PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.784.964
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
4 godine
protjeran
offline
PlayStation 4

I tako, a ja prije par mj. ispao homofob. Drago mi je da ste se "otvorili".

 

Btw: Bitanga, Deni vasi komentari vezano za sjw mastrubaciju i the two of us.

 

Popravili ste mi dan, vec se dugo nisam tak dobro nasmijao hahahahaha.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 22:47 (bloodborne).
Moj PC  
12 0 hvala 2
12 godina
offline
PlayStation 4

Sve što sam napisao je sinopsis radnje ukratko.

Igra nudi puno više od toga, karakterizacija 

Abby  je opširna.

Problem je cijeli scenarij, ovo je ono što se može nazvati bad writing ili loša poslovna odluka.

Možda namjera nije bila loša u početku. Hrabrost je probati nešto novo ali takve stvari bi ostavio za novi IP ili spin off. 

 

Neil Druckman umjesto da na dobrom temelju sagradi drugu kuću uspije obe srušiti.

Nitko ne očekuje fifi i cvjetno društvo od Tlou ali ima 100 verzija kako su stvari mogle otići.

U mojoj glavi ovo će ostati dno dna. 

Možda se nekome svidi, nemam ništa protiv toga.

 

Na njima ostaje hoće li promijeniti išta do izlaska.

Oni sad mutaju gamere, ignoriraju refund preordera umjesto da stanu na loptu, odgode, naprave izmjene.

Odraz nezadovoljstva pokazuje da ljudi ipak nisu naivne ovce kapitalizma. 

 

 

Nemogu diktirati kolegama na forumu, svako gospodari svojim novčanikom s druge strane ispadam licemjer ako bi zatajio.

 

Zato jedino dajem preporuku hardcore fanovima da pogledaju spoiler post, na svoju odgovornost, bez širenja okolo.

 

 

 

 
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
bloodborne kaže...

I tako, a ja prije par mj. ispao homofob. Drago mi je da ste se "otvorili".

 

Btw: Bitanga, Deni vasi komentari vezano za sjw mastrubaciju i the two of us.

 

Popravili ste mi dan, vec se dugo nisam tak dobro nasmijao hahahahaha.

 

 

 

 S obzirom na informacije koje smo imali onda nije bilo razloga za alarm

Ak ce recenzije bit oke i prica jedini problem vjerujem da cu je igrat, no sigurno ne odma prvi dan.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 23:05 (Santana).
14 godina
offline
PlayStation 4

Ja sam procitao spoiler i moram reci da mi je veoma drago sto jesam. 

Ne planiram ovo igrati, pogledao sam i gameplay video.

Ne znam jeste li vidjeli kako uopce Abby (trans sa kojim bismo trebali igrati) izgleda

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 23:49 (Hambrle).
 
6 0 hvala 3
11 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
Hambrle kaže...

Ja sam procitao spoiler i moram reci da mi je veoma drago sto jesam. 

Ne planiram ovo igrati, pogledao sam i gameplay video.

Ne znam jeste li vidjeli kako uopce Abby (trans sa kojim bismo trebali igrati) izgleda

 Takodjer, mislio sam da mi nista igru ne moze pokvariti. Nakon sto sam procitao i pogledao kratki snimak bitne scene iz igre kao i sliku tog lika sam odustao od kupovine skroz. Ima srecom mnogo drugih igara i trenutno a sigurno i u buducnosti :)

 

Zahvalan sam onima koji su leakovali igru kao i ovima sa foruma sto su pisali spoilere jer bi mi bilo bas krivo da sam kupio igru i onda se tako negativno iznenadio svime.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 0:08 (arnes_king).
4 godine
protjeran
offline
PlayStation 4

Kvragu, sad i mene zanima posto sam preordero ali ne mogu otvorit spoiler.

Edit: procitao sam spoiler znaci ja sam pljunuo skoro 500kn za apokalipsu gay križarskih ratova. predobro

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 8:42 (bloodborne).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Strelok kaže...

Nemogu diktirati kolegama na forumu, svako gospodari svojim novčanikom s druge strane ispadam licemjer ako bi zatajio.

 

Zato jedino dajem preporuku hardcore fanovima da pogledaju spoiler post, na svoju odgovornost, bez širenja okolo.

 Ajde daj link na tih 14 sati gameplaya sa neke tamo poljske stranice. Može i na PM. Čudno je kako nigdje nisam danas pročitao da je leakana baš cijela igra od početka do kraja a pratim te vijesti o igri intenzivno, od twittera do reddita, youtubea.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 0:56 (antimadridista).
10 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
Ne treba se ni previse cuditi, ipak notorna Anita Sarkeesian ima prste u razvoju igre.
 
3 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Uzeli ljudi TLoU i doslovno se popišali na prvi dio i fanove da bi napravili nastavak...

 

Evo pogodan cover za igru 

 

https://ibb.co/TLqqBNJ

Moj PC  
6 0 hvala 2
12 godina
offline
PlayStation 4

Pogledao na brzinu preko moba, ali kasnije ću na tv. Igra izgleda predobro, ali... 

Ne mogu se načuditi da su od milion verzija priče izabrali baš nešto tako.  

Evo jedna slika, luk i strijela u finim bojama:)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
PlayStation 4

 

ja ću ponoviti svoje mišljenje, ne smetaju mi odluke koje sam pročitao u spoilerima, vezane za to tko živi tko umire. ne smeta me ubacivanje novih likova, čak i protagonista, jer je to na developeru da osmisli i napravi da bude zanimljivo, možda i uvođenje nekih novih mehanika, to sve može dati svježinu.

 

Problem mi je da je igra nafilovana sa manjinskim, religijskim i drugim propagandama ili antipropagandama (ukratko SJW svinjarije), da me filuju svojim pizdarijama i da me uče kako da razmišljam, a Anita glavna - e to ne želim. 

 

Dovoljno sam pročitao da postanem itekako oprezan, otkažem preorder i pričekam da vidim šta će se događati nakon što igra izađe. Ali ako se ove informacije pokažu točnim definitivno bojkotiram igru.

 

Sad ide spoiler: To da Joel pogine, i to na okrutan način mi uopće nije iznenađenje, i to sam baš očekivao. Iako mi je prirastao srcu u prvoj igri, on je realno bio barem sivi tip, svakakve stvari je izvodio. Ne smeta mi što on pogine, ali sad da ga mora ubiti baš neki transgender, ma dajte molim vas. Znači jedu govna, ne znaju što bi izmislili

Moj PC  
8 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
PlayStation 4

poprilicno "tehnoloski napredan" luk za koliko 30+ god od pocetka apokalipse iz prvog tlou ?

ako i serija krene u tom smjeru hahaha show. sad mi se definitivno igra cini kao sranje ako je to sve istina.

treba sad na njuskalo nekome utopit preorder i te pare ulozit u GoT.

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
PlayStation 4

Bit ću iskren i priznati da ionako nisam planirao kupiti ovu igru day 1, što zbog nedostatka multiplayera, što zbog zasićenja sa "cinematic experience-om" i "gameplay loop-om" Sonyevih igara ove generacije.

Ova LGBT/SJW nakaradna fantazija od priče mi je više kao šlag na tortu koja mi potvrđuje odluku.

 

I da me se krivo ne shvati, ima odličnih filmova i serija s tom tematikom (pogledajte Netflixov Versacce crime story), koje puno realnije oslikavaju živote tih ljudi.

A štoviše, svakako im ne radi medvjeđu uslugu kao Niel, Anita i ostala "virtue signaling" dvolična ekipa kojima je na prvom mjestu samopromocija i lova, a LGBT priča samo način kako do nje doći.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 10:59 (DeniZg).
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Strelok i Spacecraft imate pivu ak se nadete kad u Kutini :D

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Praetorian1 kaže...

Strelok i Spacecraft imate pivu ak se nadete kad u Kutini :D

 

Imate i u Osijeku.

 

Praetorian ak dođeš s njima imaš i ti.

 

Ima i antimadridista, da se čovjek ne naljuti, jer je uvijek konstruktivan u priči na forumu i mislim da uvijek doprinosi temama na kojima sudjeluje

 

 

12 godina
offline
PlayStation 4

Trebam kupiti duži kabl za napajanje od defaultnog koji dolazi uz PS4 slim. Je li dovoljno potražiti bilo koji Euro C7 kabl (link) odgovarajuće dužine ili moram na još nešto paziti?

 

edit ili nešto slično ovome

 

Thx unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 13:02 (skoosha).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PlayStation 4

Pošto mi je konzola ošla u vječna lovišta a mislim završiti Horizon prije nego izađe nastavak na ps5, kupujem pro ako tko ima za dobru cijenu. Po mogućnosti bez gamepadova i igri sa cijenom prilagođenom tome.

Hvala. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
IvanDado kaže...
Ne pre orderam, ali neke igre su ostavile toliki dojam da ljudi jednostavno padnu. Da sad izadje Witcher 4 htio bih ga imat day 1. TLOU je isto jedna od tih igara koja ce se prodavati kao vruce kifle, a izgleda da ce biti puno razocaranih.

 

Zašto? Pa Witcher 3 je na releaseu bio popriličan mess. Trebalo je čekati par patcheva da ga srede.

To sve marketing radi od nas, to im je i posao. Odupri se :-) A i uštedit ćeš novce.

Witcher 3 je bio 350kn 500kn (PS4) na Day One s nesto djidja midja. Patchevi su ispravili dosta stvari, ali su i ubacili free contenta s njima.

 

TLOU2 ne citam spojlere i ne zelim sudjelovati u raspravi. Pricekat ce se recenzije. Igra ce se vjerojatno kupiti i igrati, pa cemo vidjeti.

Osobno nemam nista protiv LGTB zajednice, religije i sl. u igri. Jer generalno u apokalipsi bi religija opet bila jaka, jer svako stado treba ovce. A ovce trebaju pastira.

Em su mi americke serije i filmovi podligli svijest i razumijevanje za doticne probleme.

 

TLOU sam odigrao konacno do kraja sad u doba korone (pokrenuo jos na PS3 ). "Sretna" slucajnost. Igra mi je definitivno medu boljim igrama koje sam odigrao i osjecaj koje mi je pobudila. Ne govorim o nekim gameplay mehanikama i nekim dijelovima price.

Ali sami svijet, prelazak iz tamnog u svijetlo. Clikeri su prejebeni, zvuk, pokreti. Svaki puta mi se stisnuo supak kad sam cuo klikanje. Neki dijelovi igre, hunteri. Grafiti. Na nekim grafitima mi je bila tolika knedla u grlu, da je malo falilo za suze.

Samo razvijanje odnosa Joela i Ellie kroz igru. (Zbog toga mi je i novi GoW visoko na ljestvici, jer je taj dio odlicno odraden). Odigrao i Left Behind (bio je na BluRayu, verzija koja je dosal na PS+ mislim da ga nema).

Koji daje ipak bolji uvid u njen zivot prije ugriza i kako je do njega doslo.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 14:45 (Chaky).
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
dalja46 kaže...

Pošto mi je konzola ošla u vječna lovišta a mislim završiti Horizon prije nego izađe nastavak na ps5, kupujem pro ako tko ima za dobru cijenu. Po mogućnosti bez gamepadova i igri sa cijenom prilagođenom tome.

Hvala. 

Nemoj sklapati konzolu.

Probaj je upogoniti s rastavljenim dijelovima, ali naravno, hladenje dobro postavi.

 

Ne vjerujem da ti je nesto pregorilo, nego da je stvar kod sastavljanja. Mozes dijelove probati i sloziti u neko drugo kuciste. Ima sigurno hrpa guideova na netu s custom kucistima.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
14 godina
offline
PlayStation 4

Probao sam jedno desetak puta, par puta je cak i upogonila ali kad se malo zagrije opet baci artefakte i ugasi se. Nažalost, nemam više volje nit vremena se bavit sa njom.

Probao sam i rastavljenu složit samo sa klampama na apu ali opet ništa. Znaci, dobio je apu kad sam prvi put rastavljao, ne znam ni sam kako je to moguće jer nije da sam prvi put rastavljao takve stvari.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
PlayStation 4

Upravo prelazim TLOU po drugi puta, odmah nakon završetka prelaska prvi puta. Ne znam zašto. Priča nije ništa spektakularna ali način na koji je ispričana zbilja je odlična. Jebote, svi sporedni likovi imaju dubinu i doprinose razvoju priče. Bill i njegovo okolišanje kod objašnjenja tko je Frank pa na kraju izgovori riječ partner što se može protumačiti na dva načina da bi bolji uvid u to dobili Frankovim pismom Billu i Ellieino gledanje magazina Playgirl i pitanjem Joela zašto su neke stranice sljepljene. Joelovo odbijanje slike njegove kćeri od Tommya da bi mu tu istu sliku uručila Ellie ukravši ju od Tommya te Joelovo uzimanje slike što znači da je postigao unutarnji mir sa prošlošću i gubitkom voljene osobe. Oboje su spasili jedno drugog pritom ne mislim na oružane borbe. Joel je Elie spasio od toga da bude žrtveno janje iako za dobar cilj te joj omogućio nastavak života dok je Ellie njega spasila psihički.

 

Po meni osnovna radnja drugog dijela je i više nego dobra jer bi bilo nemaštovito da Joel i Ellie ponovo traže Fireflies te novi lijek ili da postoji lijek, a oni ga moraju prevesti s jedne strane Amerike na drugi.

 

Prvi dio završio je baš kako je trebao, Ellie je lijek, ali za spas čovječanstva ona treba umrijeti, Joel ne pristaje na to i oboje se vraćaju u Jackson County i dobiva se zaokružena cjelina.

 

Ono što je dobro u okosnici radnje drugog dijela je da netko iz Fireflies tima želi osvetu. Ono što nije dobro je količna svega što su natrpali u to samo da se dobije na različitosti. Ok, Abby je kćer ubijenog liječnika koji je, po navodima nekih izvora, kirurg za promjenu spola pa je sva nabrijana jer nije da može otići u drugu polikliniku i napraviti željeni zahvat. Zarobljenost u tijelu za koje smatraš da nije tvoje je nama nezamislivo ali realno je veliki problem. Većina ljudi to ne može shvatiti jer ono, ako imaš pimpek kako se možeš osjećati kao žena i obrnuto. Radio sam na psihijatriji pa znam da to nije samo tako jednostavno kao što je reći. To joj daje dodatnu mržnju i motivaciju i bla bla bla, ali ono, pucanje steroidima da bi ispala The Rock dok u prvom dijelu jedva nađeš nešto hrane za healanje je presmiješno. Ispada da svega ima u izobilju. Vjerovatno si i botox uštrcavaju da bi izgledali mlađe.

 

Prolog drugog dijela mogao je biti da je zbog ubijenog Fireflies klana Abby ostala sama uz nekolicinu preživjelih bez zaštite te da je bila zlostavljana, silovana itd. U nekom trenutku uspjeva pobjeći i oformiti svoj tim. Nije uopće morala biti nabildana živina, jer ako je Ellie ubijala ko klinka zašto ne bi i Abby bila uvjerljiva kao predator bez sintetskog boosta. Mogla je biti prijetnja iz sjene. Njeni pristaše mogli su zarobiti Joela i opet je mogla ubiti Joela palicom za golf. Ali da to nekako izgleda smisleno.

 

Mislim da Abby nije trebala ubiti Ellie već da ju pusti jer kao nije ona kriva za pokolj Firefliesa iako u drugom dijelu Ellie ubija njene ljude što je razlog zašto Abby lovi i Ellie.

 

Moglo se ići na kraj da Ellieino društvo želi osvetu zbog Joela, ali da Ellie to zaustavi jer nasilje samo stvara nasilje i da se krug konačno na kraju zatvori. Fireflies su žrtve s jedne strane, Joel s druge i to je to. Svi imaju gubitke. Iako, ok je i završetak gdje i Ellie umire pa kraj ostavlja gorak okus u ustima u smislu kako je sve bilo uzaludno i ne može se reći da kraj nema smisla gledajući današnje društvo. Da dođe apokalipsa prije bi se pobili nego udružili da stvorimo veće šanse za preživljavanje.

 

Problem je samo u natrpanosti apsolutno svih različitosto koje postoje. Valjda su mislili da će biti pohvaljenti za takvo promišljanje i prezentaciju u igri. Kinez + bjelkinja = dijete, ta ista trudna ženska je baš biseksualka i baš je Ellie osoba koja joj se sviđa i zajedno će oformiti obitelj, transrodna osoba kojoj je otac eto baš bio kirurg plastičar izrazito kompetentan za vršenje promjene spola jer eto svi plastičari su takvi, a polovici se ne bi dao u ruke jer su traljavi za kurac. Radim u bolničkoj hitnoj pa znam hahaha Pa ta transrodna osoba ima svoj gay tim, vjera nakon 30 godina od apokalipse, pa ovo pa ono... U trećem dijelu nerođeno dijete ide u potragu za Abby.

 

Čak bi bilo dobro da je su istinita bila šuškanja kako je zarobljena žena na vješalu/Abby iz prve najave Ellieina majka. I tu se mogla dobiti smislenija priča.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 13:06 (olrak).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Chaky kaže...
Bitanga kaže...

Witcher 3 je bio 350kn (PS4) na Day One s nesto djidja midja. Patchevi su ispravili dosta stvari, ali su i ubacili free contenta s njima.

 

 

 

Na PSNu je bio 499kn. Kupio sam ga tjedan, dva nakon releasea.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
PlayStation 4

Ja sam imo velikih problema sa W3

Dogodio mk se gamebraking bug i do patcha 1.10 nisam mogao nastavit igru s tim save-om

Nisam dugo trebao cekat, al bilo je dosta problema do tog patcha pa i kasnije al nist tak strasnog

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
SPOILER:

Ipak je Joel straight white male, kao takav je uljez u igri, te je morao biti ubijen od transica koji su superiornija bica 🤭
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
olrak kaže...

...

 

Mislim da mi ne možemo baš pojmiti klimu u USA što se tiče političke korektnosti. Mi nemamo toliko puno različitih kultura i subkultura. 

Pitaš crnca jel mu vruće, a ovaj odmah podivlja. Pitaš kineza da ti preporuči hranu u kineskom restoranu, a ovaj se uvrijedi "jel to zato što sam kinez?" Nešto krivo kažeš (u njihovim očima), netko te snimi i razapnu te po medijima. Nedo bog da invalidu kažeš da je invalid.

 

Jedna stvar je political correctness u smislu da korigira mržnju i podsmjeh većine protiv manjina, a drugo je kad se stvar preokrene, pa većina ne smije apsolutno ništa reći po pitanju manjine, maltene im se ni obratiti.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
SPOILER:

Ne znam jel mi promaklo ovdje na forumu , ali sinoc sam pogledao diskusiju sa Angry Joeom i navodno se pola igre kontrolira Abby i pokusava ubiti Elie. Bez obzira na SJW sranja koja su predozirana u igri, kakva je to prica?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
PlayStation 4

S jedne strane, naravno, treba imati hrabrosti ponuditi nesto novo u igri i svaka cast na tome. Bit ce popljuvani 100% isto kao sto je popljuvan Death Stranding. 

 

Spoileru na prvu fali konteksta, ali dok sam ga citao ni u jednom trenutku nisam sumnjao u istinitost price jer tako sta se ne moze smisliti u pet minuta. Sam smjer mi se svida, ali ta drustvena i politicka konotacija i ne bas. 

 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Vandit kaže...

S jedne strane, naravno, treba imati hrabrosti ponuditi nesto novo u igri i svaka cast na tome. Bit ce popljuvani 100% isto kao sto je popljuvan Death Stranding. 

 

Spoileru na prvu fali konteksta, ali dok sam ga citao ni u jednom trenutku nisam sumnjao u istinitost price jer tako sta se ne moze smisliti u pet minuta. Sam smjer mi se svida, ali ta drustvena i politicka konotacija i ne bas. 

 

identično razmišljam. Nemam ništa protiv tih izmjena nakon pola igra, ali mi smeta, kako si i sam rekao, društvena i politička konotacija. Da gubim vrijeme u igri na raspravljanje o tome hoće neku bebu odgajati njegov otac ili dvije lezbe - pa ne zanima me to, ne želim imati nikakave veze s time u svom gaming svijetu.

11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

TLOU2 Trailer 

 

Moj PC  
8 0 hvala 5
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice