AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.056
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
Envy kaže...
* * *

E, pa do kada ce bit kupiti zutanjaka?

Trolaš ili misliš ozbiljno? 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne trolam, zasto?

 

Evo pitanje do kada ce biti kupiti regularno r5 3600 npr i zutanjak?

 

Osobno nemam pojma, ne mogu znati, pa pitam ako itko od vas zna da podjeli?

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

džaba vam svih tih procesori kad grafa koja je sporija od RX570 košta 2.000+ kuna i tome se ne nadzire kraja 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prebacit cu svoju u taj komp, vjerojatno tako i ostali. Sto cemo sad, cekamo da pukne ovo sranje i CIAO.

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

džaba vam svih tih procesori kad grafa koja je sporija od RX570 košta 2.000+ kuna i tome se ne nadzire kraja 

Nisu procesori samo za gaming.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ibme74 kaže...

džaba vam svih tih procesori kad grafa koja je sporija od RX570 košta 2.000+ kuna i tome se ne nadzire kraja 

Nisu procesori samo za gaming.

 Iako je moj setup a i setup od Juniora slagan upravo za tu namjenu.

Dakako, netko će reći da to nisu gaming strojevi jer su budget orijentirani,

ali za one igre koje mi igramo i to na 60Hz monitorima su i više nego dovoljni.

On je još zapeo sa grafom, kad su cijene podivljale.

A, zanimljivo da ta njegova prastara GTX 750 2 Gb još uvijek ne štuca,

igra LoL i Minecraft na njoj i bome ona to još uvijek momački vrti.

 

U zadnje vrijeme ja se igram sve manje a više prčkam po editu nekakvih slika/wallpapera, čitam, konzumiram multimediju na računalu.

Za gaming imam i PS4, mada sam ga upalio do sad otkako je kod mene čak 1x i pokrenuo God of War na pol sata :P

Toliko o mojem gamingu. I uopće me ne brinu cijene GPU-ova, ova RX580 4Gb koju imam je još oko godinu i pol pod garom,

znam, bilo bi možda problema istu ostvariti, jer su cijene kartica sad brutalne pa je upitno šta bi mi ponudili u zamjenu

ako bi to bio jedini način da riješim taj mogući problem.

Baš me briga, nek daju GTX 1660 ;) Ne bih se bunio :P

 

Znači, osim GPU ostatak konfe meni može služiti još godinama, uz uvjet da isti bude ispravan.

A, procesori su bitni, kako ne...pogotovo ekipi koja radi nekakav ozbiljan posao na računalima.

 

E, da...još da spomenem i Haswell, znači konfa koju sam ja imao prije još uvijek radi

kod kuma, bez ikakvih problema.

 

i5 4690K + Asrock Fatality Z97 MBO + 4x4 Gb DDR3 1866 MHz + R9 280 3 Gb GPU

 

Složena na samom kraju 2014. Nepoderivo!

 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 12:44 (fromcelltohell).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Ne trolam, zasto?

 

Evo pitanje do kada ce biti kupiti regularno r5 3600 npr i zutanjak?

 

Osobno nemam pojma, ne mogu znati, pa pitam ako itko od vas zna da podjeli?

Četkaj malo pitaš o seriji 3000 ili Zen 2 kako se već zove. (dežurni AMD-ovac) će sve ispraviti, svako slovo koje pogriješim. 

Zašto pobogu dragi? Gledaj ne 11400, nego 10400 sa pločom gdje ga kasnije možeš nadograditi na što hoćeš. Sam rambox kaće da je Zen2 ili ta serija mrtav konj.
Dakle riječ je o ovom procesoru: AMD Ryzen™ 5 PRO 3600 Processor | AMD

 

Ako ga kupiš znaš da ćeš nekome počistiti skladište.

Nađi 10400 je vidi što za njega kažu: 
"As a rare Intel value play, the Core i5-10400 is a decent bet for PC gamers and mainstream users if AMD Ryzen 3000 and 5000 chips stay hard to get and/or inflated in price"

I generalno nađi si ploču da se prebaciš na 11.gen jednom kada 12-ta (Alder) pojeftini ili koja je već sledeća pa si onda imaš pristojan CPU.

I imaj na umu da i najbolji CPU ne može se ni nakloniti dobrom GPU + Velikoj količini RAM-a. Budi pametan!

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

džaba vam svih tih procesori kad grafa koja je sporija od RX570 košta 2.000+ kuna i tome se ne nadzire kraja 

Zašto je džaba? Taj iGPU može tjerati i Age of Emprie II: Definitive Edition u 4K teksturama + najbilju strategiju svih vremena: Banished. A može i Trine i Ori and Blind Forest.

Džaba mi RTX 3900 kada je CP smeće od igre.

15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
 i5 11400 ili i5 11400F

 

metallic kaže...

Ne znam sto mi je. Sto se taj zutanjak vise spominje a manje kupuje to ga jace zelim imati.

 

Envy kaže...

Četkaj malo pitaš o seriji 3000 ili Zen 2 kako se već zove. (dežurni AMD-ovac) će sve ispraviti, svako slovo koje pogriješim. 

Zašto pobogu dragi? Gledaj ne 11400, nego 10400 sa pločom gdje ga kasnije možeš nadograditi na što hoćeš. Sam rambox kaće da je Zen2 ili ta serija mrtav konj.
Dakle riječ je o ovom procesoru: AMD Ryzen™ 5 PRO 3600 Processor | AMD

 

Ako ga kupiš znaš da ćeš nekome počistiti skladište.

Nađi 10400 je vidi što za njega kažu: 
"As a rare Intel value play, the Core i5-10400 is a decent bet for PC gamers and mainstream users if AMD Ryzen 3000 and 5000 chips stay hard to get and/or inflated in price"

I generalno nađi si ploču da se prebaciš na 11.gen jednom kada 12-ta (Alder) pojeftini ili koja je već sledeća pa si onda imaš pristojan CPU.

I imaj na umu da i najbolji CPU ne može se ni nakloniti dobrom GPU + Velikoj količini RAM-a. Budi pametan!

 O tim Žutanjcima kolega razmišlja ;)

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
* * *

E, pa do kada ce bit kupiti zutanjaka?

Pogledaj na OLX.ba 10400 (svi modeli K ili F ili bez ičega) ili 11400. Vjerojatno ćeš moći i na njuškaku naći slično. Cijena - bagatela.

Ali ovo je, oprostite mi moderatori molim vas, tema o Ryzenu pa se pita ima li šta bolje od žutnjaka. Na žalost - nemaaaa! 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže...
* * *
Envy kaže...

Četkaj malo pitaš o seriji 3000 ili Zen 2 kako se već zove. (dežurni AMD-ovac) će sve ispraviti, svako slovo koje pogriješim. 

* * *

 O tim Žutanjcima kolega razmišlja ;)

Jesi li mi ovo živ ti meni bio našao slovo "t" u riječi "čekaj" pa je ispalo kao "četkaj malo"? :-D

Da li i ti razmišljaš o žutnjaku?

15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
fromcelltohell kaže...
* * *
Envy kaže...

Četkaj malo pitaš o seriji 3000 ili Zen 2 kako se već zove. (dežurni AMD-ovac) će sve ispraviti, svako slovo koje pogriješim. 

* * *

 O tim Žutanjcima kolega razmišlja ;)

Jesi li mi ovo živ ti meni bio našao slovo "t" u riječi "čekaj" pa je ispalo kao "četkaj malo"? :-D

Da li i ti razmišljaš o žutnjaku?

 

Jesam, ali iz čiste zajebancije jer si napisao ovo: ..."(dežurni AMD-ovac) će sve ispraviti, svako slovo koje pogriješim."

Pa da svi skupa ne čekamo "dežurnog AMD-ovca" , ja označio slovo za ispravak :P

Malo zajebancije nije na odmet ;)

 

O, da...kako da ne razmišljam, već neko vrijeme ja razmišljam o Intel konfi, ali nisam baš financijski potkovan u ovom trenutku za takvo što.

Jednostavno mi fali taj plug&play osjećaj kod Intela.

 

Ova konfica koju imam je stvarno dovoljna za moje ne tako raskošne potrebe, ali mi zna katkad podići tlak.

Zna se zblesirati kod izlaska na desktop nakon boota, nisam do kraja siguran ali mislim da ga zezaju nešto USB portovi na koje je prikačena periferija.

Mislio sam da je do miša ili tipkovnice koji su bili prije uštekani u USB portove jer su bili malo stariji, no isto mi se dogodi i sa novim mišem i tipkovnicom.

Dogodi se...a, nema tu nekog pravila, da mi se smrzne stroj i onda ode u sleep mode i onda ga moram hard resetirati.

Nakon toga bude ok i onda radi đubre dalje bez ikakvih problema, a katkad mi zna i po 2x za redom to isto napraviti pa mi onda digne tlak još više.

Znači, povremeno mi to priredi, ali uglavnom šljaka sve kako treba.

 

Kad radi, radi od jutra do prekosutra, a kad hoće zajebavati onda mi izvuče ovo malo živaca što mi je preostalo i onda bih ga odmah mijenjao za nekog Intela 

 

 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 12:57 (fromcelltohell).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav svima, imam Ryzen 5 1600 i RX 580 4gb, baš danas malo probao AC Odyssey i vidim kako je GPU više manje cijelo vrijeme na 90-100% dok je CPU na 30-40%, što mi se čini malo čudno. Čak i u gradovima gdje bi CPU usage trebao skočiti.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže...
Envy kaže...
fromcelltohell kaže...
* * *

Pa da svi skupa ne čekamo "dežurnog AMD-ovca" , ja označio slovo za ispravak :P

Malo zajebancije nije na odmet ;)

 

O, da...kako da ne razmišljam, već neko vrijeme ja razmišljam o Intel konfi, ali nisam baš financijski potkovan u ovom trenutku za takvo što.

Jednostavno mi fali taj plug&play osjećaj kod Intela.

 

* * *

 

 

Zaj... pardon.. zezancija je ovdje neophodna i dobrodošla. Jer netko si ovdje umislio da je 51% vlasnike neke od gore navedenih tvrtki.
Sačekaj Aldera ako imaš živaca ili kada izađe isti pokupi nečije skladište jeftino za 10400. To moraš sam ti procjeniti za što ti PC služi.

Ne volim ni ja da me netko šiša kao ovce... ali u životu sam skužio da se kvaliteta plaća: Intel, Logitech, Nec monitori, Dell Utrla Sharp Monitori, Nikon dSLR aparati, Eizo Monniotori, Umax skeneri, Espon pisači, Panasonic plazme...  pa da dalje ne nabrajam. Zaključak sam izvuci.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

zamjenio sam 1600x na 3600x i cpu ventilator mi se počne odjenom vrtiti brzo pa se vrati na normalno, da li je to normalno?

hladnjak je lc-cc-120

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 19:03 (bjong).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bjong kaže...

zamjenio sam 1600x na 3600x i cpu ventilator mi se počne odjenom vrtiti brzo pa se vrati na normalno, da li je to normalno?

Smanji napon procesora na 1.3 volte. Treba testirati na kojem minimalno naponu procesor može raditi, Prime95 cca. 20 min, pa ako ruši podižeš napon, ako prođe snižavaš napon,

tako dok ne pronađeš neku optimalnu postavku za svoj procesor.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 19:19 (Valentin17).
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
ali u životu sam skužio da se kvaliteta plaća: Intel...

 Ma, Intel sad uopće nije preskup u odnosu na AMD. Za moje potrebe bi bio plafon nekakav i5 10600K uz solidnu MBO.

I bio bih godinama miran s time, jer meni ne treba ne znam koliko procesorske snage.

Ali, nažalost ne mogu sad u ovom momentu o tome razmišljati, možda u nekoj doglednoj budućnosti.

 

Moja do sad naj jača Intel konfa je bila i5 4690K + Z97 MBO i to je ferceralo upravo onako kako je i trebalo. Bez suvišnih zajebancija sa stabilnošću sustava.

Je, kad sam prtljao po OC-u, normalno da bi se srušilo dok nisam našao sweet spot.

A, onda je radilo godinama tako, full stabilno i što je najbolje, nakon ohoho vremena kad sam išao kod kuma staviti isti pod Noctuu NH-D15 Cromax Black +
Dual NF-A15 140 mm (taj cooler je ubo jer mu je bilo u planu promjeniti platformu, što se i dogodilo ubrzo nakon što je kupio cooler),

odmah iz prve sam pogodio napon i clock za 4800 Mhz, jednostavno sam se sjetio postavki na kojima sam ga ja vozio.

A, ova mrcina od R5 2600 mi izvlači živce na slamku u toj mjeri da bih stvarno čak i na slabiju Intel konfu prešao

samo zbog stabilnosti sustava. Naravno, nigdje nije u kamen uklesano da bi neki drugi AMD stroj bio isto tako ne stabilan.

Na primjer, konfa br. 2 pod Moj PC šljaka k'o sumanuta kod mojeg Juniora,

nikad se nije urušio ni otišao u sleep ako mu to nije power plan ili on osobno naredio.

 

Edit: zaboravio napisati ne stabilan, baš ispadnem klaun neki put kad pišem u brzini.

 

 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 12:35 (fromcelltohell).
2 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bok ljudi, ako moze pomoc. Naime, jucer sam sastvaio racunalo, pa se danas malo igrao postavkama po biosu: memorija, procesor...

Ulgavnom, cijeli net bruji o 5900x na 5GhZ, a izgleda da mojem se to neda, nezeli, nema volje. Jedino sto sam namjestio je taj "PBO" scalar na x10, +200MHZ, onaj neki positive-negative core niam dirao jel ni neznam sto je to.

Ovo sto sam usporedjivao po netu, sa PBO-om imam doslovno manji rezultat nego na stock-u: cinebenchr23 stock: 22000 bodova; cinebench PBO 21000 bodova... ostala ekipa 5900x sa PBO 23000-24000 bodova.

Jedostavno procesor nezeli ici preko 1.1V i 4.2-4.3 gHZ-a, ispod 60 stupnjeva koliko god ostavio da se vrti test.

Sad cu bas probati neke igre malo, a mozda je ovo normalno?

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2021 12:24 (UltrasVinkovci).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Instaliraj ryzen master pa probaj onda sa testovima.

 

Ja ga drzim na stock i dovoljno mi je za sve a te testove okaci macku na rep jedino ako ga korsitis za neki render ili slicno onda ti treba puna snaga.

mihi
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dv14 kaže...

Pozdrav svima, imam Ryzen 5 1600 i RX 580 4gb, baš danas malo probao AC Odyssey i vidim kako je GPU više manje cijelo vrijeme na 90-100% dok je CPU na 30-40%, što mi se čini malo čudno. Čak i u gradovima gdje bi CPU usage trebao skočiti.

 Ako ti je GPU na 90% do 100% onda je to dobro i onako kako treba biti. S obzorom da je danas RX 580 4GB "slaba" ili "sporija" grafa, nije ni za očekivati da ona može jako "opteretiti" moderan 6 core CPU. Tebi bi CPU usage rastao da staviš duplo bržu grafu RX 5700/RTX 2060 i jače grafe. Tu bi onda došao u situaciju gdje bi CPU bio opterečeniji i u nekoj manjoj mjeri nekakvo "usko grlo" za puni potencijal bržih grafičkih kartica. Svakako to nije slučaj s grafom tipa RX 580 ili nekom GTX 1060 i slično.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Ako ti je GPU na 90% do 100% onda je to dobro i onako kako treba biti.

Ako mu je GPU na 90 do 100 posto, to nije nikako dobro, to znači da treba jači GPU.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
14 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
itomic009 kaže...

 Ako ti je GPU na 90% do 100% onda je to dobro i onako kako treba biti.

Ako mu je GPU na 90 do 100 posto, to nije nikako dobro, to znači da treba jači GPU.

 

Pa uvijek će nešto raditi na 100%, ili cpu ili gpu. (ako fps nije limitiran)

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AFARON kaže...

Pa uvijek će nešto raditi na 100%, ili cpu ili gpu. (ako fps nije limitiran)

 Iznimka je jedino ako igra nije dobro optimizirano.

Say hello to my little friend
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AFARON kaže...

 Pa uvijek će nešto raditi na 100%, ili cpu ili gpu. (ako fps nije limitiran)

Tako uvijek imaš nešto za nadograđivati. 

Bitno da se lova vrti. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 13:47 (Valentin17).
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mihi999 kaže...

Instaliraj ryzen master pa probaj onda sa testovima.

 

Ja ga drzim na stock i dovoljno mi je za sve a te testove okaci macku na rep jedino ako ga korsitis za neki render ili slicno onda ti treba puna snaga.

U laganom workload-u kao igre isto nije isao dalje od 4.2, sada sam ugasio u bios-u sve limite i nadesio negativan all core na 20. Ugl, zelio bih malo vise MT perf radi fiverra(malo zaradim tu i tamo), ali ovako sada isto nije lose. 4.2-4.3 u all core load-u sa ispod 1.1V sam prezadovoljan. Cip vuce 140-160W a neprelazi 60 stepeni u load-u. U Overwatchu ide tu i tamo koja jezgra na koju sekundu do 4.9-5.0.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 14:25 (UltrasVinkovci).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni je all core 4.4-4.5 na 1.15V a single dode do 5.0-5.1.

 

Ukljuci si performance mod u window power settingu s time da si podesis minimum cpu core na 10% zna nekad pomoc za veci score...

 

A za overclock imas odlican video na yt gdje lik lijepo objasni. Dobis nekih 10-15% vece performanse na all core sto je meni osobno neisplativo jer bih izgubio sigurno 2-3 dana za podesit da to radi stabilno 24/7. Al recimo za nekog ko koristi pc za zahtjevne all core operacije se isplati.

mihi
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pozdrav ljudi, koja bi bila najbolja maticna za 5600X ? Gledam po netu i vamo sam malo citao, ali ako netko od vas zna dobro bi dosla pomoc / informacija
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Upikni si B550 Tomahawk i na miru si.

I want to believe
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Uzeta B550 Tomahawk 😁 hvala ❤
Jedno dodatno pitanje: uzeo bi kolega neko aftermarket hladnjene.. vodeno ili neki cooler (za tu maticnu i ryzen 5600x, igra jako puno igrice raznorazne). Moze li kakve preporuke!?
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Croshadow1234 kaže...
Uzeta B550 Tomahawk 😁 hvala ❤
Jedno dodatno pitanje: uzeo bi kolega neko aftermarket hladnjene.. vodeno ili neki cooler (za tu maticnu i ryzen 5600x, igra jako puno igrice raznorazne). Moze li kakve preporuke!?

 Arctic Freezer 34 esports zracno, ili Arctic Freezer II vodeno hladenje

www.youtube.com/TerabitTV
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice