Resetiranje kompa prilikom boota

poruka: 8
|
čitano: 1.714
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Resetiranje kompa prilikom boota

Pozdrav,

 

probat ću biti jasan i nadam se kratak hehe :P Nadam se da je netko imao sličnih iskustava te da ima informaciju šta bi mogao biti uzrok

 

Problem je počeo prije jedno 2 mjeseca i to se samo događa prilikom prvog paljenja kompa. Kada bih upalio komp on bi se uredno upalio ali na monitoru nije bilo slike/signala. Naravno prvo sam provjerio HDMI kabel,probao sa zamjenskim kablom što nije pomoglo te nakon toga odlučio spojiti PC na TV i također nije bilo slike. U tom trenutku par restartova zaredom bi riješilo problem. Nije me isprva nerviralo ali sad sam ljut hehe. Rastavio sam komp, usisao prašinu iz ventilatora i radilo je normalno 1-2 tjedna (čistim ga svako malo pa nije bilo previše prašine u coolerima). Probao i reinstalirati windowse (instalirani na SSD-u) te normalno radilo barem neko vrijeme. Ponadao se da je problem do software-a i da je to riješeno ali kad sam najmanje očekivao sve je počelo ispočetka.

 

Komp nažalost koristim u zadnje vrijeme samo za mjuzu i poneko gejmanje kad situacija to dopusti pa sumnjam da je do pregrijavanja i slično (iako nemam mjerenja)

 

 

Komponente nisu starije od ~2 god osim možda grafičke koja je kupljena rabljena ali nije puno korištena (Gtx 660 ti). Full specs ću objaviti kasnije kad dođem doma

 

 

Hvala unaprijed

 

 

PS. Zaboravio nadodati najvažniju informaciju

 

u 80% situacija komp se upali te nakon 5 sekundi ugasi,ostane ugašen te nakon 15sek se opet upali (tako 2-3 puta) dok se windowsi ne bootaju ili u najgorem slučaju komp ostane upaljen ali nema slike/signala na monitoru

 

 

 

EDIT:

 

Intel Core i5-4690K
GIGABYTE Z97P-D3
Kingston 8GB DDR3-1600
NVIDIA GeForce GTX 660 Ti
Corsair GS600

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2016 20:48 (mbab).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Resetiranje kompa prilikom boota

Probaj posuditi bilo kakvu grafičku i zamijeni je sa svojom. Ako to ne upali probaj isto sa napajanjem...

15 godina
odjavljen
offline
Resetiranje kompa prilikom boota

Obicno je u tome problem neki kondenzator na MBO ili PSU ne moze iz prve to pokrenuti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Resetiranje kompa prilikom boota

Probaj ga spojiti na integriranu grafiku pa vidi dali onda imaš probleme, tako da možeš prekrižiti grafu kao problem.

12 godina
offline
Re: Resetiranje kompa prilikom boota

Hvala svima na odgovorima i pomoći.Sad je jedino problem naći vrijeme i zamjenske komponente radi isprobavanja ali ću probati

14 godina
offline
Re: Resetiranje kompa prilikom boota
mbab kaže...

Hvala svima na odgovorima i pomoći.Sad je jedino problem naći vrijeme i zamjenske komponente radi isprobavanja ali ću probati

Imao sam takvu situaciju. Resetiraj BIOS na Default.

12 godina
offline
Re: Resetiranje kompa prilikom boota

Probati ću to prvo jer je najbrže i najbezbolnije. Thanks :)

12 godina
offline
Re: Resetiranje kompa prilikom boota

Nakon reseta BIOS-a radilo normalno do jučer. Bilo je prejednostavno tako i tako hehe :D

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice