SSD većeg kapaciteta

poruka: 37
|
čitano: 8.840
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
SSD većeg kapaciteta

olid State diskovi imaju podosta prednosti spram današnjih čvrstih diskova no i dvije poveće mane – kapacitet i cijena. U koštac s tim problemom uhvatila se tvrtka BiTMICRO koja za ovogodišnji CES sajam najavljuje SSD kapaciteta čak 832 GB cijene neznatno više od današnjih modela.

 

U tvrtci se još nisu izjasnili oko detalja, poznato je samo kako je za navedeni kapaciteta (ali i povoljniju cijenu) zaslužna nova tehnologija nazvana MLC memorijom. Opširnije informacije biti će objavljene na samome CES-u.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: SSD većeg kapaciteta

Wow! Iznenađen

To od 832 GB se odnosi na 2,5" diskove, a u 3,5" velicini ce navodno bit do 1.6 TB

 

Izvori:

http://www.bitmicro.com/press_news_releases_20080107.php

http://www.bitmicro.com/press_news_releases_20071113.php

 

Al ja bih radije vidio 2,5" SSD od 128 GB za cijenu ne 2x vecu od cijene obicnog HDD-a od 120 GB. Ne treba mi bas preko 800 GB ni doma, a kamoli u laptopu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2008 3:55 (ficho).
16 godina
neaktivan
offline
SSD većeg kapaciteta

Cijena će bit paprena.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SSD većeg kapaciteta

SSD kapaciteta 1.6 TB vec postoji (3.5").

 

SSD ima jako svijetlu buducnost. Vec su dokazali da kapacitet nije problem (1.6TB), znaci uskoro ce napraviti i 2.5" diskove veceg kapaciteta od danasnjih najvecih 2.5" diskova. Cijena je za sada problema, ali ako usporedujemo SSD od dana kad je izasao i danas (a to je svega pola godine-godinu), cijena se prepolovila.  Doduse jos uvijek je prevelika, ali tako je sa svim hardwareom. Sjetimo se CD recordera, DVD recordera, Blue Ray citaca / recordera itd itd.

 

Jedino sto vidim kao problem je pojava diskova sa sporim memorijama, sto ce sigurno neki (made in Garaza, Kina, itd...) proizvodaci poceti izbacivati na trziste kako bi imali sto povoljniji disk na trzistu...


Yes, no.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SSD većeg kapaciteta

Cijena će bit isto divna ko i kapacitet... Moć će se kupit solidno auto za te pare... Belji se

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: SSD većeg kapaciteta
RaZZoR kaže...

Cijena će bit isto divna ko i kapacitet... Moć će se kupit solidno auto za te pare... Belji se

 Vjeruj mi, ako netkome stvarno taj disk treba (ne zbog sminke ili preseravanja), onda vjerovatno grabi masnu lovu, pa mu cijena nece biti problem :)

Yes, No.
16 godina
offline
RE: SSD većeg kapaciteta

Ljudi zanima me koliki je teoretski mogući kapacitet jednog SSD-a sa sadašnjom tehnologijom koji bi se mogao ugurati u veličinu kučišta jednog običnog HDD-a te do kolikih kapaciteta će se moći ići u nekoj bližoj budućnosti recimo idućih 5 god.

Te što analitičari očekuju u kojem bi roku mogli SSD-ovi istisnuti HDDove?

16 godina
neaktivan
offline
RE: SSD većeg kapaciteta

Pa eno gore ona 2 linka sto sam postao...

Kao sto Vedran rece, nije problem kapacitet nego cijena.


What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
offline
SSD većeg kapaciteta

ma cijena če pasti,samo treba čekati.kad cijena bude prihvatljiva to če biti vruča roba ko E8400

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SSD većeg kapaciteta
Brajki kaže...

Ljudi zanima me koliki je teoretski mogući kapacitet jednog SSD-a sa sadašnjom tehnologijom koji bi se mogao ugurati u veličinu kučišta jednog običnog HDD-a te do kolikih kapaciteta će se moći ići u nekoj bližoj budućnosti recimo idućih 5 god.

Te što analitičari očekuju u kojem bi roku mogli SSD-ovi istisnuti HDDove?

 O SSD tehnologiji se već godinama priča, no cijena i dugotrajnost joj još ne idu na ruku. Za profesionalne sustave je ionako potrebno koristiti više diskova u RAID poljima, kapacitet je rijetko toliko bitan koliko I/O brzina (a u čemu je SSD daleko ispred), stoga mislim da će se vrlo brzo naći prvo kao standardno rješenje u proesionalnim storage sustavima, a kasnije za "široke narodne mase". Smijeh
16 godina
neaktivan
offline
SSD većeg kapaciteta

...a to nam definitivno ide u prilog, jer kad se tehnologija pocne masivnije primjenjivat u serverima, opet ce cijena padat :)


What fruit is named after a computer? Apple.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SSD većeg kapaciteta
ficho kaže...

...a to nam definitivno ide u prilog, jer kad se tehnologija pocne masivnije primjenjivat u serverima, opet ce cijena padat :)


 Pa, to je nekako klasican postupak. Osmijeh
16 godina
neaktivan
offline
SSD većeg kapaciteta

Već se našlo ogromno tržište za SSD diskove. Američka vojska i NASA  ih kupuju ko ludi i traže još.Tržište se širi ko ludo a time pada cijena.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SSD većeg kapaciteta
Paolo2612 kaže...

Već se našlo ogromno tržište za SSD diskove. Američka vojska i NASA  ih kupuju ko ludi i traže još.Tržište se širi ko ludo a time pada cijena.

 Imaš jos brda "specifičnih" korisnika, no to još nije dovoljno za bitan pad cijena. S druge strane, navedenima cijena nije faktor kao ni dugotrajnost.
16 godina
offline
RE: SSD većeg kapaciteta

Polako..  kroz par godina svi ćemo imati SSD diskove kao sistemske diskove (ako ne i kao skladišta podataka) za našim desktopima Smijeh

 

Živio napredak tehnologija za pohranu podataka!  

 

P.S. Hard disk je danas upravo i najveće 'usko grlo' kad se gleda brzina čitavog kompjutera zbog (još uvijek) mehaničkih komponenti.

16 godina
neaktivan
offline
RE: SSD većeg kapaciteta
Dado_ZG78 kaže...

 P.S. Hard disk je danas upravo i najveće 'usko grlo' kad se gleda brzina čitavog kompjutera zbog (još uvijek) mehaničkih komponenti.

Pogotovo u laptopima s 5400 rpm diskovima Mršti se

What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
offline
RE: SSD većeg kapaciteta
ficho kaže...
Dado_ZG78 kaže...

P.S. Hard disk je danas upravo i najveće 'usko grlo' kad se gleda brzina čitavog kompjutera zbog (još uvijek) mehaničkih komponenti.

Pogotovo u laptopima s 5400 rpm diskovima Mršti se

Na taj segment SSD prvo i puca. Upravo razmisljam o nabavi za prijenosnik.
16 godina
offline
RE: SSD većeg kapaciteta

Ja cu ipak pricekati da cijene padnu na 1000kn za disk kapaciteta 100gb.

Valjda necu morati dugooo cekati. Neodlučan

 

16 godina
offline
SSD većeg kapaciteta

Cijena SSD je prevelika al će padati, kapacitet sve više raste

STVAR JE ZAKON jedva čekam kad ću si ju moć priuštitCool

P.S. negdje sam vidio da je cijena 1.6 TB SSD-a ko manji automobil znač cca 10000 eura

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SSD većeg kapaciteta

SSD je relativno nova stvar na tržištu pa nije  ni čudno što je cijena velika ipak se mora zaraditi na poćetku dok se može.

A i inovacija koja ja stvarana godinama ima svoju cijenu.

Uglavnom budućnost je svakako u SSD-ovima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SSD većeg kapaciteta

Godinama ja proklinjem patu satu i satu II nes ti poboljsanja a i one skupe vrtnje od 10000 okr/min mi isto dizu tlak. Fala bogu da se tehnologija proizvodnje hard diskova pomakla na bolje i sto je jos bitnije brze. Cijena ce pasti to je samo pitanje vremena a onda svi na ssd.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SSD većeg kapaciteta

HDD je već dugo vremena usko grlo sustava, konačno će se i taj problem riješiti.

SSD-ovi će s vremenom biti sve jeftiniji, sve većeg kapaciteta i sve bržiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Jeaaaaaaaaaaaaaaaaaah Cool

16 godina
offline
RE: SSD većeg kapaciteta

Prognoziram kako će si prosječni korisnik (čitaj kućni kompjuteraš) moći priuštiti SSD kao sistemski disk (od nekih 120GB) sredinom 2009. Nadam se da nisam preoptimističan u prognozi Namigiva


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
offline
RE: SSD većeg kapaciteta
Dado_ZG78 kaže...

Prognoziram kako će si prosječni korisnik (čitaj kućni kompjuteraš) moći priuštiti SSD kao sistemski disk (od nekih 120GB) sredinom 2009. Nadam se da nisam preoptimističan u prognozi Namigiva


 Mislim da jesi. Ovakve rokove slusam vec par godina. Cool
15 godina
neaktivan
offline
SSD većeg kapaciteta

Di ima za kupit rack za 2.5" ssd da bi se mogo ugradit u desktop. Svi nude ssd ,a nigdje rackove.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.1.2009 18:56 (dipsi).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: SSD većeg kapaciteta
Old Iggy kaže...
 O SSD tehnologiji se već godinama priča, no cijena i dugotrajnost joj još ne idu na ruku. Za profesionalne sustave je ionako potrebno koristiti više diskova u RAID poljima, kapacitet je rijetko toliko bitan koliko I/O brzina (a u čemu je SSD daleko ispred), stoga mislim da će se vrlo brzo naći prvo kao standardno rješenje u proesionalnim storage sustavima, a kasnije za "široke narodne mase". Smijeh
 Ukoliko misliš na kvarove, SSD-ovi imaju daleko veći MTBF od klasičnih diskova. Inače SSD-ovi se u vojsci i zrakoplovnoj industriji koriste još od 1995.
16 godina
offline
SSD većeg kapaciteta

Nekako se još ne probija SSD tehnologija do desktopa kućnih korisnika..   možda je ipak moja prognoza od 3. mjeseca (vidi post gore) bila preoptimistična Neodlučan

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SSD većeg kapaciteta

Da meni su još preskupi, ali nadam se da bi mogle cijene pasti za kojih pola godine, na prihvatljiviju razinu, a osim toga i performanse im rastu dok im cijene padaju.

16 godina
offline
RE: SSD većeg kapaciteta
PROTECTOR kaže...
Old Iggy kaže...
 O SSD tehnologiji se već godinama priča, no cijena i dugotrajnost joj još ne idu na ruku. Za profesionalne sustave je ionako potrebno koristiti više diskova u RAID poljima, kapacitet je rijetko toliko bitan koliko I/O brzina (a u čemu je SSD daleko ispred), stoga mislim da će se vrlo brzo naći prvo kao standardno rješenje u proesionalnim storage sustavima, a kasnije za "široke narodne mase". Smijeh
 Ukoliko misliš na kvarove, SSD-ovi imaju daleko veći MTBF od klasičnih diskova. Inače SSD-ovi se u vojsci i zrakoplovnoj industriji koriste još od 1995.
SSD postoji vec desetlecima (prvi za PC je bio jos '85.), no price / performance im je oduvijek bio los, zato se ne koriste. Vojska i zrakoplovstvo o tome ne brinu.
BTW, i MTBF im nije sjajan, ovisno o tehnologiji.
16 godina
neaktivan
offline
RE: SSD većeg kapaciteta
Old Iggy kaže...
PROTECTOR kaže...
Old Iggy kaže...
 O SSD tehnologiji se već godinama priča, no cijena i dugotrajnost joj još ne idu na ruku. Za profesionalne sustave je ionako potrebno koristiti više diskova u RAID poljima, kapacitet je rijetko toliko bitan koliko I/O brzina (a u čemu je SSD daleko ispred), stoga mislim da će se vrlo brzo naći prvo kao standardno rješenje u proesionalnim storage sustavima, a kasnije za "široke narodne mase". Smijeh
 Ukoliko misliš na kvarove, SSD-ovi imaju daleko veći MTBF od klasičnih diskova. Inače SSD-ovi se u vojsci i zrakoplovnoj industriji koriste još od 1995.
SSD postoji vec desetlecima (prvi za PC je bio jos '85.), no price / performance im je oduvijek bio los, zato se ne koriste. Vojska i zrakoplovstvo o tome ne brinu.
BTW, i MTBF im nije sjajan, ovisno o tehnologiji.
 Da im MTBF nije sjajan (u usporedbi sa klasičnim diskovima) nebi se ni koristili u vojsci i zrakoplovnoj industriji,a već se odavno nalaze u profesionalnim storage sustavima (DRAM SSD-ovi). Pojasni / argumentiraj izjavu da im MTBF nije sjajan.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice