Moj prvi poslovni projekt - Random Redirect

poruka: 10
|
čitano: 7.628
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Online projekt - Random Redirect

Htio bih ovdje predstaviti moj prvi samostalni projekt (predstavio bih ga i prije da češće posjećujem ovaj forum i znam da ovdje postoji podforum namijenjen upravo prezentaciji vlastitih projekata) koji je već par mjeseci u produkciji i može ga se naći na adresi:

 

https://random-redirect.com

 

O čemu se tu radi? Nešto drukčiji koncept oglašavanja koji se ne bazira na bannerima već na slučajnoj redirekciji. U nekom idealnom scenariju koji uključuje puno reklamiranja i oslanjanje na crowdsourcing bi to jednog dana mogla postati svojevrsna polazišna točka Interneta s koje možete završiti bilo gdje (ima i Wikipedia random page, samo što će vas moja domena u teoriji moći odvesti na bilo koju stranicu na Internetu, uključujući i one zločeste – makar kao vlasnik stranice mogu staviti neku domenu na crnu listu).

 

Kako već postoje domene kao što je https://www.random-website.com/ ne znam može li ovaj moj koncept uopće proći ali sam se inspirirao Million Dollar Homepageom koji je u nekim davnim vremenima bio hit na Internetu i mnogi su iskopirali tu ideju ili se pitali „što se nisam toga sam sjetio”. E pa ja jesam ali svejedno ne znam privući posjetitelje a kamoli zaraditi milion dolara.

 

Pošto sam uglavnom u svakodnevnom programiranju orijentiran na backend, znam da je dizajn očajan i da na njemu treba još raditi kao i da prosječni posjetitelj možda ni ne zna što tu treba raditi sudeći po nedostatku posjeta na bilo koju stranicu osim one početne, stoga slijedi pojašnjenje.

 

Posjetite moju domenu, i, ukoliko ne čekate 10 sekundi da vas ona preusmjeri negdje drugdje, kliknete na „Add your site” nakon čega upišete web-adresu koju želite reklamirati i onda odaberete koliko dugo želite da vam traje reklama (1, 3, 6 ili 12 mjeseci) i koliko tokena želite kupiti (više tokena povećava šansu da se moja domena preusmjeri upravo na tu web-adresu). Ne želite plaćati? Nema problema, možete besplatno dobiti jedan token koji ističe za mjesec dana. Sljedeći put kad netko posjeti moju domenu, slučajnim odabirom će biti preusmjeren na jednu od tih reklamiranih adresa, s time da će se adresa te stranice prvo pojaviti na ekranu kako biste znali gdje ćete završiti.

 

Pošto ne znam skoro ništa o dizajnu ni o digitalnom marketingu kontaktirao sam par stručnjaka i agencija da mi pomognu na tom dijelu posla i privuku posjetitelje i, što je još bitnije, kupce s obzirom da, iako sam submittao domenu u Internet pretraživače, pa čak i probao Google Ads kampanju i Facebook oglas još uvijek nemam nijednu uplatu a stranicu mi posjećuju uglavnom botovi koje koriste Internet tražilice (makar se i sam pitam što bi prosječni korisnik trebao pretraživati da nabasa na moju domenu, kao i kako bi korisničko sučelje trebalo izgledati da oni koji na nju dođu znaju čemu moja stranica uopće služi).

 

Nadam se da ideja nije glupa ali ni najbolja ideja ništa ne vrijedi ako ju ne znate prezentirati i promovirati, što sigurno nisu moje jače strane. U međuvremenu mi nema druge nego ju promovirati na društvenim mrežama i Internet zajednicama poput ove tako da su svaki savjeti i primjedbe dobrodošli.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Moj prvi poslovni projekt - Random Redirect

Sudeći po nedostatku odgovora imam dojam da moja ideja nije baš nešto posebno. Naravno za neku konkretnu pomoć i suradnju na projektu nudim proviziju ako ne i postotak od zarade, čisto da se zna.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Moj prvi poslovni projekt - Random Redirect
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Moj prvi poslovni projekt - Random Redirect
Zdenko kaže...

Sudeći po nedostatku odgovora imam dojam da moja ideja nije baš nešto posebno. Naravno za neku konkretnu pomoć i suradnju na projektu nudim proviziju ako ne i postotak od zarade, čisto da se zna.

Ideja ti počiva na pretpostavci da ljudi ne znaju što žele, da im je dosadno u životu pa bi onda nešto novo nedefiniranog tipa. Ono, sušta suprotnost onome što radi većina sajtova i koji publiku uspiju zadržati na svojim sajtovima upravo zato jer im daju sadržaj sličan onome kojeg već konzumiraju, znači sadržaj za kojeg s relativno visokim postotkom mogu očekivati da će se posjetiteljima (korisnicima) svidjeti.

 

Druga stvar - kažeš "Posjetite moju domenu, i, ukoliko ne čekate 10 sekundi da vas ona preusmjeri negdje drugdje" i daš link na svoj sajt. Tvoj sat u ovom trenutku to ne radi, znači posjetiteljima je praktički beskoristan (čak i kad bi imali interesa za njega). Bar si ga trebao nafilati nekakvim linkovima. I onda još kad čovjek ide malo dalje - znači, neki posjetitelji će tu dodavati neke svoje linkove - znači, ovisimo o aktivnosti posjetitelja. Znači, ispočetka bi popis stranica za redirekciju bio izrazito mali i ograničen na ono što su posjetitelji upisali, a to si predvidio da upisuju nešto što žele reklamirati (svoju firmu, hobi ili štoveć?) - znači u osnovi redirektiraj me na nešto na što bi me inače vodila neka reklama, na koju inače vrlo vjerojatno ne bih ni kliknuo da mi se pojavila na nekoj stranici. Ne znam, iz moje perspektive koncept je promašen. Možda je mogao funkcionirati u začecima Interneta (kao nekakav pandan ranom Yahoou?), ali danas ne. Možda netko drugi ima drugačiju perspektivu...

 

Možda još jedna opaska - izgleda kao da si pošao od toga kako bi mogao zaraditi novac pa onda koncept pokušao razraditi oko tog načina na koji misliš da bi mogao zaraditi novac, umjesto da si krenuo od neke odlične ideje pa onda vidio kako je možeš monetizirati.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2022 19:31 (mbaksa).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Moj prvi poslovni projekt - Random Redirect

Ok onda, iliti po engleski "fair enough".

 

S obzirom da rijetko tko ode dalje od početne stranice sam pomislio da je cijeli flow nejasan, jer koliko vremena treba da klikneš "add your site", utipkaš prvi url koji ti padne na pamet i klikneš još jednom za mjesec dana besplatne reklame.

Neki čak i utipkaju url, kao npr. http://amw.hr ali ne obave onaj zadnji korak što me dodatno zbunjuje.

Ali ako je ideja sama po sebi loša onda mi nema druge nego krenuti ispočetka kad se sjetim nečeg boljeg.

E sad, da sam pošao od toga kako zaraditi novac i to je istina i rekli su mi u jednoj marketing agenciji da je Njuškalo dugo vremena bilo besplatno dok nisu skupili neku kritičnu masu posjetitelja i onda počeli naplaćivati oglase, ali ipak postoji i mogućnost besplatne reklame koju opet ljudi ne koriste.

 

I super je ova stranica http://www.watching-grass-grow.com/ koju je netko stavio, to me je baš nasmijalo, garant i taj koji je izradio tu stranicu zna skupiti neke novce i posjetitelje od toga za razliku od mene, ha ha ha.

16 godina
moderator
online
Re: Moj prvi poslovni projekt - Random Redirect
Zdenko kaže...

S obzirom da rijetko tko ode dalje od početne stranice sam pomislio da je cijeli flow nejasan, jer koliko vremena treba da klikneš "add your site", utipkaš prvi url koji ti padne na pamet i klikneš još jednom za mjesec dana besplatne reklame.

Sad za svoj ozbiljni propust (sajt koji ne demonstrira ono što bi trebao demonstrirati) kriviš posjetitelje. Loš početak.  Pa prvo i osnovno, kad nekome demonstriraš neki projekt, je da mu imaš što demonstrirati, pokazati, a ne da potencijalnom korisniku ili investitoru zadaješ domaću zadaću. 

 

Zdenko kaže...

Neki čak i utipkaju url, kao npr. http://amw.hr ali ne obave onaj zadnji korak što me dodatno zbunjuje.

Čovjek vidi stranicu s naplatom i pobjegne glavom bez obzira! Kako te zbunjuje nešto što je bilo za očekivati? Još k tome taj gumb Claim one month... ti je tamnosivi, čovjek odmah ni ne skuži da je u pitanju gumb, a nit ga ne vidi kad bu pažnju privlače žuti okviri, posebice ovaj s PayPalovim logom.

 

Zdenko kaže...

Ali ako je ideja sama po sebi loša onda mi nema druge nego krenuti ispočetka kad se sjetim nečeg boljeg.

A jesi razgovarao s prijateljima, kolegama, obitelji? Ako smo ti mi prvi feedback, onda ti je vjerojatno, na temelju izostanka praktički ikakve reakcije (a tema ima više od 1.000 čitanja), jasno da Bugovi forumaši tu ideju ne smatraju dobrom.

 

Sretno u budućim poduhvatima! Da, sve počinje od dobre ideje - bez toga nema ništa. Ne možeš do uspjeha na silu!

 

Zdenko kaže...

E sad, da sam pošao od toga kako zaraditi novac i to je istina i rekli su mi u jednoj marketing agenciji da je Njuškalo dugo vremena bilo besplatno dok nisu skupili neku kritičnu masu posjetitelja i onda počeli naplaćivati oglase, ali ipak postoji i mogućnost besplatne reklame koju opet ljudi ne koriste.

Misliš, postoji mogućnost besplatne reklame na tvom sajtu? Ali ti nemaš publiku! Niti ćeš je imati! I onda je i takva reklama vjerojatno preskupa - čemu odlaziti na sajt jednom mjesečno da se besplatno reklamiraš, ako gotovo nitko taj sajt ni ne posjećuje? I još tome, kako ljudi ukucavaju unutra više stranica, svaka ta buduća stranica umanjuje vrijednost "besplatne reklame" za sve dosadašnje stranice, jer će se potom one rjeđe pojavljivati.

 

Zdenko kaže...

I super je ova stranica http://www.watching-grass-grow.com/ koju je netko stavio, to me je baš nasmijalo, garant i taj koji je izradio tu stranicu zna skupiti neke novce i posjetitelje od toga za razliku od mene, ha ha ha.

Rekao bih da te to netko trola! 

14 godina
offline
Moj prvi poslovni projekt - Random Redirect

Zdenko je zapeo u devedesetima, za 20 godina će početi raditi aplikacije za mobitele.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Moj prvi poslovni projekt - Random Redirect

Eh da, i malo mi je besmisleno da sam filam linkovima sajt koji bi trebao biti baziran na crowdsourcingu, a pogotovo linkovima na neke megapopularne stranice tipa Google, Facebook i Amazon kojima ne treba reklama, i to još od neke bezvezne stranice kao što je moja. Radije bih ga filao linkovima ne neke stranice koje, poput moje, se tek trebaju probiti.

Dizajn je namjerno minimalistički ali bez neke namjere da se furam na retro štih, a to što izgleda kao da je sajt napravljen u devedesetima je jednostavno posljedica moje ograničenosti što se tiče izrade kvalitetnog UI-a jer sam navikao raditi vizualno neatraktivne poslovne aplikacije a i ovo je ionako nastalo kao hobi projekt.

Svejedno to što su od mojeg posta od jučer dodana četiri urla i što sam napokon dobio neke komentare u ovoj temi je opet neki pomak, pa sad ako ništa drugo mogu razmišljati kako da onaj "claim one month for free" gumb napravim uočljivijim od onoga "Pay with PayPal".

15 godina
neaktivan
offline
Re: Moj prvi poslovni projekt - Random Redirect
Diablo86 kaže...

Zdenko je zapeo u devedesetima, za 20 godina će početi raditi aplikacije za mobitele.

 Za dvadeset godina bih trebao biti u mirovini a u nekom idealnom slučaju bih dotle trebao završiti Skyrim i Witcher 3 kao i napisati knjigu "Kako se obogatiti poslije pedesete" 

3 godine
offline
Moj prvi poslovni projekt - Random Redirect

sviđa mi se ideja to je sjajno sretno samo tako nastavi.

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice