Priprema za budući posao

poruka: 65
|
čitano: 15.487
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

Imam 14 godina i krenuti ću u osmi razred osnovne škole. Jako me zanima informatika i cijelo vrijeme sam na računalu  te pišem kodove i slično. Počeo sam učiti c++ programski jezik. Za par godina mi je san da odem u Google kao pripravnik (intern). Možete li mi dati kakve savjete što mi je potrebno, kakvo znanje i koja je za mene najbolja srednja škola ako se želim baviti programiranjem i informatikom cijeli život.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Molim vas pomozite i hvala unaprijed.

 

33 C++
3 JAVA
3 C#
4 PHP
4 PYTHON
13 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

Ako te zanima baš Google,kod njih se od tih jezika najmanje koristi C# i PHP.

 

A najviše koriste čisti C i C++.Prepopručam da naučiš ta obadva i python.Iako ako naučiš C ili C++ već ćeš znati polovicu drugog.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 13:38 (g12356).
12 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

A koja je najbolja srednja škola?

0 Gimnazija
39 Matematička gimnazija
2 Strukovna
13 Elektrotehnička
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 17:03 (AntonioStipic12).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
AntonioStipic12 kaže...

A koja je najbolja srednja škola?

Što tu radi ekonomska?

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
AntonioStipic12 kaže...

A koja je najbolja srednja škola?

E neznam,sada su ja mislim dodali neke nove programe tipa softverski inženjer,tako sam barem ćuo.Ako to postoji onda to uzmi,inače odi u Računalnog tehničara.Tako da ništa od ponuđenog.A ekonomska najmanje od svega toga.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 15:00 (g12356).
14 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

Ako si u Zagrebu onda Ruđer, Tehničar za računalstvo programerski smjer.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
nj0fra kaže...

Ako si u Zagrebu onda Ruđer, Tehničar za računalstvo programerski smjer.

Covjek hoce u Google, pametnije mu je onda otici u XV. gimanziju (ako je u Zagrebu) i derati po matematici (uz programiranje ofc). Matematika je kraljica znanosti, ako znas matematiku, nema ti kraja, niti u elektrotehnickim zanimanjima niti u racunalnim zanimanjima.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
AntonioStipic12 kaže...

A koja je najbolja srednja škola?

Elektrotehnička u sklopu sa programiranjem može biti od koristi u slučaju da odabereš smjer elektrotehničar (izbjegavaj tehničare za računalstvo, slabo ti je to), ali će te više vući u smjeru digitalnog sklopovlja i pisanja low level programa (idealno za buduće pisce drivera).

 

Matematička gimnazija stavlja naglasak na matematiku a to je veoma korisno znanje za programere svih kalibara. Pogotovo za nekoga tko cilja upasti u Google.

 

Niti jedna od te dvije te neće baš naučiti programiranju, očekuj puno pisanja koda o svom slobodnom vremenu ako kaniš doista napredovati sa time.

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 15:39 (rustweaver).
12 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

Znači najbolje matematička gimnazija sa što više učenja programiranja u slobodno vrijeme?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
AntonioStipic12 kaže...

Znači najbolje matematička gimnazija sa što više učenja programiranja u slobodno vrijeme?

Ja bih to tako napravio, da.

Kako god okrenes vecinu slobodnog vremena trosit ces na ucenje programiranja, isao ti u tehnicku srednju ili ne. Jer ono sto se radi na nastavi je minimum minimuma. Zato je moj savjet, matematicka gimnazija da ti da jaku podlogu u matematici (koja je veoma bitna za inzinjere), a programirati ces ionako u slobodno vrijeme.

Naravno, to podrazumijeva da te zbilja sve skupa zanima i da si voljan zagrijati stolicu. Ako i nisi dobar u matematici, nema veze, sve se to da nauciti, ali ces morati zapeti.

Mozes ti biti programer i bez nekog posebnog znanja matematike, ali tesko da ces tada u Google (tesko ces i ovako, ali ipak su sanse puno vece :D).

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 16:16 (1domagoj1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao

Onda sve bez problema. Prošao sam sve razrede sa 5.0 osim sedmog koji sam prošao sa 4.8.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
AntonioStipic12 kaže...

A koja je najbolja srednja škola?

Po meni je svejedno upišeš li matematičku gimnaziju ili neku strukovnu školu koja ima takvo područje. Ja sam osobno završio tehničku školu i nisam tamo imao neko znanje iz matematike, zato sam se i bojao upisati neki programerski smjer na fakultetu. Danas evo završavam 3. godinu programskog inženjerstva i nisam imao problema s matematikom na fakultetu (štoviše, tek sam ju na faxu naučio kako treba), a niti s programerskim i ostalim stručnim predmetima.

 

Gimnazijalci najčešće imaju problema sa digitalnom elektronikom i osnovama takve vrste koje su jednostavno sastavni dio svakog računalnog smijera i ubrajaju se pod opće stručne predmete. Digitalnu elektroniku, koju ćeš učiti 2 godine (ili sve 4, zaboravio sam više) ćeš na fakultetu proći korz jedan semestar i teško je pratiti taj ritam nekome tko nikad nije čuo za to. Digitalna elektronika je samo jedan primjer, opet da bi bio dobar developer jako je dobro poznavati i ostala područja npr. sistemska područja odnosno računalne mreže, sigurnost informacijskih sustava itd. Takva znanja će ti pomoći da pišeš kvalitetan i siguran kod, a ako ovdje pričamo o Google-u, vjerujem da će ti takva znanja biti jako korisna pogotovo zato što jedan velikan kao što je Google mora jamčiti sigurnost svojim korisnicima. I ima tu još hrpa drugih stvari...

 

Sve u svemu, ja savjetujem da upišeš strukovnu školu i da se čim prije upoznaš sa svim ovim stvarim jer će ti samo kasnije biti lakše i samo ćeš nadograđivati postojeće znanje. Opet, NE KAŽEM da ne trbaš razmišljati i o matematičkog gimnaziji koja će ti sigurno dati jaku matematičku osnovu. S njom ili bez nje, programiranje ti jednostavno ide ili ne ide, trećeg nema. Moj savjet je stukovna škola jer sve što sam rekao je iz vlastitog iskustva.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
Slashbuster kaže...

Po meni je svejedno upišeš li matematičku gimnaziju ili neku strukovnu školu koja ima takvo područje. Ja sam osobno završio tehničku školu i nisam tamo imao neko znanje iz matematike, zato sam se i bojao upisati neki programerski smjer na fakultetu. Danas evo završavam 3. godinu programskog inženjerstva i nisam imao problema s matematikom na fakultetu (štoviše, tek sam ju na faxu naučio kako treba), a niti s programerskim i ostalim stručnim predmetima.

...

Koji faks?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
16 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
Slashbuster kaže...

Onda mi je jasnije. Nemoj se uvrijediti, ali matematika koja se radi na tom faksu se ne moze mjeriti s matematikom koja se radi na FER-u ili PMF-u inzinjerski smjer. Malo sam prosvrljao po stranici, Mat 1 vam je u biti linearna algebra, a Mat 2 matematicka analiza i to osnovno - diferencijalni i integralni racun te jos od matematike sto se uci je vjerojatnost i statistika, a i to mi ne izgleda da je nesto vise od osnova s obzirom da niste upoznati s visestrukim integralima i sl.

 

Ne zelim te uvrijediti, da se razumijemo, ali kad je covjek rekao da mu je cilj Google, onda sam pretpostavio da ce kasnije upisati FER ili PMF (inzinjerski smjer), a tamo ti matematika itekako treba, ovo ja velim iz iskustva, takoder. ;)

Dosta vremena sam se i ja protivio, sto ce mi matematika, ovo ono, ali opametio sam se (bar se nadam :D) pa se sada drzim jedne koju je napisao pokojni profesor Gian-Carlo Rota koji je na MIT-u predavao kolegij 18.313 (naprednu teoriju vjerojatnosti - MIT ga vise ne nudi), jedan od najtezih, ali i veoma popularnih kolegija: "Lesson Ten: Mathematics is still the queen of the sciences.

When an undergraduate asks me whether he or she should major in mathematics rather than in another field that I will simply call X, my answer is the following: "If you major in mathematics, you can switch to X anytime you want to, but not the other way around." "

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao

Istina, slažem se stobom. Ja ovdje niti nisam htio skrenuti pozornost na matematiku nego hoću reći ako se dečko ne želi previše ubijati matematikom, da dobar programer može biti i bez toga. Sad sve ovisi što želi i u kojem se dijelu želi specijalizirati. Ja znam da me je bilo strah upisati takav faks jer su mi govorili da za programiranje moraš znati jako dobro matematiku i moraš imati jako dobru podlogu (a ja ju nisam imao) - moraš, ako želiš raditi programe koje zahtijevaju puno matematike npr. isprogramirati rotaciju zemlje oko sunca, za to ti trebaju sinusi i cosinusi pa na kraju i 3D igre koje opet zahtijevaju poznavanje vektora i trodimenzionalnog sustava. Za razvoj android aplikacija ti ne treba pretjerano znanje matematike. Sve ovisi na šta ciljaš. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 18:15 (Slashbuster).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao

Joj dečec! Danas bi svi radili za google,facebook i sve te qvazi kompanije jer vrište na radnom tržištu kako imaju odlične radne uvjete ekipa za zajebacniju na radnom mjestu, imamo sobe za djecu od 14god fliper,nitendo,ps4 itd vrlo stimulativna okolina za rad.. na žalost ko i sve nas ostale u ovoj našoj lijepo državi jednog dana spoznati češ gdje živiš (osim ako nemaš mamicu i taticu na podobnim pozicijama da ti pomognu). Mali broj ljudi završi u takvim kompanijama (mislim na hrvate) a u cijeloj državi ima ih mozda 10 ostale ne računam koji su bili ko turisti a kad su se vratili pucali od ponosa i svima objavili "ja sam radio za google,facebook"..  Nemoj tražiti pomoć preko interneta (foruma) nego se obrati svojim roditeljima,obitelji,prijateljima i sigurno netko od njih će ti dati neki dobar savjet.. 

Umjetna inteligencija se ne može suprotstaviti prirodnoj gluposti
16 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
Slashbuster kaže...

Istina, slažem se stobom. Ja ovdje niti nisam htio skrenuti pozornost na matematiku nego hoću reći ako se dečko ne želi previše ubijati matematikom, da dobar programer može biti i bez toga. Sad sve ovisi što želi i u kojem se dijelu želi specijalizirati. Ja znam da me je bilo strah upisati takav faks jer su mi govorili da za programiranje moraš znati jako dobro matematiku i moraš imati jako dobru podlogu (a ja ju nisam imao) - moraš, ako želiš raditi programe koje zahtijevaju puno matematike npr. isprogramirati rotaciju zemlje oko sunca, za to ti trebaju sinusi i cosinusi pa na kraju i 3D igre koje opet zahtijevaju poznavanje vektora i trodimenzionalnog sustava. Za razvoj android aplikacija ti ne treba pretjerano znanje matematike. Sve ovisi na šta ciljaš. {#}

Naravno da mozes biti i bez matematike jako dobar programer, ali i u tom slucaju moras bar nesto znati (matematicku logiku, jel xD). Inace si obican code monkey koji najbolje radi aplikacije za kase i sl. (bez uvrede ikome, i to je potrebno).

Najvise na sto ciljam ovdje, nije to da ces se ti mozda baviti virtualnom grafikom, fizikalnim engineima ili nesto trece, vec sto te matematika na neki nacin nauci rjesavati probleme sto optimalnije. Gledas na stvari izrazito logicki i pokusavas sve povezati na nekakav logicki nacin. Pristup problemu je puno drugaciji, a samim time i rjesavanje istoga, za razliku od nekoga tko je npr. priuceni programer. Vjeruj mi, to se odmah vidi jer programiranje pa i najbanalnije, povezano je na neki nacin s matematikom i puno ti pomogne. Bez problema se mozes saltati kako situacija zahtjeva. Tako da je moj savjet uvijek svakome tko zeli u ovu bransu, cim jaca matematicka podloga. Moze samo koristiti, nikako odmoci. {#}

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 19:15 (1domagoj1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
draw kaže...

Joj dečec! Danas bi svi radili za google,facebook i sve te qvazi kompanije jer vrište na radnom tržištu kako imaju odlične radne uvjete ekipa za zajebacniju na radnom mjestu, imamo sobe za djecu od 14god fliper,nitendo,ps4 itd vrlo stimulativna okolina za rad.. na žalost ko i sve nas ostale u ovoj našoj lijepo državi jednog dana spoznati češ gdje živiš (osim ako nemaš mamicu i taticu na podobnim pozicijama da ti pomognu). Mali broj ljudi završi u takvim kompanijama (mislim na hrvate) a u cijeloj državi ima ih mozda 10 ostale ne računam koji su bili ko turisti a kad su se vratili pucali od ponosa i svima objavili "ja sam radio za google,facebook"..  Nemoj tražiti pomoć preko interneta (foruma) nego se obrati svojim roditeljima,obitelji,prijateljima i sigurno netko od njih će ti dati neki dobar savjet.. 

 

Znači bilo bi najbolje da zaboravim sve dobra kompanije jer nikada neću njima ni primirisati? Da ubijem sve snove odmah od početka i nastavim se školovati pa di me posao odnese?

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 20:08 (AntonioStipic12).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
AntonioStipic12 kaže...
Znači bilo bi najbolje da zaboravim sve dobra kompanije jer nikada neću njima ni primirisati? Da ubijem sve snove odmah od početka i nastavim se školovati pa di me posao odnese?

Samo naprijed. I ako ne doguras to takvih kompanija, puno ces nauciti u meduvremenu, puno vise nego oni koji su se pomirili s tim da nece nikad biti u takvim firmama. A to znanje ce ti itekako koristiti. Na kraju mozda niti neces raditi u Googleu, nego osnovati vlastitu firmu! A tko zna, za 5 godina Googlea mozda vise nece niti biti. Najbitnije od svega je da te neuspjeh ne pokoleba, cim vise uci, iskoristi svaku priliku za to. Procitaj si ovo: http://empoweringundergrads.com/top-10-most-important-lessons-google-the-white-house-and-microsoft-taught-me/

Posebno broj 1.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 20:18 (1domagoj1).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
AntonioStipic12 kaže...

 

Znači bilo bi najbolje da zaboravim sve dobra kompanije jer nikada neću njima ni primirisati? Da ubijem sve snove odmah od početka i nastavim se školovati pa di me posao odnese?

Tko visoko cilja taj visoko doleti.Neki bi rekli da taj i nisko pada,ali ja bih dodao da je od pada važnije do kud je najviše doletio.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
AntonioStipic12 kaže...
draw kaže...

Joj dečec! Danas bi svi radili za google,facebook i sve te qvazi kompanije jer vrište na radnom tržištu kako imaju odlične radne uvjete ekipa za zajebacniju na radnom mjestu, imamo sobe za djecu od 14god fliper,nitendo,ps4 itd vrlo stimulativna okolina za rad.. na žalost ko i sve nas ostale u ovoj našoj lijepo državi jednog dana spoznati češ gdje živiš (osim ako nemaš mamicu i taticu na podobnim pozicijama da ti pomognu). Mali broj ljudi završi u takvim kompanijama (mislim na hrvate) a u cijeloj državi ima ih mozda 10 ostale ne računam koji su bili ko turisti a kad su se vratili pucali od ponosa i svima objavili "ja sam radio za google,facebook"..  Nemoj tražiti pomoć preko interneta (foruma) nego se obrati svojim roditeljima,obitelji,prijateljima i sigurno netko od njih će ti dati neki dobar savjet.. 

 

Znači bilo bi najbolje da zaboravim sve dobra kompanije jer nikada neću njima ni primirisati? Da ubijem sve snove odmah od početka i nastavim se školovati pa di me posao odnese?

Vidi kad tad ces se prizemljiti i shvatiti gdje zivis i u kojoj državi. Nitko ti ne pokušava snove ubiti, ali idi postepeno pusti ti google i sve te qvazi kompanije u kojima tece "med i mlijeko" ti si jos jako mlada osoba i preporučam ti da savjete potražiš u svojoj bližoj okolini koja te zna i zna tvoje mogučnosti i sposobnosti i tu leže svi tvoji odgovori (možda stručna pomoć?) a ne na nekom forumu, jer to su ozbiljna pitanja i o tome ovisi tvoja sudbina.

Umjetna inteligencija se ne može suprotstaviti prirodnoj gluposti
12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
1domagoj1 kaže...
AntonioStipic12 kaže...
Znači bilo bi najbolje da zaboravim sve dobra kompanije jer nikada neću njima ni primirisati? Da ubijem sve snove odmah od početka i nastavim se školovati pa di me posao odnese?

Samo naprijed. I ako ne doguras to takvih kompanija, puno ces nauciti u meduvremenu, puno vise nego oni koji su se pomirili s tim da nece nikad biti u takvim firmama. A to znanje ce ti itekako koristiti. Na kraju mozda niti neces raditi u Googleu, nego osnovati vlastitu firmu! A tko zna, za 5 godina Googlea mozda vise nece niti biti. Najbitnije od svega je da te neuspjeh ne pokoleba, cim vise uci, iskoristi svaku priliku za to. Procitaj si ovo: http://empoweringundergrads.com/top-10-most-important-lessons-google-the-white-house-and-microsoft-taught-me/

Posebno broj 1.

Teško je u tim godinama znati što češ raditi u životu i šta bi od svog života htio a vjerojatno je da će biti u sitacijama biti prisiljen raditi 100 različitih poslova za svog života jer danas gotovo da ni nema da se cijeli život baviš jednom profesijom osim ako nisi doktor,profesor  ili takva neka zanimanja koja su vrlo tražena u bilo kojem kutku zemaljske kugle. U tim godinama svijet izgleda puno jednostavniji nego što je, kako bi se reklo gleda se kroz ružičaste naočale. 

Umjetna inteligencija se ne može suprotstaviti prirodnoj gluposti
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 23:00 (draw).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
draw kaže...

Teško je u tim godinama znati što češ raditi u životu i šta bi od svog života htio a vjerojatno je da će biti u sitacijama biti prisiljen raditi 100 različitih poslova za svog života jer danas gotovo da ni nema da se cijeli život baviš jednom profesijom osim ako nisi doktor,profesor  ili takva neka zanimanja koja su vrlo tražena u bilo kojem kutku zemaljske kugle. U tim godinama svijet izgleda puno jednostavniji nego što je, kako bi se reklo gleda se kroz ružičaste naočale. 

Istina, ali u ovoj bransi cim ranije pocnes tim bolje. Vidim svakodnevno odlicne programere, mislim s tim ljudima idem na faks, jel, koji su prvi put poceli programirati i baviti se time na faksu, ali odskacu najvise oni koji su od najranije dobi poceli raditi. Jedan prijatelj je sad u Googleu, stari mu je profesor matematike, od osnovne skole je isao po matematickim natjecanjima, te izmedu ostalog bio i na matematickoj olimpijadi u Meksiku, drugi kolega je od osnovne isao po informatickim natjecanjima, izmedu ostalog i olimpijadama, treci isto tako, obojica su interni u Facebooku. Jos jedan prijatelj, koji zivi blizu mene da se pohvalim xD, bio je sa svojim timom na Imagine Cupu u New Yorku, predstavljali su Hrvatsku tamo. B. Gates im je osobno urucio 75k $, cijelom timu za daljnje napredovanje. Projekt je vrlo ziv, investitori se javljaju iz cijelog svijeta. Poceo se baviti programiranjem u, waaait for it, osnovnoj skoli, od najranije dobi.

 

Vrlo trazeno zanimanje, u bilo kojem kutku zemaljske kugle, a pogotovo van Hrvatske su u svakom slucaju - inzinjeri. Ne codemonkeyi, inzinjeri. Ako si je mali zacrtao da bude jedan, zasto ne? To je ionako sirok spektar zanimanja, kako ti kazes "100 razlicitih poslova", od softverskih inzinjera, softverskih arhitekata, preko mreznih administratora, sys admina, racunalnih inzinjera, hardverskih dizajnera, cloud arhitekata, web developera, racunalnih forenzicara, da nabrojim neke.

 

Bilo kad moze odustati i presaltati se na nesto drugo, ako za koju godinu shvati da to nije to i da ga takve stvari (racunala opcenito) ne zanimaju.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2013 0:01 (1domagoj1).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
draw kaže...

Vidi kad tad ces se prizemljiti i shvatiti gdje zivis i u kojoj državi.

Hrvatska nema nikakve veze s ovime, uvijek može van trbuhom za kruhom. Ako ima adekvatno obrazovanje sve pet, a u lijepoj našoj ionako upecaš što upecaš, bez obzira na obrazovanje. Bauštelac ili nekakav sezonac možeš biti i sa faksom i bez njega.

 

Nema ovdje sigurne karte na koju možeš igrati, pa onda možeš odigrati barem onu koja ti se najviše sviđa.

 

draw kaže...

preporučam ti da savjete potražiš u svojoj bližoj okolini koja te zna i zna tvoje mogučnosti i sposobnosti i tu leže svi tvoji odgovori (možda stručna pomoć?) a ne na nekom forumu, jer to su ozbiljna pitanja i o tome ovisi tvoja sudbina.

Osim ako mu roditelji nisu IT gurui, informacije o radu u IT branši će prije dobiti ovdje nego od njih.

 

Manje je bitno hoće li autor doista i završiti u Googleu, ono što jest bitno je da zna što želi. Dečko želi biti developer i ako bude izgurao školovanje do kraja i ne izgubio interes za programiranje, developerom će najvjerojatnije i postati. Sa Googleom ili bez njega.

What Andy giveth, Bill taketh away.
13 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

Malo je djece u njegovim godinama koji znaju što žele, upisuju škole tek toliko da završe nešto, polovica njih ne želi kasnije raditi itd.. Tako da je lijepo vidjet i čut mladog dečka koji zna što želi bit u životu i ne sputavati ga u tome. Škola i nije toliko bitna koliko je znanje. Jedan primjer, kolega (27god) je završio matematičku gimnaziju, doma je stalno radio neki vrag dok smo mi bili po vani, opijali se, ganjali cure.. Sam je naučio neke programske jezike, web design i ne znam šta sve ne. Bio kratko vrijeme na faksu kojeg nije završio jer mu se nije dalo. Radio je u jednoj maloj firmi i odletio u Los Angeles radit u Google 8 mjeseci. Vratio se u Hrvatsku i stigla mu pozivnica za natrag. Nude mu sve samo da dođe natrag.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
ARazer kaže...

Malo je djece u njegovim godinama koji znaju što žele, upisuju škole tek toliko da završe nešto, polovica njih ne želi kasnije raditi itd.. Tako da je lijepo vidjet i čut mladog dečka koji zna što želi bit u životu i ne sputavati ga u tome. Škola i nije toliko bitna koliko je znanje. Jedan primjer, kolega (27god) je završio matematičku gimnaziju, doma je stalno radio neki vrag dok smo mi bili po vani, opijali se, ganjali cure.. Sam je naučio neke programske jezike, web design i ne znam šta sve ne. Bio kratko vrijeme na faksu kojeg nije završio jer mu se nije dalo. Radio je u jednoj maloj firmi i odletio u Los Angeles radit u Google 8 mjeseci. Vratio se u Hrvatsku i stigla mu pozivnica za natrag. Nude mu sve samo da dođe natrag.

 

 

 

 

 

Hvala. Sada sam siguran da ću ići u matematičku gimnaziju i posvetiti svo slobodno vrijeme za to. Naravno  odvojiti ću i malo više vremena za zabavu sa frendovima koji isto vole informatiku.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao

Zapni i uči. Matematička gimnazija je svakako najbolji izbor, no nikako nije mačiji kašalj upisati a niti završiti. Koliko sam vidio konkurenciju prethodnih godina na upisima uglavnom šanse imaju samo oni s maksimalnim bodovima (sve petice), dok pitanje je kakve su tvoje ocjene. No isto tako, tek ti je 14 godina i realno govoreći ovo je vjerojatno tek prva stvar koja te ozbiljnije zanima. Jer, puno je toga pred tobom (srednja škola, faks.) tj. bar još 9-10 godina školovanja a u to vrijeme jako puno toga se može promijeniti, pa i tvoji interesi.

 

Moj ti je savjet da ne gledaš gdje ćeš se zaposliti tj. ciljati na google, facebook ili sl., već da ciljaš/odabereš područje rada u kojemu želiš biti stručnjak. Uostalom, tko garantira da google, facebook i sl. danas-sutra neće propasti? Nerjetko se dogodi da zbog "rekonstruiranja tvrtke" otpuste nekoliko tisuća/desetaka tisuća radnika i što ćeš onda? S druge strane, ako si stručnjak u svom poslu (području) to te neće nimalo pogoditi jer svatko tko prepozna tvoju kvalitetu će se trgati za tebe da te zaposli.

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
12 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

Imate pravo o čemu ja pričam, prvo treba završiti osmi razred sa 5.0 da bih uopće govorio o srednjoj školi.

10 godina
protjeran
offline
Priprema za budući posao

prvo ciljaj na vrh a onda ak ne uspije sto ostane,samo prati svoje snove sve je moguce uz trud :)

HOW ABOUT NO
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice