hvala lijepa. 🙂

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 spajanje interneta

za telefonsku paricu (par= 2) se koriste dvije žice, spojiš, radi ili ne, tad je ona treća.. tj pto te sprijčava da postojeći tel kabel spojiš na modem? Zašto si razvalio zid-utičnicu? Imaš standardni rj11 konketor+žicu.. to je to, osim ako je pogrešan par žica, no od tri žice (treća se nije nikad koristila, 4 je baš višak, nespojena) već nakon drugog pokušaja mora raditi.

 

-ali, kad se mijenja operatr, tad je pitanje kad će biti pušten signal s centrale, to može biti u prekidu od par minuta, par sati do par dana (nakon tri dana idu sankcije, prijava-žalba, operater na kojeg prelaziš to mora riješiti).. pa ako si zato krenuo razvaljivati žice, tad samo vrati nazad i čekaj, tj nazovi operatera i pitaj, jer dok nema signala nemaš što spojiti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
A1 spajanje interneta

Ako nisi ništa prespajao ostavi kako je bilo, vjerojatno nema signala kao što kolega ihush kaže. A inače bi crvena i crna trebale biti aktivne, znači ove male žice koje ulaze u sredinu porta (srednja dva kontakta) idu na crvenu i crnu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 spajanje interneta
Lil Dice kaže...

Ako nisi ništa prespajao ostavi kako je bilo, vjerojatno nema signala kao što kolega ihush kaže. A inače bi crvena i crna trebale biti aktivne, znači ove male žice koje ulaze u sredinu porta (srednja dva kontakta) idu na crvenu i crnu.

 inače su u tel kablu crvena i zelena aktivne, srednji par (2-3), često samo te dvije žice (dok su crna i žuta vanjske 1-4) tj ovisi kog se pita, električar-telefonista ili mreža.. na mrežnom kablu je to plavi par.

+ slažem se, u ovom slučaju je vjerojatno crna+crvena.. ali to nije rj11 colorcode nego stari telefonski, kao i bužir koji može imati više žica, npr 7-15..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: A1 spajanje interneta

Hvala na odgovoru.

 

Ma to je ostalo tako već neko vrijeme.

 

sta misliš ovako spojiti?

 

Probao sam ovu kombinaciju i ne radi. Ne blinka DSL ledica 😒

 

 

15 godina
offline
Re: A1 spajanje interneta

-ostavi, nisi ti za to... (zovi majstora). Ako ti nije jasno, spojio si žice... ako ti i dalje nije jasno, uzaludno je dalje.

-DSL može raditi ako je pravilno spojena linija/žica i ako je uključena na centrali-signal.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
A1 spajanje interneta

ahahahaha 

 

Ovo je spoj za maksimalne brzine (10 Gbps i više) koje nisu dostupne kod tebe 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 spajanje interneta
plavi08 kaže...

ahahahaha 

 

Ovo je spoj za maksimalne brzine (10 Gbps i više) koje nisu dostupne kod tebe 

 to je za wireless L4/5, more or less.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice