2018 FIFA World Cup

poruka: 363
|
čitano: 57.619
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
2018 FIFA World Cup Rusija

FIFA glavna stranica:

 

http://www.fifa.com/

 

FIFA World Cup 2018 - KVALIFIKACIJE:

 

http://www.fifa.com/worldcup/preliminaries/index.html

 

FIFA World Cup 2018 - KVALIFIKACIJE - Europa:

 

http://www.fifa.com/worldcup/preliminaries/europe/index.html

 

FIFA World Cup 2018 - KVALIFIKACIJE - Europa - natjecanje po skupinama:

 

http://www.fifa.com/worldcup/preliminaries/europe/road-to-russia.html

...
16 godina
moderator
offline
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

Za nas daleko najzanimljivija je naša skupina (ako bude interesa, napravit ćemo i odvojenu temu):

 

 

GRUPA I:

 

Croatia
Kosovo
Iceland
Ukraine
Turkey
Finland
       
* * *
Termini utakmica:
05 Sep 2016 - 20:45 Local time
Croatia
Turkey

06 Oct 2016 - 20:45 Local time
Kosovo
Croatia

09 Oct 2016 - 18:00 Local time
Finland
Croatia

12 Nov 2016 - 18:00 Local time
Croatia
Iceland

24 Mar 2017 - 20:45 Local time
Croatia
Ukraine

11 Jun 2017 - 20:45 Local time
Iceland
Croatia

02 Sep 2017 - 20:45 Local time
Croatia
Kosovo

05 Sep 2017 - 20:45 Local time
Turkey
Croatia

06 Oct 2017 - 20:45 Local time
Croatia
Finland

09 Oct 2017 - 20:45 Local time
Ukraine
Croatia
...
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 13:14 (Miro).
16 godina
offline
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

Ne znam šta da mislim, ako budemo pravi trebali bi se prošetati kroz kvalifikacije, ali nas problemi uvijek uhvate oko ljeta druge kvalifikacijske godine. Ne smijemo samo izgubiti u Ukraijini i Turskoj i to bi trebalo biti 1. mjesto osigurano.

Koristite blage riječi i jake argumente
13 godina
offline
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

Dosta izjednačena skupina onako od oka. Što se nas tiče mislim da ne bi trebalo biti većih problema, ako se ozbiljno primimo posla. I ako serviser stavi Pjacu na desni bok, a ne Brozovića. Objektivno smo najkvalitetnija ekipa od svih. Ali bit će sigurno zanimljive borbe za drugo i treće mjesto.

 

 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
moderator
offline
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

Sastav prema SN (najnovija verzija) za prvu utakmicu:

 

HRVATSKA: Kalinić - Vrsaljko, Ćorluka, Vida, Strinić - Rakitić, Modrić, Badelj - Pjaca, Mandžukić, Perišić

TURSKA: Babacan - Ozbayrakli, Topal, Serdar Aziz, Koybasi - Tolga, Tufan, Calhanoglu - Mor, Tosun, Sen

 

 

Evo i ankete za vas:

10 pobjeda Hrvatske
1 neriješeno
0 pobjeda Turske
...
10 godina
offline
Re: 2018 FIFA World Cup Rusija

Sere mi se od Mandzukica i Brozovića.Radije nek da priliku Kaliniću/K ramariću i Kovačiću.Čačić radi iste greške kao na europskom. Srna je tata za vrsaljka.Strinić pokušava preuzeti ulogu srne, ali mu ne uspjeva. 

 

Je li se zna što je s Lovrenom? Hoće li on igrati uopće pod čačićem?

13 godina
offline
Re: 2018 FIFA World Cup Rusija

Obrana uopce nije bitna tu. Vida ili Lovren isto nam je. Problem je sto igra Mandzukic kojem je sudjeovanje u igri nepoznat pojam dok Kalinic i Kramaric sjede na klupi. Pjaca ne moze predriblat nikog zivog i puno bolje bi bilo sa Kovacicem ili Brozovicem kojima to nije prirodna pozicija. Mozda cak da se i Halilovic proba jer se ne moze nista izgubit. Uglavnom Mandzo je zadnju dobru utakmicu odigrao prije 3-4 godine i potrosio je sav kredit.

10 godina
offline
Re: 2018 FIFA World Cup Rusija

Ma ne mogu više gledat kako Ćorluka na svakom ubačaju jaše na Vidi

16 godina
offline
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

Mislim da je s ovom utakmicom završilo guranje Mandže u prvih 11. Jednostavno se ne uklapa u igru i filozofiju naše gradnje napada (ono kad se Mandžo izvuće na bok pa nabacuje Pjaci/Rakitiću/Perišiću), mislim da će od sada igrati Kalinić jer je u boljoj formi i jači je na lopti. Ali sve u svemu nije loše otvaranje, Turci mogu biti jako jako sretni s bodom.

Koristite blage riječi i jake argumente
12 godina
offline
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

mandžukić... jučer je on sam imao 2 zicera. on u našoj repki ne dolazi do izražaja. ako se ne može prilagodit - van na klupu. obrana je još na ljetovanju negdje... da smo igrali protiv jačih fakina, dobili bi petardu samo takvu.

mkay?
13 godina
online
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

Zbilja mi se sere od Mandžukića već, pa koliko taj ima kredita?? Trudi se i trči, radi pritisak to mu se ne može osporiti ali ne radi što mu je glavni posao, da zabija. Trebamo napadača koji zabija, zna si stvoriti priliku i nije kilav (a imamo ih!) a ne da igra obranu i slično, za to imamo druge igrače. I guranje Rakitića od prve minute je isto bila greška, nigdje ga nije bilo osim onog gola iz penala. Vidjelo se da nije bio u treningu.

11 godina
offline
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

Ja jednostavno ne zelim priznati sam sebi da mi nemamo niti jednog igraca za lijevi bok. Netko bi stvarno trebao reci tom decko da se ostavi nogometa jer taj sport nije za njega.
7 utakmica za redom gledam i on nije niti jedan centarsut pogodio?!?

Jebes mi sve da bi igrao 3-5-2 formaciju sa Carlijem, Vidom i Lovrenom iza pa nek sve ide u kurac ali bocnog panja ne bi imao u ekipi.

[19xx]C3c1l
10 godina
offline
Re: 2018 FIFA World Cup - kvalifikacije
C3c1l kaže...

Ja jednostavno ne zelim priznati sam sebi da mi nemamo niti jednog igraca za lijevi bok. Netko bi stvarno trebao reci tom decko da se ostavi nogometa jer taj sport nije za njega.
7 utakmica za redom gledam i on nije niti jedan centarsut pogodio?!?

Jebes mi sve da bi igrao 3-5-2 formaciju sa Carlijem, Vidom i Lovrenom iza pa nek sve ide u kurac ali bocnog panja ne bi imao u ekipi.

 Tu formaciju smo možda mogli igrati dok je bio još srna,sad nevjerujem jer imamo krila koja su previse ofenzivno nastrojeni.

14 godina
neaktivan
offline
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

Imamo Pivarića na lijevom beku koji je 100 puta bolji od Strinića. Nažalost Pivarić nema baš sreće sa ozljedama. Rakitić nije bio psihički spreman za igru, Vida nije na razini koja je nama potrebna i naravno dobri stari Mandžukić nastavlja po starom.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
12 godina
offline
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

šta je ovo... fale nam igrači, al sunce mu žarko...

What could possibly go wrong?
13 godina
offline
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

Čini li se to samo meni, ili "pojedinci" bojkotiraju Fušmajstora?!?! 

Nekako mi se vidi da je i dečkima dosta firsiranja nekih igrača u prvih jedanaest?! 

ATJ Lučko
11 godina
offline
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

Što je ova tema zamrla toliko? Evo sastav za večeras protiv Islanda. 

11 godina
neaktivan
offline
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

Kakva su očekivanja protiv Kosova? I jel se ide na Maskimir

6 godina
neaktivan
offline
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

Joj jedva cekam da pocne sad u subotu. Ja i ekipa cemo gledat kod frenda u kuci, tako da treba nakupovat hrane i pijace .. nisam naso u nijednom ducanu bas neke akcije na pive i grickalice osim u plodinama koji bas za prvenstvo su smanjili cijene na takve artikle. Ako zna netko jel ima di jeftinije neka kaze 

15 godina
offline
2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

Solidnih prvih 45 min iako nije neka atraktivna utakmica. Nisu loši Rusi zaista. Ovi Arapi previše izgubljenih lopti imaju, stvarno komedija. Rezultat skroz realan. 

16 godina
offline
Re: 2018 FIFA World Cup - kvalifikacije
Nisu losi protiv saudijaca. Po meni nemaju bas neku kvalitetu, mozda da prodju grupu ali samo zahvaljujuci zdrijebu.

Ipak sacekajmo gorstakovu analizu.
7 godina
offline
2018 FIFA World Cup

Zanima me kako predviđate ovo SP? Hoće li biti očekivano; dominacijom Francuske, Brazila, Njemačke, Španjolske ili će možda neko od prva tri mjesta osvojiti i reprezentacije poput Belgije, Hrvatske, Portugala? Po mojem mišljenju će biti očekivano, ali se ipak nadam iskoraku Hrvatske - barem do četvrtfinala.

7 godina
offline
Re: 2018 FIFA World Cup - kvalifikacije
malak kaže...
Nisu losi protiv saudijaca. Po meni nemaju bas neku kvalitetu, mozda da prodju grupu ali samo zahvaljujuci zdrijebu.

Ipak sacekajmo gorstakovu analizu.

 Gorstak se ne bude složio, zato jer ne igraju structured pa nemaju šanse kad im uleti netko s 5-4-1, 3-5-2, 4-4-2, 4-3-3, 4-1-4-1, 3-6-1, 3-2-5, 3-4-3, ili nekom drugom formacijom 😂

Samo structured bajo moj...

 

Snoozly kaže...

Zanima me kako predviđate ovo SP? Hoće li biti očekivano; dominacijom Francuske, Brazila, Njemačke, Španjolske ili će možda neko od prva tri mjesta osvojiti i reprezentacije poput Belgije, Hrvatske, Portugala? Po mojem mišljenju će biti očekivano, ali se ipak nadam iskoraku Hrvatske - barem do četvrtfinala.

 Po meni su Francuska i Brazil prvi favoriti, svi drugi su manje-više nesposobni, pogotovi naši i španjolci.

Portugalci se nemru više nikad onak skrumpat (oni su zapravo slučaj Grčka; pobjeda antinogometa), Englezi melju bezveze (nemaju šanse), a Belgija je totalno u banani.

Čak mi Peru jako dobro kotira, mogli bi do polufinala.

Argentina bude prošla skupinu samo zato kaj budu naši izgubili od svih.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 9:45 (fer-de-lance).
7 godina
offline
Re: 2018 FIFA World Cup - kvalifikacije
fer-de-lance kaže...

 1. Belgija je totalno u banani.

 2. ...budu naši izgubili od svih.

 

 

Reprezentacija koja je uz Njemačku u kvalifikacijama imala najbolju gol-razliku i igra poprilično lijep ofenzivni nogomet sigurno nije "totalno u banani".

Previše mi nerealno zvuči da Hrvatska izgubi od svih, eventualno ne bi mogli proći grupu, ali izgubiti od svih sigurno ne.

7 godina
offline
Re: 2018 FIFA World Cup - kvalifikacije

Belgija je imala definitivno najlakšu skupinu u kvalifikacijama, tak da njihova gol razlika nikaj ne znači.

Daleko su oni od svojih najboljih dana (prije prošlog svjetskog, ako se dobro sjećam).

Ova sadašnja repka im je li-la.

Ali dobro, imaju vrhunske igrače pa mogu iznenaditi, ali malo vjerovatno.

Btw, ja sam bio siguran da budu zadnji Euro oni osvojili, pa su failali opako, a sad su još puno slabiji.

A kaj se naših tiče, mi smo miljama daleko od ikakve, a kamoli optimalne forme.

Čak nam ni obrambena igra ne funkcionira nikak, a često smo se na to izvlačili.

A u napadu Perišića više ne ide, a Dalić bude stavio mutavog Mandžukića umjesto Krame, tak da ništa od golova...

Nemre Modrić sve sam, a u ekipi apsolutno nitko osim njega ne može ništa napravit u igri, čak ni Rakitić u ovoj formaciji.

A Brozović (kojega ne volim baš) nije pravi defenzivni vezni da bi Rakitić i Modrić mogli dobiti slobode prema naprijed.

 

 

Kruha i igala...
10 godina
protjeran
offline
2018 FIFA World Cup

...Svjetsko bez Italije i Nizozemske? Fale mi te dvije repke i stvarno mi zbog toga ovo prvenstvo izgleda prilicno nezanimljivo.... nadam se da ce nasi proci skupinu, a onda zivci na strik.....

metalni punker
14 godina
online
Re: 2018 FIFA World Cup

Kakva glupost, ima VAR, penal je dosuđen, kapiten traži od sudca da pogleda a ovaj kao siguran 100% da je penal i penal se dosudi. Kakve onda koristi od VAR-a?

All truly great thoughts are conceived by walking.
9 godina
neaktivan
offline
Re: 2018 FIFA World Cup
x18x05x kaže...

Kakva glupost, ima VAR, penal je dosuđen, kapiten traži od sudca da pogleda a ovaj kao siguran 100% da je penal i penal se dosudi. Kakve onda koristi od VAR-a?

 Daj ne rise,nisam gledao radim. Ako je tako onda racku moze i tuzba. Haha

14 godina
online
Re: 2018 FIFA World Cup
Kolacic kaže...
x18x05x kaže...

Kakva glupost, ima VAR, penal je dosuđen, kapiten traži od sudca da pogleda a ovaj kao siguran 100% da je penal i penal se dosudi. Kakve onda koristi od VAR-a?

 Daj ne rise,nisam gledao radim. Ako je tako onda racku moze i tuzba. Haha

 WTF? O čemu ti??

All truly great thoughts are conceived by walking.
13 godina
offline
Re: 2018 FIFA World Cup
x18x05x kaže...

Kakva glupost, ima VAR, penal je dosuđen, kapiten traži od sudca da pogleda a ovaj kao siguran 100% da je penal i penal se dosudi. Kakve onda koristi od VAR-a?

 Ne kužim. Sudac je bio 3 metra od događaja i vidio da je penal čist. Može Ramos tražiti ne znam šta. Pa neće valjda sudac ići gledat snimku nečega, ako je siguran u svoju odluku. Poanta VAR-a je pomoć sucu kad nije siguran.

 

Veći problem je bilo fascinantno zanemarivanje Costinog lakta u glavu Pepea, prije prvog gola Španjolske. 4 lika u sobici s 35 monitora ne vide da je to faul. Tu je već pitanje čemu VAR ako mu ne dojave da je gol neregularan.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice