Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.837
|
čitano: 1.177.650
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Problem je što HP ne skenira Saver pošiljke na ulasku u HR i ne znaš onda kome su i kada isporučene, posljednji status je kad krene iz Mađarske, čak se to i vidi na posta.hr. E sad, obzirom na ciganluk koji vlada na Aliexpressu, nemali broj puta mi se dogodilo da seller da lažni tracking broj od nekog drugog kupca a moj paket niti ne pošalje, tako da ne bih svu krivicu uvijek svalio na HP iako su katastrofalni.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2023 12:03 (Ico_Zg).
 
2 0 hvala 0
7 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
6 mjeseci mi ne dolazi uplacena roba od prodavaca PROFESSIONAL 3C-ACESSORIES STORE...Na moje upite stalno odgovaca da cekam 15 dana, pa jos 15, ponovo 15 i tako u nedogled...upozorenje svima.
Ovo su teški prevaranti!!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

otvori dispute,i šta toliko čekaš,nakon 100 dana imaš pravo na povrat novca,bez obzira i ako roba stigne iza tog roka.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
zzz kaže...

otvori dispute,i šta toliko čekaš,nakon 100 dana imaš pravo na povrat novca,bez obzira i ako roba stigne iza tog roka.

 aha, samo što kad njihov tracking kaže da je pakert u "local delivery center" imaš dobru šansu da ti odbiju bilo kakav povrat nego samo kažu da odeš tražit svoju pošiljku u poštu... sad to što je po njima pošiljka u "local delivery center" čum uđe u EU nema veze. Tako su mi već dvaput iz Alija presudili da imam pravo na refund u iznosu 0USD za sitnice od par dolara koje nikud nisu došle pa sad čekam oće se nešto pojaviti. jbg, biće da je previše ljudi tražilo neopravdane refunde pa su postali "tvrđi".

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Gnjavator kaže...
zzz kaže...

otvori dispute,i šta toliko čekaš,nakon 100 dana imaš pravo na povrat novca,bez obzira i ako roba stigne iza tog roka.

 aha, samo što kad njihov tracking kaže da je pakert u "local delivery center" imaš dobru šansu da ti odbiju bilo kakav povrat nego samo kažu da odeš tražit svoju pošiljku u poštu... sad to što je po njima pošiljka u "local delivery center" čum uđe u EU nema veze. Tako su mi već dvaput iz Alija presudili da imam pravo na refund u iznosu 0USD za sitnice od par dolara koje nikud nisu došle pa sad čekam oće se nešto pojaviti. jbg, biće da je previše ljudi tražilo neopravdane refunde pa su postali "tvrđi".

 E znam,i meni su tako napravili,ali je paket ipak stigao,nakon100 i više dana .

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
zzz kaže...
Gnjavator kaže...
zzz kaže...

otvori dispute,i šta toliko čekaš,nakon 100 dana imaš pravo na povrat novca,bez obzira i ako roba stigne iza tog roka.

 aha, samo što kad njihov tracking kaže da je pakert u "local delivery center" imaš dobru šansu da ti odbiju bilo kakav povrat nego samo kažu da odeš tražit svoju pošiljku u poštu... sad to što je po njima pošiljka u "local delivery center" čum uđe u EU nema veze. Tako su mi već dvaput iz Alija presudili da imam pravo na refund u iznosu 0USD za sitnice od par dolara koje nikud nisu došle pa sad čekam oće se nešto pojaviti. jbg, biće da je previše ljudi tražilo neopravdane refunde pa su postali "tvrđi".

 E znam,i meni su tako napravili,ali je paket ipak stigao,nakon100 i više dana .

 Recimo, ali ako dođe nešto oštećeno, nešto što je poslano loše ne možeš se više žaliti nikome jer prošo rok. A nekad ne možeš više ni dati ocjenu... Da ne zatvore narudžbu automatski nakon tog nekog roka nek putuje pola godine ako hoće za neke stvari, ali...

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Gnjavator kaže...
zzz kaže...
Gnjavator kaže...
zzz kaže...

otvori dispute,i šta toliko čekaš,nakon 100 dana imaš pravo na povrat novca,bez obzira i ako roba stigne iza tog roka.

 aha, samo što kad njihov tracking kaže da je pakert u "local delivery center" imaš dobru šansu da ti odbiju bilo kakav povrat nego samo kažu da odeš tražit svoju pošiljku u poštu... sad to što je po njima pošiljka u "local delivery center" čum uđe u EU nema veze. Tako su mi već dvaput iz Alija presudili da imam pravo na refund u iznosu 0USD za sitnice od par dolara koje nikud nisu došle pa sad čekam oće se nešto pojaviti. jbg, biće da je previše ljudi tražilo neopravdane refunde pa su postali "tvrđi".

 E znam,i meni su tako napravili,ali je paket ipak stigao,nakon100 i više dana .

 Recimo, ali ako dođe nešto oštećeno, nešto što je poslano loše ne možeš se više žaliti nikome jer prošo rok. A nekad ne možeš više ni dati ocjenu... Da ne zatvore narudžbu automatski nakon tog nekog roka nek putuje pola godine ako hoće za neke stvari, ali...

 Mini su 2 puta vratili pare ,nakon stotog dana,treči put nisu htjeli.

Imaš još jednu soluciju,da odeš na svoju banku,i tamo tražiš povrat.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
zzz kaže...
Gnjavator kaže...
zzz kaže...
Gnjavator kaže...
zzz kaže...

otvori dispute,i šta toliko čekaš,nakon 100 dana imaš pravo na povrat novca,bez obzira i ako roba stigne iza tog roka.

 aha, samo što kad njihov tracking kaže da je pakert u "local delivery center" imaš dobru šansu da ti odbiju bilo kakav povrat nego samo kažu da odeš tražit svoju pošiljku u poštu... sad to što je po njima pošiljka u "local delivery center" čum uđe u EU nema veze. Tako su mi već dvaput iz Alija presudili da imam pravo na refund u iznosu 0USD za sitnice od par dolara koje nikud nisu došle pa sad čekam oće se nešto pojaviti. jbg, biće da je previše ljudi tražilo neopravdane refunde pa su postali "tvrđi".

 E znam,i meni su tako napravili,ali je paket ipak stigao,nakon100 i više dana .

 Recimo, ali ako dođe nešto oštećeno, nešto što je poslano loše ne možeš se više žaliti nikome jer prošo rok. A nekad ne možeš više ni dati ocjenu... Da ne zatvore narudžbu automatski nakon tog nekog roka nek putuje pola godine ako hoće za neke stvari, ali...

 Mini su 2 puta vratili pare ,nakon stotog dana,treči put nisu htjeli.

Imaš još jednu soluciju,da odeš na svoju banku,i tamo tražiš povrat.

 Nekako mi se čini da bi se u banci samo nasmijali da nakon 3 mjeseca tražiš neki povrat novaca... kad krivo uplatiš nekom novce na internet bankarstvu imaš ovisno o slučaju od 1 do par dana da poništiš transakciju a nakon toga uglavnom ovisiš o tome da taj bude dobre volje da ti vrati ili ideš na sud...

2 godine
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Da pohvalim kineze... narucio par stvari prije Bozica te jucer i danas je sve stiglo, znaci tocno dva tjedna. Sa Hifigo je paket takoder stigao za dva tjedna a paket iz Engleske je vec tri tjedna u tranzitu. Izgleda da je Royal mail opet u strajku.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
El Torro kaže...

Da pohvalim kineze... narucio par stvari prije Bozica te jucer i danas je sve stiglo, znaci tocno dva tjedna. Sa Hifigo je paket takoder stigao za dva tjedna a paket iz Engleske je vec tri tjedna u tranzitu. Izgleda da je Royal mail opet u strajku.

 A ko ti je sa naše strane doneo pakete? Ovo sa Royala ti dolazi preko HP a HP je već skoro godinu dana u totalnom rasulu da si sretan ako ti uopće dođe...

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.12.2023 22:51 (Gnjavator).
16 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Trebam naručiti neku sitnariju sa aliexpresa, jel se plaća carina i šta već, pdv naš još na to, pa hr pošti još nešto.. Ono s novim zakonom što je bilo.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Overseas. A ovo sto kasni od Royal mail nije do nase poste jer paket jos nije ni stigao u Hrvatsku.

14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
sage kaže...
Trebam naručiti neku sitnariju sa aliexpresa, jel se plaća carina i šta već, pdv naš još na to, pa hr pošti još nešto.. Ono s novim zakonom što je bilo.

 Niš se ne plaća.

marching up and down the squaaare
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
El Torro kaže...

Overseas. A ovo sto kasni od Royal mail nije do nase poste jer paket jos nije ni stigao u Hrvatsku.

 NIje stiglo u Hrvatsku jer nakon istovara nisu ništa očitali nego samo bacili na hrpu sa strane pa će prema prioritetima lagano nosat pa kad dobiješ. Imam ja pošiljki koje su iz Mađarske otišle prije 3 mjeseca i eto još nisu došle u Hrvatsku... a one koje iz Mađarske idu u Overseas dođu za 4-5 dana kod mene kući. Nažalost u pošti je totalno rasulo da "obične pošiljke" unazad 6-7 mjeseci uglavnom slabo ili nikako dolaze.

2 godine
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Zar ne bi trebalo pisati da je stiglo u Hrvatsku?

13 godina
online
Aliexpress - pitanja i odgovori

zna li tko zašto su ove razlike ucijeni

probao sam nekoliko i znatne se razlikuju cc do 5€

a free dostava+porez

evo samo jedan primjer

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

popust za prvu kupnju, poklon alija.. ali samo za prvi-jedan artikal.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
valisaurea kaže...

zna li tko zašto su ove razlike ucijeni

probao sam nekoliko i znatne se razlikuju cc do 5€

a free dostava+porez

evo samo jedan primjer

Dao si jedan primjer, kojeg je ihush objasnio (besplatna dostava samo za prvu kupnju), no nisi dao druge primjere pa da možemo pokušati dokučiti spomenute razlike.

 

Nema besplatne dostave (osim možda ove prve). Kad piše da je dostava besplatna, to znači da ti je dostava uračunata u cijenu proizvoda. A razlike između različitih prodavača su zato što različiti prodavači proizvode prodaju po različitoj cijeni (i vjerojatno različit udio cijene dostave ugrađuju u cijenu proizvoda) te još treba obratiti pažnju i na vrstu dostave, jer ne koštaju sve vrste jednako (one s međunarodnim tracking brojem su obavezno skuplje).

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2024 13:25 (mbaksa).
13 godina
online
Aliexpress - pitanja i odgovori

kupujem godinama na aliju

znam za razlike od prodavača za istu robu

no iznenadila me ova razlika od ponuđene cijen i kad se doda u košaricu

tu je razlika

ako stavljam jedan proizvod po računu cijena ostaje

ako dodajem u košaricu više proizvoda onda se cijena mijenja

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2024 16:26 (valisaurea).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
El Torro kaže...

Zar ne bi trebalo pisati da je stiglo u Hrvatsku?

 Dok ti pošta ne skenira pošiljku ona "nije ušla u Hrvatsku", nažalost nema automatike koja bi čim se konterner sa pošiljkama istovari iz aviona rekla da je to sad tu istovareno i kome se dalje prosljeđuje (pošti li nekom drugom) pa eto onda misliš da je negdje dalje zaglavilo a ne kod nas. isto kao ove neke moje koje su u 9. mjesecu otišle iz Mađarske i nema ih nigdje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2024 17:19 (Gnjavator).
15 godina
suspendiran
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

-ponovo.. piše ti, popust za prvu kupnju i 'problem' dok stavljaš u košaricu vidiš popust a kad kreneš u naplatu onda samo prvi-jedan artikal ima taj popust, na ostalima nestane, npr pobriši prvi artikal, drugi dobije popust itd..

-ili nisi registriran-logiran pa ti dok te ne prepozna reklamno piše s popustom..

-koji može biti i na shiping, opet, kako piše na slici u postu.. no opet, samo jedan, jednom.. a pisat će dok se ne logiraš i obaviš prvu kupnju-plaćanje, ne samo stavljanje u košaricu jer to nije kupnja..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Od 16.11. čekam pošiljku, prije tjedan dana sam pokrenuo dispute no Aliexpress je dosudio u korist pprodavača. Kad se pretrazuje po kodu za praćenje, posiljka je još u Madarskoj. Seller tvrdi da je u dostavnom centru (ne razumije ili se pravi da ne razumije da je u drugoj drzavi). Mađari tvrde da je kod nas u posti. U HP sam provjerio i kažu da nemaju ulaz pošiljke u HR. Može li se na koji način doći do novaca?

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2024 9:20 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Taj UAxxxxxx je uzasno spor. Mislim da cak ide i preko nase poste.

Pricekaj jos malo. Znalo se cekati i puno duze -  svakako izbjegavati taj nacin shippinga.

13 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
tuna-1 kaže...

Taj UAxxxxxx je uzasno spor. Mislim da cak ide i preko nase poste.

Pricekaj jos malo. Znalo se cekati i puno duze -  svakako izbjegavati taj nacin shippinga.

 Sve do sad mi unutar 3. tjedna stiže. 

Problem je što su skinuli novce, paketa nema, a broj za praćenje ne pokazuje ništa 2 mj. 

Kakav je to uopće UAxxxxxx? 

Nisam ni gledao kad sam narucivao.

Većinom mi je caincao. 

Vidim da je ovaj je poslan Aliexpress selection saver shippingom.

 

Nije mi jasno u pošti nemaju ulaz u hrvatsku ispijala mi je potvrdu, a na statusu za praćenje piše da je prošlo carinu i da je u uredu nekom. ?

https://parcelsapp.com/en/tracking/UA293061075HU

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2024 11:49 (marxone).
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Paket češ dobiti za 100 i + dana.
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
marxone kaže...

Kakav je to uopće UAxxxxxx? 

Nisam ni gledao kad sam narucivao.

Većinom mi je caincao. 

Vidim da je ovaj je poslan Aliexpress selection saver shippingom.

 

Nije mi jasno u pošti nemaju ulaz u hrvatsku ispijala mi je potvrdu, a na statusu za praćenje piše da je prošlo carinu i da je u uredu nekom. ?

https://parcelsapp.com/en/tracking/UA293061075HU

 Carinjeno je u mađarskoj, i poslana je od tamo... a naša pošta ne prati te pošiljke  tako da nema praćenja ni da je ušla u HR a kamoli da je u lokalnoj pošti, ali kinezi čim uđe "kod nas" kažu da je u lokalnoj pošti i za ono što nema lokalni tracking možeš se slikat. Oni kažu da je u lokalnoj pošti i kažu nemaš pravo na povrat i to je to što se njih tiče. A pošta je postala toliko nepouzdana zbog nedostatka poštara da se jednostavno možeš samo nadati da će se to jednog dana pojaviti jer nigdje ne možeš dokazati da je to ikuda stiglo.

14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
marxone kaže...
tuna-1 kaže...

Taj UAxxxxxx je uzasno spor. Mislim da cak ide i preko nase poste.

Pricekaj jos malo. Znalo se cekati i puno duze -  svakako izbjegavati taj nacin shippinga.

 Sve do sad mi unutar 3. tjedna stiže. 

Problem je što su skinuli novce, paketa nema, a broj za praćenje ne pokazuje ništa 2 mj. 

Kakav je to uopće UAxxxxxx? 

Nisam ni gledao kad sam narucivao.

Većinom mi je caincao. 

Vidim da je ovaj je poslan Aliexpress selection saver shippingom.

 

Nije mi jasno u pošti nemaju ulaz u hrvatsku ispijala mi je potvrdu, a na statusu za praćenje piše da je prošlo carinu i da je u uredu nekom. ?

https://parcelsapp.com/en/tracking/UA293061075HU

 Zato se uvijek preporucuje AE Standard Shipping koji se nesto sitno dodatno naplacuje - sto je vidljivo i iz tvog screenshota, onda posiljke velikom vecinom slucajeva stizu Overseas Expressom kroz 2-3 tjedna. Cainiao Saver, Economy, selection shipping i slicno zaboravi osim ako ti se ne ceka 100+ dana.

13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa,

 

Kad mogu ocekivati paket na kucnoj adresi?

Prije 3 dana je bilo HUB outbound Budapest i od tada samo stoji tako. Sa standard shippingom je naruceno, znaci overseas bi trebao biti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Ako je standard shipping, imas 24-znamenkasti kod za pracenje i kada je paket usao u Mađarsku situaciju mozes popratiti ovdje https://expressone.hu/

 

Biti ce ispisano samo par statusa tipa, inbound, outbound i kada stigne u HR. Leskovac gdje je Overseas skladiste. Cini mi se da su i oni imali mali delay jer mi je paket od ponedjeljka do cetvrtka ovaj tjedan bio kod njih, ali nista strasno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 6:27 (tuna-1).
13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Na toj stranici sam i gledao, vec danima stoji da je partilo iz Budimpeste pa mi nije jasno da treba skoro 5 dana da dođe u zg.

Ali ako imaju delay opcenito onda ce doc sljedeci tjedan valjda

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice