Hibridi ljudi i životinja

poruka: 180
|
čitano: 28.407
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Kopajući po net.hr-u naišla sam na zanimljiv članak o križanju ljudi i životinja u svrhu istraživanja uzroka i izliječenja bolesti. Meni osobno je takav čin monstruozan i iskreno strah me što bismo si sami mogli napraviti budemo li se igrali sa nepoznatim.

 

Kakva su vaša razmišljanja o ovoj temi?

 

Link: http://danas.net.hr/znanost/page/2011/07/25/0041006.html

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 17:01 (GigaGirl).
14 godina
offline
Hibridi ljudi i životinja

moja mišljenja o ovoj temi su da je sve više glupih tema na ovom forumu ;) :D. .. inace hibridi ljudi i životinja i ne baš :) 

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
15 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Nisam još razvio konkretan stav o ovome, na prvi pogled zvuči okrutno i barbarski, no ako stvarno mogu pripomoći izlječenju bolesti i ostalih boljki koje more ljudsku rasu.. Neznam.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
thuglife kaže...

Nisam još razvio konkretan stav o ovome, na prvi pogled zvuči okrutno i barbarski, no ako stvarno mogu pripomoći izlječenju bolesti i ostalih boljki koje more ljudsku rasu.. Neznam.

  Ovakve stvari gledamo jedino na filmskom platnu. Zvuči mi prebolesno u stvarnosti.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
15 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Da, no zamisli otkrića lijekova za sve zasd neizlječive bolesti ( sida, rak donekle ).

Velika je cijena, pitanje je jesu li to svijesna bića ili samo ljušture s funkcijama života, nekakve biljke.

Ukoliko bi ovaj projekt uspio i nastavio se razvijati, smatram da bi ljudi kroz godine ( puno godina ) mogli fizički i psihčki dosta napredovati.

Opet kažem, nebi htio da ispadne da podržavam ovo, barem ne još.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 17:10 (thuglife).
13 godina
protjeran
offline
Hibridi ljudi i životinja

i šta je tu čudno?kaj ste mislili da ak su došli do ovce da bu najednom stali

14 godina
protjeran
offline
Hibridi ljudi i životinja

Pola zena, pola vucica. Savrsen petak na /b/.

 

Steta sto ih moraju unistiti, bas bih volio vidjeti i nadam se da hocu.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
bugonja kaže...

i šta je tu čudno?kaj ste mislili da ak su došli do ovce da bu najednom stali

  Dolly? Koliko se samo tu etičkih pitanja pokrenulo. Ovo miješanje vrsta mi se nekako ne sviđa jer smo mi ljudi po prirodi glupi pa ćemo pokušati nešto stvoreno u laboratoriju stopiti sa prirodom i onda bi mogli nastati problemi. Definitivno sam za napredak u medicini, svakako da je prioritet pronaći lijek za bolesti poput karcinoma, aidsa i neke autoimune bolesti. Samo nisam baš sigurna da sve ovo neće otići predaleko.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
14 godina
protjeran
offline
Hibridi ljudi i životinja

Opet se igramo Boga :/

Straight Edge
14 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
GigaGirl kaže...
bugonja kaže...

i šta je tu čudno?kaj ste mislili da ak su došli do ovce da bu najednom stali

  Dolly? Koliko se samo tu etičkih pitanja pokrenulo. Ovo miješanje vrsta mi se nekako ne sviđa jer smo mi ljudi po prirodi glupi pa ćemo pokušati nešto stvoreno u laboratoriju stopiti sa prirodom i onda bi mogli nastati problemi. Definitivno sam za napredak u medicini, svakako da je prioritet pronaći lijek za bolesti poput karcinoma, aidsa i neke autoimune bolesti. Samo nisam baš sigurna da sve ovo neće otići predaleko.

 Genetika mora napredovati i nista je nece zaustaviti!

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
GigaGirl kaže...
bugonja kaže...

i šta je tu čudno?kaj ste mislili da ak su došli do ovce da bu najednom stali

  Dolly? Koliko se samo tu etičkih pitanja pokrenulo. Ovo miješanje vrsta mi se nekako ne sviđa jer smo mi ljudi po prirodi glupi pa ćemo pokušati nešto stvoreno u laboratoriju stopiti sa prirodom i onda bi mogli nastati problemi. Definitivno sam za napredak u medicini, svakako da je prioritet pronaći lijek za bolesti poput karcinoma, aidsa i neke autoimune bolesti. Samo nisam baš sigurna da sve ovo neće otići predaleko.

Daleko od toga da smo mi glupi, mi smo najinteligentniji, zbog toga i eksperimentiramo stalno, napredujemo, ne stojimo na jednoj točci, stvar koja je jučer bila neetična, danas je prihvaćena a sutra normalna, i tako to ide.

Ako ode predaleko promjenit će ljudsku rasu i nastavit ćemo se razvijati u drugom smjeru, sad, jeli to dobro ili nije, nitko nemože sa sigurnošću reći, mada bi svi na prvu ispalili da nije.

@netko,netkovic, svaki put kad doktor nekome spasi život, igra se boga, kad netko popije lijek bez kojeg bi umro, igra se boga, tako to ide.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 17:28 (thuglife).
15 godina
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja

jer morate bas svaku temu s net.hr-a kopirat ovdje?

Marilyn Manson
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
R4zOR229 kaže...

jer morate bas svaku temu s net.hr-a kopirat ovdje?

  Kakvu temu? Problem?

 

 

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
15 godina
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja

pa ove njhove clanke koji su uvijek puni senzacilozma i napola tocni

Marilyn Manson
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
16 godina
offline
Hibridi ljudi i životinja

Sve dok te zivotinje nisu zive i funkcionalne, kako je netko rekao, biljke, ne znam zasto bi ovo bilo lose ako se koristi u svrhu napredka medicine i razvijanja novih ljekova.

 

Jos mi nije jasno zasto ne koriste ljudske embrije u svrhu istrazivanja sa maticnim stanicama.

Ovo je valjda neko polu rijesenje, kao nije skroz covjek ali je pola...da se zadovolji crkva i slicni nametnici.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 18:24 (Psiho246).
14 godina
odjavljen
offline
Hibridi ljudi i životinja

Bilo šta za otkrivanje lijeka za teške bolesti...

15 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Samo nam još treba pravi kravonja, ko da ih nema dosta ovak. {#}

PSN id - ManTheRamparts01
13 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
GigaGirl kaže...

Kopajući po net.hr-u naišla sam na zanimljiv članak o križanju ljudi i životinja u svrhu istraživanja uzroka i izliječenja bolesti. Meni osobno je takav čin monstruozan i iskreno strah me što bismo si sami mogli napraviti budemo li se igrali sa nepoznatim.

 

Kakva su vaša razmišljanja o ovoj temi?

 

Link: http://danas.net.hr/znanost/page/2011/07/25/0041006.html

Nist cudno i nist novo
Dulce baza 7 nivo
Onaj kome je poznato znat ce o cem pricam

http://www.soundstream.com/
13 godina
offline
Hibridi ljudi i životinja

Strašno, u što smo se pretvorili! Brijem da od objesti već neznamo što bi radili...!

srco
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
srco1978 kaže...

Strašno, u što smo se pretvorili! Brijem da od objesti već neznamo što bi radili...!

Zašto to misliš, ti bi radije da smo tamo gdje smo bili prije recimo... tisuću godina, gdje umireš od prehlade ili u 40ima ako imaš sreće ( život i zdravlje su sam oprimjeri, ima toga još jako jako puno )?

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
14 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Ako služi boljitku čovječanstva ja sam za. Bolesno je subjektivno, napredak je napredak.

 

 

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 23:10 (wanderer).
15 godina
offline
Hibridi ljudi i životinja

Zasto ne? Danas neizljevice bolesti poput Chorea-Hunnington,AIDS,ALS,Multpla skleroza,itekako bi doprijenilo pronalasku uspjesnog lijecenja za te bolesti.

Skinut' ću zvijezde s neba za tebe.... sam' pošalji torrent.
14 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

a zato imam konjski .urac{#}

:)
14 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
doky01akablava kaže...

Zasto ne? Danas neizljevice bolesti poput Chorea-Hunnington,AIDS,ALS,Multpla skleroza,itekako bi doprijenilo pronalasku uspjesnog lijecenja za te bolesti.

 Kako?

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
soundstream kaže...
GigaGirl kaže...

Kopajući po net.hr-u naišla sam na zanimljiv članak o križanju ljudi i životinja u svrhu istraživanja uzroka i izliječenja bolesti. Meni osobno je takav čin monstruozan i iskreno strah me što bismo si sami mogli napraviti budemo li se igrali sa nepoznatim.

 

Kakva su vaša razmišljanja o ovoj temi?

 

Link: http://danas.net.hr/znanost/page/2011/07/25/0041006.html

Nist cudno i nist novo
Dulce baza 7 nivo
Onaj kome je poznato znat ce o cem pricam

 Daj nemojte samo s teorijama zavjere pocinjat.

14 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
M_dipl. kaže...

Pohvala za temu!

 

Možda je to na račun profesionalne deformacije, ali meni je ovakvo nešto nedopustivo sa etičkog stajališta. Čvrsto vjerujem da bi se život ili čak potencijalni život svakog bića trebao poštovati i smatram ovakva istraživanja nehumana. Prirodna znanost može ići dalje sve dok u ime napretka ne okalja dignitet živih bića, dalje ne ide. Realno je uništenje, za mene barem, bolje od moralnog uništenja.

 

Ako nekoga zanima, interdisciplinarna grana koja se ovim pitanjima bavi zove se bioetika, kome treba preporuka literature neka se javi na pm. Nastojat ću ne ulaziti u raspravu jer me više zanima vox populi.

 Lako je vama kad vam je to posao.

 

Dopustio bih bez problema eksperimente nad fetusima, prvo sto bih utvrdio je granica duboke svijesti.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
16 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

To su embriji u kojima se mixaju ljudski i životinjski elementi...nisu to polu žene-zmije koje gmižu po labosu...

Al, ak pomogne, samo naprijed...

Ak se glupiraju, nek im se obije u glavu prvo tim nadobudnim znanstvenicima...Npr, na njihovim familijama...

Psssssst Zecovi spavaju
14 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
angel of fire kaže...

To su embriji u kojima se mixaju ljudski i životinjski elementi...nisu to polu žene-zmije koje gmižu po labosu...

Al, ak pomogne, samo naprijed...

Ak se glupiraju, nek im se obije u glavu prvo tim nadobudnim znanstvenicima...Npr, na njihovim familijama...

 Niposto!

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
15 godina
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja

Kako ne? AIDS da se nadje odgovarajuci virucid koji ce ciljano djelovati na virus i unistiti.

Tumori,antitijela koji ce djelovati na promijene stanice samo i koji nece unistiti pritom zdrave stanice( kemoterapija).

Ili mozda da nade gen i alterira ga da recimo ne djeluje na bujanje nezrelih krvnih stanica(leukemija).

Zatim da se nadje uzrok autoimunim oboljenjima i stane na kraj,suvremena medicina danas najvise moze drzati pod kontrolom simptome,rijetko koju bolest usporiti.

Gledano eticki,nije ispravno,gledano u svrhu izlijecenja mnogih danas izljecivih/tesko izljecivih bolesti,itekako korektno.

Skinut' ću zvijezde s neba za tebe.... sam' pošalji torrent.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 22:51 (doky01akablava).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice