LG OLED55B7V tvornička greška ekrana

poruka: 6
|
čitano: 2.738
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
LG OLED55B7V tvornička greška ekrana

Pozdrav svima na forumu.

Trebam Vaš savjet i pomoć radi nastavka borbe oko reklamacije TV-a.

Ako je netko imao sličan problem i uspio ga je riješiti ili nije, molim neka se javi.

 

Posjedujem predmetni TV i donedavno sam bio super zadovoljan njime.

Unatrag 1 mjesec pojavio mi se na ekranu pravilan pravikutnik, oštrih linija, koji je vidljiv na crvenoj, magenta, narančastoj podlozi (slike u prilogu).

TV je star 2,5 godine i izvan je garancije. Neki stariji i mlađi TV-i istog tipa imaju do 5 godina budući da su kupljeni u periodu kad se poklanjala garancija.

 

Surfajući na netu na stranici RTINGS.COM sam pronašao raspravu i video na youtubu gdje se spominje isti problem kod cijele generacije istih 55" TV modela.

 

 

Na navedenoj stranici su zatražili i dobili objašnjenje od LG-a da je uzrok navedenog problema tvornička greška (nekakvo hlađenje panela i kalibriranje) te im je kao i mnogima iz "punokrvnih" europskim državama TV popravljen (zamijenjen panel i elektronika) bez obzira na garanciju tj. do starosti uređaja od 5 godina.

 

Kontaktirao sam LG i dobio povratnu info da se obratim njihovom servisnom centru Supra Mea d.o.o. što sam i učinio.

 

Poslao sam im upit i opisao problem na što su brzo odgovorili da se vjerojatno radi o burn-inu tj. zaostaloj slici.

Nakon što sam inzistirao da se ne radi o burn-inu jer je pravokutnik posve pravilan s jasnim crtama i napomenuo da karakterističnost greške upućuje na tvorničku grešku koja se opisuje na mnogim forumima, povratno sam dobio odbijenicu da je TV izvan garancije. Znači ne spominju više burn-in ili nešto drugo, ne nudi se pregled servisera i popravak nego, "noga" ili ti "pedala".

Na treći mail gdje sam naveo gornju stranicu i youtube video koji dokazuje tvorničku grešku, apelirao mogu li nešto odraditi interno i priznati neku garanciju, nisam dobio nikakav odgovor.

 

Molim sve forumaše  upućene u ovakvu problematiku reklamacije uređaja, zakon o zaštiti potrošača, eventualno u EU zakone (EU directive on consumer rights) da mi pomognu ili me upute koji bi bio najbolji put za daljnji nastavak borbe za svoja prava. Očito se u nekim EU državama ona poštuju.

 

Unaprijed se svima zahvaljujem i lijepo pozdravljam.

Siniša

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: LG OLED55B7V tvornička greška ekrana
sinx3a kaže...

Pozdrav svima na forumu.

Trebam Vaš savjet i pomoć radi nastavka borbe oko reklamacije TV-a.

Ako je netko imao sličan problem i uspio ga je riješiti ili nije, molim neka se javi.

 

Posjedujem predmetni TV i donedavno sam bio super zadovoljan njime.

Unatrag 1 mjesec pojavio mi se na ekranu pravilan pravikutnik, oštrih linija, koji je vidljiv na crvenoj, magenta, narančastoj podlozi (slike u prilogu).

TV je star 2,5 godine i izvan je garancije. Neki stariji i mlađi TV-i istog tipa imaju do 5 godina budući da su kupljeni u periodu kad se poklanjala garancija.

 

Surfajući na netu na stranici RTINGS.COM sam pronašao raspravu i video na youtubu gdje se spominje isti problem kod cijele generacije istih 55" TV modela.

 

 

Na navedenoj stranici su zatražili i dobili objašnjenje od LG-a da je uzrok navedenog problema tvornička greška (nekakvo hlađenje panela i kalibriranje) te im je kao i mnogima iz "punokrvnih" europskim državama TV popravljen (zamijenjen panel i elektronika) bez obzira na garanciju tj. do starosti uređaja od 5 godina.

 

Kontaktirao sam LG i dobio povratnu info da se obratim njihovom servisnom centru Supra Mea d.o.o. što sam i učinio.

 

Poslao sam im upit i opisao problem na što su brzo odgovorili da se vjerojatno radi o burn-inu tj. zaostaloj slici.

Nakon što sam inzistirao da se ne radi o burn-inu jer je pravokutnik posve pravilan s jasnim crtama i napomenuo da karakterističnost greške upućuje na tvorničku grešku koja se opisuje na mnogim forumima, povratno sam dobio odbijenicu da je TV izvan garancije. Znači ne spominju više burn-in ili nešto drugo, ne nudi se pregled servisera i popravak nego, "noga" ili ti "pedala".

Na treći mail gdje sam naveo gornju stranicu i youtube video koji dokazuje tvorničku grešku, apelirao mogu li nešto odraditi interno i priznati neku garanciju, nisam dobio nikakav odgovor.

 

Molim sve forumaše  upućene u ovakvu problematiku reklamacije uređaja, zakon o zaštiti potrošača, eventualno u EU zakone (EU directive on consumer rights) da mi pomognu ili me upute koji bi bio najbolji put za daljnji nastavak borbe za svoja prava. Očito se u nekim EU državama ona poštuju.

 

Unaprijed se svima zahvaljujem i lijepo pozdravljam.

Siniša

Nažalost mislim da si van svih garancijskih rokova kao i za materijalni nedostatak.. možda da se javiš inspekciji.. Sandokan?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 1:16 (love2ml86).
15 godina
offline
Re: LG OLED55B7V tvornička greška ekrana
Da se javite stranom LG supportu mozda? Steta, nadam se da cete uspjet rijesit to.
11 godina
offline
Re: LG OLED55B7V tvornička greška ekrana
sinx3a kaže...

Pozdrav svima na forumu.

Trebam Vaš savjet i pomoć radi nastavka borbe oko reklamacije TV-a.

Ako je netko imao sličan problem i uspio ga je riješiti ili nije, molim neka se javi.

 

Posjedujem predmetni TV i donedavno sam bio super zadovoljan njime.

Unatrag 1 mjesec pojavio mi se na ekranu pravilan pravikutnik, oštrih linija, koji je vidljiv na crvenoj, magenta, narančastoj podlozi (slike u prilogu).

TV je star 2,5 godine i izvan je garancije. Neki stariji i mlađi TV-i istog tipa imaju do 5 godina budući da su kupljeni u periodu kad se poklanjala garancija.

 

Surfajući na netu na stranici RTINGS.COM sam pronašao raspravu i video na youtubu gdje se spominje isti problem kod cijele generacije istih 55" TV modela.

 

 

Na navedenoj stranici su zatražili i dobili objašnjenje od LG-a da je uzrok navedenog problema tvornička greška (nekakvo hlađenje panela i kalibriranje) te im je kao i mnogima iz "punokrvnih" europskim državama TV popravljen (zamijenjen panel i elektronika) bez obzira na garanciju tj. do starosti uređaja od 5 godina.

 

Kontaktirao sam LG i dobio povratnu info da se obratim njihovom servisnom centru Supra Mea d.o.o. što sam i učinio.

 

Poslao sam im upit i opisao problem na što su brzo odgovorili da se vjerojatno radi o burn-inu tj. zaostaloj slici.

Nakon što sam inzistirao da se ne radi o burn-inu jer je pravokutnik posve pravilan s jasnim crtama i napomenuo da karakterističnost greške upućuje na tvorničku grešku koja se opisuje na mnogim forumima, povratno sam dobio odbijenicu da je TV izvan garancije. Znači ne spominju više burn-in ili nešto drugo, ne nudi se pregled servisera i popravak nego, "noga" ili ti "pedala".

Na treći mail gdje sam naveo gornju stranicu i youtube video koji dokazuje tvorničku grešku, apelirao mogu li nešto odraditi interno i priznati neku garanciju, nisam dobio nikakav odgovor.

 

Molim sve forumaše  upućene u ovakvu problematiku reklamacije uređaja, zakon o zaštiti potrošača, eventualno u EU zakone (EU directive on consumer rights) da mi pomognu ili me upute koji bi bio najbolji put za daljnji nastavak borbe za svoja prava. Očito se u nekim EU državama ona poštuju.

 

Unaprijed se svima zahvaljujem i lijepo pozdravljam.

Siniša

 Jedino mozes na sud i tuzit LG nazalost.

Ja imam negativno iskustvo sa LG.de u vezi njihovih oleda,imao sam B6 i B7.

15 godina
offline
Re: LG OLED55B7V tvornička greška ekrana

nemaš ništa što se tiče zakona.. tj po osnovi materijalnog nedostatka postoji pravilo +2god.. tj ako uređaj crkne kratko po isteku jamstva.. kao programirani kvar postoji mogućnost tužbe i prihvaćanja no moraš sve dokazati i imati recimo naklonjen sud (naš nije) .. ali probaj kroz mingo.hr prijavom ponekad je to dovoljno (za prestrašiti trgovca-servis, no u ovom slučaju oni se nemaju čega bojati).

-uzaludno, pogotvo gledajući sprorost-tužba-sud i vrijednost spora tj lakše ti je kupiri novi tv i imati jamstvo nego rizik suda koji 90% nećeš dobiti uz sve troškove koji bi iznosili par puta više.

 

-forumi i yt nisu dokaz, nemaš ništa .. dobiješ samo klimanje glavom i ''suosjećanje .. ali..''.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
LG OLED55B7V tvornička greška ekrana

Bok ekipa!

Hvala na komentarima.

Evo samo da zaključim ovu temu s informacijom da su mi ekipa iz LG-a (veliko hvala!) izašli u susret. Zamijenjen ekran, OLED k'o nov, nadam se da će potrajati😬.

 

Pozz 💪🏻👍🏻😃😃

 
5 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice