Provađanje uticnice za internet/tv

poruka: 7
|
čitano: 3.852
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
provađanje uticnice za internet/tv

Pozdrav,

 

Treba mi hitna pomoc oko problema kojeg imam..

 

Pošto sam ja tutlek za to objasnot cu.situaciju pa ako mi netko moze pomoci bit cu mu jako zahvala.

 

Dakle, uređujem stan u potkrovlju i pri kraju je sve. e sad zaboravio sam provuc uticnicu za internet(valjda utp uticnica il kak vec). Planiran uzet max tv i sad trebam nekak dobit tu uticnicu gore u potkrovlju.

 

Zanima.me odakle vucem.tu žicu, koju žica to mora bit.. ?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: provađanje uticnice za internet/tv
mateo_jarun kaže...

Pozdrav,

 

Treba mi hitna pomoc oko problema kojeg imam..

 

Pošto sam ja tutlek za to objasnot cu.situaciju pa ako mi netko moze pomoci bit cu mu jako zahvala.

 

Dakle, uređujem stan u potkrovlju i pri kraju je sve. e sad zaboravio sam provuc uticnicu za internet(valjda utp uticnica il kak vec). Planiran uzet max tv i sad trebam nekak dobit tu uticnicu gore u potkrovlju.

 

Zanima.me odakle vucem.tu žicu, koju žica to mora bit.. ?

 Na pogresnom mjestu pitas. Ne zato sto neces dobiti odgovor vec ce ti taj odgovor biti besmislen jer si tutlek ;)

Plati nekom da ti to odradi...

15 godina
odjavljen
offline
Re: provađanje uticnice za internet/tv

Ako ćeš u tom stanu imati vlastiti internet neovisan o drugim stanovima, onda ti treba telefonski kabel koji ide iz priključnog ormarića.

 

Ako imaš jednu konekciju za čitavu kuću, a u taj stan želiš dovesti net i MAX TV, vodiš dva UTP kabela od mjesta gdje se nalazi router.

 

Alternativno, UTP kabel može poslužiti i za telefon (obrnuto ne može), a bužir može poslužiti za provući naknadno što god ti bude trebalo (praktično ako ti sutra bude dostupna optika).

 

Bez detalja o vrsti građevine i trenutnom stanju teško da ti netko može dati više informacija.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
offline
Provučenje utičnice za optički kabl

Da ne otvaram novu temu....

 

Pošto radim adaptaciju stana, odlučio sam promeniti utičnice i prekidače, ali imam jedan problem. Cijela zgrada je na A1 FTTH (prethodno na kablu).

Optički kabl je kod mene u stanu provučen kroz utičnicu u kojoj se nekada spajao telefon, te onda ide u PON port na ONT-u.

 

Da li itko zna kroz šta bi se mogao provući optički kabl ? Da ostavim rupu na mjestu telefonske utičnice ili da stavim samo okvir za utičnicu ?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Provađanje uticnice za internet/tv
Ostavi ONT gdje je, ostalo razvuci bakar...
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Provađanje uticnice za internet/tv
Old Iggy kaže...
Ostavi ONT gdje je, ostalo razvuci bakar...

 Nisam pitao gdje da premjestim ONT, već da li da ostavim rupu u kojoj je provučen optički kabl ili da ju samo uokvirim ? U uputstvu za ONT piše da se kabl ne smije dirati niti ga izvlačiti iz ONT-a. Inače, utičnice koje planiram postaviti su Panasonic (Carre line).

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2021 16:12 (Vavoom).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Provučenje utičnice za optički kabl

Vjerojatno imaš uzeti neku uvodnicu koja paše na to, ako ne, onda uzmeš samo maskicu od ethernet utičnice (provjeri može li konektor proći kroz rupu).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice