Skup programera

poruka: 369
|
čitano: 63.543
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Bukva kaže...

A da probate digitron napraviti?

 

Mislim da će te puno više naučiti ako dovršite jedan nerevolucionarni, školski, relativno jednostavan projekt nego da ne napišete niti jednu liniju koda u projektu nakon kojeg više ništa ne će biti isto.

Ustvari ovo je odlična ideja.

 

Parsanje i izvršavanje mat. izraza, GUI, postavke na disku, eventualno neka kul opcija kao skiniranje. Dosta se da naučiti, a i završit ćete projekt (za razliku od GIFa gdje ćete samo specse formata čitati 2 tjedna)

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
offline
RE: Skup programera

(@ tamo neki kružničar)... -Noli turbarecirculos meos! ? Zar je dotle došlo da se zaziva Arči? Gle i njeg je mučila kvadratura. Pitagora je rješenje... Trokuti su The-3D! (.)

C(a)rmack, kao obično, luta.. od miniGL-a to dx-a, osim što je napravio najbolju igru/engine -običan geek.

Istina, ovim nismo pomogli mladim bugovitim snagama u formiranju, ali možda im pomognemo u 'okoštavanju'?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
itf4n kaže...
Bukva kaže...

A da probate digitron napraviti?

 

Mislim da će te puno više naučiti ako dovršite jedan nerevolucionarni, školski, relativno jednostavan projekt nego da ne napišete niti jednu liniju koda u projektu nakon kojeg više ništa ne će biti isto.

Ustvari ovo je odlična ideja.

 

Parsanje i izvršavanje mat. izraza, GUI, postavke na disku, eventualno neka kul opcija kao skiniranje. Dosta se da naučiti, a i završit ćete projekt (za razliku od GIFa gdje ćete samo specse formata čitati 2 tjedna)

ko se slaže da pređemo na nešto ovako, svejedno smo početnici?

kada se istreniramo idemo na nešto bolje, pa bolje pa gif animator pa...the end :)

Čekamo...10.11.09.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
djdomi kaže...
itf4n kaže...
Bukva kaže...

A da probate digitron napraviti?

 

Mislim da će te puno više naučiti ako dovršite jedan nerevolucionarni, školski, relativno jednostavan projekt nego da ne napišete niti jednu liniju koda u projektu nakon kojeg više ništa ne će biti isto.

Ustvari ovo je odlična ideja.

 

Parsanje i izvršavanje mat. izraza, GUI, postavke na disku, eventualno neka kul opcija kao skiniranje. Dosta se da naučiti, a i završit ćete projekt (za razliku od GIFa gdje ćete samo specse formata čitati 2 tjedna)

ko se slaže da pređemo na nešto ovako, svejedno smo početnici?

kada se istreniramo idemo na nešto bolje, pa bolje pa gif animator pa...the end :)

Slažem se s tobom da napravimo kalkulator,ali se ne slažem s ovim "the end"!Sad ćeš dobit jedan thumb up i jedan thumb downSmijeh

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2009 22:49 (Tomislav95).
15 godina
neaktivan
offline
Skup programera

Meni je kao u pocetniku u programiranju prvi projekt bio (tj. nama) MP3 Player. I preporucio bih to svakome za pocetak - ima svega. Rada sa fileovima, prigodno ga je skinirati, ako cete raditi  media library, cak je tu i rad na bazi..(sql lite recimo) - po meni sasvim ok za prvi projekt. Naravno ne biste pisali svoj engine za procesiranje zvuka vec bi koristili recimo ovo...http://www.un4seen.com/

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
!mpact35 kaže...

Meni je kao u pocetniku u programiranju prvi projekt bio (tj. nama) MP3 Player. I preporucio bih to svakome za pocetak - ima svega. Rada sa fileovima, prigodno ga je skinirati, ako cete raditi  media library, cak je tu i rad na bazi..(sql lite recimo) - po meni sasvim ok za prvi projekt. Naravno ne biste pisali svoj engine za procesiranje zvuka vec bi koristili recimo ovo...http://www.un4seen.com/

Dobra je ideja!

Ali imam i ja nekih super ideja i to laganih!Većinom smo svi napravili svoj Web browser koji je bio pun bugova i nedostataka,bilo bi dobro napraviti jedan dobar browser koji bi nam poslužio.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Tomislav95 kaže...

Dobra je ideja!

Ali imam i ja nekih super ideja i to laganih!Većinom smo svi napravili svoj Web browser koji je bio pun bugova i nedostataka,bilo bi dobro napraviti jedan dobar browser koji bi nam poslužio.

Svi imaju super ideja, samo cilj je dogovoriti se oko toga sta ce se raditi, a ne samo pricati kakve tko ima ideje. Mani se browsera, inace Namigiva, ja bi ostao pri MP3 Playeru.

 

Ja nisam u projektu al' eto svejedno bi pomogao - moj prijedlog je da voditelji projekta (valjda postoje) na vasem siteu, blogu, sta ste vec napravili sumiraju sve predlozene projekte, odaberu ih nekoliko, i stave na glasovanje!! Pa, neka bolji pobijedi. Bolje receno, neka bolji bude isprogramiran XD.

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2009 23:18 (!mpact35).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
!mpact35 kaže...
Tomislav95 kaže...

Dobra je ideja!

Ali imam i ja nekih super ideja i to laganih!Većinom smo svi napravili svoj Web browser koji je bio pun bugova i nedostataka,bilo bi dobro napraviti jedan dobar browser koji bi nam poslužio.

Svi imaju super ideja, samo cilj je dogovoriti se oko toga sta ce se raditi, a ne samo pricati kakve tko ima ideje. Mani se browsera, inace Namigiva, ja bi ostao pri MP3 Playeru.

 

Ja nisam u projektu al' eto...

Na forumu su bačene neke ideja al nema većinom nikoga,tako da...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
!mpact35 kaže...
Tomislav95 kaže...

Dobra je ideja!

Ali imam i ja nekih super ideja i to laganih!Većinom smo svi napravili svoj Web browser koji je bio pun bugova i nedostataka,bilo bi dobro napraviti jedan dobar browser koji bi nam poslužio.

Svi imaju super ideja, samo cilj je dogovoriti se oko toga sta ce se raditi, a ne samo pricati kakve tko ima ideje. Mani se browsera, inace Namigiva, ja bi ostao pri MP3 Playeru.

 

Ja nisam u projektu al' eto svejedno bi pomogao - moj prijedlog je da voditelji projekta (valjda postoje) na vasem siteu, blogu, sta ste vec napravili sumiraju sve predlozene projekte, odaberu ih nekoliko, i stave na glasovanje!! Pa, neka bolji pobijedi. Bolje receno, neka bolji bude isprogramiran XD.

Pa, i ne postoje baš. Ja sam admin foruma i bloga pa ću napraviti nekakvu raspravu.

 

Imam i jednu ideju vezanu za taj kalkulator ali sad diskutiram na Nespavalicama i izrađujem avatar (kao što možete vidjeti) pa ću objasnit malo kasnije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2009 23:25 (andy0101).
16 godina
neaktivan
offline
Skup programera

OMG!

Čitam i ne vjerujem..  web browser? gif animator? grafički explorer diska? 

 

Reality check!!!

Vi tu pričate kao da u najmanju ruku imate svi po 4,5 projekata iza sebe i solidno vladate određenim područjima (grafika, web, manipulacija datotekama i sl.).

 

Ekipa dajte prvo savladajte malo osnove programiranja.  Ne može se tako bez reda i poretka samo naglavačke skočiti u neki projekt.

Napravite plan i program kako, u kojem IDE-u i na kojoj platformi nešto razviti. Složite se u programskom jeziku/jezicima koji će se koristiti i u strukturi projekta pa onda napravite nekakav dijagram toka. Jasno i precizno podjelite uloge članovima tima, te navedite korisne linkove na primjere koda i/ili literaturu koja će vam koristiti pri poslu.

 

Ponavljam pitanje: Koliko se članova 'tima' služi Java programskim jezikom, a koliko C#-om?

 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Skup programera

Aha..pa gdje ti je nestala ekipa?? Zadnji put kad sam pregledavao temu bilo vas je za 3 projekta

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Dado_ZG78 kaže...

OMG!

Čitam i ne vjerujem..  web browser? gif animator? grafički explorer diska? 

 

Reality check!!!

Vi tu pričate kao da u najmanju ruku imate svi po 4,5 projekata iza sebe i solidno vladate određenim područjima (grafika, web, manipulacija datotekama i sl.).

 

Ekipa dajte prvo savladajte malo osnove programiranja.  Ne može se tako bez reda i poretka samo naglavačke skočiti u neki projekt.

Napravite plan i program kako, u kojem IDE-u i na kojoj platformi nešto razviti. Složite se u programskom jeziku/jezicima koji će se koristiti i u strukturi projekta pa onda napravite nekakav dijagram toka. Jasno i precizno podjelite uloge članovima tima, te navedite korisne linkove na primjere koda i/ili literaturu koja će vam koristiti pri poslu.

 

Ponavljam pitanje: Koliko se članova 'tima' služi Java programskim jezikom, a koliko C#-om?

 

Pametno zboris, to i ja mislim. Ali po cemu je los MP3 Player u ovom kontekstu? To sam im predlozio jer mislim da je sasvim ok za pocetnike. Njima fali netko sa iskustvom tko ce povesti projekt i uzeti konce u ruke. Ja sam se ponudio kao PR jer to mi je uz developing i posao, ali eto neki su umjesto mene to postali a sada ih vise nema u ovoj temi..

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2009 23:30 (!mpact35).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Dado_ZG78 kaže...
Blablablablablablablablablablabla....

 

Ovakve prodike smo već čuli. Kalkulator je dovoljno jednostavan projekt da ga i mi možemo napraviti.

 

!mpact35 kaže...

Aha..pa gdje ti je nestala ekipa?? Zadnji put kad sam pregledavao temu bilo vas je za 3 projekta

Nemam pojma. Jednostavno je nestala. Do sada je 15 ljudi ispunilo prijavnicu, al većina se razbježala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2009 23:32 (andy0101).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
andy0101 kaže...
Dado_ZG78 kaže...
Blablablablablablablablablablabla....

 

Ovakve prodike smo već čuli. Kalkulator je dovoljno jednostavan projekt da ga i mi možemo napraviti.

 

Nevjerojatno je kako neželiš primiti dobar savjet. Ovo stvarno graniči sa tlinajstlukom. Poslušaj savjet i apliciraj ga na kalkulator. Na ovakav način koji trenutno imate nećete ništa postići.

Kamo loš Linuxaš ide nakon smrti? /dev/null
16 godina
neaktivan
offline
Skup programera

idem sutra ujutro na put, pa da kažem svoje:

1. htjeo bi jednostavni projekt-kalkulator

2.jezik-visual basic jer je jednostavan i lako se nauči ako se ima volje

3. neka svi voljni skinu visual studio express

4.features-sve što ima jednostavni kalkulator, korištenje kao desktop widget(uključuje s time i razne funkcije izgleda)

 

pozdravljam vas, dolazim za negdje tjedan dana, možda se još javim iz osijeka. pozz!!!

Čekamo...10.11.09.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Tux Slave kaže...
andy0101 kaže...
Dado_ZG78 kaže...
Blablablablablablablablablablabla....

Ovakve prodike smo već čuli. Kalkulator je dovoljno jednostavan projekt da ga i mi možemo napraviti.

Nevjerojatno je kako neželiš primiti dobar savjet. Ovo stvarno graniči sa tlinajstlukom. Poslušaj savjet i apliciraj ga na kalkulator. Na ovakav način koji trenutno imate nećete ništa postići.

Baš zbog ovakvih napadnih savjeta i ja poželim odustati od projekta.

 

djdomi kaže...

idem sutra ujutro na put, pa da kažem svoje:

1. htjeo bi jednostavni projekt-kalkulator

2.jezik-visual basic jer je jednostavan i lako se nauči ako se ima volje

3. neka svi voljni skinu visual studio express

4.features-sve što ima jednostavni kalkulator, korištenje kao desktop widget(uključuje s time i razne funkcije izgleda)

 

pozdravljam vas, dolazim za negdje tjedan dana, možda se još javim iz osijeka. pozz!!!

To i ja mislim. Kasnije bismo dodali konverter mjernih jedinica i sl. Visual Studio već imam neko vrijeme na kompu, i slažem se da je najbolji za ovakve jednostavnije projekte.

 

Sretan put!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
andy0101 kaže...
Tux Slave kaže...
andy0101 kaže...
Dado_ZG78 kaže...
Blablablablablablablablablablabla....

Ovakve prodike smo već čuli. Kalkulator je dovoljno jednostavan projekt da ga i mi možemo napraviti.

Nevjerojatno je kako neželiš primiti dobar savjet. Ovo stvarno graniči sa tlinajstlukom. Poslušaj savjet i apliciraj ga na kalkulator. Na ovakav način koji trenutno imate nećete ništa postići.

Baš zbog ovakvih napadnih savjeta i ja poželim odustati od projekta.

 

Pa to uopće nisu napadni savjeti već savjeti pametnih i iskusnih ljudi koji vas pokušavaju usmjeriti na pravi put. No, možda je to za 15-godišnjake jednostavno nemoguće.

Q: U čemu radiš site? A: Pa u Dreamweaveru! Naravno! - hahahahahahaha
15 godina
neaktivan
offline
Skup programera
Ja prihvaćam da radimo bilo što,samo da radimo.
Također mislim da trebamo raditi u VB-u!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Skup programera

Ne pokušavam nikoga obeshrabriti, dapače..   samo sam mišljenja da bi se trebali bolje organizirati i postaviti određena pravila.

 

Prvo i osnovno - prije početka svi proučite određenu literaturu i prođite nekoliko tutorijala/primjera sa kodom jezika koji ćete upotrebljavati da imate predođbu sintakse i struktura koje vam trebaju Namigiva

 

Bilo bi idealno da zajedno prođete nekakav tečaj ili barem online edukaciju pa da možete međusobno iskomunicirati pojedine konkretne probleme i vidjeti kome je što jača/slabija strana.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Skup programera
Hvala Dado!Poslušat ćemo te i pokušati nešto napraviti.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera

Čitam i pokušavam shvatiti što ćete napravti ali vidim da osim volje nema baš nekog napretka...ako ste već početnici onda krenite s jednostavnim projektima .

Na početku je bio entuzijazam ali je malo opao ili mi se čini.Sve su to lijepe ideje koje su na forumu i više puta pokušane ali ih je malo(jedna) zaživjela donekle.

Bez puno truda ali i znanja baš i neće biti napretka.Programiranje nije z+he+ban+ija.Prvo filtrirajte znanje pa skicirajte što će tko raditi,a prije svega ozbiljnost i pristup.

Eto za mjesec dana nešto i počnite,ako i počnete to će biti ogroman uspjeh i pohvala.

Private
15 godina
offline
Skup programera

valjda cemo za mjesec dana pocet

i kolko vidim ima nas 4 ja,djdomi,andy i tomislav

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2009 0:40 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Skup programera
Ja predlažem već danas ujutro na forumu napravimo prijedloge i anketu koja će trajati određeno vrijeme.Nakon odabira projekta podjelimo poslove i počnemo s radom!Zvuči lijepo,a hoće li se ispuniti vidjet ćemo;)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Skup programera

Ja znam raditi u VB-u, javljam se.

Pogledajte projekt koji sam napravio sam:

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-softverske-teme/zerocool12-radio-player/31689.aspx

Btw, stalno se nadograđuje.

http://zerocool12-radio.net16.net/Index.html : http://forumi.hrzona.net/index.php
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Skup programera
Jedino što moraš je ispuniti prijavnicu(nađi je na stranici iza)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Skup programera

E, U cemu ste vi mislili programirati?

Jer C jos neznam. Pocet cu ga uciti poslje VB-a...

http://zerocool12-radio.net16.net/Index.html : http://forumi.hrzona.net/index.php
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Smooth Operator kaže...

Evo upravo pročitah svih 6 stranica. I jedino mi se naxeemov post svidio.

 

Vi ne znate šta ćete praviti, a niti u kojem jeziku niti s kojim alatima.

 

Dajete svom timu neka imena iz nekih vojnih pucačina. Iskreno, većina vas je hrpa gamera-lamera, i djece koja žele naučiti. Iskucali ste svoj prvi Hello World prekjučer i sad ćete neku aplikaciju raditi.

 

Zbilja jadno zvučite i izgledate. Oćemo li XP ili Win7 izgled?! WTF?! Ni neznate šta će aplikacija biti!!!

 

Spustite loptu na zemlju, izaberite lidera, najiskusnijeg među vama i nek vam on podijeli poslove... Delta tim... laughing my ass out...

 

Upravo ovakvi i slični postovi obeshrabruju. Ako nam želite dati savjet onda to napravite ovako:

 

bed kaže...

Premda u osnovi podržavam ideju 'skupa programera', nekako mi se čini da je krivo postavljena. Prvo treba postojati problem kojeg onda ljudi rješavaju, a ne ajmo se sastati pa ćemo izmisliti problem koji ćemo riješiti. Ili drugim riječima, ukoliko postoji potreba za nekim programom koji ne postoji/loš je/nema besplatne alternative, onda će se ekipa okupiti uslijed potrebe da se određena problematika riješi, a ovo je upravo suprotan pristup; skuplja se ekipa, a ne zna se šta bi radili..

 

Nema CAPS LOCKA, nema duplih upitnika i uskličnika, nema WTFova, nema LOLova. Tako se daje savjet.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
andy0101 kaže...
Smooth Operator kaže...

Evo upravo pročitah svih 6 stranica. I jedino mi se naxeemov post svidio.

 

Vi ne znate šta ćete praviti, a niti u kojem jeziku niti s kojim alatima.

 

Dajete svom timu neka imena iz nekih vojnih pucačina. Iskreno, većina vas je hrpa gamera-lamera, i djece koja žele naučiti. Iskucali ste svoj prvi Hello World prekjučer i sad ćete neku aplikaciju raditi.

 

Zbilja jadno zvučite i izgledate. Oćemo li XP ili Win7 izgled?! WTF?! Ni neznate šta će aplikacija biti!!!

 

Spustite loptu na zemlju, izaberite lidera, najiskusnijeg među vama i nek vam on podijeli poslove... Delta tim... laughing my ass out...

 

Upravo ovakvi i slični postovi obeshrabruju. Ako nam želite dati savjet onda to napravite ovako:

 

bed kaže...

Premda u osnovi podržavam ideju 'skupa programera', nekako mi se čini da je krivo postavljena. Prvo treba postojati problem kojeg onda ljudi rješavaju, a ne ajmo se sastati pa ćemo izmisliti problem koji ćemo riješiti. Ili drugim riječima, ukoliko postoji potreba za nekim programom koji ne postoji/loš je/nema besplatne alternative, onda će se ekipa okupiti uslijed potrebe da se određena problematika riješi, a ovo je upravo suprotan pristup; skuplja se ekipa, a ne zna se šta bi radili..

 

Nema CAPS LOCKA, nema duplih upitnika i uskličnika, nema WTFova, nema LOLova. Tako se daje savjet.

Podržavam te, iako sam i ja djete.

Htio bih ispuniti prijavnicu, ali ako neznam sto ce projekt biti, onda neznam dali da pocnem ili ne.

http://zerocool12-radio.net16.net/Index.html : http://forumi.hrzona.net/index.php
15 godina
neaktivan
offline
Skup programera

A da mi napravimo Tekstualni editor sa cim vise podrzanih dokumenata?

Bilo bi to odlicno, i da jos unutra stavimo da sprema za savko 10 - 20 slovo?

Tako bi puno korisnika ga koristilo,

a i takvo nesto je potrebno.

A i bug development team?

Decki, ajde da probamo svoje ime izmisliti, mozda po mogucnosti neko koje se ne koristi?

E, decki i ispricavam se sto sam tako kritican.

Samo govorim stvari o kojima sam prvo razmisljao...

http://zerocool12-radio.net16.net/Index.html : http://forumi.hrzona.net/index.php
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2009 1:04 (zerocool12).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Skup programera

Ljudi pustite kalkulatore i takve gluposti sta ce nekom kalkulator imas ih odma u windowsima... Zasto nebi isprogramirali program koji ce konfigurirati ruter... Jer dosta ljudi to nezna a to bi bilo za nekog olaksanje da samo u textbox upise korisničko ime lozinku...itd... A kalkulator ma to je losa ideja toliko od mene

 

 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice