Brzina mrežne kartice

poruka: 5
|
čitano: 9.608
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Brzina mrežne kartice
pitanje

Na mbo imam inegr. mrežnu karticu kojoj u papirima piše da joj je brzina 1 Gbps, a kad sam spojen na net u trayu mi pokazuje 100 Mbps. Jel postoji način za ubrzanje na njenu deklariranu brzinu.Mbo je Gigabyteova, sa NVidia čipsetom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Brzina mrežne kartice
sugill kaže...

Na mbo imam inegr. mrežnu karticu kojoj u papirima piše da joj je brzina 1 Gbps, a kad sam spojen na net u trayu mi pokazuje 100 Mbps. Jel postoji način za ubrzanje na njenu deklariranu brzinu.Mbo je Gigabyteova, sa NVidia čipsetom.

 cemu ubrzavanje kada ti internet konekcija hr nije veca od 16Mbps?

Ako ti je router/modem/switch (na sto si vec spojen) deklaliran na 100Mbps onda neces moci ici vise.
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
15 godina
offline
Brzina mrežne kartice

Jedino ako imas dva kompa pa za share podataka...

 

Onda ces trebat gigabitni switch ili router (nisan do sada imao priliku vidit gigabitni router)... A ako mislis da ces dobit ogroooomno ubrzanje u protoku ako stavis gigabitni switch... Neches :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Brzina mrežne kartice

Mreža je brza onoliko koliko je brza njena najsporija karika.

Tvoja mrežna kartica na računalu podržava 1 Gbps, ali tvoj router (modem) podržava samo 100 Mbps.

Jednako tako ako svoje računalo spojiš direktno s drugim računalom, da bi imao brzinu od 1 Gbps i to drugo računalo mora imati mrežnu karticu koja podržava 1Gbps.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.10.2008 11:50 (klimama).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Brzina mrežne kartice
autorov komentar

Hvala na odgovorima, mislio sam da mogu ubrzati promet na internetu, al sad vidim da ne ide to samo tako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice