Vodena hlađenja izdvojena tema

poruka: 102
|
čitano: 44.463
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
Bugovski kaže...
Onda super, sretno s drugim.

 Nema potrebe. Složio sam i potpuno je tiho...

Treso sam cijevi odšarafio radiator okrenuo ga jedno cca 30 minuta mi trebalo da se zrak makne iz pumpe otprilike i sada je to kako treba biti..

 

Bnet: mNik987#2148
3 godine
protjeran
offline
Vodena hlađenja

Kak si to uopce stavio, ako moze slika?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
Bugovski kaže...

Kak si to uopce stavio, ako moze slika?

 Sto kak sam stavio? imas video tamo kako mi stoji vodeno.

 

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Vodena hlađenja

Veoma zanimljiv video, potvrdilo neku moju logiku...Uz benefit boljeg zdravlja za pumpu, radijator na vrhu kućišta mi više smisla nego na prednjoj strani kaj se tiče temperature grafe. Bitnije da je grafa hladnija, bolji su clockovi, a proc (bar moj) nije problem hladiti makar vuče topliji zrak kad je na vrhu.

 

toxic Tebi bi trebalo baš ovo riješiti problem, montiraj AIO gore...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 10:53 (Promster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
Promster kaže...

Veoma zanimljiv video, potvrdilo neku moju logiku...Uz benefit boljeg zdravlja za pumpu, radijator na vrhu kućišta mi više smisla nego na prednjoj strani kaj se tiče temperature grafe. Bitnije da je grafa hladnija, bolji su clockovi, a proc (bar moj) nije problem hladiti makar vuče topliji zrak kad je na vrhu.

 

toxic Tebi bi trebalo baš ovo riješiti problem, montiraj AIO gore...

 

 Da ali meni nije pumpa iznad visine radiatora..

Kako bi bilo najpametnije montirati? Trenutno vise nemam zujanja niti mjehurica

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
toxic kaže...

 Da ali meni nije pumpa iznad visine radiatora..

Kako bi bilo najpametnije montirati? Trenutno vise nemam zujanja niti mjehurica

Nije, ali ovak kak ti imaš zrak puno teže može doći do najviše točke AIO-a, u tvom slučaju bi to bio radijator, a i vidiš da bi trebao imati cijevi okrenute prema dolje, no mislim da je kod tebe to teško izvedivo. Ja bi na tvom mjestu stavio radijator gore, ako možeš ako ne smeta heatsink na MBO. Ja imam gore i pumpa je apsolutno nečujna, znači ne čujem ju uopće, a nema ni zvuka bubučkanja vode, kolko vidim imamo skoro pa isti AIO, tvoj je nova generacija samo ako se ne varam. Znači takav setup je najbolji/najzdraviji za pumpu, a i intake ventovi sad šibaju hladi zrak do grafe, a ovako se zagrije kroz radijator i grafa vuče topliji zrak.

15 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
Promster kaže...
toxic kaže...

 Da ali meni nije pumpa iznad visine radiatora..

Kako bi bilo najpametnije montirati? Trenutno vise nemam zujanja niti mjehurica

Nije, ali ovak kak ti imaš zrak puno teže može doći do najviše točke AIO-a, u tvom slučaju bi to bio radijator, a i vidiš da bi trebao imati cijevi okrenute prema dolje, no mislim da je kod tebe to teško izvedivo. Ja bi na tvom mjestu stavio radijator gore, ako možeš ako ne smeta heatsink na MBO. Ja imam gore i pumpa je apsolutno nečujna, znači ne čujem ju uopće, a nema ni zvuka bubučkanja vode, kolko vidim imamo skoro pa isti AIO, tvoj je nova generacija samo ako se ne varam. Znači takav setup je najbolji/najzdraviji za pumpu, a i intake ventovi sad šibaju hladi zrak do grafe, a ovako se zagrije kroz radijator i grafa vuče topliji zrak.

 Ventovi na radiotru ti izbacuju zrak van gore ili ti upuhuju? Bilo bi mi neobicno da pusu unutra

 

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Vodena hlađenja

Ventovi na radijatoru su postavljeni kao exhaust, bacaju zrak van. 

15 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
Promster kaže...

Ventovi na radijatoru su postavljeni kao exhaust, bacaju zrak van. 

 kako god, ne mogu ga montirati na top... smeta mi ploca a i ram mi je previsoko... ne pase...

 

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Vodena hlađenja

Koje AIO vodeno odabrati za gpu, posto imam neko staro od thermaltake water pro 2.0 iz 2012-13 ali nije bas najbolje vjervatno zbog deklaracije tdp-a.Pa me zanimaju vase preporuke ciljam na 120mm radijator mada mislim da je 240 ili 360 je previse ne mislim procesor hladiti sa vodenim hladnjakom.Gledam cijene ovog NZXT M22 od 120mm cijena mu je preko 550KN jel to stvarno tako dobro vodeno ili mogu ici na neku drugu varijantu.Pa eto neke preporuke ili mišljenje.

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Vodena hlađenja

Zanima me jel netko koristi ili je koristio ovu tekućinu za pc Thermaltake C1000 Opaque Coolant .Kakva je tekućina, koliko često se mora mijenjati,jel se miješa ili ide direktno u spremnik  i jel se isplati kupovati za pc jel trenutno koristim antifriz g12.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 13:34 (REAKTOR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
REAKTOR kaže...

Zanima me jel netko koristi ili je koristio ovu tekućinu za pc Thermaltake C1000 Opaque Coolant .Kakva je tekućina, koliko često se mora mijenjati,jel se miješa ili ide direktno u spremnik  i jel se isplati kupovati za pc jel trenutno koristim antifriz g12.

 Samo antifriz bez destilovane vode. Nekad sam to koristio sad samo destilovanu i anti korozivni dodatak.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice