Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.208
|
čitano: 13.367.481
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...

Nasao sam si nekog oldtimera pa me zanimaju koraci u sredivanju. 

 

Planiram da me do 5000eura izade sredivanje. Iako mislim da je bi doso do tog iznosa.

 

Nasao sam sve potrebne dijelove limarije za 1000eura (nesto polovno ,nesto novo ali orginal). Koliko bi majstor uzeo za ruke da makne stare panele , stavi/zavari nove i oboja cijeli auto na kraju ?

 

Motor radi normalno ali bi svejedno htio polugeneralku ili generalku (kako mi preporuci bratic mehanicar ili vi iz iskustva ). Mozda bolje vec cijeli motor jer ga ne planiram vadit opet za god dana.

 

Vecina dijelova se moze nac po pristupcnoj cijeni. Radi se o starom mercedesu. 

 

Isao sam pogledat samo i zaintrigiran sam jako , racunam da vrijednost auta + restauracija = vrijednost nekog sada na njuskalu. 

 

Idem onim putem "da znam na cemu sam". Jer sam vec dozivio par puta ne treba ulaganja slucajeve pa je pojelo novca ko neki sto bi se komplet radio.

 

Napomena: svi sto bi radili u autu su mi nesto u rodu i bave se time profesionalno (limar i automehanicar). Mogao bi se oko dosta stvari dogovorit da s njima kompenziram. Ali me zanima u Kn ili € da nemam rodake koje imam. Koliko bi to igranje tv emisije o uredivanju trajalo? 😄 Racunam oko god ipo do dvije.

 Koji Mercedes? Ako je neki koji je proizveden u milju primjeraka, a nije stariji od 30/35 godina iskreno nebih se upuštao u restauraciju. Ajde ponton, repaš ili tako nešto. Radije uzmeš nekog amerikanca za kojeg znaš da će mu cijena ići gore. Bio je jedan Dart na mobile.de za nekih 5000€, sa limarijom već sređenom i cijeli pjeskaren sad treba nastavit i nać motor i mjenjač. I da uložiš 10 000€ u takav auto i dalje si u profitu.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...

pošto je Eibach a ne "Željezarija Mirko i Slavko" sigurno postoji TÜV što bi značilo da su opruge atestirane i certificirane za taj auto pa je samo potrebno upisati ih. Tako je bar prije bilo s aftermarket dijelovima koji imaju TÜV. Jedino kao su naši izmislili toplu vodu kako bi naplaćivali.

 Slažem se, nije eibach bilo šta...
Ali eto tako je kod nas, meni su rekli u stp da sa tim TÜV certifikatom dođem na atest i svejedno platim 830Kn za veliki atest i da je postupak atesta brži i lakši, tj manje temeljit u cvh, jer eibach na TÜV certifikatu daje podatke nosivosti navedenih opruga, max opterećenje, duljinu neopterećenih opruga itd, pa se navodno neka testiranja pri atestu preskaću, tj cvh priznaje te podatke i ne kontrolira ih...

 

A btw:
I na samom TÜV certifikatu piše da se odmah nakon ugradnje obavi pregled kod službenog ispitivaća ispravnosti vozila, kod nas je to cvh...

 

Bug+smanjuje+sliku,+pa+moram+crop-at... Bug+smanjuje+sliku,+pa+moram+crop-at...
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 14:34 (1BIT).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

SL 560 iz 1987. U Njemackoj je iso kolega za mene pogledat. Prodaje se za 6000eura. Pragovi i oko zadnjih blatobrana je trul. Da me izađe sveukupno 12000 eura max , mogu ga vozit par god ,vrijednost nece past. A vec sad je suludo visoka za restaurirane primjerke.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 14:41 (Milki).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Lijep autić i vjerojatno će cijena ić gore pogotovo jer je sa najjačim motorom, e sad pitanje koliko će ti uzet za C02, ipak je 5.5 V8. 

Pitam jer hrpa ljudi se nalože na restauracije , a neznaju pakne promjenit i onda plaćaju skupe majstore da restauriraju neki najobičniji auto koje će vrijednost uvijek padati.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Za oldtimere je uvoz po stupnjevima ocuvanosti. Auto star 30 godina postaje oldtimer. Proces uvoza je takav da s autom ides na procjenu, oni ti na svoju listu stavljaju zapise o stanju auta. Tipa jel ima orginal dijelove ,opisuju stanje itd. Za najbolje ocuvani oldtimer je uvoz ak se ne varam 500e (gledo sam prije god dana tu tablicu, ima na nekoj official stranici za uvoz pa pronadi ako imas vremena). Ovaj je u stanju za restauraciju tako da ne bi trebo bit preskup uvoz. Racunam na oko 2000kn.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

opruge je oko 800kn, dobio taj savjet da ih atestiram na tehnickom pred 2 tjedna

dakle nikakvih 300kn

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...

Ali me zanima u Kn ili € da nemam rodake koje imam. Koliko bi to igranje tv emisije o uredivanju trajalo? 😄 Racunam oko god ipo do dvije.

 

Pitaj u Adamovec, ak oni ne znaju onda ne zna nitko

 

https://www.pagodaclassics.hr/

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
Evo jadni revo kakav sugavi graf ima... bolje napravi Djuro u garazi preko mobitela

 ljepi graf ruske. Ali daj ti meni dyno graf na 30-35 ambient temperature pa da ti vidim onda rezultate. pogotovo nakon 3-5 pulla.  

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel ima netko da koristi filter s kojim sakriva tablicu pd kamera?
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nece bit problema jer imam veci IC napred postavljen, u full fullu ide max 10C vise od vanjske temp

Ja sam vec skoro 4 godine uvijek na 11-11,x, po bilo kojoj temp, nakon bilo koliko pullova
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 20:02 (RuskeGTT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolika je realna cijena za polovne diskove za F30/F2x BMW? U pitanju su 312/300mm skinuti s auta od ~16k km. 

 

Prodajem komplet i plocice i danima dobivam upite od ljudi kojima je 1100kn previse.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Kolika je realna cijena za polovne diskove ...

Nula kuna?

Nije vrag da stvarno prodaješ i da bi netko stvarno kupio polovne diskove i pločice?!?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
ivanoile kaže...

Kolika je realna cijena za polovne diskove ...

Nula kuna?

Nije vrag da stvarno prodaješ i da bi netko stvarno kupio polovne diskove i pločice?!?

 4x nova diska za F30 su cca 1500kn (Brembo, ako se ne varam to su i OEM ili su to sam M), + plocice 500injak kuna. A diskovi nit su puno potroseni i u plocicama ima jos hrpu mesa.

 

Ostali su zbog upgradea na M kocnice napravljen i sad imam cijeli set kljesta, diskova i plocica sa strane, ne baca mi se bezveze diskove koji nemaju ni rub skoro.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 18:50 (ivanoile).
4 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Update o kupnji Mercedes SL 560 ako nekog zanima.. 🤔

 

Umjesto 6000€ koje prodavač traži, ponudio sam mu 5000€ jer sam malo preletio europske oglasnike i shvatio da čak i nije toliko super ponuda koliko se u početku činila. Plus što je kolega otišao drugi put pogledat auto i preko mojih uputa ciljano tražio mjesta koja hrđaju i ima dosta sitnih rupica koje bi se isto trebale riješit.

 

Čovjeka sam nazvao i rekao kako sam brzopleto htio donijeti odluku iako nisam sve provjerio te da nakon pronalaska još par sitnih kritičnih dijelova bi me i sama nabavka tih dijelova limarije i zamijena istih koštala više nego planirano. Rekao je da će se javit kad malo razmisli o ponudi.

 

Možda ima još nekog zainteresiranog pa čeka njegovu ponudu, pa ako nadmaši moju da njemu da. A možda me kulturno otpilio. A možda predloži 5500€ pa bih onda ja pristao Ko zna ,vidit ćemo ako bude zvao kroz tjedan dva, ja ću drugi primjerak do tada tražit... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 0:12 (Milki).
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa, s obzirom da nema niti jedan ovako aktivan forum za auta u BiH, pišem vam iz komšiluka.

Naime potrebna mi je vaša pomoć. 

Posjedujem Fiata Grande Punto 1.3 mjet, 2008 godina 90HP te sam danas dobio upozorenje da se auto pregrijava. Naravno stao sam i vidio da uopste nema rashladne tekucine.

Nasuo sam pun spremnik obicne vode (jer sam samo to imao u tom trenutku) te se dovezao kuci. 

Kada sam stigao kući, laganom voznjom naravno, primijetio sam da opet nema rashladne tekucine nikako te ponovnim dolijevanjem i zaviranjem ispod auta sam otkrio da se mnogo prosipa iznad kartera negdje. 

S obzirom da na netu nigdje ne mogu naci crtez detaljan motora, da li ima neko od forumasa koji bi mi mogao reci koji se dio tu nalazi.

Dio je pričvršćen nešto iznad kartera, kako se meni čini pričvrćen na blok motora. Voda se slijeva sa strane kartera i curi ispod. 

Voda koja curi je u potpunosti čista i topla.

Unaprijed vam hvala i pozdrav iz Sarajeva 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako curi sa lijeve strane vodena pumpa, ako sa desne termostat, moguce da je neko crijevo isto. 

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanje.

Neki dan kod paljenja klime, iz ventova se čuje glasno fućkanje, i naravno klima ne hladi.

Nisam još nikad vidio/čuo takvu situaciju, u jednom auto mi krepao kompresor, par puta mi se ispraznila klima, jednom bio prnjav lajtung, al nijednom nisam imao takav zvuk.

 

Imao ko takvu situaciju?

 

Provjerio sam kompresor, radi.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Meni se tako culo 2 puta u zadnja dva tjedna kad sam prvi put upalio klimu u dva razlicita auta. Obje su bile prazne. Jednu sam dao na provjeru da se vidi jel ispusta gdje iz sistema plin, kao nije pustalo al je iscurilo nakon tjedan dana. Drugi auto nisam jso vozio al na njemu se nekad zna cut sustanje iako je klima radila. 

 

Osim toga , kad mi je kompresor klime zaribao, remen sto povezuje klimu i sve ostalo je puko jer je "slajdro" po zakocenoj rolici od kompresora klime. Kad je puko nije radio servo ni alternator.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 11:15 (Milki).
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

meni je klima prazna, znam i gdje curi. i cim upalim klimu odmah cujem to šuštanje/fuckanje iz ventilatora.

12 godina
online
Auti - ultimativna tema

Kad smo kod toga, ovlašteni servisi svake godine rade provjeru/čišćenje/nadopunu klime?

Ili u nekim intervalima? Ili samo kad se zatraži?

Bio sam prvi put s "novim" autom, i uopće nisam obraćao pažnju na tu stavku. Ili jesam pa sam zaboravio :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Najbitnije je da klima radi i zimi, ne samo ljeti, bas zbog podmazivanja i odrazvanja.

Em ce izbacit svu vlagu iz vozila, em ce se samo odrzavati. Ne mora bit ukljucena cijelo vrijeme,

ali u voznji od pola sata, dovoljno je da svaki put radi 10min.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Klima na novijim autima konstantno radi jer nema kvacilo, hladenje se kontrolira protokom plina, protok plina uvijek postoji ali je jako mali i sluzi da bi se sve podmazalo. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

blast from the past:

 

stari_japanezeri

 

ih da je ubost Mazdu F-icu....

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma radila ne radila, treba ju ukljuciti, duze ce trajati. Koristim klimu na taj nacin preko 30g,

i niti na jednom vozilom mi nije krepao ni kompresor niti ikoja komponenta na klimi, a nisam ostao ni bez plina.

Sierru ne brojim jer nije imala klimu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

blast from the past:

 

stari_japanezeri

 

ih da je ubost Mazdu F-icu....

 ta je i meni zapela za oko 😂

odlican auto (za svoje vrijeme)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A sta ako imam rucnu klimu? Vrijedi stisnut pahuljicu a ono grijanje na najjače? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ljudi trebam informaciju pošto više ne namjeravam koristiti vlastiti automobil i namjeravam ga odjaviti i vratiti tablice,zanima me koja je procedora i koji su troškovi?
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
3n3m1 kaže...
Ljudi trebam informaciju pošto više ne namjeravam koristiti vlastiti automobil i namjeravam ga odjaviti i vratiti tablice,zanima me koja je procedora i koji su troškovi?

 Uzmi tablice, prometnu, i odnesi na STP. Mislim da je "đabe".

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

I ne zaboravis odjavit osiguranje. Jedino je steta ako placas polugodisnje ili godisnje,

ostatak ti propadne, makar odredjena osiguravacka drustva nude mogucnost isplate

razlike.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li itko vozio Suzuki Swift Sport 1.4T? Kakav je dojam? 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice