AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.925
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Aha ma ja ti više volim te simulacijski pucačine u zivo, pogotovo ako sam na nekoj vježbi.Pa ti daju pancir od 12kg i plus full oprema.Nabaciš to na sebe i cim kakav kontakt sa opforom, namjerno izletim da me fol pogode.Pa da me ove kolege ostale nosaju po terenu.E to su piševi i smijanje.Jbg da se razumijemo, nije lako nosat m60 od 10kg po terenu plus 3-4 redenika po 100 kom manevarskih metak.

 Jbga nisam sluzio vojsci nikakvoj nikada- sto neznaci da ti nevjerujem. Trebalo bi puno "netto-a" da me itko nagovori. Mozda ti to volis i ni to nije lose- osobno smatram bolje i tako graditi na sebi nego pred zrcalom u teretani, ili nikako.

Ti znas sta je recoil ja ti pametujem vamo sa "misom"- tvoj vjv nebi izdrzao 3 hica...jbga 

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Cansee kaže...

kužim da ako uletim u Ryzen 7 5800X da nema šanse da mi bottlenecka rtx 3070 jel tako?

 

jel može netko preporučiti i neku matičnu uz to, po mogućnosti u adm.hr?

 Ja sam na vidiku za x570 aorus elite ili x570 prime-p. Wifi mi nije potreban

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Još impresivnije je kad se uzme u obzir da je AMD ovo napravio sa chiplet dizajnom gdje je kontroler fizički odvojen od jezgri što im donosi odličan yield i profitabilnost pa lako mogu dodavati/micati jezgre. Intelova Rocket Lake arhitektura će biti posljednja monolitna za desktop, uskoro će i oni morati preći na MCM dizajn jer je sve veći izazov migrirati na niži proizvodni proces.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 0:23 (Riot).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I eto ostvarila se moja "zajebancija"...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni je samo jedno pitanje po glavi a to da svaki review-er ima druge rezultate. Evo npr ovaj "smotanko" ima i u far cry-u i u metro-u onak isti rez tj AMD bolji cak...znaci pitam se nepostoji li neka prihvacena "norma" po kojoj se to zakljucuje?

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 1:18 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...
Djozaa kaže...

Kakvo trrolanje, pa imas u testu 5600x se vidi da u popularnoj rezoluciji 1440p , 10400f od 1200kn nadmasuje 5600x i ostale. Nepopularno razmisljanje al brojke su tamo.

 Ima više testova, ajmo se dogovoriti da se potkrijepi barem slikom, nekim linkom, videom.

 https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-5600x/17.html

 

Nisam  fanboy, al rec nekome da je uvredljivo kad kaze da intel za 1000kn manje parira novom ryzenu ipak ne stoji. Ako gledamo cisto za igre.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 2:08 (Djozaa).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Isti review u 1080p-u je 10700- napominjem NO K leader. 299 vs 320 eura za 3 % manje avg uzimam.

Osim ljudi kojih zanima LOL, DOTA, CS, VALORANT itd- tu je AMD onak izdominirao

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 2:14 (HCgamingCRO).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...

I eto ostvarila se moja "zajebancija"...

Ovima nije 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Robert Hallock - https://twitter.com/Thracks/status/1324561815104356352

 

Alright, I'm back. It's time to do some PSAs.

1) Ryzen 5000 Series doesn't need a power plan. Don't expect to see one.

 

2) Yes, it can clock to DDR4-4000 1:1 if you have a good sample. Upcoming AGESA work will make this easier.

 

3) But you CAN tweak Ryzen perf vs. power with the Win10 Power & Sleep sider AFTER you install the chipset driver.

 

4) Is the memory controller the same? YES.

 

5) Do you need a new AGESA for pre-5000 Series CPUs? No. Not really. Stay on the BIOS you have.

6) But ROBERT what about the VOLTS and the CELSIUSES. WHAT IS NORMAL?!?!!?! ROB HELP. See below.
7) What is the best memory to buy? TOUGH QUESTION. See:
8) I see this a lot: "precision boost is automatic overclocking." No. False. Wrong. Precision Boost is our boost technology. Every processor has a boost technology. But ours is unique in that X THREADS do not equal Y CLOCKS. Why? Because that is SLOW.
9) But Robert, where is undervolting? Answer: IT'S GONE. j/k. Temporarily gone for 5000 series. It'll be back in an upcoming AGESA with new functionality. ;) It's gonna be HYPE. Y'aint never seen undervolting quite like this.
http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 6:21 (mirzet1976).
Moj PC  
3 0 hvala 3
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam mogao vjerovati kad sam vidio koliku prednost AMD ima u esport igrama, a tu se najveća lova vrti i najviše igrača, i frejmovi su u tim igrama doslovno sve tako da će im to donijeti lijepu reklamu i dobar boost u market share-u. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Nisam mogao vjerovati kad sam vidio koliku prednost AMD ima u esport igrama, a tu se najveća lova vrti i najviše igrača, i frejmovi su u tim igrama doslovno sve tako da će im to donijeti lijepu reklamu i dobar boost u market share-u. 

 Je ali ti frejmovi se ioano ne mogu iskoristit ako bolje pogledas...

360hz je nabrzi moguci monitor? a to trenutno ako se ne varam zadovoljavaju svi...

 

 

Bnet: mNik987#2148
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
Riot kaže...

Nisam mogao vjerovati kad sam vidio koliku prednost AMD ima u esport igrama, a tu se najveća lova vrti i najviše igrača, i frejmovi su u tim igrama doslovno sve tako da će im to donijeti lijepu reklamu i dobar boost u market share-u. 

 Je ali ti frejmovi se ioano ne mogu iskoristit ako bolje pogledas...

360hz je nabrzi moguci monitor? a to trenutno ako se ne varam zadovoljavaju svi...

 

 

 Kako se sad vrti druga priča, odjednom frejmovi više nisu iskoristivi, tj nebitni su .

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
Riot kaže...

Nisam mogao vjerovati kad sam vidio koliku prednost AMD ima u esport igrama, a tu se najveća lova vrti i najviše igrača, i frejmovi su u tim igrama doslovno sve tako da će im to donijeti lijepu reklamu i dobar boost u market share-u. 

 Je ali ti frejmovi se ioano ne mogu iskoristit ako bolje pogledas...

360hz je nabrzi moguci monitor? a to trenutno ako se ne varam zadovoljavaju svi...

 

 

 Pa nije otišao na *10 preko noći.

Bikad ti frameovi nisu bili previše bitni, al ih se jako naglašavalo kad je bila riječ o intelu.

Sad ljudi samo miraju paziti da im Intel 10900k ne bottlenecka 3080 , ipak na AMDu ostvaruju više potencijala 

Odgovaram tebi, al prepoznat će se mudrac

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
toxic kaže...
Riot kaže...

Nisam mogao vjerovati kad sam vidio koliku prednost AMD ima u esport igrama, a tu se najveća lova vrti i najviše igrača, i frejmovi su u tim igrama doslovno sve tako da će im to donijeti lijepu reklamu i dobar boost u market share-u. 

 Je ali ti frejmovi se ioano ne mogu iskoristit ako bolje pogledas...

360hz je nabrzi moguci monitor? a to trenutno ako se ne varam zadovoljavaju svi...

 

 

 Kako se sad vrti druga priča, odjednom frejmovi više nisu iskoristivi, tj nebitni su .

 Ti to tako zelis citat ali ja pricam otvoreno i mislim na nesto drugo... ovdje se vise ne radi o tome da se ne prati trziste vec su izuli iz cipela par igara koje trenutni monitori ne podrzavaju...

Dakle imas monitor od 60hz sto ce ti 120 fpsova? jel mozda tako jednostavnije (nebitno o kojem procesoru ili grafickoj se radi)

 

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
toxic kaže...
Riot kaže...

Nisam mogao vjerovati kad sam vidio koliku prednost AMD ima u esport igrama, a tu se najveća lova vrti i najviše igrača, i frejmovi su u tim igrama doslovno sve tako da će im to donijeti lijepu reklamu i dobar boost u market share-u. 

 Je ali ti frejmovi se ioano ne mogu iskoristit ako bolje pogledas...

360hz je nabrzi moguci monitor? a to trenutno ako se ne varam zadovoljavaju svi...

 

 

 Pa nije otišao na *10 preko noći.

Bikad ti frameovi nisu bili previše bitni, al ih se jako naglašavalo kad je bila riječ o intelu.

Sad ljudi samo miraju paziti da im Intel 10900k ne bottlenecka 3080 , ipak na AMDu ostvaruju više potencijala 

Odgovaram tebi, al prepoznat će se mudrac

 Pa na ocigled je AMD brzi... danas bih uzeo 5900x da uzimam (a ako bi raspolagao s manje love onda 100% 5600x), to su jedine cinjenice koje stoje iza mene. AMD je preuzeo prednost, gotovo je... nemamo tu vise oko cega razgovarati... sada je pitanje ovih budgetara sto zele uzeti...

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 9:33 (toxic).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 Ti to tako zelis citat ali ja pricam otvoreno i mislim na nesto drugo... ovdje se vise ne radi o tome da se ne prati trziste vec su izuli iz cipela par igara koje trenutni monitori ne podrzavaju...

Dakle imas monitor od 60hz sto ce ti 120 fpsova? jel mozda tako jednostavnije (nebitno o kojem procesoru ili grafickoj se radi)

 

zbog manjeg input laga

 

zato je svim tim profesionalcima nikad dosta fps-a, bez obzira na refresh rate monitora, i zato ce sad svi koji zive od CS:GO kupit amd procesor

 

 

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad se samo sjetim kako su se ovi iz plavog tabora naslađivali i isticali sve te silne frejmove, a danas kad čitam domaće i strane forume odjednom to više nije bitno, ne može se iskoristiti itd. Sad kad je Intelovcima nestalo argumenata mijenjaju taktiku, pritom ne mislim nužno na tebe Toxic nego općenito, smijeh mi je čitati komentare Intelovaca.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
toxic kaže...

 Ti to tako zelis citat ali ja pricam otvoreno i mislim na nesto drugo... ovdje se vise ne radi o tome da se ne prati trziste vec su izuli iz cipela par igara koje trenutni monitori ne podrzavaju...

Dakle imas monitor od 60hz sto ce ti 120 fpsova? jel mozda tako jednostavnije (nebitno o kojem procesoru ili grafickoj se radi)

 

zbog manjeg input laga

 

zato je svim tim profesionalcima nikad dosta fps-a, bez obzira na refresh rate monitora, i zato ce sad svi koji zive od CS:GO kupit amd procesor

 

 

 pa dobro koje je razlika onda izmedu 500 i 700 fpsa u smislu input laga?

Naravno da ce ici na AMD ako mogu tek tako si priustit prelazak s vec sada postojeceg high end intela na high end amd-a. Nije to bas jeftin sport... vecina ih moze ali ima ovih koji i ne mogu.

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Kad se samo sjetim kako su se ovi iz plavog tabora naslađivali i isticali sve te silne frejmove, a danas kad čitam domaće i strane forume odjednom to više nije bitno, ne može se iskoristiti itd. Sad kad je Intelovcima nestalo argumenata mijenjaju taktiku, pritom ne mislim nužno na tebe Toxic nego općenito, smijeh mi je čitati komentare Intelovaca.

Kako znas da je netko Intelovac?

Mogu reci za sebe da volim sve sto valja nebitno mi je o kome se radi. Vec sam rekao da je AMD bolji u svim segmentima... ali da Intel sad odjednom ima lose procesore nema...

 

 

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Napokon 

5600x benchmark

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
3dfx kaže...
toxic kaže...

 Ti to tako zelis citat ali ja pricam otvoreno i mislim na nesto drugo... ovdje se vise ne radi o tome da se ne prati trziste vec su izuli iz cipela par igara koje trenutni monitori ne podrzavaju...

Dakle imas monitor od 60hz sto ce ti 120 fpsova? jel mozda tako jednostavnije (nebitno o kojem procesoru ili grafickoj se radi)

 

zbog manjeg input laga

 

zato je svim tim profesionalcima nikad dosta fps-a, bez obzira na refresh rate monitora, i zato ce sad svi koji zive od CS:GO kupit amd procesor

 

 

 pa dobro koje je razlika onda izmedu 500 i 700 fpsa u smislu input laga?

Naravno da ce ici na AMD ako mogu tek tako si priustit prelazak s vec sada postojeceg high end intela na high end amd-a. Nije to bas jeftin sport... vecina ih moze ali ima ovih koji i ne mogu.

 Gle... previše puta sam upotrijebio riječ "budala" u zadnje vrijeme na ovom forumu, ali teško je drugačije.

Ko pređe sa high end Intela na high end AMD, radi igri, ne zaslužuje nikakav drugi komentar, sorry.

 

Zašto bi sa jednog 8700K prelazio na AMD? ili 9900K i sličnih procesora? Kužim ako ti fali coreova za raditi ili nešto, sve drugo je bezveze. Radi se o ljudima koji kupuju novo, ili ljudima koji imaju B(4)550 ploču i recimo 1600AF nutra koji sad naprave ogroman skok, a i njima se ne žuri 5600X ili 5800X uzimat, mogu se strpit koji mjesec i uzet 5600 ili 5700X.

Netko tko kupuje novo, već duuuugo vremena nema nikakvog razloga uzimati Intel jer dobije usporedno puno jeftiniji AMD (sad i jači iste ili slične cijene ko treba "top" CPU) jer je ionako viši gain uložiti u GPU nego CPU.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 

 

 pa dobro koje je razlika onda izmedu 500 i 700 fpsa u smislu input laga?

Naravno da ce ici na AMD ako mogu tek tako si priustit prelazak s vec sada postojeceg high end intela na high end amd-a. Nije to bas jeftin sport... vecina ih moze ali ima ovih koji i ne mogu.

 ma to je sve u djelicima milisekunde, nama neshvatljivo, ali njima znaci razliku od "shit ton of money do zero money", jos u to uklopi tipkovnice, miseve, i kako im to utjece na mentalnu jakost na turnirima

 

sve ce napravit da bi imali bilo kakvu prednost, to je profi sport jebiga

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naručio na kraju ovaj RAM, da se i overclockat ko blesav, ili spustiti latencije bolesno a na 4000mhz, pa kad već kupjem kopm za 10godina nema smisla škrtariti na RAM-u.

https://www.crucial.com/memory/ddr4/blm2k16g40c18u4bl

 

Stiže i 980 pro 1tb(Gen4) od Samsunga

 

Sljedeći tjedan sklapanje ako dođe 5900x na lager i sve :)))

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što se mene tiće, 5600X praktički opravdava svoju cijenu. Iako mi se ne sviđa.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

5600x je brutalan procesor, sa zračnim coolerom ga se lago pogura na all core 4.6 ghz, a dosta modela koje sam vidio na recenzijama idu do 4.7 ghz pri 1.32V pa dobiješ i odlične multithread performanse.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo za one koji igraju warzone amd bas i nije najbolji izbor mogće da će biti nekih mozda updejta.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Napokon 

5600x benchmark

 U rdr 2 je dosta slabiji od Intela, stari engine ili?

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
dreadmoore kaže...

Napokon 

5600x benchmark

 U rdr 2 je dosta slabiji od Intela, stari engine ili?

 https://en.wikipedia.org/wiki/Rockstar_Advanced_Game_Engine Rage sad koji i koja verzija bog sami zna.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

5600X je rasturio, ovo je sada AMD dominacija u svemu. nema smisla dalje raspravljati, stvar je jasna. da kupujem sada, bez razmišljanja 5600X, čak i ako 3700X pojeftini drastično.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice