Web programiranje i web dizajn

poruka: 17
|
čitano: 13.084
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Web programiranje i web dizajn

Koji faks bi bio najbolji za mene? Opsjednut sam web programiranjem i web dizajnom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web programiranje i web dizajn

Pa mislim da ti ne treba faks ako ne želiš. Ja ne idem na faks,  pa  isto  znam  toga  dosta, ali imaš tečajeva i čitaj puuuuno knijga. I puno po internetu traži i čitaj i gledaj.

16 godina
neaktivan
offline
Web programiranje i web dizajn

Upiši bilo koji faks koji generalno ima veze sa računarstvom/informatikom, a u isto vrijeme nastavi programirat i dizajnirat.

Neće te faks tome naučit..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Web programiranje i web dizajn

1. prouci tehnologije: linux+php / win+.net i odluci koja ti vise pase

2. skini tutoriale, kupi knjige i baci se na ucenje

3. Izaberi neku temu koja te zanima i napravi sajt.

4. kada si spreman, polozi neki od strucnih ispita (zend, microsoft certified...)

5. konstantno uci nove stvari, gledaj druge sto rade i kako rade, usavrsavaj se

 

fax je, nazalost, nebitan u ovoj prici, s jedne strane sto te ne uce web programiranju nego ti samo daju kratki overview, s druge strane sto poslodavci ne traze fax (ili rijetko traze VS/VSS). Medzutim, kao logican korak naprijed jednog web developera u karijeri, prema nekakvog project manageru i sl, potrebno je imati VSS, posto su to sve managerske funkcije. Fax vise govori poslodavcu da si spreman zavrsiti ono sta zapocnes i da si koliko-toliko vrijedan i uporan.


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web programiranje i web dizajn

Ako se želiš negdje zaposliti i programirati i razvijati aplikacije potreban ti je portfolio do jaja!

 

Ako imaš dobar portfolio - na konju si. Međutim i drugi ga kandidati imaju, pa tko bolji dobi job.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Web programiranje i web dizajn

ja sam završio web dizajn u algebri

imam sve knjige i sve programe za web dizajn full verzija

 

dam ti ih za male novce a možeš sve sam naućiti

 

ili si upiši tečaj

16 godina
offline
RE: Web programiranje i web dizajn
inosense kaže...

Ako se želiš negdje zaposliti i programirati i razvijati aplikacije potreban ti je portfolio do jaja!

 

Ako imaš dobar portfolio - na konju si. Međutim i drugi ga kandidati imaju, pa tko bolji dobi job.

 i ne treba. Ako si programirao "inhouse" aplikacije za neku drugu firmu onda ih nemozes pokazati.
Kod zaposljavanja programera, jako cesto se dobije zadatak i interview se vodi sa nekom strucnom osobom koja moze provjeriti znanje kandidata.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Web programiranje i web dizajn

bokić Stipko

 

Ja sam predao rad i zanima što je i kako bilo na on-line testiranju i kakva se pitanja vrte.

 

lp

15 godina
neaktivan
offline
Web programiranje i web dizajn

e a sta se vise isplati, sta je trazenije  programiranje ili dizajn?

karamba!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2011 20:01 (Omega_vu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Web programiranje i web dizajn
Omega_vu kaže...

e a sta se vise isplati, sta je trazenije  programiranje ili dizajn?

sve je traženo ako si dobar u tome što radiš.

i jednno i drugo  nema veze jedno s drugim.

ja recimo znam "tehnike"/"alate" u photoshopu, ALI nemam pojma kako napraviti dobar layout/dizajn za web, jer to zahtjeva neku "crtu" u čovjeku koju te nitko ne može naučiti.

programiranje, s druge strane, zahtjeva više "tehničku" osobu...

 

mislim da je potpuno krivo gledati što se više traži, jer ti gledaj što ti bolje "leži"...

probaj u photoshopu složiti layout za web, složi cijeli dizajn, poštuj sve stvari iz svijeta grafike (nemoj naći jedan tutorial na naetu pa ko' majmun kopirati bez d aznaš što radiš) i sve "izreži" da se može napraviti template za Joomlu, Wordpress ili Drupal...

s druge strane uzmi neku knjigu o developmentu i probaj učiti pa vidi d ali ćeš zaspati za 15 min (u tom slučaju odustani)

 

sretno!

12 godina
neaktivan
offline
Web programiranje i web dizajn

poz ljudi...eto zanima me nesto vise o web developingu...tocnije programiranju,nemam bas "ono nesto" za dizajn :) nisam se jos susretao sa PHPom ali planiram, prije sam programirao u C++ i Pascalu i po meni svaki je jezik slican,bitna je logika...sad me zanimaju iskustva vas koji imate iskustva sa webom, koliko je zahtjevnije programiranje i tako...malo misljenja o svemu :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Web programiranje i web dizajn

na slici vidite css kod i pokraj kako to izgleda u webu , e sad zelim aside da mi bude u ravnini s article , vidite da je pobjego dole .. ako neko zna kako rijesit problem molim da odgovori

franovrano
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Web programiranje i web dizajn
Evo ljudi,koristim Serif X5 pa posto sam pocetnik,volio bih naci neki dobar tutorial
sto se tice web dizajna draw i ostalih programa.Ako netko zna dobar tutorial molim link.
HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Web programiranje i web dizajn

Pozdrav svima Pravim Temu iz Sljedečega Razloga Trebam Pomoč oko   Web hostinga c-panela i web stranice Kako uploudat Web stranicu na svoj Hostin i domenu   Znači   kad kliknem na  Npr:::  www.nešto.com i da  se otvori omja stranica  koju sam  napravio   :)) 

josip kecenko
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Računalo Mi Šteka Prilikom Slušanja muzike na YT

Otvaram  Novu temu  Za Pitanje   ,   Šta se dešava i  Zašto  Neznam  ...

 

Kada ugasim Pc Računalo I odemnekuda, Te kada se vratim Upalim  ga Normalno, Ali  miš stoji To jest Nemogu pomicati Miš ..

 

On je  USB Miš  Pa sada Dali je Matična ili Nešta drugo neznam Zato  postavljam ovu teme Čisto da vidim Dali netko Zna problem Oko toga 

 

Također  U Zadnje vrjeme kada sam na Facebook-U  I Istodobno na yt Jako mi Šteka  Zvuk Pjesme na YT   a u HD Da nepričam Tamo neogu nikako  Šteka kao Lud  Sada, dali je Grafička ili nešta drugo Neznam Ili procesor Rami ili neš neznam   .... Ako neko zna  Javite se Slobodno  !?

 

{#}

josip kecenko
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Web programiranje i web dizajn

Ne snalazim se u otvaranju tema,  tražim web dizajnera za poslovnu suradnju.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Web programiranje i web dizajn

Isprike ako sam fulao temu.
Trebam pomoć oko jedne skripte koja se pokreće u IMacros-u.

Stranica koju posječujem svaki put izbaci random link koji se nalazi u <h2> 

<h2 class="post-author">by <a href="/account/213439"></a></h2>

i sada ja želim da ta skripta otvori taj link no postoji problem jer ispred tog koda koji se nalazi u četvrtom <h2> nalaze se jos tri <h2> sa drugim linkovima koje ne želim otvoriti. Trenutno koristim ovaj kod koji mi otvara link koji se nalazi u prvom <h2>

TAG POS=1 TYPE=H2 ATTR=HREF:*

Što trebam dodati da mi otvori link u četvrtom <h2>  ?

 

Pravi balkanci ne čitaju upute da saznaju na početku kako nešto radi ili kako nešto osposobiti, već da vide gdje su zajebali
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 12:57 (zagi55).
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice